+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough

    Nie wchodzi na obroty na biegu, na jałowym wchodzi do końca.

    Witam, ostatnio padła mi skrzynia biegów, oddałem do mechaniorów, wymienili i miało być OK. Przy okazji wstawili nowe sprzęgło bo tamto się kończyło. Po wyjechaniu z warsztatu okazało się że nie chodzi szybkościomierz ( a podobno wszystko było sprawdzone), więc droga powrotna do warsztatu i tu niespodzianka. Auto na biegu nie wchodzi na obroty, jedzie żabką. Wciskam sprzęgło - obroty do końca skali - puszczam - auto skacze. Na którymś skrzyżowaniu silnik zgasł, odpaliłem auto jedzie normalnie. Żadnych błędów na kompie, jak przed awarią skrzyni, tylko CC nie działa. Mechaniory wymienili czujnik na skrzynce i pojechałem do domu. Następnego dnia powtórka z rozrywki, mundek jedzie żabką do wyłączenia silnika, po ponownym odpaleniu wszystko jest OK. Po jakimś czasie to samo. Tym razem wyskoczył "Check", komp pokazał awarię czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym i brak iskry (słowa mechanika). Ten poruszał klapami, zresetował kompa i wszystko OK. Pojechałem do domu, nawet tempomat zadziałał. Następnego dnia rano ruszam do pracy, a mundek chodzi jakby na 3 garkach, zgasiłem, odpaliłem ponownie i poszedł normalnie. Do pracy dojechałem bez problemów. w drodze powrotnej znowu żabka, mechanik ręce rozkłada, nie wie o co chodzi.
    Przed wymianą skrzyni było wszystko OK, w ciągu ostatnich 2 miesięcy zrobił ponad 5kkm bez żadnych niespodzianek, a tu raptem takie chece, może czegoś nie dopatrzyli i nie podpięli wszystkiego. Może ktoś miał taki przypadek i wie co może być. Proszę o radę, bo ja też już nie wiem czego szukać, choć mój mudek nie jest dla mnie tajemnicą. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź. Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    Witam, nikt nie podpowiedział, może to było zbyt proste żeby pisać. Sczytałem osobiście błędy kompa (P0351 i P0352). Wymieniłem cewkę WN i chyba jest wszystko OK, ale jeszcze nie jestem na 100% pewny bo czasami na wysokim biegu tak jakby troszkę przerywał. Może przeczulony jestem. Przed wymianą cewki miałem jeszcze dziwny przypadek, mianowicie w czasie jazdy wyłączył mi się komputer pokładowy. Zatrzymał się obrotomierz na zerze, wskaźnik spalania, temperatury etc., zapaliły się kontrolki jak przy wyłączonym silniku. Natomiast auto dalej jechało i silnik pracował normalnie. Zajechałem do pracy, wyłączyłem silnik, odpaliłem ponownie i wszystko było OK. Miał ktoś może taki przypadek ?? Pozdrawiam i czekam na info.

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Ciekawa sprawa - być może "wiele złego na jednego" przez jakąś bzdurę.


    Cytat Zamieszczone przez gruby44 Zobacz posta
    może to było zbyt proste żeby pisać
    Albo zbyt zagmatwane....
    Cytat Zamieszczone przez gruby44 Zobacz posta
    padła mi skrzynia biegów, oddałem do mechaniorów, wymienili i miało być OK. Przy okazji wstawili nowe sprzęgło bo tamto się kończyło.
    Przy takiej "operacji" trzeba było co-nieco zdemontować z osprzętu i z powrotem zamontować.
    Pytanie czy wszystko powróciło na swoje miejsce i prawidłowo połączone.
    Może "przy okazji" zamieniony został jakiś przewodzik podciśnienia,albo nie zamontowany?albo uszkodzony?
    Elektryka raczej pomylona nie powinna być bo co połączenie to inne.....ale czy wszystko podlączone prawidłowo? i czy kontaktuje?
    Posprawdzaj organoleptycznie.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #4
    Kursant Awatar radzio88
    Imię
    Radek
    Model
    MKII
    Silnik
    Zetec 2.0
    Od
    11 Aug 2013
    Mieszka w
    Rudnik
    Jeśli taka choinka ci się dzieje z elektryką to na pewno nie wina pomylenia podciśnienia.
    Znając naszych cudownych mechaników partaczy robiących na czas, to pewnie albo naderwali, przecięli lub zrobiły na skrętkę kable przy okazji zwierając powodując zaniki lub słaby styk w wtyczkach.
    Wymieniony błąd dotyczy zasilania cewki, proponuję oddać auto komuś kto się na rzeczy zna i niech przeglądnie jeszcze raz wszystko dokładnie, bo nie życzę tobie żeby auto podczas wyprzedzania zaczęło ci skakać albo się zapaliło
    Ostatnio edytowane przez radzio88 ; 01-11-2016 o 11:19

  6. #5
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    No właśnie boję się niespodzianki przy wyprzedzaniu, a nogę mam raczej "ciężką". Lubię czuć konie pod maską, teraz oczywiście folguję, bo może być zonk. Cewkę dałem nową i na razie jest w miarę spokojnie. Mam tylko takie ciche klekotanie, a raczej cykanie z silnika. Być może jestem teraz przeczulony i szukam w d....pie muzgu, ale ??

  7. #6
    Kursant Awatar radzio88
    Imię
    Radek
    Model
    MKII
    Silnik
    Zetec 2.0
    Od
    11 Aug 2013
    Mieszka w
    Rudnik
    Pomimo tego proponuję sprawdzić dokładnie wszystko jeszcze raz.
    Cykanie, klekotanie, prócz zaworów może powodować przebicie przewodów WN lub nieszczelność, no chyba że masz benzynę to praca wtryskiwaczy podobna jest.
    Ostatnio edytowane przez radzio88 ; 01-11-2016 o 18:07

  8. #7
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    Mam 2 litrową benzynkę. Przy skrzyni biegów u góry z przodu są jakieś dwie rurki (wyjścia), z tym że do jednej (drugiej - patrząc od przodu) podłączona jest jakaś sztywna (chyba metalowa ) rurka. Nie wiem gdzie ona idzie, ale zastanawia mnie czy w odpowiednie miejsce jest ona wpięta. Czy ma być do pierwszej czy do drugiej i co to jest ??

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gruby44 Zobacz posta
    Mam 2 litrową benzynkę. Przy skrzyni biegów u góry z przodu są jakieś dwie rurki (wyjścia), z tym że do jednej (drugiej - patrząc od przodu) podłączona jest jakaś sztywna (chyba metalowa ) rurka. Nie wiem gdzie ona idzie, ale zastanawia mnie czy w odpowiednie miejsce jest ona wpięta. Czy ma być do pierwszej czy do drugiej i co to jest ??
    Jedno (krótkie, z gumowa zaślepką) to odpowietrznik wysprzęglika a drugie (metalowy przewód) to przewód ciśnieniowy wysprzęglika, który idzie do pompki przy pedale sprzęgła. Nie ma opcji aby to było źle podłączone bo by sprzęgło nie działało.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 02-11-2016 o 18:43

  10. #9
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    OK, dzięki za podpowiedź. Tak głęboko do mojego mundka nie zaglądałem i przyznam że tego nie wiedziałem. No cóż człowiek uczy się całe życie (i głupi umiera ). Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Sam wchodzi na obroty
    By sankti in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 10:31
  2. [TDCi MKIII] wchodzi na wyższe obroty przy biegu wstecznym
    By jareckimondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 14:25
  3. [MkI] Wchodzi na obroty itp.
    By karczak1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 11:26
  4. [TD MkII] Nie wchodzi w obroty..
    By Arturro78 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 13:34
  5. [MkI] Sam wchodzi na obroty
    By tomek8822 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 09:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów