+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Titan X
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Sep 2016
    Mieszka w
    Warszawa

    Skrzynia Powershift - jak sprawdzić czy serwis wymienił olej?

    Witajcie forumowiecze. To mój pierwszy post bo od niedawna jestem szczęśnliwym posiadaczem Forda Mondeo MkIV TDCI 140 KM 2013 rok ze skrzynią typu Powershift.

    Mam do Was pytanie jak można sprawdzić czy serwis wymienil mi olej i filtr w skrzyni biegów? Moja obawa podytkowana jest tym, że w książce serwisowej nie mam takowej informacji. Auto kupowałem od autoryzowanego dealera Forda aut używanych i podczas pierwszych oględzin dostałem jakiś ich wydruk z przeprowadzonych prac przed zakupem.

    Teoretycznie mogli tam wpisać wszystko. Na swoje nieszczęście zapomniałem doprosić się o ten wydruk a do książki mi go nie włożyli. Auto i książkę odbierałem kilka dni po oględzinach.

    Oczywiście robili też pełen serwis klimy ale szyby parują /domyślam się, że "zapomnieli" wymienić filtr kabinowy/. Auto było kupowane z przebiegiem 58 tysięcy czyli jeszcze przed zakładaną wymianą i nie wiem czy te informacje o przeprowadzonych pracach przed sprzedażą to nie były po części chwyty marketingowe z ich strony ;-)

    Czy jeśli robi serwis to odnotowują taką pracę gdzieś w centralnym systemie? Jeśli nie to czy można jakoś "na oko" sprawdzić stan zużycia oleju w skrzyni? Wolałbym się jakoś upewnić będę wdzięczny za Waszą pomoc w temacie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar ureq
    Imię
    Jerzy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    29 Oct 2014
    Mieszka w
    Oldham
    Witaj Pratt,

    Jeśli jeszcze poszukujesz odpowiedzi na swoje pytanie.
    Ja również kupowałem samochód od dealera Forda i mają oni swój system ze wszystkimi danymi co było robione za każdym razem gdy samochód ich odwiedza. Gdy ja kupowałem swojego to poprosiłem o całą listę rok po roku co było robione, bo bylserwisowany w tym samym miejscu 5 razy, więc mam 5 różnych z 5 lat. Przykładowy wygląda tak:

    Co prawda to Wielka Brytania, ale pewnie system mają taki sam wszędzie.

    IMG_20170114_214800.jpg

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Titan X
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Sep 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Hej, bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli po prostu najprościej będzie przedzwonić do serwisu lub podjechać do jakiegoś innego i spytać co widzą w systemie.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Jak sprawdzić przy zakupie czy bierze olej
    By slavczays in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-10-2016, 23:59
  2. [EcoBoost] Skrzynia biegów Powershift - uważajcie !!!!
    By Piotr22 in forum Silnik - Turbo benzynowy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 21:46
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 09:32
  4. [MkIV] Skrzynia Powershift - co ile wymieniać olej i na jaki?
    By Dadi1986 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 11:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów