+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Darek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Czarne Mondeo kombi Titanium
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka

    Question Układ kierowniczy - skrzypi i puka

    Witajcie! Jest to mój pierwszy post na tym forum więc się przedstawiam! Jestem Darek i jestem szczęśliwym posiadaczem Mondeo mk3 z 2004 roku 2.0 TDCI 130km. Autko sprawuje się dość nieźle przez 3 latka odkąd go mam. Przebieg na chwile obecną podobno 260 tyś. Ale wygląda na wiarygodny. Wymieniałem kilka rzeczy eksplatacyjnych do tej pory. Ale przechodzę do sedna problemu. Mam podczas jazdy z przodu samochodu dziwne odgłosy pukania dość częstego takiego raz za razem oraz towarzyszy temu czasem skrzypienie nawet na dość równej drodze. To pukanie jest odczuwalne na kierownicy. Na postoju przy wyłączonym silniku kiedy ruszam kierownicą w lewo lub prawo energicznie stuka w okolicy maglownicy. Kiedy trzymam drążki kierownicze zarówno z lewej jak i prawej strony czuje na nich te stuki przy ruszaniu kierownicą. Końcówki wydają się być dobre gdyż nie widzę na nich luzu, a gumy wydają się być jeszcze w bardzo dobrym stanie. Nie wiem czy to coś z maglownicą??? Ogólnie skręca się bardzo dobrze nie ma żadnych przeskoków, kierownica kręci się lekko. Końcówki drążków stabilizatora wykluczam bo niedawno były wymieniane i wydają się być ok.
    Czy to jakiś luz na maglownicy czy gdzieś indziej. Czy może jednak wymienić te końcówki?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez DarekG Zobacz posta
    Końcówki wydają się być dobre gdyż nie widzę na nich luzu
    A drugi koniec drążka kierowniczego przy maglownicy? Tam gdzie wkręca się go na maglownicę? Tam też jest przegub. Może być luz na nim. Trzeba ściągnąć gumę i sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 11-09-2016 o 22:53

  4. #3
    Kursant Awatar shadix
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    30 Jun 2014
    Mieszka w
    Lubliniec
    Jeśli czuć luzy na końcówkach to raczej one są sprawcą stuków, guma nie musi być uszkodzona by stukało, ostatnio u siebie wymieniałem tylne łączniki stabilizatora bo stukały mimo że gumy były w bardzo dobrym stanie.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez shadix Zobacz posta
    Jeśli czuć luzy na końcówkach to raczej one są sprawcą stuków
    Cytat Zamieszczone przez DarekG Zobacz posta
    Końcówki wydają się być dobre gdyż nie widzę na nich luzu
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 11-09-2016 o 22:54

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Darek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Czarne Mondeo kombi Titanium
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Luzu nie czuję na końcówkach tak jak wcześniej pisałem i je na chwilę obecną wykluczam. Stuki są ewidentnie słyszalne i odczuwalne ręką na drążkach kierowniczych przy maglownicy. Radek masz na myśli by zdjąć właśnie te harmonijki gumowe co są na końcach drążków co wchodzą w maglownice? Czy w tym miejscu likwiduje się ten luz przez dokręcanie jakiejś śruby czy może są tam też jakieś wymienne końcówki? To skrzypienie tego i pukanie jest bardzo denerwujące i człowiek się trochę boi żeby się nic nie urwało

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez DarekG Zobacz posta
    Radek masz na myśli by zdjąć właśnie te harmonijki gumowe co są na końcach drążków co wchodzą w maglownice?
    Dokłądnie tak.
    Moim zdaniem na 100% masz luz na przegubie przy maglownicy:
    (z prawej strony zdjęcia):

    Cytat Zamieszczone przez DarekG Zobacz posta
    Czy w tym miejscu likwiduje się ten luz przez dokręcanie jakiejś śruby czy może są tam też jakieś wymienne końcówki?
    Jeśli jest luz na wewnętrznym przegubie drążka kierowniczego to niestety do wymiany cały drążek.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 12-09-2016 o 21:27

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Darek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Czarne Mondeo kombi Titanium
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Dzięki właśnie o to mi chodziło. Czy to możliwe żeby na raz te dwa drążki się rozleciały? Stukanie jest na dwóch drążkach i nawet na prawym wydaje mi się bardziej odczuwalne. Czy duży jest kłopot z wymianą tych drążków? Wiadomo że później trzeba jeszcze ustawić zbieżność.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK3 '04
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    To, że słychać i czuć pukania na wyłączonym silniku jeszcze nie oznacza, że to wina drążków. Maglownica z racji tego, że jest układem hydraulicznym może mieć swoje luzy kiedy nie jest pod ciśnieniem. Sprawdź czy stuki są wyczuwalne na włączonym silniku.
    Ostatnio też się zmagałem z pukaniem, luzy na maglownicy przy wyłączonym silniku były znaczne, na włączonym ZERO. U mnie akurat był problem z lewym sworzniem, po wymianie cisza.

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Darek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Czarne Mondeo kombi Titanium
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    U mnie niestety na włączonym silniku jest to samo, a ponadto strasznie już hałasuje podczas jazdy. Przy jeździe na wprost stuka, a jak troszkę nawet skręcie kierownicą dochodzi jeszcze głośne skrzypienie Nawet jak mocniej przyhamuje i przód delikatnie się przechyli również skrzypi że aż zęby bolą Sprawdzałem już inne elementy zawieszenia i są ok. Ewidentnie słychać od drążków kierowniczych od strony magla. Sam magiel wydaje się ok. Nie huczy, nie strzela jest ok.
    Wymienię niedługo te drążki razem z końcówkami i zobaczymy czy moje męki się skończą

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Trochę to dziwne. Skrzypienie przy hamowaniu (czy również skrzypi jak przyspieszasz i buda się podnosi?) wskazuje na gumy drążka stabilizatora. Skrzypienie przy skręcie z kolei może wskazywac na walniętą maglownicę lub walnięte łożyska kolumn McPhersona.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 14-09-2016 o 20:14

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Darek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Czarne Mondeo kombi Titanium
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Dziś mam zamiar podjechać do diagnosty zobacze co on powie. Sam już właśnie nie wiem. Końcówki drążków stabilizatora nie tak dawno były wymieniane chociaż kto wie może trafił się jakiś felerny i po około roku się rozleciał. Skrzypi właśnie sporo podczas jazdy takie skrzypienie z trzeszczeniem. Wczoraj próbowałem te trzeszczenie wymusić na postoju przy zgaszonym silniku ale był tylko stuk na którymś z tych drążków nic poza tym. Przy włączonym silniku jak kręciłem lewo prawo też tylko lekki stuk nawet luzu się nie odczuwa żadnego, natomiast podczas jazdy to już horror nawet przy niewielkiej prędkości są te trzaski piski i stuki nawet przy lekkim hamowaniu kiedy buda się zakołysze też skrzypnie lub puknie. Na postoju bujaliśmy samochodem lewo prawo i cisza! Już sam nie wiem co to wkońcu jest. Być może że tym winowajcą jest właśnie łożysko na McPersonie ale czy ono by pukało i skrzypało przy jeździe na wprost?
    Ostatnio edytowane przez DarekG ; 15-09-2016 o 10:40

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Darek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Czarne Mondeo kombi Titanium
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    No i po wizycie na stacji diagnostycznej i dokładnym przetrzepaniu Mondka wyszło że problem nie jest po stronie drążków kierowniczych ani ich końcówek widać jest że były wymieniane przez poprzedniego właściciela, a problem jest dość wyczuwalny na prawym sworzniu. Ma luz który objawia się pukaniem podczas jazdy, a skrzypienie bo wysechł w środku. Po psiknięciu tam smaru skrzypienie ustało ale sworzeń idzie do wymiany. Przynajmniej już wiem co go boli. Pozostałe elementy zawieszenia były sprawdzane i są ok.

Podobne wątki

  1. [MkI] Diagnostyka Układ kierowniczy
    By darek242 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-08-2014, 18:44
  2. [MkIII] Układ kierowniczy
    By madzia_1989 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 12:42
  3. [MkIII] układ kierowniczy
    By Mayki in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 16:05
  4. [MkI] trzeszczy, skrzypi, puka, stuka
    By tonix in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2007, 07:16
  5. [MkIII] Układ kierowniczy?
    By artur2 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 10:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów