+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce

    Koniec koła pasowego wału ( mała dwumasa )

    Czy spotkaliście się z przypadkiem zniszczenia paska przez to koło pasowe .
    Zaczęło się od popiskiwania zaraz po uruchomieniu silnika po kilku minutach cisza , pomyślałem , że rolka pośrednia ( już tak miałem ) - wymieniłem ale dalej popiskiwał czasem coś zastukało od czasu do czasu więc wymieniłem napinacz ( 5 lat od wymiany ) oraz rolkę na nim , ale bez zmian . Zajrzałem do napinacza od wspomagania i "wody" - okazało się że hałasuje i ma luzy - wymiana i dalej popiskuje nawet jakby mocniej aż wczoraj - silnik na wolnych obrotach a tu nagle coś napieprza , że tego popiskiwania nie było już słuchać . Zwiększanie obrotów powodowało wzrost napieprzania , zajrzałem pod maskę ale wszystko wyglądało ok . pasek śmigał tylko coś napieprza . Zgasiłem i ponownie odpaliłem - dalej napieprza ale coraz słabiej aż zostało tylko popiskiwanie . Dziś pojechałem po ostatnią ruchomą część osprzętu paska ale nie było od ręki więc wróciłem do domu a tu znowu napieprza i jakby strzela , silnik spadł na ułamek sek. z obrotów . Zgasiłem , pod maskę a tam strzępy paska ale jeszcze coś zostało więc odpaliłem silnik i nie zdążyłem wysiąść a popiskiwanie i napieprzanie ustało ale waliło jak z bicza . Resztki paska co zostały nawinęło się to na dwumase i strzelało . Altek i sprężarka klimy też nie hałasuje . Wkrętakiem troszkę pogrzebałem w dwumasie i dało się rozszerzyć szczelinę bez problemu , żadnych luzów , na m.dwumasie nie ma śladów obijania ( zdjęcia od CzarekJ )

    Czepiłem się m.dwumasy bo po rodzaju napieprzania pasowało mi to najbardziej ( YouTube ) ale tam razem z napieprzaniem były luzy . Pasek przy wymianie napinacza był ok. , oglądając resztki paska zauważyłem , że rowki jak w nowym pasku ale od strony "gładkiej" widać "sznurki" .

    Rolkę na altku też sprawdziłem - nie zatarta .

    Czy ten cyrk przez dwumase czy coś innego ? Z powodu ASB na wymianę jadę do warsztatu .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 13-02-2018 o 17:16

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    nie ma w tym nic niezwykłego. to koło się rozwarstwia - górna część chodzi oddzielnie, szumi, piszczy, chodzi na boki ... tnie pasek w strzępy. jak wymienisz to obejrzyj koło. może nieco niezwykłe jest to, że udało ci się zobaczyć. często to się dzieje prawie bezobjawowo - trochę popiskuje i zauważasz, ze coś nie tak jak ci gasną zegary bo aku siada z braku ładowania.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cody jak miałem sprzęgiełko na altku to zespawałem koło pasowe wału na sztywno i długo działało bezproblemowo. To koło to jakaś zemsta - trochę przekombinowali. Do spawania oczywiście trzeba obie części koła ustawić i zablokować wobec siebie żeby nie było żadnego bicia, mi się udało. Spróbuj jak masz zamiar wymieniać nic nie tracisz.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 13-02-2018 o 23:32

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cody jak miałem sprzęgiełko na altku to zespawałem koło pasowe wału na sztywno i długo działało bezproblemowo. To koło to jakaś zemsta - trochę przekombinowali. Do spawania oczywiście trzeba obie części koła ustawić i zablokować wobec siebie żeby nie było żadnego bicia, mi się udało. Spróbuj jak masz zamiar wymieniać nic nie tracisz.
    Już kupiłem nowe koło i gdyby nie automat to dziś bym wymienił , zmyliło mnie to , że koło jest sztywne jak nowe tylko ten test wkrętakiem nie dawał mi spokoju . Zatanawiałem się już czy rolka na altku blokuje się we właściwą stronę .

    Dziękuję za odpowiedzi , już myślaem , że pospieszyłem się kupując nowe koło , że może to coś innego , że może to jednak sprzęgiełko .

    Auto naprawione koło wału produkcji CORTECO . Winne było koło pasowe wału . Wymieniłem też sprzęgiełko bo miało luz wzdłużny . Tym razem nie INA lecz MAXI ( podobno polski producent - innego nie było , ciekawe ile wytrzyma ) .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 15-02-2018 o 13:18

  6. #5
    Kursant
    Model
    kombi automat Jatco lift
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    19 May 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    W automatach pewnie trochę ciężej wymienić koło pasowe ale ja tam nie wnikałem.Użyłem dwóch kluchy nasadowych jednym blokując obrót i poszło.Bez żadnych innych przyrządów typu "naciągacz". Pasek naciągasz korzystając z zasady mimośrodu koła po zaczepieniu owego jedną śrubą.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez albovito Zobacz posta
    W automatach pewnie trochę ciężej wymienić koło pasowe
    Ale to koło w mk3 dieslu niezależnie od skrzyni jest na 3 śrubach więc nie ma żadnego problemu żeby je odkręcić. Co innego gdyby była jedna śruba centralnie

Podobne wątki

  1. [Zetec] Jaki ściągacz do koła pasowego wału?
    By Marian50P in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 07:49
  2. [TDCi MKIII] Czy to jest mała dwumasa (koło pasowe paska)
    By Dawid1992 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 10:05
  3. [Duratec] ustawienie koła pasowego wału korbowego
    By Gęsty in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 11:39
  4. [TDDi MKIII] Klekoczaca mała dwumasa jak dlugo moze pociagnac?
    By animavilis in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 16:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów