+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo Kombi GHIA
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Genialne auto
    Od
    20 Jul 2016
    Mieszka w
    Szczecin

    Problem techniczny z radiem MKIII 2.0 TDCI 2004

    Witajcie. Jako nowy klubowicz, z góry przepraszam, jeżeli wątek założyłem nie w tym miejscu i proszę admina o ewentualne jego przeniesienie we właściwe miejsce. Przejrzałem forum ale w sumie nie znalazłem wątku nawet zbliżonego tematem do mojego "problemu". Sprawa wygląda tak: W październiku ubiegłego roku nabyłem Mondeo GHIA z 2004 roku 2.0 TDCi 130 km kombi z przebiegiem 208 000 km. Jestem z kolei 4 właścicielem. Historię i dokumenty autka mam od początku jak wyjechało z salonu. Autko sprawdzone i serwisowane i w sumie nic mu nie brakuje.
    Kwestia radia - co jest przyczyną i jak rozwiązać taki problem, że to radio praktycznie nie działa, tzn znajdzie jakąś lokalną stację, to zaraz za rogatkami szczecina już jej nie odbiera, gdzie inne autka jeszcze przez prawie 100 km tą stację na tej częstotoliwości ściągają. Automatyczne poszukiwanie nic nei daje. I jak już się stacja znajdzie to często są szumy i zakłócenia. W efekcie nia da się go słuchać. Będę bardzo zobowiązany za pomoc. Pozdrawiam Marcin
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 21-07-2016 o 14:32

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar gkulka
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Kombi 2006
    Od
    29 Mar 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Miałem to samo[opcja 3] ale zobacz:

    1) wtyczka nie styka z tyłu radia - jest zaśniedziała, naderwana lub po prostu wypadła
    2) połączenie na dachu jest kiepskie
    3) rozwalona stopka anteny lub bat - jak kupiłem mojego to ktoś antenę skleił ze stopką na poxipol i nie stykało, a w końcu odpadło, Jakbyś próbował odkręcać - gwint jest w stopce na dachu, nakrętka w antenie.

    Ja bym zaczął od wyciągnięcia radia za pomocą kluczy i sprawdzenia styku. Do tego pożycz od kogoś jakiekolwiek radio i podepnij - jak będzie to samo wina instalacji anteny, jak nie to może radio masz uszkodzone.
    Nie wiem czy masz złącze ISO czy fordowskie w radiu z tym drugim jest więcej zabawy bo inny układ pinów]. Druga rzecz to stopka na dachu. Jest sprawdź czy się nie obraca, jeżeli tak to nie ma połączenia kabla w podsufitce ze stopką. Wtedy musisz wypiąć lampkę - mały metalowy zatrzask przy szybie i dokręcić stopkę anteny[u mnie był torx]. Napisz co obadałeś i jakie masz radio będziemy kombinować dalej jak nie pomoże.
    Ostatnio edytowane przez gkulka ; 22-07-2016 o 18:25
    --------------------
    Pozdrawiam,
    gkulka

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Najczęstszą usterką przy sprawnej instalacji antenowej jest padnięta głowica UKF w radiu. Naprawa raczej nieopłacalna.
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

Podobne wątki

  1. Problem techniczny z MKIII 2.0 TDCI 2004 rok
    By Marcusos in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 09:29
  2. Problem techniczny z MKIII 2.0 TDCI 2004 rok
    By Marcusos in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2016, 14:26
  3. [MkIII] MKIII 2004 TDCi 2.0 130 KM - co wymienić po zakupie używanego
    By glajder in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 21:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów