+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 111
  1. #1
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin

    D³uga trasa z wyz±bkowan± opon±

    Witam!


    Za ok. dwa tygodnie czeka mnie do¶æ d³uga trasa (do zrobienia ok. 2000km w dwie strony), w znacznej wiêkszo¶ci poprzez s³awne, niemieckie autostrady.


    Aktualnie za³o¿one mam opony zimowe Michelin Pilot Alpin 205/55/r16 (co prawda z... 2003 roku ), ale w bardzo dobrej kondycji, jednak¿e... jedna z opon - aktualnie prawy przód (wcze¶niej dwa lata oponka ulokowana by³a na tyle auta, równie¿ z prawej) jest wyz±bkowana - czuæ to po przejechaniu d³oni± po bie¿niku, nie jest to du¿a ró¿nica na danym klocku - max 1mm wysoko¶ci w porównaniu przód a ty³ danego klocka, jednak daje siê to ju¿ we znaki je¶li chodzi o ha³as w aucie.

    Wczoraj testowa³em to na równej, dobrej drodze i powy¿ej ok. 100km/h opór powietrza zag³usza ju¿ oponê i jej nie s³ychaæ, drgañ ¿adnych te¿ nie odnotowa³em - autko prowadzi siê bez zarzutu.

    I tutaj moje pytanie - czy taka trasa z wyz±bkowan± opon± bêdzie bezpieczna? Czy poza ha³asem nic wiêcej mi nie grozi?

    Jeszcze jedno - jakie ci¶nienie w oponach polecacie na tak± trasê? Bêdê podró¿owa³ z 3 pasa¿erami i niewielkim baga¿em. Prêdko¶ci ok. 140km/h. Wg. instrukcji niby 2,1 bar'a na ka¿de ko³o, ale co¶ ma³o mi siê wydaje...

    Z góry dziêkujê za odpowiedzi!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    I tutaj moje pytanie - czy taka trasa z wyz±bkowan± opon± bêdzie bezpieczna? Czy poza ha³asem nic wiêcej mi nie grozi?
    Najwiêkszym zagro¿eniem to raczej jest wiek opony, bo o ile same z±bki wp³ywaj± przede wszystkim na komfort jazdy, to z racji wieku ciê¿ko wyczuæ czy opona np jeszcze dwa lata bez rozwarstwienia obje¼dzi, czy np za 500 kilosów guma pu¶ci.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    bardziej niepokoil bym siê o wiek opon ni¿ ich wyzabkowanie, 2003!!!! To jest 13 letnia opona!!!!! Wyrzuæ je i lepiej na autostradê z nimi nie wyjezdzaj bo na 100% straci³y ju¿ swoje w³a¶ciwo¶ci a jak ciebie poniesie fantazja i siê bujniesz trochê szybciej ( bo mo¿na to hamulce puszczaj±) i bêdziesz nagle musia³ na mokrej drodze przy dodatniej temperaturze zahamowaæ ze 180 bonci kto¶ z prawego pasa wyskoczy na lewe ( tak tak tu to standard) to siê zdziwisz wtedy. Jak akurat nie jedziesz w w góry to siê tu ¶niegu nie spodziewaj bo temperatury s± tu od kilku dni w okolicach 10 stopni ( dzisiaj 7) i tak stara opona ¶rednio bêdzie tu odpowiednia. Ja je¿d¿ê jeszcze na letnich bo w okolicach Dortmund sniegu raczej nie. Ma co siê spodziewaæ a jak ju¿ to pare cm. z 2 dni polezy a tak to deszcz a jak wszyscy pewnie wiedz± przy temperaturach oko³o 10 stopni i mokrej nawierzchni du¿o lepiej spisuje siê opona letnia. Jak dalej siê bêdziesz upieral i stwierdzisz ¿e siê nie znam to za³ó¿ te wyzabkowane na ty³ to nie bêdziesz s³ysza³ a¿ tak tych opon.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 13:55 ----------

    Sorry za moj ton, nie chce sie bawiæ w twoich rodziców bo wszycy tu jestesmy doro¶li ale jechac taki kawa³ na tak starych zimowkach, wyzabkowanych po Niemczech przy tej pogodzie z pasa¿erami i baga¿em jest srednio odpowiedzialne. Jak by¶ jecha³ sam to git najwy¿ej ty siê rozwalisz, ale trzeba my¶leæ o tych którzy s± przekonani ¿e jad± bezpiecznie i wiesz co robisz. Zaraz pewnie mnie pojedziesz bo na 100% jezdzisz odpowiedzialnie i nie bêdziesz przekracza³ 120 lub 140 km/h, ale przy tych prêdko¶ciach opona siê nagrzewa ( zw³aszcza przy tych temperaturach) i tak stara opona mo¿e sie rozwarstwic. A przy wyzabkowaniu dzia³aj± na oponê dodatkowe si³y no i nie zapominajmy ¿e taka opona nie ma takiego kontaktu z asfaltem bo nie le¿y gladko na nim tylko punktowo jak mogê tak to nazwac i przy wiekszych prêdko¶ciach traci jeszcze bardziej przyczepno¶æ. Jak ju¿ napisa³em nie wiem gdzie jedziesz ale jak nie jedziesz w gory to Lepiej za³ó¿ letnie kapcie jak sa w lepszym stanie jak nie jedziesz na d³ugo. W DE sniegu i niskich temperatur poki co ma nie byæ. Aha no i tu obowi±zku zak³adania opon zimowych nie ma i dopóki nie blokujesz ruchu lub nie spowodujesz wypadku w momencie jak le¿y snieg na drodze a bêdziesz mia³ letnie to nikt sie nie czepi. Kup lepiej nowe obojêtnie jakie na pewno bêd± lepsze ni¿ te stare albo za³ó¿ letnie jak s± lepsze. Tyle ode mnie, czekam na hejt 😉

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  5. #4
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Broñ Bo¿e nie mam zamiaru nikogo "jechaæ", wrêcz przeciwnie, bardzo dziêkujê za wszelkie informacjê i uprzedzenie mnie o ewentualnych konsekwencjach mojego wyjazdu na tych oponach.

    W przysz³ym tygodniu bêdê u mechanika i podpytam czy ma mo¿e jaki¶ komplecik do sprzedania i faktycznie lepiej nie ryzykowaæ.

    Zdziwi³em siê wy³±cznie tym, ¿e wiek opony mo¿e mieæ a¿ taki wp³yw na ni± sam± - opona jest ca³a, ³adna, nawet nie ma na niej najdrobniejszych pêkniêæ, no i te¿ nie jest to opona z niskiej pó³ki, jednak skoro tak koledzy radzicie - nie mam zamiaru ryzykowaæ zdrowia i ¿ycia mojego jak i pasa¿erów.

    Wielki "+" dla Was za czujno¶æ i chêæ pomocy!

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    kombi
    Od
    28 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdañsk
    Dok³adnie,taka opona to zagro¿enie,osobi¶cie wywalam opony 6 letnie,dziwie siê ¿e kto¶ takie co¶ kupuje a jeszcze bardziej ¿e sprzedaje.Wydaje mi siê ¿e producenci opon stosuj± specjalnie takie mieszanki gumowe aby zbyt d³ugo ich nie eksploatowaæ.

  7. #6
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Akurat tych oponek nie kupi³em - dosta³em je razem z samochodem na drugim komplecie alufelg. By³em kilka dni temu u mechanika na wymianie. Sprawdzi³, wywa¿y³ (by³em przy tym - wywa¿anie bez problemu), w jednej - tej wyz±bkowanej wymieni³ nawet wentylek, bo ju¿ przepuszcza³, a i sprawdzali¶my nawet rok produkcji - zero zastrze¿eñ.

  8. #7
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No nie no jak zero zastrze¿eñ?? A rok produkcji?? 😉 czas jak na wszystko dzia³a niekorzystnie. W sumie odpowiedzia³e¶ sobie wy¿ej. Nie masz pojecia jak opony by³y u¿ytkowane ale je¿eli maja 13 lat i sa na aluskach to raczej nie przelezaly w ciepelku i ciemnosci te 13 lat bo po co kupowaæ drugi komplet alusow i opon ¿eby le¿a³y i ³adnie wygl±da³y?? Je¿eli by³y u¿ytkowane te¿ przy dodatnich temperaturach ( a jest to bardzo prawdopodobne jak auto sprowadzane z DE np.) to przez te 13 lat guma na 100% stwardniala i straci³a ju¿ dawno swoje wlasciwosci i o ile przy ma³ych predkosciach jako¶ nie jest zauwa¿alna ró¿nica ( kierowca doswiadczony zauwa¿y tê roznice) to przy duzych i zmiennych warunkach ju¿ bêdzie zauwa¿alna znacznie ³atwiejsza i szybsza utrata przyczepno¶ci i wpadanie w po¶lizg.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  9. #8
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    opony zimowe Michelin Pilot Alpin 205/55/r16 (co prawda z... 2003 roku
    Napiszê co¶ co w tym towarzystwie zabrzmi jak herezja ale....
    Michelin Alpin nie jest jak±¶ "no name" opon± niskobud¿etow± a opon± z najwy¿szej pó³ki.Je¶li nie ma spêkanych boków (a je¶li by³a prawid³owo eksploatowana i przechowywana to nie ma) to o wytrzyma³o¶æ nie martwi³bym siê i spokojnie dalej na niej je¼dzi³.Nieznacznie wyz±bkowana opona nie ma z³ego wp³ywu na zespo³y podwozia (je¶li ma to niezbyt du¿e) natomiast pogarsza komfort jazdy.
    Koledzy doradzaj±cy wyrzucenie i zakup nowych opon maj± sporo racji ale za³o¿ê siê o swoj± miesiêczn± emeryturê ¿e nie pamiêtaj± sytuacji kierowców w latach 70-80 ubieg³ego wieku kiedy opon po prostu nie by³o i je¼dzi³o siê na "byle czym" nie pytaj±c opony o wiek a tylko czy ma jeszcze odrobinê bie¿nika.


    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Jeszcze jedno - jakie ci¶nienie w oponach polecacie na tak± trasê? Bêdê podró¿owa³ z 3 pasa¿erami i niewielkim baga¿em. Prêdko¶ci ok. 140km/h. Wg. instrukcji niby 2,1 bar'a na ka¿de ko³o, ale co¶ ma³o mi siê wydaje...
    I s³usznie.W swoim kombi na zimê pompujê przód 2,5 a ty³ 2,2.Ogólnie znawcy polecaj± do ogumienia zimowego pompowaæ 0,2 bara wiêcej ni¿ do opon letnich (te¿ mam Michelin Alpin A2-micheliny maj± miêkkie boki).



  10. #9
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No to kolego stasio1948 jeste¶ wyp³atê w plecy no chyba ¿e mówisz o polskich realiach. Pamietasz ile w. Tamtych czasach bylo aut na drogach? I ile aut w tamtych czasach rozpedzalo sie w zime do 200km/h? Tak nie przeczyta³e¶ siê 200 na godzinê bo np w DE na zimowkach tyle siê jezdzi. Zaraz napiszesz ¿e no w³a¶nie to opony s± mocniejsze jak mozna tyle na nich lataæ i wytrzymaj± z 20 lat. Pewnie ze wytrzymaj± ale czy to bezpiecznie? Czemu porownujesz jazdê maluchem na kolach 12" w latach 70 do czasów terazniejszych??? Trochê niezrozumia³e dla mnie. Do uk³adu chlodzenia dalej lejesz wodê? Bo pamietam ¿e moj ojciec la³ do zastawy i te¿ wtedy jezdzilo. La³ olej obojetnie jaki byle by smarowalo, tez lejesz do swojego diesla olej z kosiarki? Pamietam ¿e mój ojciec jezdzil na oponach na ktorych ju¿ druty wychodzi³y po boku bo mu gdzie¶ scieralo i wtedy zmienia³ a teraz wymy¶laj± jakies minimum bie¿nika, te¿ zmieniasz dooiero jak druty wystaja bo kiedys siê tak robi³o jak kasy na opony nie bylo? Pewnie ze mo¿na na oponach je¼dziæ nawet 15 czy 20 lat jak opona wygl±da dobrze tylko czy jest to bezpieczne jak kto¶ chce teraz na niemiecka autostradê wypa¶æ autem które ma ponad 125KM i lecieæ 160 czy 180km/h albo ile fabryka da³a bo ciep³o jest i fajna pogoda a najwa¿niejsze ¿e tyle Mo¿na to se pocisne?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 16:51 ---------- Previous post was at 16:13 ----------

    W tych czasach nie mo¿na mieæ pewno¶ci nawet z nowymi oponami, znajomy rok temu zdecydowal siê na zakup opon wielosezonowych znanej firmy bo nie chcia³o mu siê przek³adaæ. Kupi³ nowe opony i po tygodniu podczas prêdko¶ci oko³o 130/h wystrzeli³a mu opona na autostradzie, na szczê¶cie by³o poza godzinami szczytu i akurat nic nie jecha³o, mial du¿o szczê¶cia bo tylko felge i chyba zderzak o ile pamiêtam uszkodzi³ i nikomu nic siê nie sta³o tylko go lekko obróci³o. Strach wyobraziæ sobie co by by³o jak by jecha³ z normaln± prêdko¶ci± autostradowa powiedzmy 160 czy 180km/h. Takie przypadki siê zdarzaj± przy nowych oponach to strach pomy¶leæ co siê mo¿e stac z opona 10 czy 15 letnia której pancerz jest napewno wyeksploatowany zw³aszcza jak opona je¼dzi³a te 10 lat po polskich dziurawych ( wiem ¿e ju¿ coraz mniej takich dróg jest ale 10 lat czy 15 temu bylo inaczej) drogach. Stasio1948 twoim zdaniem nie ma to w ogóle wp³ywu na oponê? Ciekawy jestem twojego zdania je¿eli piszesz ze jak opona wyglada okay to po co zmieniaæ. Piszesz ze wyzabkowanie ( nieznaczne, mozesz podaæ co dla ciebie znaczy nieznacznie i kiedy opona jest ju¿ wyzabkowana a kiedy jeszcze nie, jak to okre¶liæ na podstawie dB czy w mm?) nie ma wp³ywu na zuzywanie siê elementów, czyli twoim zdaniem wibracje i mikrowibracje jakie powoduje wyzabkowana opona nie ma wplywu na to ¿e szybciej zuzyje sie np. Lozysko ko³a i mozna z tak± opona spokojnie smigac? Dla mnie opona która s³ychaæ ¿e jest g³o¶na i widaæ ¿e ma z±bki kwalifikuje sie do wymiany od razu bo jest opon± uszkodzon± i nie spe³nia norm producenta i bezpieczenstwa, nie ma dla mnie czego¶ takiego jak nieznacznie wyzabkowana, albo opona jest wyzabkowana i wtedy kosz albo nie jest. Zwrócê te¿ uwagê ¿e najczê¶ciej wyzabkowaniu ulegaj± ju¿ opony wiekowe lub takie 6 czy 7 letnie bo maj± po prostu do¶æ i dla nas to te¿ powinien byæ sygna³ ze nalezy ja wymienic. Nie musi siê nikt ze mn± zgodziæ ale takie jest moje zdanie. Codziennie je¿d¿ê z moj± córka która jest najwiêkszym szczê¶ciem jakie mnie spotka³o do tej pory i nie wybaczyl bym sobie jak by siê jej co¶ sta³o przez to ¿e nie dopilnowalem stanu technicznego mojego auta. Opon siê nie zmienia co rok i ju¿ opony ze ¶redniej pó³ki które nie s± drogie spe³niaj± swoje zadanie i na pewno bêd± bezpieczniejsze niz takie 10 czy 15 letnie. Jak kto¶ chce je¼dziæ na 10 letnich oponach to proszê bardzo jego sprawa. Ja wolê kupiæ tañsze opony ale zmieniaæ czê¶ciej i mieæ nowe ni¿ je¼dziæ na starych i pó¼niej zganiac na wszystko inne winê i szukaæ przyczyny wszêdzie tylko nie ze swojej strony. Sorry za nastepny przydlugaw tekst ale nie rozumiem jak tak mozna pisaæ ¿e wyzabkowanie i wiek opony nie ma w ogóle wp³ywu. No ale osoby starszej daty ( nie ublizajac Tobie Stasio1948 ani trochê i nie mam takiego zamiaru) w³a¶nie tak my¶l± bo w czterdziestymdrugim tak tez sie je¼dzi³o i wszyscy byli happy.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  11. #10
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    D±browa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez Wit1956 Zobacz posta
    osobi¶cie wywalam opony 6 letnie,dziwie siê ¿e kto¶ takie co¶ kupuje a jeszcze bardziej ¿e sprzedaje
    powiem tylko, ¿e jeden z najwiêkszych serwisów oponiarskich w internecie sprzedaje opony, które ju¿ maj± w momencie ich kupna maj± 2-3 lata od momentu ich wyprodukowania, czy to znaczy, ¿e jak kupi³em nowe Firestony w 2015 roku na wiosnê, a by³y wyprodukowane w 2014 roku, to w 2020 roku mam je wyrzuciæ, nawet je¶li ja nimi bêdê je¼dzi³ dopiero 5 sezon, a stan bie¿nika i boku opony bêdzie w dobrym stanie to nie ma znaczenia, uwa¿am, ¿e to trochê nieuprawnione stwierdzenie,

    co do z±bkowania to jak mi Fulda siê z±bkowa³a to nie bacz±c na jej wiek, bo mia³a zaledwie 4 lata wymieni³em parê
    na u¿ywane Micheliny Apline 3PMSF z bie¿nikiem powy¿ej 4,5 mm i w dobrym stanie, jej czas dobiega koñca, bo jest z 2007 roku,
    wiêc na przysz³y sezon pewnie zostanie zez³omowana, ale dobrze mi s³u¿y³a przez 2 sezony tj. 2014/15; 2015/16 i teraz 2016/17 czas poka¿e, ale Ja nie ¶migam po autostradach 180km/h, wiec du¿o zale¿y od stylu jazdy i warunków atmosferycznych oraz stanu technicznego opony ; auta,
    tyle ode mnie
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 19-11-2016 o 17:33

  12. #11
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No masz racje tak jak pisa³em ze zale¿y od stylu jazdy warunków itd. Tylko powiedz mi jak oceniæ stan techniczny opony, przecie¿ trzeba mieæ jaki¶ odno¶nik, jakis przepis albo warunek zeby wiedzieæ kiedy opone trzeba wymieniæ. Przecie¿ opony nie s± wieczne to guma jest a guma jest podatna na warunki atmosferyczne i z czasem parcieje itp. Z tym wiekiem to jest tak jak pisa³e¶, jak kupujesz opone to ona jest najczê¶ciej 2 letnia i od tego czasu masz jeszcze oko³o 5 lat jej u¿ywania, uwa¿asz ¿e to. Ma³o? Czy gumowa podeszwa w twoich butach które u¿ywasz codziennie wytrzyma 5 lat?? Zauwa¿ ¿e guma w aucie jest nara¿ona na du¿o wiêksze obci±¿enia zw³aszcza na polskich drogach.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 17:53 ----------

    Zauwa¿ jeszcze ze niektórzy je¿d¿± caly rok na zimowkach, czy taka opona po 5 latach jest jeszcze do u¿ytku? Moim zdaniem po 1 sezonie takiego u¿ytkowania powinna poleciec do utylizacji. Przecie¿ ró¿nica temperatur miedzy zima a latem jest czasami 60 stopni

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  13. #12
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    D±browa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Z tym wiekiem to jest tak jak pisa³e¶, jak kupujesz opone to ona jest najczê¶ciej 2 letnia i od tego czasu masz jeszcze oko³o 5 lat jej u¿ywania, uwa¿asz ¿e to. Ma³o?
    absolutnie nie, jest okej - 2 lata wieku + 5-6 lat u¿ywania i do wymiany, bo nic nie jest wieczne, wszystko z czasem siê zu¿ywa,
    ale mia³em na my¶li, ¿e bez sensu jest wymiana opon, je¶li jej stan techniczny tego nie wymaga, a wiek nie daje podstaw do jej staro¶ci
    i tu jest pies pogrzebany jak napisa³e¶

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Tylko powiedz mi jak oceniæ stan techniczny opony, przecie¿ trzeba mieæ jaki¶ odno¶nik, jakis przepis albo warunek zeby wiedzieæ kiedy opone trzeba wymieniæ
    wed³ug przepisów takim odno¶nikiem jest stan bie¿nika tj. min. 1,6 mm, ale o ma siê nijak do warunków zimowych,
    Ja na przyk³ad mialem przez jeden sezon zimowy opony Hancocka jak kupi³em samochód od poprzedniego w³a¶ciciela i powiem tak,
    opony mia³y ten bie¿nik min. 1,6 mm, ale ka¿dy zakrêt z dusz± na ramieniu DOS£OWNIE przy prêdko¶ci wiêkszej ni¿ 10/km/h b±czek murowany na zakrêcie, a w ¶niegu to mo¿na by³o dodawaæ gazu i dodawaæ i WIELKIE NIC TYLKO PO¦LIZG - NIGDY WIÊCEJ TAKICH NUMERÓW!!
    od tamtego czasu jak za³o¿y³em u¿ywane Fuldy zimowe z bie¿nikiem min. 4,5 mm to ju¿ by³a w miarê normalna jazda, ale Ja zim± nie pomykam powy¿ej 140 km/h i nie je¿d¿ê po za¶nie¿onych stokach, wiêc byæ mo¿e nie potrzebujê a¿ tak dobrych i nowych opon, ale zdrowy rozs±dek zawsze mile widziany i jak mi kto¶ powiedzia³, ¿e na zimê te przepisy o bie¿niku to sobie mogê w du... wsadziæ to tak rzeczywi¶cie JEST!!
    TYLE W TEMACIE
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 19-11-2016 o 18:44

  14. #13
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Najnowsze doniesienia z tzw. eteru:

    1. Telefon do bezstronnego wulkanizatora - powiedzia³, ¿e je¶li opona jest ca³a, niepopêkana, z dobrym bie¿nikiem, to nawet mimo wyz±bkowania mo¿na jechaæ. Oczywi¶cie z rozs±dkiem - 140km/h bez problemu, powinno byæ wszystko ok. mimo wieku opony.

    2. Sprawdzi³em w internecie informacje na temat dok³adnie mojego modelu i jestem zaskoczony - gwarancja producenta to... 10 LAT!!! od daty produkcji, czyli oponka jest 3 lata po gwarancji, a tak na "ch³opski rozum", czy np. telewizor wyrzucamy zaraz po tym jak skoñczy siê jego gwarancja, mimo, ¿e dobrze odbiera, choæ jest ju¿ "zu¿yty"? Wiem porównanie ¶rednie, ale jedyne jakie przysz³o mi na szybko do g³owy...

    Ostateczn± decyzjê podejmê w przysz³ym tygodniu gdy pojadê do mechanika i poproszê go o dok³adnie sprawdzenie gum i przejechanie siê autem w celu przys³uchania siê pracy opon w czasie jazdy.

    Mo¿e to nieodpowiedzialne, ale z drugiej strony opony te u¿ytkujê ju¿ 3 sezon i nie zauwa¿y³em nic niepokoj±cego, a dok³adnie czy¶ci³em zarówno felgi jak i opony przed sezonem letnim zaraz po ¶ci±gniêciu z auta (wypatrzy³em wtedy przepuszczaj±cy wentylek). Co do przechowywania - auto kupi³em od Niemców - ojciec z synem mieli autko jeden po drugim, tak¿e ¼ród³o pewne, a same ko³a (razem z felgami) le¿a³y sobie w drewnianym gara¿yku, elegancko jedna na drugiej w foliowych workach do przechowywania kó³. S±dz±c po ich stanie technicznym - ma³o prze¿y³y, ale kto¶ naprawdê o nie dba³. Z reszt± drugi komplet, te¿ Michelinów od tych samych w³a¶cicieli sprawowa³ siê super, a¿ do koñca tego sezonu, poniewa¿ ogranicznik zrówna³ siê z klockami - czyli opona skoñczy³a ¿ywot + jedna z nich zaczê³a mieæ nieznacznie "bicie".

    P.S. Drugi komplet (Michelin - opony letnie), który skoñczy³ swój ¿ywot by³ z roku... 2008, tak¿e teoretycznie te¿ do wyrzucenia, a zdarzy³o siê jechaæ do¶æ szybko i to po ró¿nej nawierzchni, w ró¿nych warunkach.
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 19-11-2016 o 19:33

  15. #14
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    A sk±d mamy wiedzieæ czy opona jest okay? Bie¿nik nie jest tego wyznacznikiem. Czyli twoim zdaniem wyzabkowana opona jest okay to po co pytanie na forum? Wiek nie daje podstaw do wymiany??? No chyba daje. Czemu wymienia siê plyn ch³odniczy co 2 lata ( bynajmniej powinno siê)? Przecie¿ ch³odzi tak samo tez po 3 latach, dla ciebie zauwa¿alne ró¿nicy nie ma to oo co wymieniaæ? Musial to jaki¶ baran wymy¶liæ. Po co zmieniasz olej w silniku i powinno siê sytetyk max po 15000? Przecie¿ smaruje tak samo tez po 20000to po co zmieniaæ? Ty i tak ró¿nicy nie widzisz. To pewnie jakas rodzina od tego barana co wymy¶li³ to z plynem ch³odniczym.
    Serio powierzysz swoje ¿ycie i pasa¿erów i bezpieczeñstwo kolesiowi ktory ci cos powiedzia³ przez telefon???!!! Serio?? Co znaczy z rozs±dkiem? Czemu tylko 140km/h? Czemu nie 150 albo nie 180/h? Co to za magiczna liczba te 140/h ¿e tyle mo¿na jechaæ ale ju¿ 150 bêdzie niebezpiecznie? Serio 1000 km bêdziesz jecha³ i non stop bêdziesz sobie powtarza³ " nie szalej nie wiecej jak 140, pan przez telefon tak powiedzia³, nie szybciej, pamietaj, pamietaj pamiêtaj..." serio? Nie bêdziesz mia³ na co innego zwracaæ uwagê np. Na to co siê dzieje na drodze tylko bêdziesz my¶la³ czy dojedziesz czy nie? Czy wyhamujesz czy nie? Ty mówisz kolesiowi ¿e opona wyzabkowana a on ci mowi ¿e jak bie¿nik syt to mozna smialo lecieæ???
    Producent twoich opon daje 10.lat gwarancji!!!!???? Serio czy tylko spamujesz???? Daj mi namiary na twojego producenta z chêci± kupiê takie opony. Ja zawsze mam na nowe opony 6 miesiêcy i 18 miesiêcy rêkojmi czyli jak udowodnie ¿e to z winy producenta bylo to wtedy uznaj± to. Pliss daj namiar. Przyk³ad z telewizorem strza³ w 10 👍 nie zazdroszczê twojemu telewizorowi je¿eli go tak samo eksploatujesz jak opony w aucie, szacun👊
    Je¿eli je¿eli jedziesz do. Mechanika to po co tu zadajesz pytanie je¿eli decyzje o tm uzalezniasz od tego co on ci powie?? Czyli jak ci powie ¿e opony g³o¶ne nie s± on tam nic nie slyszy to znaczy ze opony git?? Przecie¿ sam mówisz ¿e sa wyzabkowane i halasuja 👊szacun podwójny.
    Ja nie pisze ze jacy¶ Niemcy uzywali tych opon do drag race ale uzywali je 13 lat od zakupu auta. Powiedz mi jaka guma wytrzyma 13 lat u¿ytkowania i to tak ciê¿kiego u¿ytkowania conajmniej 6 miesiecy w roku przez 13 lat, no na logikê przecie¿.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  16. #15
    Zielony listek
    Imiê
    Robert
    Model
    Mklll
    Silnik
    2,5 170KM
    Opis
    Sedan 2001
    Od
    12 Mar 2016
    Mieszka w
    Prudnik
    Spokojnie,je¼dzi³em i na nowkach i tych 10 letnich.Je¶li nie posiada³y uszkodzeñ mechanicznych to jedyne co je roznilo to szybko¶æ zuzywania bie¿nika,te starsze niekiedy po jednym sezonie zjezdzaly z7-8mm do 2mm.Ró¿nic jakis wiêkszych niezauwazylem.Ale to tylko moje zdanie a ka¿dy z nas ma swoje opinie i do¶wiadczenia.Ka¿dy powinien to sam rozstrzygn±æ ,a wszystkie podpowiedzi przemyslec.Nadmienie tylko jeszcze ze w swoim ¿yciu ,zjezdzilem nie jeden komplet opon tak nowych jak i u¿ywanych.Pozdrawiam!

  17. #16
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Je¿eli chodzi o gwarancjê moich opon - pierwszy lepszy link znaleziony w internecie (nie mój rozmiar, ale model ten sam):

    http://www.oponeo.pl/model-opony/mic...ilot-alpin-pa2

    Jak byk jest napisane - 10 lat gwarancji. Wiem, ¿e pewnie w du¿ym stopniu to chwyt marketingowy, bo raczej gwarancji po 10 latach nie uznaj±, ale teoretycznie przy prawid³owym u¿ytkowaniu i przechowywaniu przez 10 lat z opon± wszystko powinno byæ ok.

    Qornell - proszê nie irytuj siê, po to jest forum aby dyskutowaæ. Jeszcze nie wyjecha³em w trasê, wiêc spokojnie. Rozumiem Twoje obawy - oczywi¶cie, ¿e chcê bezpiecznie pokonaæ ca³± trasê i martwiê siê o moich pasa¿erów, dlatego stwierdzi³em w toku konwersacji na forum, ¿e siêgnê jeszcze po poradê specjalisty, który opony bêdzie widzia³ na w³asne oczy i s³ysza³ swoimi uszami. Wiem, ¿e przyk³ad z telewizorem by³ "lipny", ale tak te¿ napisa³em. Chodzi³o mi tylko o sprawê z gwarancj±, jako ogó³. Skoro po 13 latach produkcji bie¿nik na 2 oponach jest jeszcze w porz±dku, a na pozosta³ych 2 wrêcz jak nowy, to mogê ¶mia³o twierdziæ, i¿ po 6 miesiêcy w roku przez 13 lat opony nie by³y eksploatowane, tylko znacznie, znacznie mniej. Telefon do mechanika wyszed³ na spontanie, ot tak w rozmowie ze znajomym, który przy mnie do swojego mechanika zadzwoni³. Po przeczytaniu Twoich komentarzy czujê siê prawie jak przestêpca wsiadaj±c teraz do mojego auta, ale nie chcê w ¿aden sposób podwa¿aæ tego co piszesz, bo co do jednego zgadzam siê bezwzglêdnie - bezpieczeñstwo jest najwa¿niejsze.

    Tak jak pisa³em - zaczynam na tych oponach 3 sezon. Wcze¶niej buczenie nie s³ysza³em, poniewa¿ wyz±bkowana opona by³a z ty³u, teraz powêdrowa³a na przód. Zastanawia mnie, jak opona bêd±ca ca³a, bez pêkniêæ, uszkodzeñ mechanicznych i wybrzuszeñ, mimo swojego wieku mo¿e byæ "be", skoro mo¿e strzeliæ teoretycznie tak samo jak nówka dopiero co za³o¿ona na felgê, bo i takie sytuacje siê zdarzaj±.

    P.S. Je¿eli wklejenie linka do zewnêtrznego serwisu jest niezgodnie z regulaminem - przepraszam, nie doczyta³em.
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 19-11-2016 o 22:06

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    £ukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    jaka guma wytrzyma 13 lat u¿ytkowania
    to pytanie do "fanów" opon bie¿nikowanych...
    05.12.2005 - kupi³em pierwszego Forda Mondeo...

  19. #18
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Ja zawsze mam na nowe opony 6 miesiêcy i 18 miesiêcy rêkojmi
    Ch³opie,odpu¶æ i ju¿ wiêcej siê nie kompromituj.Ka¿dy producent nawet najgorszego badziewia z Chin daje 5 lat gwarancji od dnia zakupu przy czym przepisy gwarancyjne UE stanowi± ¿e opona nowa sprzedawana przed up³ywem 3 lat od daty produkcji jest uznawana za now± i posiada pe³n± gwarancjê.Michelin daje 10 lat gwarancji albo do zu¿ycia bie¿nika do ogranicznika a s± firmy które daj± gwarancjê do zu¿ycia bie¿nika bez limitu lat.
    Twoje namolne wywody nie maj± uzasadnienia-chyba ¿e jeste¶ sprzedawc± opon.

    ---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    P.S. Je¿eli wklejenie linka do zewnêtrznego serwisu jest niezgodnie z regulaminem - przepraszam, nie doczyta³em.
    Nie jest.
    Reg forum pkt 26:
    26. Zezwala siê na umieszczanie w tre¶ci postów informacji i odno¶ników do sklepów i firm us³ugowych wy³±cznie w celach informacyjnych zgodnych z tematem postu.



  20. #19
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Dziêkujê za informacjê Panie Stanis³awie.

    Widaæ, ¿e zna siê Pan na rzeczy i podpiera to rzetelnymi informacjami i faktami.
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 19-11-2016 o 22:23

  21. #20
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    wed³ug przepisów takim odno¶nikiem jest stan bie¿nika tj. min. 1,6 mm, ale o ma siê nijak do warunków zimowych,
    B³±d.Dla opon zimowych minimalna wysoko¶æ bie¿nika to 4 mm i opony takie maj± dwa ograniczniki-pierwszy na wysoko¶ci 4 mm (zima) i drugi na wysoko¶ci 1,6 mm aby mo¿na by³o "doje¼dziæ oponê zimow± latem.
    Przy czym w niektórych krajach minimalna wysoko¶æ bie¿nika opony eksploatowanej latem jest jeszcze ni¿sza i wynosi 1,5 mm.



Podobne w±tki

  1. [MkII] Ile wa¿y felga z opon± RS7 17cali?
    By ARTi in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 21:09
  2. D³uga trasa automatem wskazówki
    By wazon1985 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 10:58
  3. Co jest grane???? pierwsza d³uga trasa i za³amka.
    By KOKOT in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-08-2007, 18:16

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów