+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask

    Dziwne zachowywanie się turbiny

    Witam, posiadam forda mondeo, diesel 1.8 w turbinie, mam problem wlasnie z turbiną, otóż, przyśpieszając autem, turbina w fordzie uruchamia sie w około 2000 tyś obrotów (coś koło tego, nie pamiętam dokładnie), gdy turbina się załączy, silnik zaczyna bardzo głośno pracować (wskakuje na wysokie obroty) obrotomierz skacze do ponad 4 tys (auto nie przyśpiesza) dalej się toczy swoim tempem, po chwili silnik się uspokaja, wraca do normalnej pracy, obrotomierz również.

    Znalazłem jedną z przyczyn, okazało się, że przewodzik podciśnienia zaworu turbiny był przepalony, wymieniłem na nowy, samochód wrócił do żywych i było odczuwalne doładowanie, po kilku dniach problem wrócił ponownie. A co najlepsze, z przewodem jest wszystko ok, nie zauważam tam jakichś problemów. Sprawdziłem również przewód wychodzący od boostera, opaska spadła, wymieniłem na nowe, auto wróciło do zywych, aczkolwiek po jeździe próbnej i przejechanych 20 kilometrach, znów wrócił problem, z przewodu wychodzącego od boostera nie leci ropa, tak jak wiele osób radziło, aby sprawdzić, tam jest sucho.


    Gdzieś spiernicza chyba podciśnienie, ale pytanie, gdzie.....z turbiną jest ok, ona była mało używana od kilku lat, autem jeździł św. pamięci tata i miał to gdzieś, ale mnie to już zaczyna denerwowac, ten muł.

    Gdy przewody zrobiłem, to auto na ten krótki okres czasu miało bardzo dobre przyśpieszenie, przynajmniej bylo przez te kilka dni, gdy znów coś jej odwaliło.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    booster może się zacinać albo dalej gdzieś ten przewód booster-wastegate puszcza
    ps. sprawdź też przy intercoolerze przewód gumowy - to kolanko
    Ostatnio edytowane przez ratmed24 ; 23-07-2016 o 20:23

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    Dalej nie może przepuszczać, nie ma opcji, ten metalowy przewod jest git, też sprawdzałem, to wygląda tak, jakby na chwile było ok i z powrotem się rozczelniał, podobno booster może spowodować, że auto nawet nie odpali, to nie wiem, czy mogę podjąc ryzyko i go zdemontować/przeczyścić? to może on jest winowajcą. Ale mam obawy, że później mondka popsuje.

    Generalnie jak się zapowietrzy, to nic, bo wymieniałem w nim przewody i filtr paliwa, rozładowałem aku, ale w końcu po kręceniu motorem odpalił, tak więc mam na to jakiś sposób, pytanie, czy ten booster nie rozreguluje się?
    Ostatnio edytowane przez Jakub.ford ; 23-07-2016 o 21:32

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    boostera potem mozna ustwić - klucz imbusowy aby potrzebny do regulacji śruby, odkręcasz po 1/4 obrotu aż turbo zacznie łapac od ok 1700obr

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Kolega Ci dobrze radzi. Rozbierz dolot i intercooler. Sprawdź czy gumowy wężyk który łączy Westgate z korpusem jest caly, a pewnie nie. Dodatkowo pomiń w ogóle ten cienki miedziany. Poleć bezpośrednio z turbo do boostera.

    Kolejna rzecz to rozbiórka boostera. Wyjmij, sprawdź jak chodzi trzpień w środku. Nie zgubić tylko sprężynki spod śruby kontrujacej. To że nie leci ropa, znaczy tylko tyle że uszczelnienia i membrany są całe.

    tapatalked

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    Przewody (załączone na obrazkach)





    Zostały powymieniane, dobrze skręcone opaskami, sprawdzone, te przewody nie mogą mieć żadnego wpływu, pisałem, że to naprawiałem i sprawdzałem, po wymianie tych przewodów, założeniu nowych opasek, auto mialo przyśpieszenie, trubina działała, ale tylko przez jakiś czas, problem się nawrócił, sprawdziłem przewody po raz kolejny i kolejny i wszystko z nimi jest ok, te przewody są specjalnie kupione, z tym metalowym obwodem w środku, aby się nie przerwały znów.

    Booster wyjmę jutro rano i zobaczę. Tylko nie rozumiem, czemu problem się naprawił po naprawie przewodzików, a potem wrócił, a przecież tam wszystko jest ok do jasnej ciasnej

    PS. miałbym demontować miedziany przewód i zastąpić go gumowym? bez sensu opcja, bo ten przewód jest dobry, chyba, że ten samochód po 320 tyś km zmienił swój schemat pracy i powinien być założony inny teraz :P
    Ostatnio edytowane przez Jakub.ford ; 24-07-2016 o 16:01

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Mogło być tak, że naprawiłeś działanie boostera, który w momencie załączenia turbiny dzięki temu wężykowi który wymieniłeś daje większą dawkę paliwa, - no 2 razy napisane masz co jeszcze do sprawdzenia skoro problem niemocy wrócił zacinający się sam booster, wastegate, nieszczelność dolotu intercoolera - więc booster do rozebrania, szczelność do sprawdzenia, jeden niech gazu dodaje w aucie a drugi sprawdza czy na połączeniu gumowym z intercoolerem nie ma nieszczelności przypadkiem (syczenie, można tez pianką spryskać ten obszar i obserwować ) - ten silnik prosty jest jak zna się jego zasadę działania

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Zdejmij intercooler i zobaczysz że jest tam jeszcze jeden przewód taki króciutki.

    tapatalked

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    Tak, sprawdzę jutro, bo generalnie od 7 lat ten samochód nie był u mechanika, bo wszystkie usterki naprawiam w domu, a auto w rodzinie już 7 lat, tylko wiecie jak to jest panowie, gdy pojawia się problem ktory się likwiduje, i pojawiaja się kolejne i kolejne powody, to lepiej to też z kimś delikatnie zwryfikować, kiedyś miałem pewność co do problemu i okazało sie, że coś padło w elektryce i elektryk naprawiał instalacje, także wiecie jak to jest

    Jutro rano sprawdzam i przesyłam odpowiedzi, gdy znajde rozwiazanie.

    Dziekuję, pozdrawiam

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    Panowie, sprawdziłem ponownie cały układ dochodzący do turbiny, z boostera, intercoolera, zrobiłem, tak jak kolega @rajman pisał, sprawdzilem przewodzik który był gdzieś tam ukryty, widać było jego pęknięcie, wymienilem go, gdyż miałem jakiś przewód w zapasie, założylem nowe opaski i dobrze skręciłem. Sprawdzilem kolanko intercoolera, sam intercooel, dolot powietrza, przewód co idzie do filtra do turbo, czy nie jest pęknięty, nic, wszystko z nim ok, wzmocniłem dodatkowo opaskami połączenia przewodów, które wydawać się mogłby, jakby nie trzymały, a jednak wszystko jest dobrze.

    Nie wiem czy Panowie mieliście na myśli ten booster?

    I mówimy o tym trzpienie?



    Bo właśnie do tego dochodzi ten przewodzik które daje podciśnienie na turbine, wykręciłem to, ten trzpień mały nie ruszał się w ogóle, nie wiem czy o to chodziło nam, aby sprawdzić, wkręciłem ponownie, wkręcałem/wykręcałem ową śrubkę od boostera i nic, samochód zachowuje sie dalej tak samo.

    Dziwna sprawa, to wygląda tak, jakby turbina działała i doładowanie silnika następowało, tylko jest jakaś blokada która powoduje, że to doładowanie nie jest przekładane na napęd, nie ma przyśpieszenia, silnik wyje i musze na chwile podczas jazdy zdjąc pedał gazu, wtedy obroty idą troche w dół, wciskam ponownie, silnik nie wyjde, auto jedzie dalej, wyjechałem nim dzis na próbę i po 3km takiej jazdy, włączył się wentylator, widać, że silnik dostaje w dupe, bo się nagrzewa na małych dystansach, chyba, że jechałbym normalnie, jak zawsze, czyli na tym mule......
    Ostatnio edytowane przez Jakub.ford ; 25-07-2016 o 11:54

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Tak o tym. Wyjmij go i sprawdź czy nie ma wżerów. Luźno chodzi?

    tapatalked

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    Jest luz, ale delikatny, nie ma nic takiego, co mogloby mnie niepokoić w tym elemencie, ma minimalny, wżerów brak, jakichś niepokojących rzeczy też nie widzę, wszysto niby dobrze

    Macie jeszcze jakiś pomysł?

    Panowie, bo ja juz wariuje, taki prosty układ, nie ma elektryki, a i tak nie mogę dojść co się dzieje z tym autem
    Ostatnio edytowane przez Jakub.ford ; 25-07-2016 o 12:16

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    a sluchaj, te zamulanie i wycie silnika to sie na klimie i bez klimy odbywa? a moze ci sie sprzeglo slizga juz i przez to nie lapie od razu tylko za odjeciem gazu?

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    Nie mam klimy nabitej, instalacja nie jest uzywana kilka lat. Być może sprzegło, a być może jestem oszukiwany przez swój samochód, nie wiem

    Jak wrzucam biegi przed osiągnięciem 2 tyś obrotów, i nie dopuszczam do włączenia się turbiny, to on jedzie, zamula bez turba, ale jedzie i da się jechać, a jak się załączy, to silnik wyje tak, jakbym przy prędkości 70km/h zamiast wrzucić piątki, zredukował do jedynki, wtedy jest takie okropne wycie. Tak samo się zachowuje, gdy załączy się turbo.

    Nie wiem, od kilku lat w tym aucie wyskakują biegi, jedynka, trójka, czasami piątka, teraz coś mu się popieprzyło, bo biegi rzadziej wyskakują, a pojawił się problem opisany w tym wątku.

    Jak pószło sprzęgło, to sie chyba zabije, tyle kasy i dłubania, 7 lat eksploatacji, a takiego forda już by się nie opłacało konkretnie naprawiać.
    Ostatnio edytowane przez Jakub.ford ; 25-07-2016 o 14:19

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    moze ci sie turbo za bardzo rozpedza i dlatego wyje, wepnij manometr w ten gumowy wezyk i sprawdz ile laduje, bedziesz mial odpowiedz ":P

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    EDIT PANOWIE

    Jednak po dokładnej analizie tych membran w boosterze, dojrzałem się, że z jednej strony oring jest pięknięty tak jakby, a z drugiej nie, po prostu wygląda tak, jakby z jednej go myszy zjadły, a z drugiej nie, ropa na 200% nie cieknie w ogóle z tego przewodu, czytalem tu na forum, że te membranki dochodzą do cen 30/40 zł, ale ale, ktoś może mi wyjaśnić, co mają wspólnego booster z podciśnieniem turbiny? i skąd moge mieć pewnośc, że to jest akurat ten problem? silnik zachowuje się tak samo, nie dymi, trudności z samą jazda i odpalanem nie ma BEZ WZGLĘDU na to, co ja z tym bosterem bym nie robil, jendi tu piszą o regulacjach i spadkach obrotów, a u mnie to nie ma znaczenia, ten silnik i tak pracuje tak samo.

    Plus sprawdziłem, że samochód gwałtownie wchodzi na obroty, a nie ma przyśpieszenia tylko wtedy, gdy jest podłączony i skręcony przewód odchodzący z turba do boostera, po jego wypięciu, auto nie wchodzi na wysokie obroty, tylko tyle, że zamula jak cholera, bo na piątce, majac w pedał w podłodze, buja się do 110 dość długo, zbyt długo. Coś musi byc z tym boosterem.

    Poza tym jak naprawi się booster, to żeby potem nie bylo takich jaj, że turbina zakończy żywot po 5 tyś przyszłych kilometrów, bo się okaże, że do regeneracji, to auto ma 320 tyś ponad najechane i to turbo z 10 lat na tysiąc procent nie bylo ruszane, a więc to jet teraz zagadka, zachciało się naprawiania forda
    Ostatnio edytowane przez Jakub.ford ; 26-07-2016 o 11:24

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Jakub.ford Zobacz posta
    to auto ma 320 tyś ponad najechane i to turbo z 10 lat na tysiąc procent nie bylo ruszane
    To turbo przy tym silniku może wytrzymać i 4x więcej przy odpowiedniej eksploatacji
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    Jutro jadę na szrot kupić booster, bo od tego zgubiłem nakrętke i nie wiem jak teraz to wyregulować, a na szrocie pare groszy pewnie i dam znaka co dalej

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    No to Panowie, wpadłem w krowie łajno


    Nikt mi tego boostera z pompy nie wykręci, gdyż oni później z tą pompą nic nie zrobią, pokłóciłem się prawie z gościem, bo nie chciał mnie wysłuchać i zrozumiec, czy nie ma czasej walniętej pompy na części, a w sklepach mechanicznych oni nawet nie wiedza, że istnieje coś takiego jak zestaw naprawczy czy choćby te membrany do tego boostera.

    Posiadam booster do regeneracji, bez nakrętki do jego regulacji, Panowie, co byście zrobili na moim miejscu? głupia rzecz, a tyle zachodu.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Pojedz do jakiegoś dobrego sklepu metalowego i dobierz śrubę żeby gwint pasował. Z tego co pamiętam to na końcu tej śrubki był płaski łeb wiec coś dobierzesz. Ta śruba reguluje nacisk sprężynki na trzpień wiec z powodzeniem użyjesz innej i skontrujesz nakrętka która ci została.

    tapatalked

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Dziwne zachowanie turbiny
    By RafiRypin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-05-2016, 19:50
  2. [TDCi MKIII] IMHO dziwne działanie turbiny 2.0 tdci 115 km mk3
    By Xevoz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 15:42
  3. [TDDi MKIII] Dziwne zachowywanie się obrotów
    By Tomo71 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 19:40
  4. Jak się dobrać do turbiny
    By g_eorge in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2006, 11:22
  5. wąż od turbiny
    By wadziu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2006, 13:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów