+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Stalowa Wola

    Kilka pytań nowego posiadacza mondeo

    Witajcie, zakupiłem mondeo mk3 2005r wersja ghia silnik benzyna + lpg 2.0 145 km, autko posiada kilka mankamentów i chciałbym je sam zrobić. Jestem po szkole mechanicznej i z autami typu matiz itp nie miałem problemu.
    1. Zegary, lewy wyświetlacz informuje nas o temperaturze, spalaniu, ilości km do tankowania i 4 pozycja na której jest do wyboru km/h albo mile w czasie jazdy nie zmienia się to na bieżąco, a jedynie czasem pokaże 17 albo 20 parę albo 30 parę km/h, co właściwie to oznacza ?
    2. Nie działa mi grzanie fotela kierowcy, a pasażera działa, od czego mogę zacząć ? bezpieczniki nie mam w kabinie pod kierownicą
    3. Wskazówka od temperatury raz stoi w pionie, a raz pływa, czy to termostat ?
    4. Nigdy nie miałem styczności z climatronickiem, ale mam wrażenie że słabo dmucha ciepłym porównując do poprzedniego auta jakim była corsa B to na biegu nr 1. musiałem po chwili skręcać
    5. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie klimy w obecnych warunkach, ponieważ nie chce mi się załączyć
    6. Podświetlenie lewego lcd trudno zrobić ? bo nie świeci
    7. Przy prędkości 100km/h słychać dźwięk podobny do najechania na białą linię, wydaję mi się że to nie łożysko bo to inny dźwięk, a w dodatku przy prędkości 95 albo 1-5 km/h i wyższej już tego nie słychać, poprzedni właściciel dalszy znajomy sprawdzał niby łożyska. Czy to mogą być opony, które już są zużyte ( zimowe )
    8. Drzwi pasażera czasem chcą się otworzyć z zewnątrz, a czasem nie, trudno to zrobić ?
    9. Na zimnym silniku obroty falują, jak się rozgrzeje problem znika, czy to może być coś poważnego ?
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Marcinoiwino
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 V6 170 KM
    Opis
    "EL BANDITO"
    Od
    03 Sep 2015
    Mieszka w
    Smardzewo
    9. falowanie obrotów na zimnym przy kuchence to mogą być świece, kable lub cewka, tak było w moim MK3 2001 2.0 + LPG
    6. wymiana żarówki, musisz zdjąć zegary
    5. a próbowałeś włączyć nawiew na szybę przednią? u mnie załącza wtedy kilime
    3. najprawdopodobniej termostat
    2. może uszkodzona jest mata grzewcza, na alledrogo znajdziesz już od 40PLN

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    2. A jest jakiś bezpiecznik osobno od kierowcy osobno od pasażera ? Gdzie znajdę w ogóle bezpieczniki, bo maskę 10 minut otwierałem...
    3. Przyszło mi jeszcze na myśl sprawdzenie tylko która rurę złapać ?
    5. Nie próbowałem bo nawet nie wiedziałem że wtedy może się włączyć, sprawdzę
    6. Żarówka w5w czy w3w koloru białego ?
    10. Ostatnie pytanie, radio posiadam sony, zmieniarka na 6 płyt czy podłącze wzmacniacz car audio pod to radio ?

  5. #4
    Pieszy
    Model
    2.0 tddi 2001r
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    Pajęczno
    1. Jest to średnia prędkość jaką uzyskałeś od ostatniego wyzerowania.

    Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Okej wszystko jasne, gdyby ktoś znał jeszcze odpowiedź na pozostałe pytania to bardzo bym prosił o odpowiedź. W piątek jadę wymienić termostat i płyn chłodniczy, rura od termostatu nagrzewa się wraz z nagrzewaniem się silnika, więc termostat puszcza i stąd 15 litrów lpg na 100 km... Odnośnie klimy ustawiłem nadmuch na szybę, wieje chłodem, coś tam słychać jak ustawiam na low i koło od kompresora kręci się, więc chyba działa.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Marcinoiwino Zobacz posta
    5. a próbowałeś włączyć nawiew na szybę przednią? u mnie załącza wtedy kilime
    jak nie bedzie 5 stopni na dworze to możesz sobie ustawiać na co chcesz i sie nie załączy

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    2. A jest jakiś bezpiecznik osobno od kierowcy osobno od pasażera ? Gdzie znajdę w ogóle bezpieczniki, bo maskę 10 minut otwierałem...
    6. Żarówka w5w czy w3w koloru białego ?
    10. Ostatnie pytanie, radio posiadam sony, zmieniarka na 6 płyt czy podłącze wzmacniacz car audio pod to radio ?
    ad. 2 bezpieczniki są za schowkiem z lewej strony kierownicy trzeba wyjąć schowek. drugie są pod maską przy akumulatorze po stronie kierowcy
    ad. 6 jeśli dobrze pamiętam potrzzebne są 4 szt W3W i 2 szt W1,2W z tym, że 14 V te na 12 będą mocniej świecić ale szybko się przepalają i robota od nowa.
    wymiana prosta trzeba wyciągnąć zegary
    Ad10. sony 6 cd nie ma wyjąsia na zewnętrzny wzmacniacz trzeba kombinować innymi sposobami.

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 110 KM
    Od
    13 Jul 2016
    Mieszka w
    Łódź
    2. Może być bezpiecznik, lub wtyczka od fotela, ewentualnie w najgorszym przypadku wymieniony fotel bez opcji grzania (stary mógł być zniszczony - często stosowane przez handlarzy)
    3. Oby tylko termostat, może też być zapowietrzony układ - pytanie tylko dlaczego...?
    4. Zależy jaką temperaturę ustawiasz na Climatronicku, on ma za zadanie ustawienie temperatury w samochodzie. Jak ustawisz na 16 stopni to nie będzie grzał mocno, jak ustawisz na HI to powinno bardzo mocno grzać, przynajmniej ja tak mam. Climatronic w Mondeo niestety nie jest idealny
    5. Tak, szukasz parkingu podziemnego możesz też poczekać na dzień z temp. +2/3 C, dobrze zagrzać silnik w miejscu, wyłączyć odczekać pare min, termometr powinien wskazać parę stopni więcej niż jest w rzeczywistości i nie powinno być problemu z załączeniem sprężarki. U mnie w wersji przedliftowej klima odpala nawet przy 0 C.
    7. Na 90% łożysko tylnej piasty, cała piasta do wymiany, koszt ok 120zł na Allegro (zamiennik 2-3 lata gwarancji - moim zdaniem nie ma co się ładować w koszty z oryginalnymi piastami) na takim przejechałem 50 000 km. Wymiana piasty to albo 1,5h samemu, wcześniej zbierając narzędzia, albo ok 60-80zł w serwisie - nieautoryzowanym .
    6.Wyczepiasz akumlator, zdejmujesz zegary (okręcając jakieś 6-8 śrubek) wsadzasz żarówkę lub żarówki i ma świecić
    8. Trzeba zdjąć boczek drzwi i popatrzeć co się z linką dzieje, być może do przesmarowania, być może coś grubszego. Jak raz działa raz nie, to pewnie wystarczy przesmarowanie mechanizmu.
    9. Wyczep akumulator na 10min, wczep, wyłącz LPG, pojeździj autem ok 30-50km na PB, niech się komputer poustawia i potem zobacz czy nadal faluje. Jest szansa, że LPG coś knoci w mieszance paliwa i wychodzą właśnie takie kwiatki.
    Ostatnio edytowane przez Michal_NDZ1 ; 15-12-2016 o 01:25

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Dziękuję bardzo za odpowiedź, wszystko jasne dla mnie. Ostatnie pytanie czy w moim aucie występują dwa termostaty ( mały i duży ) ? mechanik za sam termostat powiedział 300 zł a na aledrogo są od 40 do 120 z obudową już. Przypomnę wskazówka faluję i według mnie słabo grzeje w porównaniu do np poprzedniej corsy b gdzie w trasie przy biegu nr 1 musiałem skręcać bo gorąco, a tutaj jest max, siedzę w ubraniu i jest ciepło. Za wymianę termostatu termostatu tylko 40 zł, więc sam nie będę tego robił

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez dawid9999 Zobacz posta
    Za wymianę termostatu termostatu tylko 40 zł, więc sam nie będę tego robił
    chyba w dieslu bo duratecu nie wiem czy ktos za tyle wymieni

  12. #11
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Mechanik oglądał auto i za 40 zł wymieni tylko za sam termostat jak pisałem 300 powiedział... motor mam 2.0 146 km benzyna tylko tyle wiem. Na aledrogo są niższe ceny, więc nie wiem skąd taka cena tym bardziej że jak dostarczę swój termostat to również wymiana 40 zł i czy u mnie sa te 2 termostaty ? silnik mam 16v czy duratec, jak to sprawdzic
    Ostatnio edytowane przez dawid9999 ; 15-12-2016 o 13:49

  13. #12
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    oryginał dochodzi to tak fantastycznych cen, z racji tego że masz auto po lifcie to na plus jest termo bez grzałki bo było by w okolicach 450 pln... dobrą opcją jest zakup temo z metalowymi "łapkami" u mnie właśnie one poległy i był ciągły obieg cieczy, a wiem że wersja bez grzałki występuje w opcji z metalowymi łapkami...
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 15-12-2016 o 14:24

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez dawid9999 Zobacz posta
    silnik mam 16v czy duratec,
    dokładnie masz duratec 16V
    Cytat Zamieszczone przez dawid9999 Zobacz posta
    czy u mnie sa te 2 termostaty
    termostat w tym silniku jest jeden

  15. #14
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Jest jeszcze zetec, czym się rózni ? udam się do sklepu, ale muszę znać swój silnik. Dodam jeszcze że przy obecnych temperaturach spalanie pb pokazuje prawie 10 litrow a lpg ok. 15 litrów, wiec dużo za dużo. Plus pływanie wskazówki i słabe grzanie, to musi być na pewno termostat. Auto po drugim lifcie, listwy srebrne są, silnik na łańcuchu tyle jeszcze wiem
    Ostatnio edytowane przez dawid9999 ; 15-12-2016 o 15:05

  16. #15
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez dawid9999 Zobacz posta
    Jest jeszcze zetec, czym się rózni ?
    wszystko ma inne,po drugie zetec jest w mk1 i mk2

  17. #16

  18. #17
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    nie, to są do przed lifta z grzałką...

    http://allegro.pl/termostat-ford-mon...647647272.html

    coś takiego...oczywiście przed zakupem proponuję zapytać sprzedawcę czy pasuje...
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 15-12-2016 o 15:29

  19. #18
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Zgadza się. Na aukcji niby piszę
    2.0 16V (2000.11 - 2007.08); 1999.00 ccm - 146.00 KM/107.00 kW; Silnik: CJBA; CJBB sedan
    Ważne że wiem jak wygląda już. Ostatnia prośba jak się zabrać do tych zegarów, fotela i boczka. Na pierwszy rzut oka żadnych śrubek, zaczepów itp Szkoda płacić nawet tych 100 zł, a to wydaję się proste zresztą w starszych autach nawet i rozrząd zmieniałem, więc kumaty jestem tylko instrukcji trzeba, a nie chce nic wyłapać itp.

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Ostatnio edytowane przez damian1903 ; 15-12-2016 o 19:59

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin

Podobne wątki

  1. [MkIII] kilka pytań nowego użytkownika...
    By amdziak in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 10:49
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 19:28
  3. [MkII] Kilka pytań nowego użytkownika
    By fido in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 22:33
  4. Kilka pytań nowego
    By kosmic in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-11-2006, 16:43
  5. Kilka pytań Nowego
    By Arek34 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2006, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów