+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin

    Chevrolet Kalos (Aveo)

    Witam
    zanabyłem ostatnio dla dziewczyny autko chevroleta kalos (aveo) 1.2 53 KW i niestety po około 30 km nastapiła mała awaria.
    Problem z jakim się spotkałem to autko zgasło w czasie jazdy bardziej w czasie ruszania prędkość około 20-30 km/h. po zatrzymaniu brak mozliwości odpalenia silnik kręci, brak równiez było jakichkolwiek dzwieków oraz szarpnięć. diagnoza mechanika uszkodzone koło wałka rozrządu. wcześniej poprzedniemu właścicielowi wyświetlał się przez 2 lata kontrolka silnika z błędem P0300 (wypadanie zapłonu) wymieniłem świece przewody i cewkę (jeszcze przed diagnozą mechanika), ale niestety to nie pomogło uruchomić maszynkę Czy ktoś orientuje sie w kosztach oraz o ewentualnych mozliwych uszkodzeniach czy silnik 1.2 8v jest kolizyjny czy bezkolizyjny.
    tak to wygląda:

    https://zapodaj.net/55351bd098e6a.jpg.html

    Tak podsumowując mechanik ma najpier wymienić koło oraz pasek (z ewentualnym osprzętem rozrządu) sprawdzić bez odpalania czy była kolizja kręcąc silnikiem:
    i tak jeśli nie będzie to spróbuje odpalić i sprawdzi kompresje
    jeśli jej nie będzie to głowice daje do regeneracji.
    macie wiedzę co jeszcze można sprawdzić i czy jeśli silnik ładnie kręci to nie ma uszkodzonych kobowodów i wału. dół silnika kręci dobrze lecz prawdopodobnie ślizgało się koło na wałku rozrządu stąd opiłki. i czy jeśli dół silnika ładnie kręci bez zbędnych dźwięków i oporów to jest szansa, że tłoki są całe (wiem, że szczegółowo dopiero będzie widać po zdjęciu głowicy ale może ktoś ma jakieś doświadczenie i podpowie)

    z góry dzięki za jakieś sugestie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    autko naprawione jeździ odpala temat można zamknąć

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    Opel Zafira Tourer
    Silnik
    2.0 CDTI
    Od
    11 Mar 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    to pochwal sie co bylo przyczyna

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    przyczny prawdopodobnie są dwie:
    1. najbardziej prawdopodobna to lanie nieprawidłowego oleju lub poprzedniego właściciela ktoś kroił za wymianę ale jej nigdy nie robił, przez co prawdopodobnie zapchały się kanaliki olejowe w obrębie cylindra 3.
    2. mniej prawdopodobna to wada materiałowa wałka rozrządu - ta raczej odpada bo uszkodzone również były dzwigienki.

    efektem było wytarcie się obu krzywek oraz dzwigienek zaworowych przy 3 cylindrze, a w efekcie do jego zatrzymania i zatarcia w czasie pracy. zatrzymanie wałka spowodowało równiez pęknięcie koła rozrządu jak na zdjęciu. na szczęście nie doszło do kolizji zaworów z tłokami. brałem również pod uwage uszkodzenie pompy oleju ale w tym przypadku uszkodzenia były by również na panewkach wału korbowego i na całym wałku a nie tylko na jednym cylindrze.
    głowica po zdjęciu pokrywy zaworów była cała uwalona nagarem i zużytym gęstym olejem, także mogło to doprowadzic od nieprawidłowego smarowania wałka. plusem jest to, że mam teraz praktycznie nową górę silnika (trzeba było wymienić kompletną głowicę), a za wszystko co do grosza zapłacił poprzedni właściciel
    wymieniono kompletna głowicę z wałkiem rozrządu i dzwigienkami (głowica regenerowana i planowana)
    uszczelkę głowicy śruby głowicy uszczelkę pokrywy zaworów, pasek rozrządu koło pasowe zrobiono płukankę ze starego oleju, sprawdzono dół silnika oraz tłoki wraz ze szczelnością (sprawdzenie ciśnienia) zalanie świeżym olejem, nowe świece, kable i cewkę zapłonową, ustawiono na nowo luzy zaworowe i skasowano błędy komputera. trochę było tydzień pracy bo do tego modelu jest kłopot z nowymi częściami. gratisowo sprawdzenie luzów w zawieszeniu Dla potomnych koło pasowe dostępne jedynie w serwisie ASO natomiast dźwigienki zaworowe pasują od tiko (dla chevroleta niedostępne) choć są takie same.
    Ostatnio edytowane przez krismk3 ; 29-08-2016 o 11:58

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    hejka mam pytanko co do autka powyżej. autko lekko szarpie przy jeździe ze stałą prędkością w okolicy 2000 obrotów. świece, cewka i kable, oraz głowica są nowe, żadnych błędów nie ma. pytanie co sprawdzić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów