+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    Pieszy
    Model
    ST
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    19 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa

    ST200 Korbowody panewki od innego auta

    Każdy zna problem obracających się panewek w silnikach 2.5v6.dlatego chciałbym zastąpić oryginalne Korbowody łamane na zwykłe korby od innego modelu bądź innego auta które można zregenerować. Ktoś próbował już coś takiego zrobić albo wie od czego pasują? Średnica stworzenia 21mm długość korby 138mm średnica otworu pod panewkę 53mm

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez FordzikSt Zobacz posta
    Każdy zna problem obracających się panewek w silnikach 2.5v6.dlatego chciałbym zastąpić oryginalne Korbowody łamane na zwykłe korby od innego modelu bądź innego auta które można zregenerować. Ktoś próbował już coś takiego zrobić albo wie od czego pasują? Średnica stworzenia 21mm długość korby 138mm średnica otworu pod panewkę 53mm
    Nie znam takiej przypadłości. Na własnym przykładzie wiem że jeden taki miał u mnie ponad 400 000 i silnik miał sie dobrze a obecnie st200 które tez ma się nie najgorzej Wymiana oleju co 10 000 (ja mam 5w50 wr1) i nie trzeba kombinować....
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  4. #3
    Pieszy
    Model
    ST
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    19 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Korbowody w tych silnikach są tak zmęczone jak stopy pielgrzyma. Kiepski materiał i na dodatek są łamane.

  5. #4
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    To ze łamane to akurat na + a poza tym to tak jak przedmówca napisał

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    Nie znam takiej przypadłości. Na własnym przykładzie wiem że jeden taki miał u mnie ponad 400 000 i silnik miał sie dobrze a obecnie st200 które tez ma się nie najgorzej Wymiana oleju co 10 000 (ja mam 5w50 wr1) i nie trzeba kombinować....
    Skąd wiesz, że te 400 tys. km przejechał ten sam silnik?

    Problem ze smarowaniem panewek korbowodowych w V-kach jest znany, jest to jakaś wada konstrukcyjna i wiele aut dotknął tego typu problem. Wystarczy poczytać relacje na dowolnym forum, gdzie są takie auta. Natomiast same korbowody są prawdopodobnie ok.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    ST
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    19 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    W każdym bądź razie moje korby nie trzymają wymiaru. Nie można ich naprawić. Kupiłem drugie i też są kiepskie.byc może źle trafiłem. Może ma ktoś jakiś patent na te korby bądź posiada na sprzedaż w dobrym stanie

  8. #7
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Problem ze smarowaniem panewek korbowodowych w V-kach jest znany, jest to jakaś wada konstrukcyjna i wiele aut dotknął tego typu problem.
    i tak i nie owszem bardzo dużo ST-ków trafia do mnie z tym problemem i jest to po części problem kiepskiego oleju lub jego stanu. W byłej mojej Amandzie (gdzie silnik był troche podrasowany i był to naprawde ST killer) problem z panewkami nigdy nie wystąpił. Przypominam że odcinke miałem ustawioną na 7200.

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Skąd wiesz, że te 400 tys. km przejechał ten sam silnik?
    A no prosta matematyka, kupiłem miał 230 000 (+\-) i przejechałem 170 000 (+\-) co daje 400 000 .... zdjęcia na dowód? robię z niego stolik więc wszystko do wglądu. Dodam że buda zgniła a silnik miał się całkiem nieźle pomimo że poprzednik miał lpg 2 gen.

    ---------- Post added at 08:46 ---------- Previous post was at 08:42 ----------

    Cytat Zamieszczone przez FordzikSt Zobacz posta
    W każdym bądź razie moje korby nie trzymają wymiaru. Nie można ich naprawić. Kupiłem drugie i też są kiepskie.byc może źle trafiłem. Może ma ktoś jakiś patent na te korby bądź posiada na sprzedaż w dobrym stanie
    Tu masz sporo klamotów...http://www.nautilusperformance.com/i...en/online-shop
    A tu sporo info http://www.super7thheaven.co.uk/components/duratec_v6/
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Problem ze smarowaniem panewek korbowodowych w V-kach jest znany, jest to jakaś wada konstrukcyjna i wiele aut dotknął tego typu problem.
    jak się leje mineralny olej albo inny najtańszy albo co częściej się zdarza ma się tego oleju za mało to nie ma dziwoty, że obraca panewkę...
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Natomiast same korbowody są prawdopodobnie ok.
    Korby w st200 są wzmacniane
    Cytat Zamieszczone przez Kleber Zobacz posta
    To ze łamane to akurat na +
    dokładnie tak
    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    A no prosta matematyka, kupiłem miał 230 000 (+\-) i przejechałem 170 000 (+\-) co daje 400 000 .... zdjęcia na dowód? robię z niego stolik więc wszystko do wglądu. Dodam że buda zgniła a silnik miał się całkiem nieźle pomimo że poprzednik miał lpg 2 gen.
    ja też mam silnik co ma ponad 350tys km w garażu, 2,5v6, w sumie panewki najgorzej nie wyglądają po prostu olej w silniku musi być tego nic nie zastąpi
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  11. #10
    Pieszy
    Model
    ST
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    19 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    "Korby w st200 są wzmacniane" przecież to są te same korby co w zwykłym 2.5 170 km

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez FordzikSt Zobacz posta
    "Korby w st200 są wzmacniane" przecież to są te same korby co w zwykłym 2.5 170 km
    z tego co mam do porównania ze zwykłego i z st są inne, mają inną barwę oraz inne nr części mówię o silniku mkII 2,5 170KM a 205KM
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez Kleber Zobacz posta
    i tak i nie owszem bardzo dużo ST-ków trafia do mnie z tym problemem i jest to po części problem kiepskiego oleju lub jego stanu. W byłej mojej Amandzie (gdzie silnik był troche podrasowany i był to naprawde ST killer) problem z panewkami nigdy nie wystąpił. Przypominam że odcinke miałem ustawioną na 7200.
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL Zobacz posta
    jak się leje mineralny olej albo inny najtańszy albo co częściej się zdarza ma się tego oleju za mało to nie ma dziwoty, że obraca panewkę...
    I uważacie, że akurat właściciele V-ek, w tym kultowych ST200 i ST220 jeżdżą na mineralnym albo bez oleju, a właściciele innych silników, w tym fordowskich, nie?

    Niestety, ale statystycznie wygląda to tak, że w V-kach bardzo często padają panewki i UPG. Oczywiście bardzo staranną eksploatacją można trochę wydłużyć żywotność tych elementów, ale to nie zmienia faktu, że w tych silnikach UPG są słabe, a z panewkami związany jest jakiś błąd konstrukcyjny (przypuszczalnie dotyczy smarowania). Zresztą Ford starał się go wyeliminować m.in. modyfikując dwukrotnie miskę, a także zmieniając koło pasowe na dwukrotnie cięższe. W sprzedaży są też dostępne wzmocnione panewki z poszerzonymi otworami olejowymi firm trzecich. Nie ma więc co twierdzić, że problem nie istnieje, a V-ka to jakiś pancerny silnik, bo niestety, ale tak nie jest.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Kleber Zobacz posta
    i tak i nie owszem bardzo dużo ST-ków trafia do mnie z tym problemem i jest to po części problem kiepskiego oleju lub jego stanu. W byłej mojej Amandzie (gdzie silnik był troche podrasowany i był to naprawde ST killer) problem z panewkami nigdy nie wystąpił. Przypominam że odcinke miałem ustawioną na 7200.
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL Zobacz posta
    jak się leje mineralny olej albo inny najtańszy albo co częściej się zdarza ma się tego oleju za mało to nie ma dziwoty, że obraca panewkę...
    I uważacie, że akurat właściciele V-ek, w tym kultowych ST200 i ST220 jeżdżą na mineralnym albo bez oleju, a właściciele innych silników, w tym fordowskich, nie?

    Niestety, ale statystycznie wygląda to tak, że w V-kach bardzo często padają panewki i UPG. Oczywiście bardzo staranną eksploatacją można trochę wydłużyć żywotność tych elementów, ale to nie zmienia faktu, że w tych silnikach UPG są słabe, a z panewkami związany jest jakiś błąd konstrukcyjny (przypuszczalnie dotyczy smarowania). Zresztą Ford starał się go wyeliminować m.in. modyfikując dwukrotnie miskę, a także zmieniając koło pasowe na dwukrotnie cięższe. W sprzedaży są też dostępne wzmocnione panewki z poszerzonymi otworami olejowymi firm trzecich. Nie ma więc co twierdzić, że problem nie istnieje, a V-ka to jakiś pancerny silnik, bo niestety, ale tak nie jest.
    Jak już napisałem, u mnie auto lekko nie ma, wręcz jestem katem (tyle że nie oszczędzam na częściach i dbam) i nic sie nie dzieje. A co do ilości oleju to wszystkie st 200 oraz st220 bo szukałem tego bądź tego.... i wszystkie tzn jakieś 8 aut miało olej na minimum na zimnym silniku więc opowieści że st drivers to dbają można wsadzić w to samo miejsce co reszta mitów o tym silniku... Chyba że ja mam jakieś nadzwyczajne szczęście czego nie odnotowałem
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  15. #14
    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    Jak już napisałem, u mnie auto lekko nie ma, wręcz jestem katem (tyle że nie oszczędzam na częściach i dbam) i nic sie nie dzieje. A co do ilości oleju to wszystkie st 200 oraz st220 bo szukałem tego bądź tego.... i wszystkie tzn jakieś 8 aut miało olej na minimum na zimnym silniku więc opowieści że st drivers to dbają można wsadzić w to samo miejsce co reszta mitów o tym silniku... Chyba że ja mam jakieś nadzwyczajne szczęście czego nie odnotowałem
    Może masz po prostu wyjątkowo dobry egzemplarz albo bardzo dbasz o auto. Albo jedno i drugie. To tylko jeden egzemplarz, liczy się statystyka.

    Popatrz na to forum -- ciągle ktoś zgłasza problem z panewkami albo UPG w V-ce, czy widzisz takie tematy w działach poświęconych innym silnikom? Jeśli coś takiego się pojawia, to naprawdę sporadycznie. A wszyscy eksploatują auta podobnie. Podobnie u mnie na FT było już chyba kilkanaście V-ek z uszkodzonymi panewkami i przykładowo chyba żadnego Focusa ST z takim defektem.

    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    i wszystkie tzn jakieś 8 aut miało olej na minimum na zimnym silniku
    To jest kolejny problem z tymi silnikami, a mianowicie spora konsumpcja oleju, bo przecież żadna z tych osób tego oleju celowo nie wyssała. Natomiast ja znam wiele przypadków problemów z panewkami (albo panewek w kiepskim stanie, co wyszło po rozbiórce silnika z innego powodu) pomimo stosowania dobrego oleju i właściwej eksploatacji. W większości współczesnych silników coś takiego się w ogóle nie zdarza. Różne rzeczy ulegają zużyciu, ale akurat panewki zwykle są niemal wieczne.

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    Nie no, nie przesadzajmy też że tylko V'ki Forda mają takie problemy. Jest bardzo dużo wadliwych silników, w jednych się panewki zacierają, w innych rozrządy strzelaja, upg pada itd.
    Co do panewek to np cierpią na nie pierwsze generacje 1.5dci, Twin Sparki Alfy, TDI któraś seria (pękają nawet tłoki),padające UPG w silnikach Rovera itd.

    Co do panewek wystarczy wpisać w YT panewka bądź stuka panewka czy pokrewne tego hasła i wyskakuje nam multum filmików z różnymi markami.

    Nie każdy silnik jest niezniszczalny, a przeważnie te które się nie psują i lata po 500tys km to silniczki o małej pojemności i niskiej mocy.

    Wszystkie teraźniejsze silniki są robione na sztuke, to nie to co kiedys. Teraz silnik jest zrobiony tak ze po jakims czasie i tak sie zepsuje, niezaleznie od tego jak bedziemy na niego chuchać i dmuchać.

    Sam osobiście jeździłem wcześniej Alfą właśnie z Twin Sparkiem pod maską i tam praktycznie codziennie pojawiał się temat obróconej panewki bądź dziury w bloku po wywalonej korbie, zresztą sam teraz widzę bo jeszcze 3 lata temu tych silników było od groma do sprzedania na olx/allegro a teraz stoi kilka sztuki cięzko upolować dobrą sztukę.

    I też jestem zdania że dbając o silnik, lejąc dobry olej i stosując dobrej klasy części silnik w jakimś stopniu nam się odwdzięczy. Alfą zrobiłem przez 3 lata 60tys km na gazie, kitu dostawała co nie miara (150km autostrada ze srednią prędkością 180-190km/h ) i nic się jej nie działo, przy uszczelnianiu miski rozkręciliśmy panewki i był w idealnym stanie (miały nalatane 200tys km a ludziom obracało przy 150-180tys km).
    Ale do Alfy lałem Archoil 9100 i w sumie podejrzewam że to w jakieś części jego zasługa, zresztą teraz do mondeo tez go zalałem.

    Auto nie jest nowe, więc ma prawo się zepsuć, lepsza panewka niż dziura w bloku po korbie ;d

    @m4tinez proszę uważniej dobierać słowa i zaznajomić się z regulaminem pkt 28.Tym razem edycja,ponowny taki wyskok zakończy się ostrzeżeniem.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 22-12-2016 o 21:24 Powód: Ciach wulga

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez m4tinez Zobacz posta
    Nie no, nie przesadzajmy też że tylko V'ki Forda mają takie problemy.
    Byłoby nam łatwiej dyskutować, gdybyśmy czytali się ze zrozumieniem , przecież napisałem:

    W większości współczesnych silników coś takiego się w ogóle nie zdarza. Różne rzeczy ulegają zużyciu, ale akurat panewki zwykle są niemal wieczne.

    No i takie są fakty, silników w których często występuje problem z panewkami jest bardzo mało. Do Twojej listy można jeszcze dopisać V10 z M5 E60, a także kilka jednostek Porsche (one miały ogólny problem ze smarowaniem i niektóre zacierały się na panewkach, a inne na pierścieniach). Pewnie coś jeszcze się znajdzie, ale przytłaczająca większość silników jest tej bolączki całkowicie pozbawiona. Tylko, że w ich przypadku nikt nie twierdzi, że nie są to wady konstrukcyjne, bo są. W M5 problem prawdopodobnie wynika z elektronicznego sterowania pompami oleju, które są cztery, natomiast w Porsche już nie pamiętam, ale w kolejnej generacji producent ten problem wyeliminował. A w Fordzie niestety na odwrót, moc zwiększyli, niewiele poprawili, w efekcie ST220 mają problem z panewkami chyba najczęściej ze wszystkich wersji V-ek...

    Oczywiście V-ka ma wiele zalet, sam przecież tuningowałem ten silnik, ale trwałość panewek czy UPG, a także np. pompy wody do nich na pewno nie zależy. To jest fajny silnik, ale wymagający bardzo uważnej eksploatacji, a i to nie gwarantuje, że nie pojawią się problemy.

  18. #17
    Zielony listek Awatar Cumulus
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Dec 2014
    Mieszka w
    Łowicz
    Cytat Zamieszczone przez m4tinez Zobacz posta
    Nie każdy silnik jest niezniszczalny, a przeważnie te które się nie psują i lata po 500tys km to silniczki o małej pojemności i niskiej mocy.
    Znawca ze mnie żaden, do czego się przyznaję, ale nie zgodzę się z opinią kolegi To zazwyczaj stare, niewyżyłowane silniki nabijały największe przebiegi. Nie zamierzam rozpisywać się o ciężarówkach robiących milion, czy dwa kilometrów Prosty przykład. Sierra mojej mamy - 2.3 diesel wolnossący, fabrycznie chyba 67 koni. Kiedy szła na żyletki miała na blacie 600 000 Dojechała o własnych siłach i nawet nie kopciła
    Druga sprawa T4 mojego kumpla z pociskiem 2.4 d. Na blacie miał 500 000, co jest bardzo wątpliwe, bo nie był pierwszym właścicielem. Też poszedł na złom, bo zaczął palić litr oleju na 200 km. Z czego przez 3 lata ciągał miksokreta ważącego półtorej tony I tak można wymieniać. I to nie dotyczy tylko diesli. Interesuję się wyżej wymienionymi Sierrami i przykładowo czytałem, że takie 2.9 12v v6 które ma niecałe 150 koni też z palcem w kiszce potrafi przechulać pół miliona km. Tak tylko dorzucam swoje parę groszy
    Ostatnio edytowane przez Cumulus ; 23-12-2016 o 09:33

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    To jest kolejny problem z tymi silnikami, a mianowicie spora konsumpcja oleju, bo przecież żadna z tych osób tego oleju celowo nie wyssała.
    Chodziło mi bardziej o to że potem jest sytuacja o której piszesz. Kupi takie auto forumowicz i już żaden olej nie pomoże bo ktoś wcześniej nie dbał a efekty tego sam opisałeś. Ta więc statystyka jest taka że te 8 aut ktoś kupił i pewnie się coś nieprzyjemnego z nimi wydarzyło. Dla mnie temat wyczerpany, pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świat i kutych korb do v6
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  20. #19
    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    Kupi takie auto forumowicz i już żaden olej nie pomoże bo ktoś wcześniej nie dbał a efekty tego sam opisałeś. Ta więc statystyka jest taka że te 8 aut ktoś kupił i pewnie się coś nieprzyjemnego z nimi wydarzyło.
    Chyba nadal się nie rozumiemy. Tak, stan silnika w dopiero co kupionym używanym aucie może być różny, ale może być tak samo różny w ST220 jak w 2,5T czy w TDCI. A jakoś w tych dwóch ostatnich panewki nie sprawiają problemów. Dlaczego? Bo w tych silnikach nie ma wady konstrukcyjnej dotyczącej tego elementu (lub jego smarowania). Nie ma sensu zaprzeczać oczywistemu.

    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świat
    Wzajemnie.
    Ostatnio edytowane przez badger ; 23-12-2016 o 18:59

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    Mondek 2,5 V6
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Lepiej niz ST200 ... kupuje czesci ....
    Od
    28 Apr 2015
    Mieszka w
    Głosków Letnisko
    Mojej żony 2.5 v6 ma aktualnie 406 000 przejechane poprzedni wlasciciel duzo w trasy jezdzil pilnowal oleju co ja tez robie ;-)

Podobne wątki

  1. [MkII] Fabryczny subwoofer z innego auta
    By Mondek00r in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 22-08-2016, 22:47
  2. [Zetec] Nieustanne klekotanie w silniku, zawory czy panewki czy coś innego?
    By dario2000 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 20:37
  3. [MkIII] drzwi z innego auta
    By Nostra17 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 17:44
  4. [MkII] Pakiet ST200 czy moze coś innego?
    By luckyx24 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 18:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów