+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Kursant Awatar toxic76
    Opis
    Jest S-Max Mk1 2,5T Pb/LPG, Był Mondeo MkIII
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Legnica

    Question S-Max - Problem z ogrzewaniem postojowym (Webasto) w Convers+

    Witam serdecznie.
    Niestety porzuciłem moje Mk3 parę lat temu na rzecz innej marki, ale szczęśliwie udało się wrócić do Forda tyle, że S-Max. (chociaż dziewczynie zakupiliśmy Mondeo Mk4 więc możecie pomagać
    Problem, który u mnie występuje jest z Convers+ więc może być połączony także z innymi modelami.
    Sedno:
    Ogrzewanie postojowe założone fabrycznie (auto sprowadzone z Danii). Po kupnie nie działające wcale, oddałem do serwisu autoryzowanego Webasto gdzie zdiagnozowali urwany króciec dostarczający paliwo, ogólne zasyfienie i po naprawieniu i podłączeniu się zewnętrznym komputerem bezpośrednio do pieca wszystko ładnie ruszyło.
    Niestety po podłączeniu wtyczki komunikacyjnej z samochodu występuje nieprawidłowość taka, że w Conversie cały czas widnieje ono jako załączone (krzyżyk w kwadracie obok opcji: Aktyw. teraz).
    W momencie jak klikam żeby go odznaczyć znika, ale po 2 sekundach pojawia się ponownie.
    Powoduje to taki efekt, że ogrzewanie wg komputera jest załączone ale nic się nie dzieje. Dodatkowo cały czas po zgaszeniu świeci się ekran z komunikatem: Ogrzew.pomoc. włączone (który zapewne powinien się świecić w momencie pracy czyli np. podczas grzania na określoną godzinę).

    Po przeszperaniu sieci znalazłem wątki na Forum Ford Club Polska w których posty sugerowały rozwiązanie sprawy poprzez aktualizację oprogramowania w Convers+.
    Przedzwoniłem wszystkie salony Ford w okolicy i żaden nie określił mi jednoznacznie, że jest to możliwe (aktualizacja) i zasugerował diagnostykę i wtedy szukanie problemu.
    Generalnie nie chcę wydawać 300+ PLN tylko po to żeby się na mnie nauczyli (o ile) rozwiązania które ktoś już kiedyś rozwiązał (jak twierdzą internety) i stad moje pytanie do Was koledzy i koleżanki.
    Czy ktoś już spotkał się z takim problemem lub dysponuje narzędziem i może takiej aktualizacji dokonać?
    Uprzedzając pytania, zawsze uzyskałem fajną pomoc tutaj (w większości ktoś już miał problem taki jaki ja) i dlatego najpierw piszę do Was niż na wspomnianym wcześniej forum.

    Z góry dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z webasto
    By Wojtekx in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 12:23
  2. [Duratec] Problem z ogrzewaniem.
    By Ciko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 11:18
  3. [MkIII] Problem z ogrzewaniem
    By Fozgen in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 21:28
  4. [MkI] Problem z ogrzewaniem
    By antos in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-12-2008, 14:43
  5. Problem z hamulcem postojowym - POMOCY!!!!!
    By JaBodzio in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-09-2005, 22:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów