+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel

    Amatorski klucz pneumatyczny

    Witam, niedawno przeglądałem spam i znalałem ofertę takiego klucza: https://sklepw.pl/pl/p/Klucz-pneumat...wych_-_kopia_1 mam pełno narzędzi YATO i nigdy nie narzekałem, chociaż jestem świadom że to niska/średnia półka. Niebawem mam urodziny i musze sobie wymyślić prezent w okolicach tej kwoty. Klucz by sie nadawał ale chciałbym zapytac o jakieś opinie, na warsztacie mam stary wielki kompresor i to raczej z niego bym korzystał wraz z kluczem, a może lepiej wziąć elektryczny klucz pneumatyczny w podobnej cenie? Co do zadań klucza to raczej tylko odkręcanie kółek, może czasem jakas zapieczona końcówka czy coś. W ogóle będzie to grało z takim kompresorem: http://www.maszynyuzywane.pl/pics/sk...3a966a0e3d.jpg ?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Mam podobny firmy Topex (400 Nm,niska półka,na pewno niższa niż Yato),używam go już ok 10 lat i pracuje dobrze.Do celów amatorskich więcej niż wystarczający.
    Kompresor z linku (2-cylindrowy,na oko z butlą 50 litrów) jeśli sprawny to ma wystarczającą wydajność nie tylko do klucza udarowego ale i do malowania.Mam podobny z tym ze 1-cylindrowy z silnikiem 1-fazowym 1000 W i butlą 50 litrów ale bez reduktora ciśnienia-do malowania trochę mała butla ale z kluczem radzi sobie doskonale.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 26-07-2016 o 16:59



  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    bardzo ważne jest aby przewód miał odpowiednio duży przekrój, na przewodzie 6mm nawet profesjonalny klucz niewiele zdziała.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Super, obawiałem się że takie klucze nie nadaja się nawet do odkręcania kół, znajomy tak mi sugerował. Kompresor bede musiał troszke zregenerować, koła pompuje ale manometry nie działają i przepuszcza. Olej też wymieniali w nim w latach 90-tych, chciałem już wcześniej sie za niego wziąć ale nie miałem motywacji. Teraz jak zakupie klucz to i chęci sie znajdą. Dzięki
    Edit: To jaki przekrój węża powinienem zakupić? Obecnie na kompresorze jest jakiś taki stary 6 albo 8mm przekrój wew.
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 26-07-2016 o 18:32
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Edit: To jaki przekrój węża powinienem zakupić? Obecnie na kompresorze jest jakiś taki stary 6 albo 8mm przekrój wew.
    minimum 8mm
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Super, obawiałem się że takie klucze nie nadaja się nawet do odkręcania kół, znajomy tak mi sugerował.
    jak się postarasz rękoma to tak przykręcisz że klucz nie podoła z odkręceniem.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #6
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    To jaki przekrój węża powinienem zakupić?
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    minimum 8mm
    Zależy też jaki będzie długi-im dłuższy tym powinien mieć większy przekrój.Ja mam wąż długości ok 20 m o średnicy wewnętrznej 10 mm dostosowanej do typowych szybkozłączek i nie brakuje powietrza ani do klucza pneumatycznego ani nawet do malowania.

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    jak się postarasz rękoma to tak przykręcisz że klucz nie podoła z odkręceniem.
    Bywają takie przypadki.Kolega ma w serwisie opon pistolet 800 Nm a czasami nie daje rady nim odkręcić kół.Ja dokręcam pneumatem zarówno felgi alu jak i stalowe momentem 100 Nm (mniejszej siły nie da się u mnie nastawić) w kilku autach i jeszcze nie było przypadku aby się któraś poluzowała.Trzeba pamiętać że pneumat "dobija" nakrętki i koło jest przykręcone mocniej niż by to wynikało z nastawy.Dlatego odkręcać pneumatem należy na pełnym zakresie-niektóre profesjonalne pistolety są tak skonstruowane ze siłę dokręcania można ustawiać natomiast odkręcanie idzie tylko "na pełny gwizdek".

    ---------- Post added at 08:48 ---------- Previous post was at 08:18 ----------

    Ważna uwaga:Od czasu do czasu (np raz w roku) pistolet należy przesmarować wlewając do niego nieco (10-20 ml) oleju do narzędzi pneumatycznych np. http://allegro.pl/olej-do-narzedzi-p...077864332.html .Nie należy stosować zwykłego oleju np. silnikowego ze względu na tworzenie się wtedy wewnątrz pistoletu emulsji olejowo-wodnej powodującej korozję turbinki.



  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Na początku jak kupiłem auto to wszystkie śruby dokręcałem przedłużką i rzeczywiście mechanik klnął że pistoletem nie idzie. Dla mnie jest najważniejsze czy przykręcę tym koło bez dociągania śrub i czy potem to normalnie odkręcę pistoletem. Teraz inna sprawa, kompresor nabija butle do ok 8bar, pistolet niby pracuje przy 6,3 bara, musze zmienić ustawienie kompresora żeby bił tylko do tych 6,3bar?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    kompresor nabija butle do ok 8bar, pistolet niby pracuje przy 6,3 bara, musze zmienić ustawienie kompresora żeby bił tylko do tych 6,3bar?
    a co chcesz tym osiągnąć? mniejsze zużycie prądu? czy lubisz jak kompresor non stop chrebocze?
    też mam pistolet amatorski i przy 6barach brakowało mu pary żeby poradzić sobie z odkręcaniem kół, a nakrętki odkręcasz jedną za drugą - na kompresorach się nie znam ale kompresor może nie nadążyć z nabiciem butli i być może będziesz musiał czekać do momentu aż nabije powyżej 6bar aby kontynuować pracę.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Nie nie musisz zmieniać ustawienia a wg mnie nawet nie powinieneś.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    No nie znam sie, nie wiem czy nie rozsadzi mi pistoletu w dłoni :P albo go uszkodze przez zbyt wysokie ciśnienie, wole zapytać i spac spokojnie heh.
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  12. #11
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    nie wiem czy nie rozsadzi mi pistoletu w dłoni
    Nie rozsadzi.Mój kompresor nabija do 9 at a wyłącza sie przy 6 at a nie mam reduktora i powietrze czerpię prosto z butli.Jednak w czasie pracy pistoletu przepływ powietrza w wężu powoduje spadek ciśnienia na jego końcówce tak ze efektywne ciśnienie na pistolecie nie przekracza tych 6-6,5 at nawet przy pełnym ciśnieniu na butli.



  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Dla mnie jest najważniejsze czy przykręcę tym koło bez dociągania śrub i czy potem to normalnie odkręcę pistoletem.
    A co w F1 zamierzasz startować. Też myślałem podobnie i kupiłem pistolet z którego nie korzystam. Znacznie bardziej przydatnym wydatkiem jest klucz dynamometryczny, bo później nie ma problemu, że pistoletem nie da się odkręcić.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Patrząc na to ile razy odkręcam koła to prawie jak F1 :P Robie przy swoim aucie, przy autach w rodzinie i jeszcze kumplowi z pracy auto sie sypie, także śrub do odkręcania nie zabraknie. Klucz dynamometryczny też będe kupował, a raczej dostane na urodziny heh
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  15. #14
    Wyłączony
    Model
    S210 / Paseo / GSXF / W124
    Silnik
    OM602.982/5E-FE/750/OM601
    Od
    31 Jul 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Mam Yato 1/2 550 Nm yt-09511.

    Daje radę lecz musisz mieć wydajny kompresor. No i węże fi 10mm.

    Do amatorki warsztatowej przy samochodach osobowych w zupełności wystarcza.

Podobne wątki

  1. [All] klucz pneumatyczny yato
    By Kielon05 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 11:09
  2. [MkIII] Lewarek i klucz do kol
    By marrem in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-12-2008, 10:31
  3. Klucz
    By Diabel in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-11-2005, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów