+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    [MkI] wymiana rozrzadu

    witam Was
    przymierzam sie do wymiany rozrządu z dwoim td'ku
    taki pasek:
    http://allegro.pl/item149006089_rozr...rt_f_vat_.html

    mam taką prośbę: może mi ktoś napisać jak krok po kroczku przeprowadzić całą procedurę bez podnoszenia silnika, domowy sposobem wiecie o co mi chodzi (mam nadzieję) , oczywiście klucz dynamometryczny będzie użyty.
    strasznie będę wdzięczny
    pozdrawiam wszyskich
    ps WESOŁYCH ŚWIĄT!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Od
    17 Jul 2005
    Mieszka w
    Toruń
    to zalezy czy masz klime i takie tam. ale jak niezbyt sie znasz na mechanice to proponuje niebrac sie za rozrząd bo w 90% stawiam ze i tak skonczysz u mechanika bo niebedzie Ci chodzil jak nalezy albo wcale niezapali. ustawisz o jeden zabek źle i juz lipa
    Srebrny metalik, relingi, aluski, klima, ABS, pełna alektryka, kombi, GHIA

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    ja tez sam bym sie w to nie bawil, tylko do mechanika i masz pewnosc, ze dobrze to zrobi :metal

    wesolych
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  5. #4
    nie ma klimy
    ale blokady są 6mm 9,5 i trzpień toczony
    no włąśnie jak ustawie na plokade to powinienem ustawić fazy rozrzadu
    tylko pytanie czy to da sie tak zblokoważ żeby samo sie nie cofnęło
    ?

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Od
    17 Jul 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez slyman
    nie ma klimy
    ale blokady są 6mm 9,5 i trzpień toczony
    no włąśnie jak ustawie na plokade to powinienem ustawić fazy rozrzadu
    tylko pytanie czy to da sie tak zblokoważ żeby samo sie nie cofnęło
    ?
    Tego to niewiedza nawet najstarsi indianie Dać pewnie sie da ale rożnie to bywa. ale z drugiej strony do odważnych świat należy
    Srebrny metalik, relingi, aluski, klima, ABS, pełna alektryka, kombi, GHIA

  7. #6
    problem jest w tym że u nas nie ma dobrych mechaników
    jak sie zapytałem w rzeszowie ile kosztuje rozrząd z wymianą to o mało nie zemdlałem
    800 pln a w aso 1200 plnów
    reszta nawet nie chce dać paragonu na wykonaną usługę
    gość sie oferował za 80 pln
    pytam go czy ma blokdy do forda
    on odpowiedział że nie ma
    zmienia na myk ze spawarką
    jak to usłyszałem to już całkiem mnie zesłabiło
    miałem już auta u mechaników i jednego sie nauczyłem że co sie tylko da zrobić samemu to trzeba zrobić - mam wtedy pewność że jest to zrobione dobrze

  8. #7
    niech mi ktoś napisze jak to zrobić krok po kroczku bardzo prosze

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Od
    17 Jul 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez slyman
    problem jest w tym że u nas nie ma dobrych mechaników
    jak sie zapytałem w rzeszowie ile kosztuje rozrząd z wymianą to o mało nie zemdlałem
    800 pln a w aso 1200 plnów
    reszta nawet nie chce dać paragonu na wykonaną usługę
    gość sie oferował za 80 pln
    800zł za rozrząd z wymiana to nie az tak duzo,oczywiscie jezeli chodzi o caly komplet. w Toruniu tak chodza ceny u mechaników. rozrzad do mondeo jest dosc drogi w porownaniu z innymi dieslami.
    Srebrny metalik, relingi, aluski, klima, ABS, pełna alektryka, kombi, GHIA

  10. #9
    Kursant
    Od
    14 Apr 2006
    Mieszka w
    Piasek, Pszczyna, Tychy
    Naprościej jest zerknąć do książki Naprawa Mondeoi tam pisze co i jak.
    Ja jak wymieniałem u siebie z kolegą, to mieliśmy kilka problemów a odkręceniem śruby wału, bo na kole zamachowym jest niby dziura na (blokade w postaci prenta, lub jak masz wymiar to wiertła), ale w książde tego nie było.
    Z tego co pamiętam w ksiązce pisze, że w dieslu jest.

    Co do samego sdjęcia paska.
    Mozesz wykonać to jak 3/4 mechaników - na znaki. Jak nie ma znaków na obudowie to malujesz sobie białym mazakiem (korektorem). Oczywiscie jak by razie przekręcenia któregoś koła było jendoznacznie widać jak było ustawione . np na końcu końcu ząbka koła wału i rozrządu i obudowy. Jak źle to zrobisz, a zdejmiesz pasek, to lepiej odrazu wzywaj mechanika.
    potem samo zkaładanie zgodnie z instrukcją. Jest to ważne, by ostatni pasek był założoby na napinaczu.
    Samo dokręcenie rolek najlepiej na kleju zrobić to przynajmij się nei odkręcą, jak źle dokręcisz.
    Co napięcia paska to już w sumie filozofia całą. Jak nie masz przyrządu do badania naprężenia paska to mozesz zrobić wg metody do 90o skręcenia paska w najdłuższym miejscu, chyba, że w uciebie to ciągle bedzie za luźno. Tą czynność najlepiej jakby wykonał ktoś z praktyką.
    Jak pasek będzie za luźny to mozesz przeskoczyć, jak za sztywny to może sie rozerwać, a konstekwencje tego i tego są tragiczne.

    Szczerze polecam warsztat, ale jeżeli znasz kogoś ko wymienia rozrządy i Ci pomoże to dasz rade. Inne przypadki nie koniecznie muszą sie zakończyć sukcesem.
    Najważniejsze
    - nie przsunąć rozrządu - znaki i blokady (oczywiscie wszystko można potem ustawić u mechanika).
    - naciągnąć pasek we właściwy sposób - zły naciąg grozi uszkodzeniem silnika i duuużymi kosztami

    Powodzenia
    MkI '94 1.6 LPG EUROGAS, klima, elektryka

    I świat się kręci na 15"

  11. #10
    rozrząd do diesla składa sie z 5 elementów.... dwa paski rolki i napinacz wymiana to jakas godzina bądź dwie u dobrego mechanika , za wymiane rozrządu zaplacilem 100zł . kupilem rozrząd firm SKF, GATES . za 300zł...w sumie wyszlo mi wszystko 400zł... warto chyba oddac mechanikowi takie cos...to nie wymiana filtra czy opony... cos pojdzie nie tak i bedzie zle pozdrawiam
    -=qban=-

  12. #11
    Ooo motyla noga....

    Ludu mój ludu to strasznie drogo biorą Wasi mechanicy za rozrząd... Albo tak jest w innych częściach naszej wspaniałej 4 RP :metal

    Ostatnio za wymianę kompletnego rzrdządu w MDO (co prawda benzin) dałem 350 zł u mojego mechanika, który ma autoryzowaną stacje - - i nie jest jakimś domorosłym dłubaczem...

    Zastosował zamienniki jakie trzeba i profesjonalną blokadę rozrządu do fordów i wszystko cyka jak w zegareczku... Bez żandych cofek i przeskoków. Więc Panu, który sam będzie chciał zabrać się za wymianę życzę powodzenia i duuuużo, szczęścia, bo to nie lada gratka...

    Powiedz jak Ci poszło!!!! :metal
    Three most popular words in the world:
    Made in China

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Wymiana rozrządu to nie jest aż taka trudna operacja, ja to robiłem z ojcem i z jego kolegą, jego kolega nas tylko asekurował bo już to robił nie raz, bez podnoszenia silnika się nie da, bo musisz odkręcić górną podporę silnika, pasek rozrządu (ten główny) zakładasz od lewej z dołu idąc do góry, zgodnie z kierunkiem pracy, nie odwrotnie.
    Co do zestawu to jest bardzo dobry, ja też u siebie mam wszystkie paski od ContiTecha, wymień sobie od razu wszystkie paski tj. alternator, pompa wspomagania i klima jeśli masz, żeby wszystko za jednym zamachem zrobić.
    Jeśli nigdy nie wymieniałeś rozrządu (nie łańcuszka bo to łatwo się zmienia) lub nie masz kogoś pod ręką kto już to kiedyś robił to jednak polecam mechanika.

  14. #13
    racje macie ni powiem nie robilem tego wczesniej
    i pewnie dam se spokój
    tylko kto mi to zmieni jak u nas nie gości którzy to robia z blokadami w przystępnej cenie
    mam dać 300 pln za zmiane ? (ten co mi to proponował ma blokady)
    ale nie ma dobrej opini
    albo dać gościowi co używa do wymiany spawarki
    ja poważnie mówie w Dębicy nie ma gościa co sie na tym zna
    auto mi kopci na czarno na wysokich obrotach i podejrzewam że jest przestawiona pompa -podejrzewam - (to tak na marginesie)

    a tak na marignesie mówiąc to to wszystko zaczyna mnie przerastać konszty koszty koszty i do czego to do starego 12 auta

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Wymiana za pomocą spawarki ?? Tego jeszcze nie słyszałem

    Kopcić Ci może dlatego że Ci wtryski leją.

  16. #15
    dajcie jeszcze jakiś namiar gdzie tanio kupić wtryski i jakiej firmy
    no i czy można samemu je wymienić

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Poco chcesz wymieniać całe wtryski ?? Zmienia się tylko końcówki, cena jednej końcówki ponad 100 zł, robi je Bosch (w Indiach) .

  18. #17
    bo mi auto kopci (wymienie jak wyjdzie że są już popsute)
    a pytam jeszcze bo sie zastanawiam nad tańszymi zamiennikami
    wzm??? np?? może doradzisz ?
    rozrząd jednak dam do jakiegoś speca
    choć pewnie będę patrzył mu na ręce hehe

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Z tego co wiem to niema zamienników końcówek wtryskiwaczy, robi je tylko i wyłącznie Bosch, na wtryskach niema co oszczędzać, teraz troche wybulisz i masz spokój na lata.

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    z rozrządem jedź do tego mechesa co na blokadach robi, tylko patrz na łapy i daj mu książkę- niech dokręca wszystko odpowiednimi momentami i powinno być dobrze ... a co do końcówek wtrysków- jedź do pompiarza i niech CI je sprawdza- wymiana samodzielna w grę nie wchodzi o tyle, że i tak pompiarz musi je wyregulować :metal
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  21. #20
    Pieszy
    Opis
    Mondeo I
    Od
    09 Oct 2006
    Mieszka w
    Toruń
    [/quote]

    800zł za rozrząd z wymiana to nie az tak duzo,oczywiscie jezeli chodzi o caly komplet. w Toruniu tak chodza ceny u mechaników. rozrzad do mondeo jest dosc drogi w porownaniu z innymi dieslami.[/quote]
    z tego co ja wiem w Toruniu rozrząd z wymianą to kwota ok 450 zł , ostatnio pytałem bo sam zamierzam go wymienić jakby co dzwonić do For-Car

Podobne wątki

  1. [Zetec] wymiana rozrzadu
    By gepardcheester in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 21:16
  2. [MkIII] wymiana rozrzadu
    By dragus2020 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 19:45
  3. [MkI] wymiana rozrzadu
    By dragus2020 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 19:36
  4. [MkII] Co ile km wymiana rozrzadu?
    By Szrek_27 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2008, 06:43
  5. Co ile wymiana rozrzadu???
    By szrek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-02-2007, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów