+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 81 do 100 z 111
  1. #81
    Poch³aniacz prostych Awatar Bajek
    Imiê
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    A ty znowu zaczynasz, boli co?
    Na szczescie nic mnie nie boli.
    Co do lata/zimy to sporo jest w artykule oponeo.
    Z³a nuta zagrana z wahaniem jest zafa³szowaniem.
    Z³a nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacj±.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Bajek Zobacz posta
    A wracajac do tematu: @Myonessos

    Teoratycznie opona wyzabkowana nie powinna wplynac znaczaca na jazde, poza walorami akustycznymi. Jednak pamietaj, ze stara opona moze nie zachowywac sie jak jej nowy odpowiednik, gdyz guma nie ma juz poczatkowych parametrow.

    Jezeli nie widac ubytkow, pekniec i guma sie nie kruszy to powinienes na niej przejechac bez problemu. Jednak pomysle prosze o zakupie nowych/nowszych opon ze wzgledu na swoje bezpieczenstwo.
    W koñcu kto¶, od d³u¿szego czasu powróci³ do pierwotnego pytania w tym temacie... Bardzo dziêkujê za odpowied¼!

    W zwi±zku z tym, ¿e dowiedzia³em siê ju¿ wystarczaj±co du¿o, a mój temat zszed³ na nieco niew³a¶ciwy tor i powsta³y tutaj niepotrzebne k³ótnie, bardzo proszê aby kolejne odpowiedzi dotyczy³y tylko i wy³±cznie mojego pytania na temat d³ugiej trasy z wyz±bkowan±, star± opon± lecz w dobrym stanie technicznym. Dziêkujê.
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 24-11-2016 o 21:16

  4. #83
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    D±browa Górnicza
    Myonessos
    daj znaæ, co zdecydowa³e¶ w sprawie tej jazdy, czy kupisz nowe opony, czy u¿ywane, czy pojedziesz na tych z±bkowanych,
    osobi¶cie polecam ci z±bkowane wyrzuciæ i kupiæ 2 szt. lub 4 szt. nowych na jakie Ciê staæ, spokój, komfort i bezpieczeñstwo,
    a niech tak kto¶ zahamuje przed Tob± na tej autostradzie i siê nie wyrobisz i walniesz w jego ty³ z impetem,
    bêdzie Twoja wina i po podwy¿kach OC ubezpieczyciel Ci dowali taka SK£ADKÊ, ¿e padniesz z wra¿enia, mo¿e warto przemy¶leæ i t± mo¿liwo¶æ,
    tak czy siak ¿yczê Ci szerokiej i bezpiecznej drogi tam i powrót, hej
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 24-11-2016 o 23:40

  5. #84
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Wczoraj odebra³em autko od mechanika (wymiana przewodów hamulcowych tylnych kó³ - by³y ju¿ nieco skorodowane, a z tym lepiej nie zwlekaæ). By³ to ten sam mechanik, który wywa¿a³ mi owe ko³a z oponami zimowymi i po raz kolejny zapewnia³ mnie, ¿e opony s± w jak najlepszym porz±dku oraz stanie technicznym i abym jecha³ na nich bez ¿adnych obaw.

    Przemy¶la³em sprawê jeszcze raz, rozwa¿y³em "za" i "przeciw". Decyzjê podj±³em - jadê na obecnych oponach.

    Mechanik podkre¶li³, ¿e wyz±bkowanie jest nieznaczne, a ja sam nie zamierzam testowaæ prêdko¶ci maksymalnej auta na niemieckiej autostradzie, tylko jechaæ tak jak zawsze - z g³ow±.

    Domy¶lam siê, ¿e wiêkszo¶æ nie pochwali mojego postanowienia, ale te¿ ciê¿ko oceniæ stan opony nie widz±c jej (pomijam wiek gumy). W±tpiê, ¿eby mechanik co¶ krêci³, poniewa¿ jest cenionym fachowcem w mojej okolicy, a przede wszystkim wykszta³conym w kierunkach mechanicznych, co niestety nie jest zbyt czêstym obrazkiem w¶ród wszelakiej ma¶ci "speców". Poza tym je¶li co¶ by³oby nie tak, to z czysto ekonomicznego punktu widzenia zale¿a³oby mu na tym, ¿eby sprzedaæ mi nowe opony...

  6. #85
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    zaraz siê rozpocznie dyskusja ale nie bêdê reagowa³ bo piszê do ciebie skoro siê zdecydowa³e¶ jechaæ na tych oponach. wrzuæ je na ty³ je¶li z±bki s± tylko po zewnêtrznej mo¿e bêdzie ciszej (inne k±ty pochylenia kó³ z przodu i z ty³u). druga sprawa gdyby by³o wiêcej czasu to za³o¿enie tych opon odwrotnie na osi tzn. ta która pracowa³a np. na lewej stronie po prze³o¿eniu ca³ego ko³a na praw± stronê bêdzie mia³a ustawione z±bki odwrotnie i te¿ mo¿e byæ ciszej a przy okazji z±bki siê zetr± (zanim utworz± siê w przeciwnym kierunku). oczywi¶cie taki manewr jest bezpieczny tylko w przypadku opon asymetrycznych (niekierunkowych). w przypadku opon kierunkowych jest gorzej bo ze wzglêdów bezpieczeñstwa nie powinno siê zmieniaæ ich kierunku obrotu zw³aszcza jesieni± kiedy czêsto jest mokro.

  7. #86
    Poch³aniacz prostych Awatar Bajek
    Imiê
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Odnosnie gdzie jaka opone zalozyc to polecam to przeczytac: http://www.oponeo.pl/artykul/lepsze-...n-adac-i-oamtc
    Z³a nuta zagrana z wahaniem jest zafa³szowaniem.
    Z³a nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacj±.

  8. #87
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    co ma siê zacz±æ? kolega mimo ty³u odradzania mu tego i tak siê zdecydowa³ ¿e pojedzie bo pan mechanik stwierdzi³ ¿e 13 letnia wyzabkowana jest w super stanie i mo¿e na nich jechaæ to nie ma o czym tu wiêcej dyskutowaæ i co¶ zaczynaæ, kolegi sprawa. pewnie pojedzie i wróci ca³y i szczê¶liwy czego mu ¿yczê, ale po co kusiæ los?? no ale jak mówi staaare polskie przys³owie, m±dry Polak po szkodzie.
    Tyle ode mnie, szeroko¶ci.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  9. #88
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Po pierwsze dziêkujê za uszanowanie mojej decyzji. Cieszê siê, ¿e nie zaczynamy na nowo niepotrzebnych dyskusji i sprzeczek, co mia³o miejsce wcze¶niej.

    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    wrzuæ je na ty³ je¶li z±bki s± tylko po zewnêtrznej mo¿e bêdzie ciszej (inne k±ty pochylenia kó³ z przodu i z ty³u). druga sprawa gdyby by³o wiêcej czasu to za³o¿enie tych opon odwrotnie na osi tzn. ta która pracowa³a np. na lewej stronie po prze³o¿eniu ca³ego ko³a na praw± stronê bêdzie mia³a ustawione z±bki odwrotnie i te¿ mo¿e byæ ciszej a przy okazji z±bki siê zetr± (zanim utworz± siê w przeciwnym kierunku). oczywi¶cie taki manewr jest bezpieczny tylko w przypadku opon asymetrycznych (niekierunkowych). w przypadku opon kierunkowych jest gorzej bo ze wzglêdów bezpieczeñstwa nie powinno siê zmieniaæ ich kierunku obrotu zw³aszcza jesieni± kiedy czêsto jest mokro.
    Wyz±bkowane opony s± aktualnie przerzucone na ty³, jest lepiej i ciszej - poza tym maj± wy¿szy bie¿nik. S± to opony kierunkowe, wiêc tylko zamiana przód - ty³ wchodzi³a w grê, czyli z godnie z artyku³em, który wrzuci³ kolega Bajek - prawid³owo. Dzisiaj rano by³o dosyæ ¶lisko, od 0° do -1° na trasie + mg³a, wiêc warunki nieciekawe, ale specjalnie wchodzi³em ostrzej w zakrêty - bez problemu, zero straty przyczepno¶ci.
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 25-11-2016 o 12:51

  10. #89
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    problemy mog± siê zacz±æ przy tych temperaturach i mokrej nawierzchni lub ¶niegu wtedy twarda opona daje o sobie znac i mo¿e byæ ze ciebie przy ostrym hamowania ty³ wyprzedzi,nie mam zamiaru ciebie do nieczego ju¿ przekonywaæ, tak tylko mówiê.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  11. #90
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Wczoraj odebra³em autko od mechanika (wymiana przewodów hamulcowych tylnych kó³ - by³y ju¿ nieco skorodowane, a z tym lepiej nie zwlekaæ). By³ to ten sam mechanik, który wywa¿a³ mi owe ko³a z oponami zimowymi i po raz kolejny zapewnia³ mnie, ¿e opony s± w jak najlepszym porz±dku oraz stanie technicznym i abym jecha³ na nich bez ¿adnych obaw.

    Przemy¶la³em sprawê jeszcze raz, rozwa¿y³em "za" i "przeciw". Decyzjê podj±³em - jadê na obecnych oponach.

    Mechanik podkre¶li³, ¿e wyz±bkowanie jest nieznaczne, a ja sam nie zamierzam testowaæ prêdko¶ci maksymalnej auta na niemieckiej autostradzie, tylko jechaæ tak jak zawsze - z g³ow±.

    Domy¶lam siê, ¿e wiêkszo¶æ nie pochwali mojego postanowienia, ale te¿ ciê¿ko oceniæ stan opony nie widz±c jej (pomijam wiek gumy). W±tpiê, ¿eby mechanik co¶ krêci³, poniewa¿ jest cenionym fachowcem w mojej okolicy, a przede wszystkim wykszta³conym w kierunkach mechanicznych, co niestety nie jest zbyt czêstym obrazkiem w¶ród wszelakiej ma¶ci "speców". Poza tym je¶li co¶ by³oby nie tak, to z czysto ekonomicznego punktu widzenia zale¿a³oby mu na tym, ¿eby sprzedaæ mi nowe opony...
    Martwisz mnie .

    Decyzja o za³o¿eniu gorszych opon na ty³ by³a s³uszna .Gdyby przypadkiem pêk³a to s± wiêksze szanse na unikniêcie bidy, ni¿ gdyby by³a z przodu .

    Ale naucz siê czego¶ .W¶ród mechaników nie ma wybitnych cenionych fachowców .Do tego wykszta³conych w swojej bran¿y - s± tylko ci którzy znaj± siê na swojej robicie i staraj± siê to robiæ dobrze .Gdyby¶ zada³ pytanie czy w razie czego¶ pokrywa koszty ? Co by¶ us³ysza³ - ciszê .Na podstawie swojej wiedzy i do¶wiadczenia tak Ci doradzi³ i tak zrobi³e¶ .Ale w przysz³o¶ci doradzam traktowanie mechaników jak pijanego na pasach .Na zasadzie ograniczonego zaufania . Rozczarowanie bywa mniej bolesne
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  12. #91
    Pogromca zakrêtów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Na podstawie swojej wiedzy i do¶wiadczenia tak Ci doradzi³ i tak zrobi³e¶ .Ale w przysz³o¶ci doradzam traktowanie mechaników jak pijanego na pasach .Na zasadzie ograniczonego zaufania . Rozczarowanie bywa mniej bolesne
    a tym bardziej forumowych specjalistów

  13. #92
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Na podstawie swojej wiedzy i do¶wiadczenia tak Ci doradzi³ i tak zrobi³e¶ .Ale w przysz³o¶ci doradzam traktowanie mechaników jak pijanego na pasach .Na zasadzie ograniczonego zaufania . Rozczarowanie bywa mniej bolesne
    a tym bardziej forumowych specjalistów

    I tu w³a¶nie jest pewien problem .Pomiñmy te opony .Nasze forum doradza nazwijmy to spontanicznie .Jedni lepiej inni gorzej .Na zasadzie odruchu .
    Zawodowy mechanik robi to profesjonalnie i powinien za to ponosiæ odpowiedzialno¶æ .¯eby byæ dobrze zrozumianym pos³u¿ê siê przyk³adem .Przyje¿d¿asz do mechanika z problemem - dowolnym .Facet mówi ¿e przyczyn± jest co¶ tam .Ty kupujesz zak³adasz - i nic .Zap³aci³e¶ za czê¶ci , robociznê , holowanie a problem jak by³ tak jest .I co dalej kolejne wydatki , kolejne czê¶ci , holowanie , kolejne ROZCZAROWANIE .Zarzucisz mechanikowi winê z³ej diagnozy - wykpi siê .Skierujesz sprawê do s±du za 2000 zete³ - no to kieruj I w³a¶nie o tym my¶la³em .O ograniczonym zaufaniu .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 25-11-2016 o 16:26
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  14. #93
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Zgadzam siê z koleg± exter121 w 100%. Ile razy oddawalem auto do Mechanika zawsze by³o co¶ nie tak, dlatego od ponad 12 lat robiê w aucie staram sie wszystko sam, ³±cznie z wymian± silnika, bynajmniej wiem jak to jest zrobione nawet przy g³upiej zmianie opon kiedy¶ mi zapomnieli nakrêtki na wentyle za³o¿yæ a mia³em takie fajne.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  15. #94
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta

    Ale naucz siê czego¶ .W¶ród mechaników nie ma wybitnych cenionych fachowców .Do tego wykszta³conych w swojej bran¿y - s± tylko ci którzy znaj± siê na swojej robicie i staraj± siê to robiæ dobrze .Gdyby¶ zada³ pytanie czy w razie czego¶ pokrywa koszty ? Co by¶ us³ysza³ - ciszê .Na podstawie swojej wiedzy i do¶wiadczenia tak Ci doradzi³ i tak zrobi³e¶ .Ale w przysz³o¶ci doradzam traktowanie mechaników jak pijanego na pasach .Na zasadzie ograniczonego zaufania . Rozczarowanie bywa mniej bolesne
    Nie no, jasna sprawa - nie uwa¿am go za cudotwórcê w swojej dziedzinie, stwierdzi³em tylko, ¿e facet zna siê na rzeczy i za ka¿dym razem jak oddawa³em do niego autko trafnie wystawia³ diagnozê. Nie zawiod³em siê na jego us³ugach, chocia¿ sporo sobie za nie liczy, ale jak to mawia mój dziadek - "Wiedza kosztuje".

    Wiadomo, ¿e ¿aden mechanik nie wystawi mi na papierze "cyrografu", ¿e jakby co, to on pokrywa koszty. Ale np. w³a¶nie u tego mechanika mia³em wymienian± pompê wspomagania - po miesi±cu znów zaczê³a ciekn±æ. Zadzwoni³em, kaza³ przyjechaæ, usterkê usun±³ bez mrugniêcia okiem i grosza za to nie wzi±³.

    Decyzjê mimo wszystko podj±³em sam, a opinie zarówno tego mechanika jak i wasze - na forum przeanalizowa³em dok³adnie i za wszystkie jestem bardzo, bardzo wdziêczny!

    Mi³o mieæ ¶wiadomo¶æ, ¿e w ka¿dej chwili mo¿na siê zwróciæ z pro¶b± o poradê do nikogo innego jak w³a¶cicieli tak zacnego wozu jakim jest niew±tpliwie Ford Mondeo!

  16. #95
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Decyzja o za³o¿eniu gorszych opon na ty³ by³a s³uszna
    s± ró¿ne szko³y. niektórzy twierdz±, ¿e gorsze powinny i¶æ na przód bo przód ma napêd wiêc jest wiêksza szansa, ¿e sobie poradzi w po¶lizgu wspomagany silnikiem a gorszy ty³ je¶li kierowca nie wyczuje warunków na drodze jest w po¶lizgu nie do opanowania. oczywi¶cie wszystko teoretycznie bo kiepskiemu kierowcy niewiele pomo¿e, co najwy¿ej cud.

  17. #96
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    logicznym jest zak³adanie gorszej opony na przód a lepszej na ty³ bo przód jest du¿o ciê¿szy i docisk na opony jest wiekszy. Jak za³o¿ymy gorsze na ty³ to bêdzie on mia³ mniejszy kontakt z drog± i ³atwiej bêdzie wpadal w po¶lizg. Dotyczy to aut które maj± silnik z przodu, nie wa¿ne na jak± o¶ s± napêdzane, lepsze zawsze na ty³, no chyba ¿e kto¶ ma silnik z ty³u to tu chyba lepszym rozwi±zaniem by³y by opony gorsze z ty³u ale te¿ nie zawsze i zale¿y w jakich warunkach siê je¼dzi, chocia¿ z drugiej strony jak kto¶ ma auto z silnikiem z ty³u to raczej u¿ywa go w sezonie wiosenno/letnim i tu gorsze opony moim zdaniem lepsze by by³y z ty³u.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  18. #97
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Decyzja o za³o¿eniu gorszych opon na ty³ by³a s³uszna
    s± ró¿ne szko³y. niektórzy twierdz±, ¿e gorsze powinny i¶æ na przód bo przód ma napêd wiêc jest wiêksza szansa, ¿e sobie poradzi w po¶lizgu wspomagany silnikiem a gorszy ty³ je¶li kierowca nie wyczuje warunków na drodze jest w po¶lizgu nie do opanowania. oczywi¶cie wszystko teoretycznie bo kiepskiemu kierowcy niewiele pomo¿e, co najwy¿ej cud.

    Nie wiem jakie s± szko³y dotycz±ce zak³adania gorszych opon na przód czy ty³ , ale pisz±c ¿e to by³a s³uszna decyzja ( ty³ ) opiera³em siê tylko i wy³±cznie na w³asnych do¶wiadczeniech .Bywa³o ¿e na jednym kursie Szczecin - Poznañ - Szczecin traci³em po dwa ko³a .Prawie zawsze pêka³y tylne z powodu nadmiernego ³adunku .Ale czasem lecia³o przednie .Z pêkniêtym tylnym du¿o ³atwiej opanowaæ auto .Przy pêkaj±cym przednim potrzeba te¿ du¿o szczê¶cia .
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  19. #98
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Witam ponownie!

    Trasa zaliczona bez ¿adnych komplikacji - ³±cznie ok. 1900km. Opony prze¿y³y, nic siê z nimi nie sta³o, nawet nie szumia³o zbyt mocno (droga by³a g³ównie sucha, jedynie w dniu wyjazd lekko oszroniona i mokra). ¦rednia prêdko¶æ to tak jak zak³ada³em 140km/h. Maksymalnie jecha³em 180km/h przy wyprzedaniu (zdarzy³o siê to max. 2 razy).

    Mo¿e mia³em szczê¶cie, mo¿e opinie na temat wieku opon s± wpajane nam przez wszechobecny marketing, ale fakt jest jeden - opony s± ca³e i zdrowe. Poza tym, ¿e auto zmieni³o swój kolor na bia³o-szary od specyfików sypanych na niemieckie drogi zim±, ¿adnych zmian nie odnotowa³em.

    Jedyne co siê potwierdzi³o - "choroba pier¶cieniowa" prawdopodobnie dopad³a te¿ mnie... Ogólnie moje Mondeo spala ok. 300-400ml oleju / 1000km - brak jakichkolwiek wycieków. W trasie przy wy¿szych obrotach i obci±¿eniu zjad³o ok. 600ml. Na wiosnê sprawdzê jeszcze separator oleju - a nó¿, widelec to bêdzie to, chocia¿ szczerze w±tpiê...

    Podsumowuj±c - dziêkujê wszystkim za wszystkie odpowiedzi w moim w±tku. Po raz kolejny potwierdzi³o siê, ¿e na Forumowiczów i posiadaczy Mondeo zawsze mo¿na liczyæ!

    Szerokiej drogi!
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 07-12-2016 o 16:25

  20. #99
    Pogromca zakrêtów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    ¦rednia prêdko¶æ to tak jak zak³ada³em 140km/h.
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    moje Mondeo spala ok. 300-400ml oleju / 1000km -
    te fakty siê ³±cz±

  21. #100
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    D±browa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Nie wiem jakie s± szko³y dotycz±ce zak³adania gorszych opon na przód czy ty³ , ale pisz±c ¿e to by³a s³uszna decyzja ( ty³ ) opiera³em siê tylko i wy³±cznie na w³asnych do¶wiadczeniech .Bywa³o ¿e na jednym kursie Szczecin - Poznañ - Szczecin traci³em po dwa ko³a .Prawie zawsze pêka³y tylne z powodu nadmiernego ³adunku .Ale czasem lecia³o przednie .Z pêkniêtym tylnym du¿o ³atwiej opanowaæ auto .Przy pêkaj±cym przednim potrzeba te¿ du¿o szczê¶cia .
    A Ja zawsze zak³adam opony w lepszym stanie na przód, a w gorszym, ale wci±¿ dobrym stanie na ty³, bo przedni napêd ci±gnie samochód i system ABS lepiej reaguje na oponê z dobr± przyczepno¶ci± do asfaltu zw³aszcza, gdy dociska je jeszcze silnik, a tak na marginesie jeden jedyny raz pêk³a mi opona (prawy przód) w Seicento przy 110 km/h na trasie S1 przed SP Shell Tychy i zrobi³em pe³ny obrót i zatrzyma³em siê przed tablic± z cenami paliw, jak podeszli do mnie Panowie Policjanci, bo akurat tam byli to powiedzieli, ¿e mia³em du¿o szczê¶cia, bo gdyby jecha³a za mn± ciê¿arówka to by siê to skoñczy³o inaczej, sprawdzili stan opon i zgodnie orzekli, ¿e po prostu los, a nawet najlepsza opona nic by nie da³a, a by³o to jesieni± oko³o pa¼dziernika, tak wiêc moim zdaniem zak³adaj±c gorsze opony na przedni napêd stoi w sprzeczno¶ci z tym co doradzaj± wszêdzie osoby pracuj±ce przy wymianie opon i osoby, które znam, a maj± d³u¿szy sta¿ za kó³kiem ni¿ Ja, wiêc troszkê Ciê nie rozumiem,

    a przy okazji "Myonessos" dziêki za odpowied¼ i cieszê siê, ¿e wróci³e¶ ca³y i zdrowy, ale troszkê kusisz los, pozdro.
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 08-12-2016 o 23:50

Podobne w±tki

  1. [MkII] Ile wa¿y felga z opon± RS7 17cali?
    By ARTi in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 21:09
  2. D³uga trasa automatem wskazówki
    By wazon1985 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 10:58
  3. Co jest grane???? pierwsza d³uga trasa i za³amka.
    By KOKOT in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-08-2007, 18:16

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów