+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 41 do 60 z 111
  1. #41
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Przecie¿ sami producenci mówi± ¿e opony zimowe trzeba u¿ytkowaæ zim± a letnie latem i nie mozna inaczej to jak mozna wpasc na taki pomys³ ¿e po to jest ogranicznik 1,6 w zimowce zeby do tego momentu mozna by³o ja dojechaæ latem??? A propos gwarancji opon to takie u¿ytkowanie opony zimowej w lato jest niezgodne z przepisami producenta odnosnymi u¿ytkowania opon. A mo¿e ten ogranicznik jest po to ¿eby w krajach w ktorych snieg le¿y oko³o tygodnia i to 5 cm. Ale za to s± dlugo ujemne temperatury mozna by³o taka opona je¼dziæ do tego poziomu 1,6 ? A nie w lato co za bzdura.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk
    Korneliuszu,Twoja wiedza na temat opon w ogóle,a zimowych w szczególno¶ci jest na ¿enuj±co niskim poziomie.Otó¿ dowiedz siê (google Twoim przyjacielem) ¿e opony zimowe (a przynajmniej wiêkszo¶æ u¿ywanych jako zimowe) z oznaczeniem M+S tak naprawdê zimowymi nie s±.S± to w wiêkszo¶ci opony wielosezonowe przeznaczone do trudnych warunków drogowych (b³oto+¶nieg) i dlatego posiadaj± dwa ograniczniki zu¿ycia bie¿nika odpowiednio na zimê i lato.
    Opony typowo zimowe (oznaczone napisem WINTER ale oprócz tego napisu mog± mieæ równie¿ oznaczenia M+S) posiadaj± tylko jeden ogranicznik zu¿ycia 4mm.
    Poza tym-jak kto¶ doradzaj±cy w temacie opon zimowych mo¿e chwaliæ siê publicznie ¿e w DE je¼dzi 200 km/godz zim± na oponach letnich?
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Jasne, z przodu mam Jeszcze stare (2011 trzeba bêdzie zmieniæ na sezon lato) bie¿nik 5mm VREDESTEIN Ultrac Sessanta XL 225 40 18 92Y a z ty³u nowe Riken ( niby fabryka Michelin) Maystorm B2 rok 2016 rozmiar Index to samo
    Obie cytowane opony s± oponami letnimi co ³atwo mo¿na sprawdziæ.
    Jeszcze jedno-rozwa¿niej dobieraj s³owa bo Twój zwyczaj wykpiwania i o¶mieszania wypowiedzi innych dyskutantów i to bez merytorycznych podstaw (a nawet jakby takie by³y) jest nie do przyjêcia.
    (Regulamin forum pkt.13,13.4 oraz pkt 23.)



  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez batman72 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    wracaj do PL i ciesz siê t± autostrada A4, tymi ¶wietnymi drogami gdzie 100km robi sie w 2 godziny poza godz szczytu, po kiego tu siedzisz i marudzisz? Aaa no tak dla €€€€ co, ale Ponarzekaæ trzeba taki polski sport narodowy.
    Wypraszam sobie takie osobiste wycieczki. Je¿d¿ê po najlepszych autostradach w UE p³ac±c bardzo wysokie podatki drogowe. Ale przynajmniej wiem za co p³acê.
    Sorry jak wiesz za co placisz to co narzekasz cz³owieku, jestes dumny ze placisz za autostrady mega podatki na których jest wiecznie remont i jezdzi siê w zimê 60 i nie ma gdzie siê nawet rozpêdziæ i s± korki i ty za to p³acisz z u¶miechem na ustach? To siê nazywa hipokryzja.

    Po drugie gdzie ja napisa³em ¿e w DE sprawdzaj± rocznik i ¿e nie mo¿esz mieæ 2 ró¿nych opon na osi ??? Gdzie??? Pokaz palcem bo albo mam schizê albo demencje jak±¶. Nie jest to zabronione ale ma³o kto tak je¼dzi a jak ju¿ to obcokrajowcy którzy tu przyje¿d¿aj± i znam takich osobi¶cie, nie znam ¿adnego Niemca który tak jezdzi. A wiesz ze w Afryce to nawet na felgach mo¿na je¼dziæ i nikt ci nic nie powie i te¿ wypadków nie ma, to znaczy ¿e w EU te¿ powinni¶my tak je¼dziæ?


    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  4. #43
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    £ukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Jak by w Pl by³o tyle autostrad co w DE to by¶cue na nich wlasnie 60 je¼dzili bo tam to by dopiero remonty by³y. Zreszt± sami jestescie sobie winni
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    to wracaj do PL i ciesz siê t± autostrada A4, tymi ¶wietnymi drogami gdzie 100km robi sie w 2 godziny poza godz szczytu, po kiego tu siedzisz i marudzisz? Aaa no tak dla €€€€ co, ale Ponarzekaæ trzeba taki polski sport narodowy
    oj zagalopowa³e¶ siê - nie zagl±daj innym do kieszeni bo jak widzimy je¼dzisz ponad dziesiêcioletnim autem,kupujesz bud¿etowe opony,wyszukujesz jakie¶-tam rodzynki na ebaju tak¿e biednie jak na "rodowitego Niemca"...
    05.12.2005 - kupi³em pierwszego Forda Mondeo...

  5. #44
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imiê
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupi³em...
    Opis
    ¯onkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Panowie przyhamujcie trochê, bo a¿ siê czytaæ nie chce....
    Nie rozumiem o czym w ogóle jest rozmowa ????
    Opony wyz±bkowane to opony zu¿yte i niesprawne !!!! I tyle w temacie. Je¼dzi siê na takich na w³asn± odpowiedzialno¶æ, raczej skupi³bym siê na tym dlaczego jest wyz±bkowana ??? Na pewno oka¿e siê, ¿e zawieszenie w samochodzie te¿ nie jest sprawne !!!
    Je¶li chodzi o przepychanki na temat wieku opon - je¶li opony s± sprawne mo¿na na nich je¼dziæ, tak przewiduje polskie prawo, chyba ¿e dojedziemy do ogranicznika i tyle. Moim zdaniem dobrej klasy opona, niezu¿yta i sprawna, bêdzie 1000 razy lepsza ni¿ nowy chinol czy bie¿nikowana - nawet je¶li ma 10lat.

    Podsumowuj±c je¶li kolega nie obawia siê jechaæ na takiej oponie w trasê, to niech jedzie - zapewne nic prócz dyskomfortu akustycznego siê nie stanie. Wiêkszo¶æ z nas pewnie tak± oponê przeznaczy na ¶mietnik - zale¿y to od ¶wiadomo¶ci i odpowiedzialno¶ci kierowców - tyle.
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mog³em pojechaæ i st±d siê oddaliæ, ale zosta³em z Tymi, co zostali.
    Nie bierz ¿ycia zbyt powa¿nie i tak nie wyjdziesz z niego ¿ywy

  6. #45
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Jak by w Pl by³o tyle autostrad co w DE to by¶cue na nich wlasnie 60 je¼dzili bo tam to by dopiero remonty by³y. Zreszt± sami jestescie sobie winni
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    to wracaj do PL i ciesz siê t± autostrada A4, tymi ¶wietnymi drogami gdzie 100km robi sie w 2 godziny poza godz szczytu, po kiego tu siedzisz i marudzisz? Aaa no tak dla €€€€ co, ale Ponarzekaæ trzeba taki polski sport narodowy
    oj zagalopowa³e¶ siê - nie zagl±daj innym do kieszeni bo jak widzimy je¼dzisz ponad dziesiêcioletnim autem,kupujesz bud¿etowe opony,wyszukujesz jakie¶-tam rodzynki na ebaju tak¿e biednie jak na "rodowitego Niemca"...
    A co ro ma do tego jakim autem je¿d¿ê i jakie opony kupuje?? Zapomnia³e¶ dodaæ do tego ¿e Kupuje i leje prawie najtañszy olej na rynku. Opony poleci³ mi wulkanizator który sam na takich je¼dzi i do moich potrzeb wystarcza bo nie mam z nimi problemów. Wspominaj±c mi czym je¿d¿ê uda³o ci siê obraziæ znacz±c± wiêkszo¶æ na forum bo wiêkszo¶æ tu je¼dzi mk2 i mk3 i nie ma to nic do tego kto ile zarabia. Mi siê MK3 strasznie podoba zw³aszcza te które ja mam ( przestronne, wygodne tanie w utrzymaniu, du¿o mo¿na samemu zrobiæ itd.), MK4 w ogóle mi siê nie podoba a na mk5 nie wydam tyle kasy bo takiego auta nie potrzebuje, wolê ta kasê od³o¿yæ sobie i je¼dziæ na wypasione wakacje z rodzink± 2 razy do roku. A i zapomnia³e¶ o najwazniejszym co okre¶la poziom mojej biedy, to ¿e prawie wszystko. Robiê przy aucie sam. To dopiero bieda co? Pozdrawiam Ciebie Polaku.

    Ps. W przeciwieñstwie do polaczkow nie wstydzê siê tego kim jestem, gdzie ¿yje i sk±d pochodze,to wolê zeby mnie nazywano Niemcem ni¿ Polakiem.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  7. #46
    Poch³aniacz prostych Awatar Bajek
    Imiê
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Ps. W przeciwieñstwie do polaczkow nie wstydzê siê tego kim jestem, gdzie ¿yje i sk±d pochodze,to wolê zeby mnie nazywano Niemcem ni¿ Polakiem.
    Chyba sie juz tutaj troche zapedziles.
    Z³a nuta zagrana z wahaniem jest zafa³szowaniem.
    Z³a nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacj±.

  8. #47
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No chyba jednak nie, taka prawda niestety

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  9. #48
    Poch³aniacz prostych Awatar Bajek
    Imiê
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    No chyba jednak nie, taka prawda niestety
    Mnie osobiscie nie interesuje, gdzie mieszkasz co robisz i czym jezdzisz. Ale nie bede tolerowal obrazania na forum. Wiec radze Ci przemyslec to co piszesz.
    Z³a nuta zagrana z wahaniem jest zafa³szowaniem.
    Z³a nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacj±.

  10. #49
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Poka¿ palcem gdzie kogo obraziles???? Czemu nie reagowales jak kolega Pajer mnie obrazil???

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

    Takie rady zachowaj sobie dla siebie lub dla osoby która to zaczela, ja te¿ nie bêdê tolerowal obra¿enia mojej osoby.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  11. #50
    Poch³aniacz prostych Awatar Bajek
    Imiê
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Poka¿ palcem gdzie kogo obraziles????
    Np mnie, w zdaniu ktore zacytowalem.
    Z³a nuta zagrana z wahaniem jest zafa³szowaniem.
    Z³a nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacj±.

  12. #51
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Przecie¿ sami producenci mówi± ¿e opony zimowe trzeba u¿ytkowaæ zim± a letnie latem i nie mozna inaczej to jak mozna wpasc na taki pomys³ ¿e po to jest ogranicznik 1,6 w zimowce zeby do tego momentu mozna by³o ja dojechaæ latem??? A propos gwarancji opon to takie u¿ytkowanie opony zimowej w lato jest niezgodne z przepisami producenta odnosnymi u¿ytkowania opon. A mo¿e ten ogranicznik jest po to ¿eby w krajach w ktorych snieg le¿y oko³o tygodnia i to 5 cm. Ale za to s± dlugo ujemne temperatury mozna by³o taka opona je¼dziæ do tego poziomu 1,6 ? A nie w lato co za bzdura.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk
    Korneliuszu,Twoja wiedza na temat opon w ogóle,a zimowych w szczególno¶ci jest na ¿enuj±co niskim poziomie.Otó¿ dowiedz siê (google Twoim przyjacielem) ¿e opony zimowe (a przynajmniej wiêkszo¶æ u¿ywanych jako zimowe) z oznaczeniem M+S tak naprawdê zimowymi nie s±.S± to w wiêkszo¶ci opony wielosezonowe przeznaczone do trudnych warunków drogowych (b³oto+¶nieg) i dlatego posiadaj± dwa ograniczniki zu¿ycia bie¿nika odpowiednio na zimê i lato.
    Opony typowo zimowe (oznaczone napisem WINTER ale oprócz tego napisu mog± mieæ równie¿ oznaczenia M+S) posiadaj± tylko jeden ogranicznik zu¿ycia 4mm.
    Kolego Stanis³awie, mo¿e z elektrotechniki jeste¶ kozak ale z wiedzy o oponach ju¿ ¶redni i wiedz± siê zatrzyma³a na poziomie lat 70 lub 80. Poni¿ej wklejam screen z pierwszej lepszej strony producenta opon ( pirelli mo¿e s³ysza³e¶ o takim, niestety w jêzyku obcym, przet³umacz sobie. ) który pisze wyra¼nie ¿e opony zimowe czyli te m+s nale¿y u¿ywaæ tylko w zimeni przy niskich temperaturach bo u¿ywanie takiej opony w lato prowadzi do WYZABKOWANIA jej, do skrócenia jej ¿ywotno¶ci i pogarsza jej w³a¶ciwo¶ci!!!! No ale je¿eli uwa¿asz ¿e wiesz lepiej od in¿ynierów z Pirelli to szacuneczek.



    Poza tym-jak kto¶ doradzaj±cy w temacie opon zimowych mo¿e chwaliæ siê publicznie ¿e w DE je¼dzi 200 km/godz zim± na oponach letnich?

    Nigdzie nie napisa³em ¿e je¿d¿ê na letnich w zimê 200km/h!!!! Przeczytaj dokladnie, napisalem ze tu siê je¼dzi zima 200km/h a nie ze ja je¿d¿ê!!! tu nie ma sniegu a temperatura jest dodatnia ( niedu¿a ilo¶æ czasu jest ujemna) i drogi s± suche to jest to normalne. Dla twojej informacji jest jeszcze jesieñ, mamy temperaturê powyzej 12 stopni i dzeszcz lub sucho to jest logicznym ¿e leoiej jeszcze je¼dziæ na letnich.

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Jasne, z przodu mam Jeszcze stare (2011 trzeba bêdzie zmieniæ na sezon lato) bie¿nik 5mm VREDESTEIN Ultrac Sessanta XL 225 40 18 92Y a z ty³u nowe Riken ( niby fabryka Michelin) Maystorm B2 rok 2016 rozmiar Index to samo
    Obie cytowane opony s± oponami letnimi co ³atwo mo¿na sprawdziæ.
    Jeszcze jedno-rozwa¿niej dobieraj s³owa bo Twój zwyczaj wykpiwania i o¶mieszania wypowiedzi innych dyskutantów i to bez merytorycznych podstaw (a nawet jakby takie by³y) jest nie do przyjêcia.
    (Regulamin forum pkt.13,13.4 oraz pkt 23.)[/QUOTE]

    Wiem ¿e opony które mam s± oponami letnim, wy¿ej wytlumaczylem dlaczego. Kolega sie mnie pyta³ jakie ja obecnie mam to mu napisa³em, nie pisa³ czy chodzi o zimowki czy letnie.

    Przestañcie z tym straszeniem ¿ebym uwa¿a³ co pisze bo póki co nie naruszy³ zadnego z punktów regulaminu i nikogo nie obrazilem.



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 13:19 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

    Nikogo nie obrazilem, s³owo Polaczek nie jest slowem obra¼liwym, tak samo jak niemiaszek, czy murzynek. Nie rób scen.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  13. #52
    Poch³aniacz prostych Awatar Bajek
    Imiê
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    który pisze wyra¼nie ¿e opony zimowe czyli te m+s
    https://en.wikipedia.org/wiki/Tire_code:
    M+S, or M&S: Mud and Snow; A tire that meets the Rubber Manufacturers Association (RMA) and Rubber Association of Canada (RAC) all-season tire definition.[18] These are commonly found on all-season tires, with self-cleaning tread and average traction in muddy or very snowy conditions, and for low temperatures. Spike tires have an additional letter, "E" (M+SE).
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...y-opony-zimowe
    http://www.producentopon.pl/opony-zi...ie-ms-n-8.html

    Chyba musisz jeszcze troche sie podszkolic co to znaczy M+S.

    ---------- Post added at 12:20 ---------- Previous post was at 12:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Nikogo nie obrazilem, s³owo Polaczek nie jest slowem obra¼liwym, tak samo jak niemiaszek, czy murzynek. Nie rób scen.
    No popatrz, a SJP mowi co innego: http://sjp.pwn.pl/slowniki/polaczek.html
    Z³a nuta zagrana z wahaniem jest zafa³szowaniem.
    Z³a nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacj±.

  14. #53
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    Cytat Zamieszczone przez leshek Zobacz posta
    Moim zdaniem dobrej klasy opona, niezu¿yta i sprawna, bêdzie 1000 razy lepsza ni¿ nowy chinol czy bie¿nikowana -naw
    et je¶li ma 10lat.
    Mam za³o¿one na przodzie ca³oroczne MATADORY 205/16 Ok 7-8 letnie z bardzo ³adnym bie¿nikiem - to chyba nie jest najgorsza firma .Kupi³em je w grudniu tego roku .Ruszaj±c i uciekaj±c ze skrzy¿owania one piszcz± i odpala ESP , TCS czy jak on siê tam nazywa .Na oponach bie¿nikowanych 15 " w porównywalnych warunkach i na tej samej trasie tego nie by³o .St±d wolê nowe czy w miarê nowe nalewki ni¿ starsze 10 latki dobrej firmy .

    ---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:13 ----------

    Jest te¿ kilka innych przyczyn

    ---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

    Do kolegi QORNELL

    Nie jestem od tego by oceniaæ czy z³ama³e¶ jaki¶ regulamin czy nie, i czy kogokolwiek obrazi³e¶ - czy te¿ nie .Ale czujê siê dziwnie jako ten ni¿szy w rozwoju tylko dlatego ¿e mieszkam w PL .Tego te¿ nie napisa³e¶ , ale tak to odebra³em czytaj±c Twoje posty .Miêdzy wierszami .
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  15. #54
    Pogromca zakrêtów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    dajcie jakie¶ badania/dane na temat ilo¶ci wypadków spowodowanych przez stare opony?

  16. #55
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Do molegi Bajek, jezeli ciebie urazilem nazywaj±c wszystkich Polaków "Polaczkami" to Przepraszam nie mia³em takiego zamiaru, bo wed³ug mnie Polaczek nie jest sformu³owaniem obra¼liwym.

    Co do tre¶ci która mi podes³a³e¶ to widzê ¿e twój angielski jest jeszcze gorszy ni¿ mój polski i niemiecki bo jest tam wyra¼nie napisane na jakich oponach stosuje siê te oznaczenia i nigdzie tam nie jest napisane ¿e je¿d¿enie na oponach zimowych ( nie wielosezonowych) w lato jest dopuszczane i nie ma na nie wp³ywu. Je¿eli informacja z wikipedii jest dla ciebie bardziej wiarygodna niz ta od producenta to ja ju¿ nic na to nie poradzê, wy¿ej wys³a³em screen w którym jest wyraznie napisane ¿e Pirelli nie zaleca u¿ywania opon zimowych w wyzszych temperaturach, bo
    Sie bardziej nagrzewaja,trac± swoje w³a¶ciwo¶ci, powstaj± z±bki, wyd³u¿a siê droga hamowania, skraca ¿ywotno¶æ takiej opony i szybciej sie zu¿ywa profil. No ale to tylko zdanie pirelli co oni tam mog± wiedzieæ.

    Do kolegi exter121,
    Nie mia³em na celu obra¿enia kogokolwiek ani daæ mu do zrozumienia ¿e jest jaki¶ gorszy czy co¶ takiego bo niby po co? Pokaz w ktorym miejscu dalem ci do zrozumienia ze jeste¶ gorszy to to wyprostuje i Ciebie za to przeprosze je¿eli faktycznie tak sie sta³o. Reaguje tylko na niewiedze innych i ich hipokryzje bo tego nienawidzê. Jak to¶ mi pisze ze w DE sa beznadziejne autostrady i wiecznie remonty, i wszêdzie ograniczenia a za chwile pisze ze je¼dzi po najlepszych ( a niemiecki chyba siê do takich zaliczaj±) autostradach EU i p³aci za to grube podatki i wie za co p³aci to mnie krew zalewaTak jak kolega batman72 pisze ze 10.lat temu je¼dzi³ przez DE 4H a teraz sie nie da, ale nie bierze pod uwagê ¿e 10 lat temu by³o mniej aut i mniejszy ruch trochê a to tez ma wp³yw. Poza tym ostatnio Lecialem z Dortmund do Görlitz w 4 godziny i siê da, fakt ¿e w nocy ale siê da. Kolego batman72 Poka¿ mi inne autostrady na ¶wiecie którymi jezdzisz gdzie masz taki komfort podró¿owania i taki luz jak na niemieckich autostradach to zamknê jape.



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  17. #56
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Kolego Stanis³awie, mo¿e z elektrotechniki jeste¶ kozak ale z wiedzy o oponach ju¿ ¶redni i wiedz± siê zatrzyma³a na poziomie lat 70 lub 80.
    Czego¶ chyba nie kumam.W latach 70 czy 80 nikt w Polsce nie s³ysza³ o oponach zimowych wiêc moja wiedza jest trochê m³odsza.


    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Poni¿ej wklejam screen z pierwszej lepszej strony producenta opon ( pirelli mo¿e s³ysza³e¶ o takim, niestety w jêzyku obcym, przet³umacz sobie. ) który pisze wyra¼nie ¿e opony zimowe czyli te m+s nale¿y u¿ywaæ tylko w zimeni przy niskich temperaturach bo u¿ywanie takiej opony w lato prowadzi do WYZABKOWANIA jej, do skrócenia jej ¿ywotno¶ci i pogarsza jej w³a¶ciwo¶ci!!!!
    Akurat jako stary hanys znam na tyle niemiecki (a co najwa¿niejsze rozumiem okre¶lenia techniczne) aby tekst zrozumieæ.Mowa w nim o oponach zimowych Winterreifen (ze znaczkiem ¶nie¿ynki na tle trzech szczytów górskich) a nie o oponach M+S czy raczej wg oznaczenia niemieckiego MS które tego znaczka nie maj± i nazywaj± siê Ganzjahrereifen.
    http://www.ebay.de/itm/1x-Ganzjahres...AAAOSw5IJWeUbw
    Wynika z tego ¿e czuj±c siê niemiaszkiem i mieszkaj±c w DE nie znasz na tyle jêzyka kraju zamieszkania aby siê tym jêzykiem swobodnie i zrozumiale pos³ugiwaæ szczególnie w sprawach technicznych.



  18. #57
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    dajcie jakie¶ badania/dane na temat ilo¶ci wypadków spowodowanych przez stare opony?
    Nie ma takich badañ chyba i tu nie chodzi o to ¿e przez same opony dzeieje siê wypadek tylko o to ¿e stare i wyzabkowane opony maja wplyw na bezpieczeñstwo bo o ile sam kupi³e¶ opony i wiesz jak by³y przychowywane przez np. 10 lat to okay jezdzij sobie na takich mo¿e bedzie okay,ale ten czas na pewno pozostawi³ na sobie ¶lad. jak kto¶ kupi³ od kogo¶ auto na zimowkach i one maj± 13 lat to nie wiesz czy u¿ywa³ je i przechowywal w suchym pomieszczeniu czy na dworze i czy jezdzil nimi w lato czy nie a opony zimowe u¿ywane w lato robia siê twardsze na zimê i w zimie mo¿e byæ wtedy nieciekawie Bo wyd³u¿a siê wtedy bardzo droga hamowania, i nie trzeba tu czytaæ w Wikipedii czy na stronie producenta wystarczy sobie za³o¿yæ oponê letnia przy niskich temperaturach, wiem ¿e nie jest tak do koñca bo opona letnia ma Inny profil i nie ma takiej kostki jak zimowka ale chodzi mi o twardo¶æ. To tak jak z u¿ywaniem zimowek w warunkach takich jak 12 stopni i deszcz, przecie¿ kazdy wie chyba z do¶wiadczenia ¿e lepiej sprawuje sie wtedy opona letnia ni¿ zimowa, widzê to po moim tesciu, ona ma ju¿ zimowki bo wszyscy mówi± ¿e sie powinno zmieniaæ na zimowki od O do O i nie wa¿ne czy jest 20 stopni czy 10 trzeba i koniec, ale jak popada teraz to nie ma skrzy¿owania ¿eby mu ko³a sie nie slizgaly ( ma za³o¿ony komplet Hankook nowy) a mi na letnich jako¶ nic siê nie slizga, i on ma 115 koni a ja 170.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  19. #58
    Poch³aniacz prostych Awatar batman72
    Imiê
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Jak to¶ mi pisze ze w DE sa beznadziejne autostrady i wiecznie remonty, i wszêdzie ograniczenia a za chwile pisze ze je¼dzi po najlepszych ( a niemiecki chyba siê do takich zaliczaj±) autostradach EU i p³aci za to grube podatki i wie za co p³aci to mnie krew zalewa

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Kolego batman72 Poka¿ mi inne autostrady na ¶wiecie którymi jezdzisz gdzie masz taki komfort podró¿owania i taki luz jak na niemieckich autostradach to zamknê jape.
    Pisz±c o najlepszych drogach w EU za które p³aciê podatki mia³em na my¶li te, po których je¿d¿ê codziennie czyli holenderskie. Podatki p³acone w DE w porównaniu do NL to grosze, bo w NL za MK3 2.5 V6 wysoko¶æ rocznego podatku jest niewiele ni¿sza ni¿ jego warto¶æ, a w przypadku Mk3 TDCI podatek roczny znacznie przekracza warto¶æ samochodu.
    Komfort podró¿owania drogami holenderskimi równie¿ zaliczam do najwy¿szych w UE. Gdzie jeszcze autostrady posiadaj± 3-5 pasów ruchu w jedna stronê nie licz±c rozjazdów (wtedy 4-8)?
    Oczywi¶cie na terenach s³abo zurbanizowanych standard to tylko 2-3 pasy ruchu.
    Wymianê nawierzchni najczê¶ciej przeprowadza siê w nocy na dodatek w weekendy. Wtedy pasy w u¿yciu maja ograniczenie prêdko¶ci do 70km/h
    Problemy pojawiaj± siê przy d³ugoterminowych inwestycjach typu przebudowa rozjazdów, budowa nowych autostrad i poszerzanie istniej±cych i w tym przypadku ograniczenia prêdko¶ci to najczê¶ciej 90km/h.
    Korki tak, jak w ca³ej Europie nie omijaj± Holandii.
    Rekordowa ³±czna d³ugo¶æ korków w szczycie przekroczy³a kiedy¶ 900km.
    Od tego czasu przebudowano i poszerzono znaczn± ilo¶æ autostrad.
    Poniewa¿ typowe godziny pracy mnie nie obowi±zuj± i tak staram siê je¼dziæ poza godzinami szczytu. Niemniej i w szczycie jest i tak mniej zatorów ni¿ parê lat temu.

    Widzê na co id± moje podatki i mnie to cieszy.
    Ostatnio edytowane przez batman72 ; 22-11-2016 o 21:09
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  20. #59
    Poch³aniacz prostych Awatar Bajek
    Imiê
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Co do tre¶ci która mi podes³a³e¶ to widzê ¿e twój angielski jest jeszcze gorszy ni¿ mój polski i niemiecki bo jest tam wyra¼nie napisane na jakich oponach stosuje siê te oznaczenia i nigdzie tam nie jest napisane ¿e je¿d¿enie na oponach zimowych ( nie wielosezonowych) w lato jest dopuszczane i nie ma na nie wp³ywu.
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    który pisze wyra¼nie ¿e opony zimowe czyli te m+s nale¿y u¿ywaæ tylko w zimeni przy niskich temperaturach
    Nie mi oceniac znajomosc Twoich jezykow obcych. Ale czytanie ze zrozumieniem kuleje. Podalem Ci 3 strony, pierwsze ktore znalazlem w ktorych masz wyjasnione, ze M+S nie oznacza opony zimowej. Z grubsza jest to opona w ktorej mozna jezdzic po sniegu i blocie. Podane jest tez tam ze bardzo duzo opon calorocznych jest M+S. Co za tym idzie @Stasio1948 ma racje mowiac ze masz dwa biezniki na zime 4 i na lato 1.6. Dzieki temu wiesz czy dana opona moze byc uzywana jeszcze w zimie czy nie.

    Jezeli to dalej do Ciebie nie przemawia, to nie pozostaje mi nic innego tylko pozostawic Cie z Twoimi teoriami. Nie wprowadzaja tylko prosze innych w blad.
    Z³a nuta zagrana z wahaniem jest zafa³szowaniem.
    Z³a nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacj±.

  21. #60
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta


    Wynika z tego ¿e czuj±c siê niemiaszkiem

    Stary zluzuj trochê i mnie nie obra¿aj bo sobie tego Nie ¿yczê to po pierwsze.
    Po drugie mo¿e i w jakim¶ stopniu tam niemiecki znasz ale tego ju¿ co siê okre¶la w DE jako oponê zimowa ju¿ nie za bardzo, a jako¶ staaaaaary hanys powinienes to wiedzieæ ¿e tu wiêkszo¶æ je¼dzi na oponach z oznaczeniem MS i mowi na nie Winterreifen a Ganzjahresreifen bzw. Allwetterreifen dla 90% spo³eczeñstwa to zupe³nie inna opona, wpisz sobie na eBay albo gdziekolwiek Winterreifen zobaczysz co ci wyskoczy czy opony ze ¦nie¿nika czy takie z oznaczeniem MS. To wytlumacz mi co ja mam za oponê jak ja mam MS i ¶nie¿ke z 3 wzgórzami????? Dajcie Ju¿ sobie na wstrzymanie bo to ju¿ siê robi ¶mieszne, czepiacie siê o jakie¶ oznaczenia a wiêkszo¶æ spo³eczeñstwa czy to.polskiego czy niemieckiego je¼dzi na oponach z oznaczeniem MS lub M+S i mowi na nie opony zimowe.
    A ju¿ ¿eby uci±æ wszystkie w±tpliwo¶ci to tu dowód: wpisuj±c na stronie michelin Winterreifen wyskakuje co¶ takiego



    Podkre¶lam ¿e wybieram oponê zimowa, a co jest napisane to ju¿ dam sie Hanysowi wykazac, i je¿eli jestem w b³êdzie to niech mnie wyprostuje i pewnie to zrobi bo mu duma nie pozwoli siê przyznaæ do b³êdu, ale. Jest tam napisane ¿e ta opona (Podkre¶lam Zimowa) w te¶cie Auto Bild zajê³a 10 miejsce w¶ród opon Wielosezonowych, przypomnê wybiera³em oponê zimowa!!!
    Na pocz±tku my¶la³em ¿e co¶ ¼le wybra³em ale nie. To. Wybra³em inna oponê te¿ z kategorii zimowe mianowicie Michelin Alpin5 i jakie¿ by³o moje zdziwienie ¿e jest oznaczana jako opono typowo zimowa i co i ma oznaczenie M+S!!!!!!





    Na eBay jak sie wpisze michelin Alpin 5 to wyskakuje te¿ ¿e to jest opona M+S!!!! A przypominam ¿e w testach jest wyraznie napisane ¿e jest to opona typowo zimowa!!!!




    To teraz albo wy jeste¶cie madrzejsi od producenta albo ja jestem glupszy od was i czego¶ tu serio nie rozumiem. Poza tym wszystkim rozmowa w tym po¶cie jest o tym czy mo¿na w trasê jechaæ na wyzabkowanych opona a odpowiedz jest jedna, NIE! producent opon uznaje taka oponê za uszkodzona i nie powinna byæ u¿ywana a jak dalej bêdziecie siê upierac ¿e tak nie jest to napisze do kilku znanych producentów opon na temat wyzabkowania i zobaczê co mi odpisz± i mo¿e wtedy skoñczy siê g³upie gadanie i przepychanki, chocia¿ widz±c poziom jaki jest w tym temacie to znajdzie siê kto¶ m±drzejszy od producenta opon.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 23-11-2016 o 11:50

Podobne w±tki

  1. [MkII] Ile wa¿y felga z opon± RS7 17cali?
    By ARTi in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 21:09
  2. D³uga trasa automatem wskazówki
    By wazon1985 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 10:58
  3. Co jest grane???? pierwsza d³uga trasa i za³amka.
    By KOKOT in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-08-2007, 18:16

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów