+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa

    Question Regulacja luzów zaworowych

    Witam!
    Szukałem informacji na ten temat w naprawdę wielu miejscach i zdania są o tę kwestię bardzo podzielone...
    Czy w tym silniku reguluje się luzy zaworowe za pomocą szklanek/płytek?
    Jeśli tak, to pod jakim hasłem szukać takich płytek, by zakupić je w Internecie (albo chociaż sprawdzić cenę)? Szukałem na kilku hurtowniach motoryzacyjnych, ale nietety nic w dziale "regulacja luzu zaworowego" nie znalazłem :/
    Planuję założyć LPG do mojego nowego nabytku i przed założeniem chciałbym właśnie sprawdzić luzy i ewentualnie wyregulować je (tak jak to robiłem w poprzednim Mondeo - 2.0 Duratec 145KM).

    Jeśli taki temat już był poruszany, a ja go nie znalazłem to przepraszam!
    Podkreślę tylko, że chodzi mi o konkretnie silnik Mondeo 2.5t (220KM, 2521ccm).

    Pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar inteligent
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 248KM , 414Nm
    Opis
    Kombi
    Od
    18 Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków/Tarnów
    Z regulacją zaworów jest duży problem w tym silniku ponieważ pokrywa zaworów przytrzymuje od razu wałki. Po zdjęciu pokrywy wałków nic nie trzyma od góry przez co nie można wyregulować luzu zaworowego. Z tego co czytałem w Volvo mają specjalną pokrywę zaworów (serwisową), którą na czas regulacji montują do silnika i pozwala przez specjalne otwory wyregulować luz zaworowy, koszt podobno nie są małe (przekraczają 1000zł z tego co ktoś pisał na Ford Polska) jednak dokładną kwotę będzie ciężko uzyskać ponieważ nie wiem czy kto kolwiek to robił w tym silniku.

  4. #3
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Kurczę. To w jaki sposób ludzie jeżdżą na LPG, skoro taka regulacja jest zalecana przy LPG max po 50kkm...? Czyżby te silniki (gniazda zaworowe) były znacznie solidniejsze niż w jednostce Duratec 2.0?

  5. #4
    Pieszy Awatar doncziczio76
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    2008 Titanium X
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    rumia
    Witam. Ja wymieniałen całą głowice i regulacja luzu to tylko serwis. Maja specjalny przyzad. W moim wypadku wyciagniety z magazynu jeszcze nie uzywany no mk4 2.5t jeszcze nigdy w serwisie z taka usterka nie bylo

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

    ---------- Post added at 00:20 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez doncziczio76 Zobacz posta
    Witam. Ja wymieniałen całą głowice i regulacja luzu to tylko serwis. Maja specjalny przyzad. W moim wypadku wyciagniety z magazynu jeszcze nie uzywany w mk4 2.5t jeszcze nigdy w serwisie z taka usterka nie bylo

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

    Cytat Zamieszczone przez Kill3rReaper Zobacz posta
    Witam!
    Szukałem informacji na ten temat w naprawdę wielu miejscach i zdania są o tę kwestię bardzo podzielone...
    Czy w tym silniku reguluje się luzy zaworowe za pomocą szklanek/płytek?
    Jeśli tak, to pod jakim hasłem szukać takich płytek, by zakupić je w Internecie (albo chociaż sprawdzić cenę)? Szukałem na kilku hurtowniach motoryzacyjnych, ale nietety nic w dziale "regulacja luzu zaworowego" nie znalazłem :/
    Planuję założyć LPG do mojego nowego nabytku i przed założeniem chciałbym właśnie sprawdzić luzy i ewentualnie wyregulować je (tak jak to robiłem w poprzednim Mondeo - 2.0 Duratec 145KM).

    Jeśli taki temat już był poruszany, a ja go nie znalazłem to przepraszam!
    Podkreślę tylko, że chodzi mi o konkretnie silnik Mondeo 2.5t (220KM, 2521ccm).

    Pozdrawiam!

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  6. #5
    Kursant
    Model
    Brak. Szukam MKIV
    Silnik
    Brak. Szukam 2,5t
    Od
    08 Nov 2014
    Mieszka w
    łódź
    Hej,
    ostatnio sam szukałem informacji na ten temat (m.in. na FCP) - odpowiedzi są takie, że nikt tego w tym silniku nie robił. Wydaje mi się, że osoby, które posiadają taką wersję silnikową nie są przypadkowe i wiedzą o regulacji luzów zaworowych. Dziwi mnie, że jest to temat niezgłębiony. Może ktoś jeszcze coś słyszał na ten temat (lub sam coś takiego robił)?

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    11 Jun 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Dzwoniłem do aso i powiedzieli, że w tych silnikach reguluje się luz zaworowy, z tym że, producent nie podaje interwału tej czynności. Sam muszę jechać i sprawdzić

Podobne wątki

  1. [Duratec] Regulacja luzów zaworowych
    By kmarcin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-08-2016, 21:17
  2. [EcoBoost] Regulacja luzów zaworowych w ecoboostach
    By grzala in forum Silnik - Turbo benzynowy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2016, 23:55
  3. [MkIII] Co ile regulacja luzów zaworowych na LPG?
    By Kvojt in forum LPG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 21:37
  4. [Duratec] regulacja luzów zaworowych
    By calachan in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 00:58
  5. [TD MkI] Regulacja luzów zaworowych
    By KW in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-10-2009, 20:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów