+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia

    Passat b6 dziwne problemy

    Witam. Na wstepie usprawiedliwienie... nadal pozostaje wierny marce i jestem posiadaczem Mondziaka jednak niedawno zakupiony passeratti b6 2006r 140km 2.0tdi trochę mnie martwi. A niestety forum dotyczące tego modelu jest bardzo nieprzyjazne dlatego zasięg am porady i proszę o pomac was.

    Samochód generalnie działa. Odpala na strzał przyspiesza dobrze i spalanie ma rewelacyjne. Przynajmniej tak mi się wydaje.

    Jednak borykam się z problemem.
    Rano lub po kilku godzinnym postoju po odpaleniu auto puszcza pierda biało niebieskiego dymu i jakieś 10sek. nierówno chodzi. Przy przyspieszaniu trochę kopci na czarno ale po obserwacji innych passatow trochę mocniej niż one.

    Miałem wymienione turbo na zregenerowane bo po przekroczeniu 3000obr wchodził w tryb awaryjny. Wymiana pomogła ale ostatnio też mi się ni z tad ni z owad wyłączyła turbina. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wróciło do normy i narazić jest spokój ale trochę to strach bo niech się wyłączy przy wyprzedzaniu. ..

    Jestem z pod Poznania z Wrześni. Może znacie kogoś kto się zna na tych samochodach. Albo macie jakieś sugestie co można sprawdzić żeby nie stać się ofiarą nieuczciwych mechaniorow bo sam na Dieslach to się nie znam wcale...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    a wiesz, że masz wadliwy silnik 2.0 TDI 140KM na pompowtryskiwaczach ? słyszałeś, że tam pompy oleju siadają i głowice pękają ? zaobserwuj czy nie ubywa płyn chłodniczy.. ile to ma przebiegu ? (faktycznego) ?

    to żeś se kupił kłopot

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia
    Znam ten samochód od 7 lat. (Był w rodzinie)

    Płyn w normie. Olej tez. Wymiany filtrów i oleju przestrzegane z kalendarzem w ręku. Silnik był wymieniany na rzekomy z przebiegiem 70tys. Czyli teraz ma jakies 120 teoretycznie. Po nieprofesjonalnie wymianie rozrządu. Koleś za mocno odkręcić rolkę napinacza i pękła podczas jazdy. Na liczniku jest 310tys i jest to faktyczny przebieg bo od ostatniego wpisu w książce serwisowej był w rodzinie Pompowtryski były u sprawdzenia jakiś rok temu. Trzy były idealne a czwarty miał 70% sprawności.

    Generalnie fura śmiga ale z doświadczenia wiem ze trzeba martwić się za wczasu bo później będzie za późno.

    Kłopot kłopotem... wiem tyle ze jak się w porę zadba puki się coś nie posypie to będzie jeździł.

    Chodzi o to ze wole sam zrozumieć co i jak działa a nie oddać do mechanika który ( nie każdy oczywiscie) powymienia pół silnika zawołał pół wartości auta a po kilku kilometrach będzie to samo albo gorzej.

    W benzynowcach zawsze robiłem wszystko sam i działa do tej pory wiec i tdi się nauczę tylko ktoś musi mnie wprowadzić.

    A jak nie dam rady to wolę wiedzieć kto i w jakim stopniu się zna na rzeczy
    Ostatnio edytowane przez cichu098 ; 10-08-2016 o 13:56

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia
    Ok... wczoraj Pasior dostał ostry wycisk. Gdzieś przeczytałem żeby go nie "oszczedzac" wiec postanowiłem go poprzeciagac. Na odcinku kolo 50km parę razy do odcinki i przetrzymalem go na 3 i 4 biegu. "Płakał " ale jechał.
    Dziś rano było dość chłodno. Wsiadam... kręcę i zaskoczył od reki. Obroty od razu stabilne a niepokojący bialo/niebieski dymek bardzo znikomy

    Jednym słowem chyba musi od czasu do czasu poczuć buta.
    Ostatnio edytowane przez cichu098 ; 11-08-2016 o 11:28

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cichu098 Zobacz posta
    Ok... wczoraj Pasior dostał ostry wycisk. Gdzieś przeczytałem żeby go nie "oszczedzac" wiec postanowiłem go poprzeciagac. Na odcinku kolo 50km parę razy do odcinki i przetrzymalem go na 3 i 4 biegu. "Płakał " ale jechał.
    Dziś rano było dość chłodno. Wsiadam... kręcę i zaskoczył od reki. Obroty od razu stabilne a niepokojący bialo/niebieski dymek bardzo znikomy

    Jednym słowem chyba musi od czasu do czasu poczuć buta.
    jak każdy diesel.. lubi trasy i dawanie mu po garach

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    DURATEC
    Od
    07 Jan 2015
    Mieszka w
    wrzesnia
    No to mój pierwszy ropniak 😁

    Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    ogień z rury przód do góry

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez cichu098 Zobacz posta
    Ok... wczoraj Pasior dostał ostry wycisk. Gdzieś przeczytałem żeby go nie "oszczedzac" wiec postanowiłem go poprzeciagac. Na odcinku kolo 50km parę razy do odcinki i przetrzymalem go na 3 i 4 biegu. "Płakał " ale jechał.
    Dziś rano było dość chłodno. Wsiadam... kręcę i zaskoczył od reki. Obroty od razu stabilne a niepokojący bialo/niebieski dymek bardzo znikomy
    Jednym słowem chyba musi od czasu do czasu poczuć buta.
    Nie chyba a na pewno - mój klekot 8 lat regularnie dostawał baty na S3 do 4500tys obr i nigdy nie miałem kłopotów z dymem a niestety eko jazda do max 2500tys powoduje taki syf zalegający, że potem w takim aucie przy butowaniu czarno się robi

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

Podobne wątki

  1. [Duratec] Problemy z odpalaniem MDO V6 - dość dziwne...
    By leshek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 18:26
  2. [Duratec] Dziwne problemy z obrotami i odpalaniem
    By mikoprotek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 11:05
  3. [MkIII] Dziwne problemy z centralnym zamkiem
    By zbyslaw73 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 20:00
  4. [MkII] 2 dziwne problemy
    By kamil-plm9 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-06-2007, 12:58
  5. Dziwne problemy mdo 98'
    By Tuner.Pl in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-10-2006, 10:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów