+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice

    Piszczenie podczas jazdy z okolic tylnego prawego kola

    Witam

    Dzis uslyszalem podczas jazdy popiskiwanie z okolic prawego tylnego kola. Jest to raczej taki metaliczny pisk... pi pi pi... Popiskiwanie nie wystepuje caly czas, czasami jest czasami nie. Zaowazylem ze gdy piszczy i lekko przyhamuje to ustaje. Tak samo jak nawet leciutko zaciagne reczny, nawet nie zaskoczy na jeden zabek a już przestaje piszczeć.
    Czyli jak by cos z hamulcami na prawym tyle. Tylko pytanie co. Z tego co pamiętam, miesiąc temu byłem na przeglądzie i hamulce z tylu hamowaly raczej równo, tak samo reczny. Do tego przy zmianie kol na zimowe, klocki z tylu tez wygladaly na ok. Na oko z 5mm gdzies miały. Dlatego zastanawiam się co tak może popiskiwać...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ja miałem tak samo jak mi się zaczynały zacierac prowadnice zacisku i się blokowały, po prostu raz odbijaly raz nie. Piszczenie ustepowalo tylko jak naciskalem lekko hamulec lub zaciagalem lekko ręczny. Po pewnym czasie olewania tego tak mi zapieklo na trasie prowadnice że tarcza zgrzala sie tak że sie pogiela. Zobacz czy ci nie ściera bardziej klocków z prawej strony i czy po przejechaniu kilku km prawe koło nie nagrzewa ci się bardziej niz lewe.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    No wlasnie teraz jezdzilem z 30 min i sprawdzałem gdzie tak piszczy i dotknalem felgi z przodu i tylu i były raczej tak samo zimne... no może lekko letnie, ale na pewno nie cieple czy gorace.
    A da się przeczyscic prowadnice szczotka druciana bez zdejmowania zacisku? Bo pamiętam kiedyś latem jak sciagalem felgi ze tarcze tylne miały dość spory rant. Może on powoduje to piszczenie? Plus dodatkowo jeszcze może nie do końca odbijające prowadnice...

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Wyczyść i przesmaruj cały prowadnice klocka. Zacisk zdejmujesz w 15 minut.
    wypisuję się z tego kraju...

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Musisz ściągnąć zacisk zeby zobaczyć czy się jarzmo i prowadnice ruszają, albo podnieś to koło i spróbuj zakręcić. Jak trze i blokuje to coś z zaciskiem będzie. Sprawdź dla porównania też druga stronę.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Niestety wcześniej niż w sobote się raczej za to nie zabiorę. Bo jak wracam z pracy kolo 17 to już ciemno. A tylko na dworzu mam możliwość to zrobić. Ale pojezdze i popatrze. Oraz zakrece kolem czy prawe bardziej nie blokuje. Ale po dzisiejszej jeździe raczej mogę stwierdzić ze nie. Tzn felga nie była jakas ciepla.
    Pamietam jak bratu w Stilo prawy zacisk się blokowal i nie odbijal to po jeździe felge to miał goraca. A u mnie tak nie ma.

    Obstawiam ze ten rant na tarczy może trzec o okladzine klocka. Ewentualnie może trochę na prowadnicy do końca nie odbija. Jedne i drugie może powoduje za piszczy. Chociaz czasem zapiszczy a czasem nie. Nie jest tak ze caly czas piszczy.
    Zadko tez uzywam recznego, może wezme go trochę rozruszam. Nie zaszkodzi chyba.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Dzis jadac do pracy(7km) wszystkie felgi miałem zimne. Pozniej jechałem z 10km w jedno miejsce i tez felgi zimne. Nastepnie spowrotem do domu 15km i po jeździe dotknalem felg i zimne. Tak wiec raczej zacisk nie trzyma, bo grzala by się felga. Wiec chyba z tym powinno być ok.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No niekoniecznie, mi to wygląda jak byś miał tarcze krzywą albo źle siedziała na piascie i ma lekkie bicie dlatego piszczy. Ale podczas hamowania z np. 80 km/h nie masz wibracji na budzie albo kierownicy? A może masz luźne klocki w zaciskach i ocieraja o tarcze jak są bez naprezenia? Ogladales to w Ogóle? Podnosiles koło?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Najwczesniej zrobie to w sobote. Wczesniej nie dam rady. Zadnego bicia nie mam przy hamowaniu. Felgi po jeździe tez się nie nagrzewają. Prawdopodobnie rant tarczy trze czasem o... klocek, czy okladzine klocka, w zaleznosci jak się ulozy. W każdym razie wczoraj przejechałem w sumie z 40km i cisza...

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Problem powrocil. Podczas dluzszej jazdy, powiedzmy powyżej 30km znowu zaczyna popiskiwać z prawego tylnego kola. Zaobserwowalem ze zaczyna nagrzewać się felga. Poza tym jak nacisnę hamulec to przestaje piszczeć. Jak delikatnie zaciagne reczny to tez przestaje. Wiec cos z hamulcami na bank? A moze lozysko zaczyna padac? Chociaz to nie był by chyba taki piskliwy dźwięk jak by to miało być lozysko?

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Zacisk sie blokuje, przeczytaj wcześniej co napisałem na początku tego tematu i się zastosuj do tego co Jakub napisał Podnieś koło i zobacz czy się lekko kręci i czy nie blokuje, wszystko już napisaliśmy w temacie, ja już na początku pytałem sie Ciebie czy Ci się felga nie nagrzewa pisałeś że nie, czepiles się rantu tarczy zamiast zrobić to co Tobie pisaliśmy, co miał by mieć rant z tym wspólnego? Mam napisać żebyś był spokojny że to przez rant? Nie to nie przez rant, Zacisk się blokuje! I zobacz to lepiej szybko bo zaraz Ci łożysko koła padnie i będziesz miał koszta bo piasta do tanich nie należy.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:47 ----------

    Łożysko huczy a nie piszczy, ewentualnie tarabani jak kulki się wysypia ale na pewno nie piszczy.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

Podobne wątki

  1. [MkII] Buczy z okolic koła podczas jazdy
    By djdeejayf in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 20:49
  2. [TD MkII] Wyciek spod prawego kola
    By swir6935 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2015, 20:17
  3. [MkIII] Piszczenie/świergolenie podczas jazdy autostradą (nagranie)
    By zhang in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 16:11
  4. [Zetec]odglosy z okolic kola pasowego
    By dasek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 12:08
  5. [MkI] kąt nachylenia prawego kola
    By cycu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-08-2006, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów