+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Do przyjęcia takie ustawienia czy skopsane?
    Górna na noPB do dozbierania jak dla mnie.
    Ale jest OK.
    Autoadaptacje wyłącz.
    Jak się nie chcesz doktoryzować ze strojenia auta to pokryj w całym zakresie kreski + ew. poprawka wolnych ale powinno być ok moim zdaniem. Ew. zejdź jeszcze z ciśnieniem w dół.


    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Za diabła nie mogę/nie potrafię wprowadzić ręcznie wartości do komórek w korekcji po obrotach, nie otwiera się okienko w które mógłbym cokolwiek wpisać, nie działa ani po enterze ani przyciski toutchpada, kombinacje z altem, ctrl też nic nie dają.
    Jak dojść do momentu w którym z palca mogę wpisać wartości?

    Zaznaczasz pole, trzymasz CTRL i strzałki góra/dół.
    z shiftem zaznaczasz więcej pół.


    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    jeszcze z podpiętym kompem posadz kogos za kierą i przy pełnym obciążeniu przypatrz się czasom wtrysku jeśli chcesz być pewien, tzn przy takim samym obciążeniu porównaj czasy wtrysków benzynowych na gazie i benzynowych na benzynie - musisz przełączyć szybko i podpatrzeć czy coś się różni - jak będziesz miał dostęp to porównaj korekty tak samo jak czasy wtrysków.

    Nic mu to nie da bo przy bucie jedzie w OL i będzie miał takie same czasy - tu nie stroi na sondę.
    Trzeba AFRo w zadek wsadzić żeby to wystroić.
    Ostatnio edytowane przez _NeroN_ ; 08-01-2017 o 14:50
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar joburg
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    04 Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Zamotałem się i nie mogę rozgryźć problemu.
    Pod Elmem (jak silnik pracuje na gazie) krótkie korekty paliwa są poniżej zera, długa korekta paliwa oscyluje w okolicach +15, po lambdzie widać że mieszanka bogata,
    Na wolnych obrotach ewidentnie jest bogato i tutaj chciałby poprawić,
    Na screenie mocno wysokie czasy wtrysków gazowych
    no i jak to poprawić? czy kurcze może dysze za małe

    Załącznik 6006
    Kolego opowiadasz jakieś niestworzone rzeczy. Na wolnych obrotach zestrojenie wygląda w porządku.
    W całym zakresie średnich obrotów jest ubogo.
    Na wysokich za bogato.

    Mnożnik, jego wartość i rozkład jednoznacznie pokazuje, że montaż robił jakiś patałach , a Ty nie potrafisz dobrze instalacji wystroić.
    Próbujesz to robić na "czuja", może za którymś razem trafisz.
    Ostatnio edytowane przez joburg ; 09-01-2017 o 06:25

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez joburg Zobacz posta
    Kolego opowiadasz jakieś niestworzone rzeczy.
    No to znaczy że ELM źle czytał albo PCM złe dane pokazywał czasy korekt, albo lambda się wyłożyła i chciało jej się na bogato pokazywać.
    Ale chyba to mało prawdopodobne bo po dłubaniu jak to nazywasz na czuja udało się jednak doprowadzić do jako takiego ładu co jest opisane w dalszych postach.
    Może i dłubałem na czuja bo nie znałem obsługi programu, i nie wiedziałem co przyświeca twórcom staga w co niektórych opcjach programu, jednak po z grubsza zrozumieniu jego funkcjonowania samo doprowadzenie do prawidłowych wartości jest banałem,
    jedynie u mnie problemem jest notoryczny brak czasu, choć podejrzewam że i tak więcej go poświęciłem niż zdecydowana większość gazowników warsztatowych którzy w 5 minut podciągają tak mapy aby klient na miejscu widział że są pokryte i będzie pan zadowoloy.
    I zadziwiające jest to że dany gazownik po montażu/strojeniu twierdzi że wszystko OK, a potem jak na forach wkleja się screeny ustawień, to tenże sam mistrz gazu wtedy pisze, że z widoku screena wygląda, że montaż kuchenki to druciarstwo i gazownik nie potrafi stroić, ale nawet do głowy mu zapewne nie przyszło że sam to wykonywał I mimo że pytanie jest proste - co/gdzie poprawić/podstroić to już odpowiedzi od niego nie ma.
    Więc skoro sam gazownik dyskwalifikuje swoją pracę to nie pozostaje nic innego jak wziąć sprawy w swoje ręce, schrzanić zapewne się bardziej nie da, kasa zostanie w kieszeni a psim swędem może się ślepej kurze trafi ziarno.
    No i jakbyś się wczytał w dalsze posty to te ziarno się trafiło, mimo że czasu zabrakło na zebraniu mapy górą, ale tu też jest problem w tym że auto w automacie i bardzo ciężko jest zebrać tę mapę przy stylu jazdy który ma być jazdą codzienną, bo choćby to że na co dzień nie ustawiamy lewara na pozycji 2
    A na obecną chwilę, z moich spostrzeżeń opartych na to jakie są po dłubaniu na minusie korekty po obrotach, jak obecnie prezentują się korekty i czasy generowane przez PCM-a, i spostrzeżeń ludzi którzy są tu na forum aby komuś pomoc wynika, że można zjechać jeszcze z ciśnienia, i żeby Cię zaskoczyć to wiem że po zmniejszeniu ciśnienia będzie potrzebne jeszcze ponowne dostrojenie kuchenki.
    Więc bardzo Ci dziękuję za wielce konstruktywne porady typu że (być może) montaż kuchenki jest spartaczony, że jest nieprawidłowo wystrojona (zaiste trudno na to nie wpaść skoro się widzi że ktoś zgłasza z tym problem) a przede wszystkim bardzo Ci dziękuję za porady jak doprowadzić to do ładu

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Nie zjeżdżaj z ciśnieniem niżej - mnożnik masz na 1.4 - wystarczy, na 2 się rzadko jeździ ale masz zebrać cały zakres obciążeń a nie jak się jeździ na co dzień
    W ogóle ten silnik ma czasy wtrysku do 15ms ? nie do 20 ? Słabo deptałeś ?

    Uparłeś się na wolnych na to strojenie na sondę, wolne się stroi żeby się ładnie przełączał LPG-noPB-LPG bez szarpnięć etc. A co pokazuje sonda nie ważne. Powoli lecą spaliny wtedy.
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tu nie chodziło o same wolne jako wolne tylko tak do tych 1800, bo tu było rozjechane.
    a z tego co zauważyłem to po mieście rzadko kiedy przekracza te 1800,

    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    W ogóle ten silnik ma czasy wtrysku do 15ms ? nie do 20 ? Słabo deptałeś ?
    Za fajerką Dotti siedziała, wyskoczyliśmy na trasę Toruńską i max 100km/h było a obroty coś ze 2 tyś. a nie za bardzo była możliwość i warunki żeby mocniej pogonić. Część trasy była na D część na 3 w sumie jakieś 40 kilosów.

    Te ciśnienie to chcę tak do 1.2 zejść coby wtryskiwaczy nie przeciążało, i muszę jeszcze popracować nad upustem ciśnienia bo potrafiło ponad 2 wyskoczyć i trzymać jak się nogę z gazu zdejmowało. Jak na 1.2 będzie lipa no to z powrotem trochę podbiję.
    Ale wydaje mi się że jest możliwość zejścia, bo korekty LPG po obrotach (przy obecnym zebraniu mapy) są na minusie, od minus 9 do minus 3 więc zejście z ciśnienia wydaje się realne (chyba ). Tylko się zastanawiam czy wtedy górą nie będzie za mało gazu, czy wtryski wyrobią.
    Przy mapie z pierwszego screena korekty były wszystkie na zero, no i dołem właśnie rozjeżdżało czasy PB na minusa momentami do minus 14 , i lambda pokazywała na bogato i po zagrzaniu silnik miał takie mrowienie.
    Stroiłem nie tylko na lambdę ale i na czasy i korekty PB żeby się właśnie nie rozjeżdżały.
    Fakt że mapa LPG nie jest po całości, ale już jest bardzo pozytywnie bo lambda ładnie pokazuje, korekty PB w PCM-ie nie spadają poniżej zera, no i przeszły te mrowienia, i spalanie się poprawiło.
    Nad górą będę pracował, ale żeby to dopieścić to kurcze czasu trza, a tego to w tygodniu całkiem brakuje, i zostaje kawałek niedzieli.
    Mam zaprzyjaźnionego gazmena co ma fajną hamownię pod automaty, ale na obecne chwile nie mamy możliwości czasowych co by do niego podjechać w jego godzinach pracy. Bo to by było najrozsądniejsze wyjście.
    Co prawda specjalizuje się w landirenzo, ale stag nie jest mu obcy. No ale właśnie fizycznie czasu nie mamy na wizytę I dlatego tyle ile mam możliwości to sam co nieco poprawiam.

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Żadnych hamowni nie trzeba, 20km drogi i chwila czasu.

    Wyjąłbym dysze, dociągnął jak trzeba. Droga te same warunki w jedną i drugą stronę,

    Upust ciśnienia zmien silikonowego węża ( bo obstawiam ze taki tam jest) na przewód penumatyczcny (Tekelan) na podciśnienia - powinno ustać pompowanie się takie (chodź ponad 2 to nie tragedia), możesz tez w programie włączyć upuszczanie ciśnienia (znów nie pamiętam czy to w STAGu jest czy tylko w Techu).
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  8. #27
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    Upust ciśnienia zmien silikonowego węża ( bo obstawiam ze taki tam jest) na przewód penumatyczcny (Tekelan) na podciśnienia - powinno ustać pompowanie się takie
    A zerknę co tam gazmen zastosował.
    Do upustu ciśnienia mignęła mi w programie opcja ale nie skupiałem się na niej, dopiero mi się przypomniało o niej jak zobaczyłem skoki ciśnienia na trasie. Ale zacznę od tego wężyka.

Podobne wątki

  1. [MkIII] ST220 mapy Pb vs mapy LPG obroty opadają
    By lalamido in forum LPG
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 22:32
  2. Denso-nowe mapy/ mapy pobrane
    By neo1706 in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 13:50
  3. [MkIII] Korekta wskazań poziomu gazu - Stag 4
    By ciumekkk in forum LPG
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 08:29
  4. [MkII] STAG 300 + z ISA 2 jak zgromadzić mapy?
    By Rogaleskoo in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 23:01
  5. [MkIII] Stag 300 - rozjeżdżające się mapy
    By maniek_ in forum LPG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów