+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    29 Aug 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Płyn wycieka przez grila, co się rozszczelniło?

    Witam

    Posiadam Forda Mondeo MK2 97r. 2.0 ZETEC wersja GHIA X . Mianowicie pojawił mi się taki problem, jadąc w mieście stojąc na światłach zauwazyłem że spod maski zaczyna unosić się coś w stylu pary wodnej, zaznaczam wskażnik temp. pokazywał że jest na normalu. To że do domu nie miałem daleko postanowiłem dojechać pod dom i otworzyć maskę, okazało się że ubył cały płyn chłodzący i pod ciśnieniem tryskał w okolicach grilla i wentylatora. na Drugi dzień gdy wiadomo silnik ostygł, wlałem wodę do zbiorniczka wyrównawczego aby sprawdzić gdzie cieknie. Nalałem wody wlączyłem silnik, początkowo nie ciekło nigdzie, samochod chodził spokojnie z 8 minut troche temp złapał po czym wylączyłem silnik i od razu zauwyazyłęm że resztki płynu chłodniczego i wodą ciurkiem zaczeło wyciekać przez GRILLA.

    Moje pytanie brzmi co to się stało ? na moje oko uszkodzona chłodnica ale nie mam pewności ? ktoś coś z góry dzięki


    Proszę na przyszłość w tytule konkretnie opisywać problem bo "układ chłodzenia" totalnie nic o problemie nie mówi.
    Netoper
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 31-08-2016 o 21:57 Powód: Zmiana tytułu. Przeniesienie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    no wygląda na uszkodzoną chłodnicę a węże patrzyłeś czy całe co do niej idą? nikt za Ciebie nie sprawdzi gdzie dokładnie jest wyciek , grilla zdejmij też

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Na 100% uszkodzona chłodnica. W okolicach grilla nie ma nic innego z układu chłodzenia (no chyba, że jakiś wąż uszkodzony i daje szprycę pod wpływem ciśnienia tak, że przelatuje przez żeberka chłodnicy). Układ w Mdo jest układem nadciśnieniowym i przy zimnym silniku i niedużym uszkodzeniu może nie lecieć. W momencie jak wzrośnie ciśnienie w układzie pod wpływem temperatury to wtedy leci.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Układ chłodzenia.
    By grzegorzs in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 21:35
  2. [MkI] układ chłodzenia
    By wojtas6 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 14:29
  3. [MkII] Układ chłodzenia
    By Danish1 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2006, 17:19
  4. Układ chłodzenia
    By Allah in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-09-2005, 21:16
  5. układ chłodzenia
    By Leo in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2005, 07:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów