+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Problem rozwiązany, okazało się że uszkodzony był przegub wewnetrzny prawej nowej półosi . Po zmianie na starą używaną półoś wszystko wróciło do normy. Dzięki wszystkim za pomoc.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Najważniejsze to wyciągać poprawnie wnioski z obserwacji i nie sugerować się, że cześć była niedawno wymieniana czy też jeden spec absolutnie ją wykluczył jako źródło uszkodzenia.
    Miłego użytkowania.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 10-08-2016 o 09:37

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No wiesz jak kupuje się coś nowego to raczej nie wychodzi sie od razu z założenia że może byc uszkodzone tylko szuka przyczyny gdzie indziej, ale teraz mam nauczkę. Jeszcze jak bym wymienił tylko jedna półoś to bym bral pod uwagę że może ta nowa jest jakaś felerna, ale że kupiłem dwie w tym samym miejscu i lewa jest w 100% sprawna to byłem przekonany że ta prawa nie może być uszkodzona a jednak.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No i po wyeliminowaniu trzęsienia podczas przyspieszania mam trzęsienie kierownica podczas hamowania :/ dlatego szybkie pytanie, czy od tego uwalonego przegubu i trzęsienia mogly się pogiac tarcze z przodu??? Wcześniej jak trzeslo przy przyspieszaniu to nie trzeslo podczas hamowania a teraz telepie kiera jak hamuje że sie w rekach nie da utrzymać i im szybciej jadę tym gorzej. Zaczya już od około 60 km już odczuwam że lekko bije. Z tym uwalonym brzegubem zrobilem spokojnie ponad 3000 km bo na urlopie byłem. A i zauważyłem ze jak jadę z otwartym oknem to słychać piszczenie z hamulców które zwieksza częstotliwość wraz ze wzrostem prędkości wlasnie tak jak by byla tarcza w jednym miejscu krzywa. Hamulce kompletne wymieniłem jakies 6000 km temu i z przodu sa oryginalne tarcze forda i klocki.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    mam trzęsienie kierownica podczas hamowania :/ dlatego szybkie pytanie, czy od tego uwalonego przegubu i trzęsienia mogly się pogiac tarcze z przodu???
    Prędzej bym stawiał że tarcze wcześniej już były pogięte, ale że były luzy, to te luzy niwelowały/tłumiły trząchanie fajerką.
    Na początek można spróbować oczyścić prowadnice klocków i prowadnice zacisków, oraz pod osłonę tłoczka zapodać smarowidła do tłoczków.
    Do tego zdjąć tarcze i dosłownie na błysk oczyścić powierzchnię flanszy i tarczy tam gdzie się ze sobą stykają, bo może tarcza została założona w innym położeniu niż wcześniej była czy jakaś drobina rdzy podeszła.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No wlasnie wcześniej po zmianie tarcz bylo wsio okay, później zaczelo telepac autem po zmianie półosi i teraz telepie podczas hamowania, jak nie urok to sraczka :/ sprawdzę później te zaciski ale Przed wymiana klocków Prowadnice czyscilem druciakiem i papierem i dalwalem lekko smaru miedzianego i klocki chodzily z leciutkim oporem i jak ostatnio zmienialem opony to patrzylem i koła sie krecily bez oporu i o nic nie haczyły ale jak pisałem sprawdzę jeszcze raz później moze cos zobaczę.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  8. #27
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    później zaczelo telepac autem po zmianie półosi i teraz telepie podczas hamowania,
    Ściągnij tarczę i oczyść powierzchnie styku, bo może coś podlazło.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Sprawdziłem i przeczyscilem obie strony mimo ze bylo czysto i ładnie wyczyszczone bo sam je zmieniałem i tego bym nie przeoczyl na pewno. Co zauważyłem to że lewa tarcza bardzo lekko trze o tarcze ( koło się kręci normalnie) a w jednym miejscu jak krece to przestaje. W tym miejscu jest dziwny wrzer, wrzucam foto może będzie to widać. Czy możliwe ze w tym miejscu jest krzywa tarcza? Gdzieś jak nie wywaliłem to walaja mi się stare tarcze to jutro podmienie i zobaczę czy cos się zmieniło to będę wtedy wiedział o ile stare były proste bo nie pamietam.





    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    a w jednym miejscu jak krece to przestaje.
    Możliwe że się "bąbel" na tarczy zrobił bo np chlapła woda z kałuży na to miejsce jak tarcza była fest zagrzana.
    Mimo że nie nie jestem zwolennikiem przetaczania tarcz, to w takim przypadku jak opisujesz pokusiłbym się o przetoczenie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #30
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No właśnie ewidentnie wygląda to jak by tam cos splywalo po tarczy. No nic jutro zmienię na razie ta tarcze jak znajde moje stare i będę coś więcej wiedział

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Dobra tarcze zmienione na stare i telepie dalej, zmieniłem koła z przodu na tył bo jakies 3 tyg temu zmieniałem jak kupiłem nowe i dalej telepie :/ tak sie zastanawiam czy może mieć na to wpływ bula na oponie? Zapomniałem ze mam na jednej oponie bule w pionie i ma bicie tylko wplywu na telepanie kiera raczej nie ma tylko mnoe zastanawia czy jak jechałem na urlop i miałem ta oponę na przodzie to mogło to pokazywać tarcze od tego bicia? I jeszcze jedno, czy to ze telepie kiera i czuję to ewidentnie na Pedale hamulca to znaczy że na 100% coś z przodem jest? Czy jak by coś było z tyłem nie teges to też by telepalo kiera czy raczej budą bardzie? Zauważyłem dzisiaj przy okazji zamiany kół że mi z tyłu z prawej nie odbija hamulec na prowadnicach i się zacina i trze klocek o tarcze i ściera mi klocek od zewnętrznej strony.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Obejrzałem jeszcze raz hamulce i mam z tyłu tą tarcze co zacisk sie zacina krzywa o dobre 2mm bo jak nią krece to widać że odległość miedzy klockami lub jarzmem się zmienia i jak przełoże coś do tarczy od boku to w dwóch miejscach haczy. Czy to możliwe zeby tak telepalo kierą przez tą krzywa tarcze?? Myslalem ze jak tarcza z tylu jest krzywa to telepie buda a jak z przodu to kierą.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Czy to możliwe zeby tak telepalo kierą przez tą krzywa tarcze??
    Jak najbardziej.
    Ściągnij tą tarczę oblukaj czy coś nie podlazło (np odrobina rdzy) między nią a flanszę i swoją drogą bardzo dokładnie oczyść powierzchnie styku między tarczą a flanszą.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #34
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Było czyszczone na 100% bo sam je zmienialem i jeszcze przed urlopem zmienialem obie piasty tak więc były nowe i czyste a i tarcze w sumie nowe to raczej nie będzie od rdzy, ale profilaktycznie oblookam. Najprawdopodobniej jak wracalem z urlopu to musial sie ten zacisk już blokowac i jak lecialem ponad 160km/h to mozna sobie wyobrazic jakie ciepelko powstawalo w tym momencie, no i wczoraj tez zauwazylem że klocek od strony zewnętrznej już prawie nie istnieje a byl zmieniany w tamtym roku w listopadzie albo październiku i są to motorcrafty. No nic kupię tarcze jeszcze zmienię i dam znać czy to było to, ale dziwi mnie żeby aż tak kierą telepalo jak z tyłu tarcza jest krzywa, szok.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  16. #35
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Ten zaciek na tarczy wygląda jak kapnięty płyn hamulcowy, który jest żrący np. przy wymianie przewodu elastycznego.

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Słuchajcie nie chce zakładać nowego tematu to zrobię malego offtopa ale trochę na temat który poruszylem, bo blokuje mi się zacisk tylny prawy na prowadnicach/bolcach, jak sprawdzić czy to wina prowadnic czy jarzma?? Objaw jest taki że jak odkrece zacisk od jarzma to Prowadnice stoją dęba a jak nimi poruszam to chodzą luźno ale przez chwilę i po kilku minutach znowu stają dęba. Czy wymiana ich na nowe pomoże czy muszę jarzmo zmienić? Patrzylem na nie i są małe wrzery. Czy może trzeba je nasmarowac? Jak tak to czym?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  18. #37
    Zielony listek Awatar bartekrz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duratec - HE
    Od
    19 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów / Łańcut
    Ja prowadniczki czyscilem i smarowalem smarem miedziowym

    Wysłane z mojego Lenovo P780

  19. #38
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Netoper jesteś pewny na 100% że jak mam krzywa tarcze z tyłu to by kierownica telepalo i czuł bym to na budzie i pedale hamulca???

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  20. #39
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Prowadnice stoją dęba a jak nimi poruszam to chodzą luźno ale przez chwilę i po kilku minutach znowu stają dęba. Czy wymiana ich na nowe pomoże czy muszę jarzmo zmienić? Patrzylem na nie i są małe wrzery. Czy może trzeba je nasmarowac? Jak tak to czym?
    Wyczyścić prowadnice a wżery zatrzeć papierem lakierniczym 1000-1500 na mokro (olejem a nie wodą) i po wytarciu do sucha nasmarować wazeliną lub smarem miedziowym.Po prowadnicy chodzi tulejka metalowa (jest wewnątrz otworu w zacisku)-może tam jest problem?

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Netoper jesteś pewny na 100% że jak mam krzywa tarcze z tyłu to by kierownica telepalo i czuł bym to na budzie i pedale hamulca???
    Wprawdzie pytanie do Netopera ale ja odpowiem-tak na 100%.Miałem osobiście taki przypadek z krzywą tarcza z tyłu i niepotrzebnie wymieniałem tarcze z przodu.



  21. #40
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Prowadnice faktycznie maja wrzery i zrobię jak pisałeś jak gdzieś dostanę taki papier bo kiedys pół miasta zjezdzilem i nie bylo jak potrzebowałem. Albo kupię nowe prowadnice nie jest to jakiś duzy koszt, tylko jak zmienię a się okaże że to właśnie ta tulejka to doopa wtedy będę musiał chyba jarzmo zmienić bo ta tulejka chyba nie do kupienia jest?

    Jak piszesz ze na 100% tak. może być to w takim razie kupię nowe tarcze i mam nadzieję że pomoże bo mnie wkurza już to trzęsienie.

    Dzięki



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Podobne wątki

  1. [MkI] Trzęsie całym autem przy hamowaniu - tylne hamulce - technicznie ok
    By daroo_00 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 19:25
  2. [MkII] Trzęsie autem podczas jazdy
    By Mundekelk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 08:00
  3. [MkI] Trzęsie autem - wibracje
    By rafkas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 14:45
  4. [MkIII] ST220 - Trzęsie autem po zmianie kół
    By andro998 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 23:49
  5. 100 km/h przy 3000 obr/min na 5 biegu w mk1 2.0 16V ?!!!!!!!
    By tomekz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 05-06-2005, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów