+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Mława

    2x większe spalanie

    Witam wszystkich. Chcialbym wam przedstawić mój problem. Sprawa wyglada następująco... od niedawna stałem się 'szczęśliwym' posiadaczem Forda Mondeo mk1 1.6 90 kucy w elpidżi. Spalanie to przekracza wszelkie normy, powiem wprost pali doslownie 2x niz powinien. Sprzedawca mi mówił ze silniczek krokowy do wymiany. Faktycznie podczas dluzszej jazdy gdy się nagrzeje szarpie troche, ale czy silniczek krokowy ma jakis wplyw na to? Dodam jeszcze ze posiada gaz sekwencyjny i kontrolka od gazu nie pokazuje stanu ile zostało, światelka swieca jak chcą. Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice
    a na benzynie jak?
    mk2 kombi 2.0 cały czas w nieustannym remoncie
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...owany-odbudowa
    205/50 R16

    galeria z rozbiórki
    https://plus.google.com/photos/11361...CITlzMyjhNbbcQ

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Mława
    Nie sprawdzałem. Zaleje go jutro benzyną i zobaczę jak spalanie wyglaga. Chociaż też często zalewalem go benzyna i jakoś szybko znikala

  5. #4
    BlackBurn
    Gość
    Regulacja lpg to podstawa. Potem sonda i przepływka świece kable sprawdzić.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Mława
    Świece mial wymieniane z kablami. Sprawdzę spalanie na benzynie, a w przyszłym tyg oddam go do gazownika bo sam nie wyreguluje gazu

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W takich przypadkach najlepiej zacząć od wizyty u gazownika coby zerknął w ustawienia kuchenki i sprawdził czy wycieku nie ma, druga sprawa czy silnik dogrzany, i czy reduktor już się nie kończy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Mława
    W przyszlym tygodniu oddam tą 'kuchenkę' do gazownika. W międzyczasie zobaczę jak wygląda spalaniena benzynie.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Tak jak koledzy napisali .Ewidentnie rozjechała się kuchenka , Ale zanim pojedziesz do gazownika wyczyść przepływomierz , sprawdź czy nowe kable w nocy nie świecą , dotknij je grzbietem dłoni ,a świece czy dobrze palą ( to że są nowe o niczym nie świadczy ) wykonaj samoadaptację ECU i dopiero wtedy jedź do gazownika .Droga do ustawienia LPG prowadzi przez prawidłowe spalanie na Pb .Podpięcie pod kompa > OBD nie zaszkodzi .

    ---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Tak jak koledzy napisali .Ewidentnie rozjechała się kuchenka , Ale zanim pojedziesz do gazownika wyczyść przepływomierz , sprawdź czy nowe kable w nocy nie świecą , dotknij je grzbietem dłoni ,a świece czy dobrze palą ( to że są nowe o niczym nie świadczy ) wykonaj samoadaptację ECU i dopiero wtedy jedź do gazownika .Droga do ustawienia LPG prowadzi przez prawidłowe spalanie na Pb .Podpięcie pod kompa > OBD nie zaszkodzi .
    A właśnie weź też pod uwagę termostat , temp na dworzu i rozmiar opon .Mam letnie 16" i zimowe 14 " i tylko na tym widać różnicę w zużyciu paliwa

    A tak z ciekawości .Ile LPG Ci spala ?
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 03-12-2016 o 18:24
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Mława
    No i zrobilem tak panowie: pojechalem do gazownika powiedzial ze termostat. Temperatura reduktora i gazu wynosila okolo 40 stopni, a dotykajac rure od chlodnicy bylo czuc okolo 60 stopni bo az parzylo. Termostat wymienilem oraz kable. Ze spalaniem nie wiem jeszcze czy sie naprawilo, a kable to rzekomy powod szarpania, jednak szarpie dalej po rozgrzaniu. Moja diagnoza to silniczek krokowy. Gdy samochod zacznie wariowac, to na postoju na biegu jalowym traci szybko obroty, dodaje gazu i tak w kolko. Probowalem silniczek zdemontowac ale dostep jest.bardzo ciezki. Myslicie ze to na pewno jego wina?

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez xobox Zobacz posta
    Myslicie ze to na pewno jego wina?
    Szarpanie to nie wina bocznikowego, trza dojść co powoduje szarpanie.
    Jeśli po nagrzaniu szarpie to najczęściej odpowiada za to układa zapłonowy cewka, świeczki, przewody.
    A te szarpanie to masz tylko na LPG czy na PB też?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Mława
    Na lpg szarpie, po przelaczeniu na pb szarpie tez ale rzadko i po czasie dopiero. Tylko ciekawi mnie dlaczego po tych wszystkich wariacjach na postoju skacza obroty. Gazownik zrzucil na kable ale po wymianie to samo...
    Ostatnio edytowane przez xobox ; 17-12-2016 o 09:04

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Rozejrzyj się czy ktoś z Twoich znajomych, kolegów, sąsiadów, nie ma mondka i zagadaj żeby na parę chwil użyczył swojej cewki.

    ---------- Post added at 13:26 ---------- Previous post was at 13:25 ----------

    PS uzupełnij poprawnie w profilu pozycję "mieszka w"
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 17-12-2016 o 14:25
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Mława
    No nie mam wlasnie nikogo takiego... silniczek wymienilem i mieliscie racje nic nie dalo... Zastanawiam sie nad kupnem jakiejs cewki z allegro uzywanej, za pare groszy mozna kupic, ale to juz po swietach. Macie jakies pomysly jak moge sprawdzic ta cewke, badz ogarnac to jakos bez wymieniania... ps. Wesolych swiat

  15. #14
    Zielony listek Awatar Cumulus
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Dec 2014
    Mieszka w
    Łowicz
    Bez wymieniania nie sprawdzisz, przechodziłem takie coś w Escorcie z takim samym silniczkiem
    Możesz jedynie kable odłączać, ale to dowiesz się tylko na których cylindrach odłącza U mnie w Essim czasami odcinało 1 gar a z czasem zaczęło i dwa Wymiana cewki na używaną, 50 zł poszło i rok spokoju Essi poszedł na złom ale powiem Ci jedną mądrość. Na odpalonym silniku poruszaj wtyczką dochodzącą do cewki. U mnie chyba to było problemem bo pomagało. Spróbuj tego manewru, może coś się uda tanim kosztem naprawić bądź chociaż sprawdzić

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez xobox Zobacz posta
    Macie jakies pomysly jak moge sprawdzic ta cewke,
    Jedynie okiem, trza wyjąć, dobrze oczyścić i bardzo dokładnie oblukać czy nie ma jakichś mikropęknięć, jak ma to trza ją zmienić, jak nie ma to dalej nie wiadomo czy wewnętrzne zwoje są OK.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Mława
    Jeszcze pojawil sie kolejny problem ale to juz innej beczki. Nie dziala tryb awaryjny na gazie i baardzzo pozno przelacza sie na gaz, ale to juz raczej gazownik bedzie umial ogarnac.

  18. #17
    Kursant Awatar joburg
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    04 Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Silnik krokowy nie ma nic do spalania gazu. On odpowiada za trzymanie stabilnie wolnych obrotów.

    Moim zdaniem podejrzana jest sonda lambda. Jak jest uszkodzona to komputer benzynowy wchodzi w tryb "awaryjny" i porządnie dolewa zarówno gazu jak i benzyny.
    Trzeba zobaczyć korekty długo i krótkoterminowe.
    Bez skanera diagnostycznego nie obejdzie się.

    Kolejna sprawa to stan samej instalacji gazowej. Może jest już na wykończeniu.
    Znając życie wtryskiwacze gazowe to valteki. czyli najgorsze co może być.
    Ile z grubsza instalacja gazowa przejechała kilometrów na gazie?

    Bez pomocy gazownika tego problemu nie rozwiążesz.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Mława
    Wlasnie nie mam pojecia ile przejechane zostalo na tej instalacji, ale racja nie jest w swietnym stanie. Wymienilem przedwczoraj cewke tylko jeszcze nie mam okazji zeby wyruszyc w dluzsza trase i sprawdzic czy nie szarpie. A co do tej sondy to tez to podejrzewalem.. mysle ze lepiej bedzie od razu ją wymienic niz bawic sie w jakies diagnostyki. Ceny czesci do tego samochodu sa tansze niz cala diagnostyka przez jakiegos mechanika. Dodam jeszcze ze pod kompa probowalem go podlaczyc pod kompa przed obd 2 ale nic z tego.
    Ostatnio edytowane przez xobox ; 06-01-2017 o 11:17

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W MKI nie ma odbII więc interfejsami typu elm się nie podłączy. albo potrzebny rasowy komp serwisowy
    Albo lambdę można miernikiem za 10 zł sprawdzić jak pracuje
    Tutaj opis jak i co można miernikiem posprawdzać
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...%B3w-w-silniku
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 06-01-2017 o 14:57

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Mława
    Panowie to co sie dzieje z tym mondkiem to juz mi brak slow. Jak zgasl na postoju po nagrzaniu, to trzeba bylo pchnac zeby zapalil. Pozniej sytuacja sie powtorzyla, tyle ze po zapaleniu z popychu (o normalnym zapaleniu brak mowy) wgl samochod nie mial mocy po czym zgasl. Nie wiem czym to jest spowodowane... stara cewke wkladalem jednak to nic nie dalo, chociaz ta 'nowa' pochodzi ze zlomu wiec ciezko zdiagnozowac...
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 16-01-2017 o 12:52

Podobne wątki

  1. [MkIII] komputer pokazuje 2x większe spalanie paliwa
    By Dejwid in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 21:03
  2. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 13:50
  3. [MkIII] O ile większe macie spalanie gazu niż benzyny ?
    By Mirron in forum LPG
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 20:55
  4. Większe spalanie bez EGR w 1.8 TD ?
    By radekf111 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2007, 15:18
  5. Diesel , mała moc , lekko większe spalanie - jeszcze
    By goofer0 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-01-2007, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów