+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin

    Tankowanie paliwa powyżej Pb98

    Witam!


    W niedługim czasie wybieram się w podróż do naszych zachodnich sąsiadów i kusi mnie, aby "nakarmić" moje Mondeo paliwem serwowanym przez stacje ARAL (nasze BP) z magicznym oznaczeniem "Ultimate 102", czyli z zawartością 102 oktanów (aktualnie tankuję wyłącznie Pb98).


    Czy w ogóle do Mondeo można lać takie paliwo, czy nie zaszkodzi ono silnikowi i reszcie osprzętu?


    Pytanie może wydać się głupie, ale wolę zapytać niż później żałować decyzji.


    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Czy w ogóle do Mondeo można lać takie paliwo, czy nie zaszkodzi ono silnikowi i reszcie osprzętu?
    Lać można,auto będzie jechać ale pytanie czy warto?
    Aby takie paliwo silnik mógł w pełni wykorzystać musiałby mieć wyższy stopień sprężania.Poza tym lanie paliwa o wyższej liczbie oktanowej niż zalecana pogarsza osiągi silnika i jest niekorzystne finansowo.
    http://polki.pl/dzialy,czy-wiesz-ze-...2,artykul.html



  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Hej, ja co jakiś czas ( conajmniej raz w miesiącu) tankuje Ultimate żeby auto przedmuchac i. Nie mam żadnych problemów poza większym kopem auto zbiera się lepiej i jakoś tak silnik jak by lżej chodził. Robię tak odkąd kupiłem auto czyli od 5 lat. Nie wiem jaki masz silnik, ja mam v6 i problemów nie mam, nie wiem jak rzedowki reagują na takie paliwo.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  5. #4
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Silnik mam taki jak w informacji z boku posta - 1,8 Duratec HE 125KM, czyli rzędówka.

    Hmm... Teoretycznie w książce od autka (tej niemieckiej), jest napisane, żeby lać 95Pb, więc sugerując się tym co napisał kolega Stasio1948 już Pb99 powinno być nieco ponad wymagania... Chyba nie będę kombinował i zostanę przy Pb98 - sprawdzona i pewna pod względem niezawodności i zasięgu auta.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    W tą stronę na pewno nie zaszkodzi, u siebie leje zawsze 98. Zaszkodzić może lanie 95 do aut wymagających 100 oktanów.

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Poza tym lanie paliwa o wyższej liczbie oktanowej niż zalecana pogarsza osiągi silnika i jest niekorzystne finansowo
    Nie sposób się nie zgodzić - kiedyś miałem Trabanta i ten wymagał 88 oktanowego paliwa.
    Nie było problemu jak miałem "źródełko" dostępu do takiego(jakie? - przemilczę )
    Trzeba było mieszać 78 z 96 (żółtą z niebieską - znasz temat) i fajnie na tym latał - nawet nie kopcił i spalał w normie.
    Potem były wiadome czasy i lało się "żółtą" - wcale lepiej nie jeździł,ale za to więcej dymił.Ale spalanie i "osiągi" w normie.
    Miałem też PF 125p (nawet dwa) i niestety w czasach gdy zaprzestano produkcji paliw ołowiowych 96 a weszły 95 i 98 - lało się 98,ale wymagało to korekty wyprzedzenia zapłonu(przyspieszenia)- "kulawo" pracował.
    Natomiast jak byłem nim w Niemczech i z przyczyn finansowych tankowałem 95 (bez korekty zapłonu - oj durny )- w drodze powrotnej 1100 km - przegrzałem silnik (na szczęście obyło się tylko na uszczelkach - pierścienie,panewki i głowica wytrzymały.

    W Mondeo MkI - II z silnikami ZETEC jest korektor zapłonu - zworka w okolicy zbiorniczka wyrównawczego.
    Gdy używa się paliwa "lepszego"(wcale nim nie jest) niż 95 należy tę zworkę wymontować - powoduje to zmianę wyprzedzenia zapłonu.

    W Duratec-ach jest czujnik spalania stukowego i on koryguje wyprzedzenie zapłonu.

    Tak że lać "lepsze" (98 czy więcej) paliwo można tylko - po co?

    No może wzrośnie moc o te 5KM.....tylko czy sterownik silnika Mondeo ma taką funkcję?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    W Mondeo MkI - II z silnikami ZETEC jest korektor zapłonu - zworka w okolicy zbiorniczka wyrównawczego.
    Gdy używa się paliwa "lepszego"(wcale nim nie jest) niż 95 należy tę zworkę wymontować - powoduje to zmianę wyprzedzenia zapłonu.
    służy to gdy jesteśmy zmuszeni używać paliwa o NIŻSZEJ liczbie oktanowej.
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Tak że lać "lepsze" (98 czy więcej) paliwo można tylko - po co?

    No może wzrośnie moc o te 5KM.....tylko czy sterownik silnika Mondeo ma taką funkcję?
    nie wzrośnie o ani jeden koń ani jeden niutonometr to wiem na pewno (przynajmniej w przypadku rzędówek)
    a czy sterownik posiada taką funkcję to nie wiem, ale podejrzewam że nie.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    służy to gdy jesteśmy zmuszeni używać paliwa o NIŻSZEJ liczbie oktanowej.
    Ups - strzeliłem gafę.
    Przepraszam.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Na paliwie o wyższej lo nie spodziewamy się lepszych parametrów niż na 95 o ile silnik tj sprężanie i mapa nie zostały przystosowane. Z mojej strony raz na jakiś czas leję 10l jakiegoś paliwa premium ze względu na dodatki czyszcące. Ultimate czy inne rocket fuel mogą mieć dodatki które w komorze spalania uwalniają.. tlen. I tu znajdziesz swoje 3 ekstra konie.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 120 KM
    Opis
    2014 r.
    Od
    14 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    W moim MKIV 2014r, na klapce wlewu paliwa jest naklejka, na której napisał producent aby wlewać paliwo minimum PB95 zatem chyba wyższe nie powinno na nic zaszkodzić. Jak to zrobiłem to zauważyłem, że komputer pokazał zasięg na pełnym zbiorniku większy o ponad 15% aniżeli przy paliwie PB95. Teraz nie wiem czy ta bestia (komputer) jest taka sprytna czy to wynik ingerencji serwisu Forda (akurat zrobiłem to po diagnostyce kodu awarii silnika).

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez LasLas Zobacz posta
    wlewać paliwo minimum PB95 zatem chyba wyższe nie powinno na nic zaszkodzić. Jak to zrobiłem to zauważyłem, że komputer pokazał zasięg na pełnym zbiorniku większy o ponad 15%
    Komputer zasięg wylicza nie ze smaku paliwa a z tego co do cylindrów zostanie wtryśniete w stosunku do tego ile kilometrów się jedzie/przejechało.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez LasLas Zobacz posta
    komputer pokazał zasięg na pełnym zbiorniku większy o ponad 15% aniżeli przy paliwie PB95
    Raczej błąd pomiaru.
    Komputer silnika rozpoznaje liczbę oktanową paliwa po uruchomieniu silnika, za pomocą czujników spalania stukowego.

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    KoMputer kłamie ...już kilka razy informował że mam zero zasięgu a przejechałem i 30 km...
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [Duratec] 1.8 SCI Jakie paliwo? Pb 95 czy Pb98?
    By wolly1987 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 20:06
  2. [Zetec][MK1] [MK2] Pb98 i wariator
    By kimura in forum Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 16:51
  3. [Duratec]PB98 do V-ki
    By badger in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2008, 11:13
  4. Pb95 czy Pb98
    By waldek11 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 04-10-2005, 00:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów