+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant
    Model
    '93 GHIA
    Silnik
    ZETEC
    Od
    31 Dec 2016
    Mieszka w
    Pilawa

    2.0 Zetec GHIA Remont + Przeróbka na 4x4

    Witam. We wrześniu odkupiłem od dziadka jego Mondeo MK1, które miał od bodajże 2004 roku. Autko jest salonowe, mam do niego wszystkie dokumenty od nowości, włącznie z książką serwisową, czy dołożonymi gadżetami typu alarm itd... Nie mniej jednak dziadek auto z roku na rok coraz mniej użytkował, więc odkupiłem od niego w zasadzie wrost spod płotu (nie jeździł 1.5 roku). Po ogarnięciu hamulców, geometrii i takich tam pierdół zacząłem autem jeździć. Nie minęły 2 miesiące jak obróciła mi się w nim panewka... Problem polega na tym, że dziadek stosunkowo dbał o auto i nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o blacharkę (odchodzi bezbarwny, ale to nie jest dla mnie problemem). Obecnie nawet nie wiem co z autem mam zrobić, bo bardziej mi ono miało służyć tak, abym mógł zapakować bagażnik cementu, ale i pojechał gdzie mi będzie potrzeba (bardziej taki gruz do ujeżdżania trochę niż daily), a teraz i tak koszt naprawy przewyższa wartość auta na każdym kroku, nawet robiąc samemu. Na co dzień użytkuję inny samochód, ale takie Mondeo jest tanie w eksploatacji, nawet jak coś urwę to dostanę wszystko za grosze... Co więcej jest to wypust z początku 93 roku, więc teoretycznie za rok można na żółte blachy/składka w PZM i tańsze OC :P . No ale do rzeczy. Na początku chciałbym się dowiedzieć, czy części od każdego Zeteca pasują bez problemu (np od Focusa MK1), bo ciężko mi znaleźć nawet sensowny wał w rozsądnej cenie (wolę remontować ten silnik niż kupić drugi, bo na niego nie mam żadnej gwarancji). No a druga kwestia to się zastanawiam nad pewną rzeczą... Wychodziły takie Fordy w wersji 4x4. Znając to, że lubię się trochę pobawić (wściekać to za mocne słowo) zastanawiałem się nad przerobieniem tego auta na napęd 4x4 (i tak już popłynąłem, a Subaru nie kupię w tej chwili). Wiem, że trochę będzie wolniejszy, ale za to znacznie pewniejszy na zakrętach (fakt faktem i tak Mondeo jest sztywne). Czy ktoś przerabiał taki temat? Jak to się ma zestrojenie tego wszystkiego? Strasznie napęd muli samochód i zwiększa spalanie (mam LPG)? A może są jakieś sposoby, aby silnik zrobić bardziej elastyczny (dolot, kanały, strumienica itp? Czy chociażby tunel idący pod autem jakoś da się zgrać, czy FWD i 4x4 to dwa zupełnie inne samochody? Bo liczę się, że trzeba założyć cały zestaw na tył (najlepiej całe zawieszenie jak tutaj ->http://allegro.pl/ford-mondeo-mk1-2-...146315728.html), no ale do tego dochodzi jeszcze chociażby skrzynia... Wiem, że trochę takich tematów jest, ale chciałbym się dowiedzieć czy to jest faktycznie gra warta świeczki? Jeśli można, to prosiłbym o sugestie w tej kwestii.

    P.S Mam warsztat na podwórku, więc dostęp do kanału, podnośnika i innych rzeczy nie stanowi dla mnie najmniejszego problemu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    da się @Mike44 Ci pewnie odpowie na pytania
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  4. #3
    Kursant
    Model
    '93 GHIA
    Silnik
    ZETEC
    Od
    31 Dec 2016
    Mieszka w
    Pilawa
    Dzięki. Napiszę do niego w kwestii napędu Ale, że tak zapytam w kwestii silnika. Jest może jakaś jednostka z większą nieco mocą, która podejdzie bez większych przeróbek instalacji, komputera itd? Nie pytam o 2.5 V6, ale o jakieś 2.0 (o ile w ogóle istnieje) z jakiegoś focusa ST czy coś podobnego, bo jak mam w silnik włożyć 1k, to może coś lepszego w podobnej cenie znajdę (nawet jak bym miał coś dołożyć więcej)

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Mike44
    Imię
    Paweł
    Model
    MKI | MKIV
    Silnik
    2.0 | 2.0
    Opis
    Citrine Geel RS 4x4 | MKIV TitS
    Od
    31 Jul 2009
    Mieszka w
    Legnicy
    Mam na sprzedaż napęd jak coś do sedana/hatchback i silnik 2.0 zdrowy. Jest tu większość gratów. Bo ta belka za 600zł to cena z kosmosu!! Ja tyle nie wołam za to co mam a co dopiero cała belka...

    Ty masz jakie nadwozie bo nie wyczytałem nigdzie?
    Ostatnio edytowane przez Mike44 ; 01-01-2017 o 01:45
    "Nie sztuką jest kupić igłę i ją odpicować...
    ...sztuką jest kupić trupa i go odpicować"


  6. #5
    Kursant
    Model
    '93 GHIA
    Silnik
    ZETEC
    Od
    31 Dec 2016
    Mieszka w
    Pilawa
    Autko to sedan. 270k km fabryczne jeżeli to ma jakieś znaczenie. Tylko tyle, że to jest GHIA, a 4x4 były dosyć biedne. Gdzieś czytałem, że coś ABS może nie chodzić, ale u mnie w zasadzie i tak nie działa i nie wyczuwam zbyt potrzeby zakładania. A jak z gratami? I o ile rozumiem to można normalnie 4x4 zamontować, czy trzeba coś więcej zmieniać, prócz dokładać to co mówiłem? Bo jeśli kwestia 4x4 wiąże się z dniem pracy i kilkoma dodatkowych części to chciałbym się zorientować ile byś chciał za sam silniczek (najchętniej goły słupek), a ile za układ napędowy?

  7. #6
    Kursant Awatar Voyti4
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 89HP -> 2.0 136HP
    Opis
    1993 Liftback 1.6 -> 2.0 :D
    Od
    17 Apr 2015
    Mieszka w
    Malbork
    Ja też zastanawiam się jak by wyglądała kwestia przeróbki MKI z FWD na AWD i już od dawna chodzi mi to po głowie ale ciężko znaleźć sensownego dawcę ze standardowym napędem, a co dopiero 4x4... I też ciekawi mnie ile przeróbek wymaga takie przedsięwzięcie żeby wszystko było tak jak powinno. Jak na razie jestem jeszcze na etapie rozeznania (fundusze wszystko blokują) ale jakby Tobie się udało to sam też bym się tego podjął jak już będą fundusze. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że opiszesz tu co i jak jeśli jednak się zdecydujesz na tego moda

    Wytaptane ze starej, rozlatującej się Xperii
    1993 liftback GLX swapnięty na 2.0 + takie tam mody

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Mike44
    Imię
    Paweł
    Model
    MKI | MKIV
    Silnik
    2.0 | 2.0
    Opis
    Citrine Geel RS 4x4 | MKIV TitS
    Od
    31 Jul 2009
    Mieszka w
    Legnicy
    tak z grubsza do wymiany:
    sanki (inne mocowanie tylnej poduszki)
    skrzynia z 4x4 (inny dyferencjał w środku)
    '93: sprzęgło na linkę zmienić na hydrauliczne (bo takie jest w 4x4, co wiąże się z wymianą pedałów i wywiercenia dziury w grodzi)
    '93: wymiana serwa lub samego zbiorniczka (wyjście na pompkę sprzęgła)
    pompa abs/tcs (w zwykłej pompie abs będzie działał, ale zwykły tcs już nie - inne programowanie pompy)
    tylna belka z wahaczami i zwrotnicami (krótsze wahacze, miejsce na dyfer, koronka abs na półosiach zamiast na piaście)
    bak (2 komory zamiast 1)
    wydech od silnika po zderzak (dochodzi wał, bak itp)
    i wiele innych pierdół...
    "Nie sztuką jest kupić igłę i ją odpicować...
    ...sztuką jest kupić trupa i go odpicować"


  9. #8
    Kursant Awatar Voyti4
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 89HP -> 2.0 136HP
    Opis
    1993 Liftback 1.6 -> 2.0 :D
    Od
    17 Apr 2015
    Mieszka w
    Malbork
    Czyli najprościej byłoby znaleźć jakiegoś kompletnego dawcę z przerdzewiałą budą ale zdrowym silnikiem i napędem (co obecnie jest prawie niewykonalne) i krok po kroku wszystko przekładać. Martwi mnie tylko kwestia jak upchnąć wydech żeby się o nic nie obijał, a jednocześnie nie szorował o podłoże na hopkach. Przydałyby się jakieś zdjęcia jak to wygląda od spodu w takim przerobionym Mdo Jeszcze popytam wujka Google, powinien coś wiedzieć

    Wytaptane ze starej, rozlatującej się Xperii
    1993 liftback GLX swapnięty na 2.0 + takie tam mody

  10. #9
    Kursant
    Model
    '93 GHIA
    Silnik
    ZETEC
    Od
    31 Dec 2016
    Mieszka w
    Pilawa
    A to co masz (bo rozumiem, że masz) ile byś cenił cały zestaw rzeczy, które posiadasz do przeróbki?

    P.S Nie licząc silnika, bo i tak mam do wymiany to czy jest jakiś inny 2.0, który by tam podszedł i się spasował z 4x4? Bo jak mam już iść w koszta to zamiast kupować Subaru równie dobrze mogę swojego przerobić na "ala RS". Jutro w dzień zrobię zdjęcia jak on wygląda (tylko się nie przestraszcie...)

  11. #10
    Kursant Awatar Voyti4
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 89HP -> 2.0 136HP
    Opis
    1993 Liftback 1.6 -> 2.0 :D
    Od
    17 Apr 2015
    Mieszka w
    Malbork
    Cytat Zamieszczone przez Mike44 Zobacz posta
    Mam na sprzedaż napęd jak coś do sedana/hatchback i silnik 2.0 zdrowy. Jest tu większość gratów. Bo ta belka za 600zł to cena z kosmosu!! Ja tyle nie wołam za to co mam a co dopiero cała belka...
    Zapomniałem zapytać: ten silnik masz silvertop? Jeśli tak to powiedz ile byś chciał za sam silnik, ile za resztę, a ile za całość. Jeżeli faktycznie w dobrym stanie to może się dogadamy, najwyżej będę spłacał w banku przez parę miesięcy

    Wytaptane ze starej, rozlatującej się Xperii
    1993 liftback GLX swapnięty na 2.0 + takie tam mody

  12. #11
    Kursant
    Model
    '93 GHIA
    Silnik
    ZETEC
    Od
    31 Dec 2016
    Mieszka w
    Pilawa
    Tak czytam i czytam, to ciekawi mnie bardzo czy da rade spasować silnik od Focusa ST z napędem na 4 koła (sama skrzynia w Focusie ma 6, a nie 5 biegów), ale zawsze to te 40 koni więcej niż seryjne 2.0. Po za tym w UK jak się trafi to anglika można kupić za 500 funtów, więc podejrzewam, że gruza za 200-300 da radę kupić i wtedy zawsze można coś ciekawszego wymyśleć. Zastanawia mnie jednak czy taki silnik wytrzymał by dorzucenie do niego Turbiny... Teoretycznie fabrycznie jest już wzmocniony, więc można by było się pobawić. Od Focusa RS nic nie wsadzę, bo wyszło ich 4.5k sztuk, więc i cena podejrzewam, by była z kosmosu.
    Ostatnio edytowane przez lincoln_88 ; 01-01-2017 o 18:43

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Mike44
    Imię
    Paweł
    Model
    MKI | MKIV
    Silnik
    2.0 | 2.0
    Opis
    Citrine Geel RS 4x4 | MKIV TitS
    Od
    31 Jul 2009
    Mieszka w
    Legnicy
    Cytat Zamieszczone przez Voyti4 Zobacz posta
    Czyli najprościej byłoby znaleźć jakiegoś kompletnego dawcę z przerdzewiałą budą ale zdrowym silnikiem i napędem (co obecnie jest prawie niewykonalne) i krok po kroku wszystko przekładać. Martwi mnie tylko kwestia jak upchnąć wydech żeby się o nic nie obijał, a jednocześnie nie szorował o podłoże na hopkach. Przydałyby się jakieś zdjęcia jak to wygląda od spodu w takim przerobionym Mdo Jeszcze popytam wujka Google, powinien coś wiedzieć
    To zakładasz z 4x4, chyba że do wyrzucenia, mi się trafiło auta z całym nowym układem

    Cytat Zamieszczone przez lincoln_88 Zobacz posta
    P.S Nie licząc silnika, bo i tak mam do wymiany to czy jest jakiś inny 2.0, który by tam podszedł i się spasował z 4x4? Bo jak mam już iść w koszta to zamiast kupować Subaru równie dobrze mogę swojego przerobić na "ala RS". Jutro w dzień zrobię zdjęcia jak on wygląda (tylko się nie przestraszcie...)
    ten napęd i tak nie będzie jeździł jak rajdówka, a silnik można z foki ST lub RS, ale wymaga to ingerencji w wiązkę elektryczną


    @Mike44 oferty sprzedaży wystawiaj w markecie lub załatwiaj takie sprawy na PW, tym razem Cię upominam, następnym razem już poleci ostrzeżenie.
    Ostatnio edytowane przez Krzychu32 ; 02-01-2017 o 13:13
    "Nie sztuką jest kupić igłę i ją odpicować...
    ...sztuką jest kupić trupa i go odpicować"


  14. #13
    Kursant
    Model
    '93 GHIA
    Silnik
    ZETEC
    Od
    31 Dec 2016
    Mieszka w
    Pilawa
    Czyli chyba już postanowiłem. Na wiosnę kupuję Focusa ST w Angliku i z niego wsadzam serce do Mondeasa (najwyżej będę tu kontynuował i opisywał prace). Jeżeli mówisz, że to wszystko się da możliwie prosto spasować to dokładam do tego 4x4 i chyba powinno to ciekawie się zgrać. Jako, że odchodzi u mnie bezbarwny można się poszarpać i zrobić autko w malowaniu RS na cytrynkę, albo bordowy i chyba będę spełniony-170 koni+AWD to takie Subaru, tylko tańsze

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Mike44
    Imię
    Paweł
    Model
    MKI | MKIV
    Silnik
    2.0 | 2.0
    Opis
    Citrine Geel RS 4x4 | MKIV TitS
    Od
    31 Jul 2009
    Mieszka w
    Legnicy
    błagam cytrynki zostawcie w oryginale

    a silnik - musisz poczytać, ja coś tam liznąłem temat ale tylko troszke
    "Nie sztuką jest kupić igłę i ją odpicować...
    ...sztuką jest kupić trupa i go odpicować"


  16. #15
    Kursant Awatar Voyti4
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 89HP -> 2.0 136HP
    Opis
    1993 Liftback 1.6 -> 2.0 :D
    Od
    17 Apr 2015
    Mieszka w
    Malbork
    Cytat Zamieszczone przez Mike44 Zobacz posta
    pompa ABS/TCS
    Skrzynia+transferbox
    wał
    dyfer
    półosie tył
    A jak to wszystko działało? Nie będę musiał zaraz robić remontu wszystkiego po kolei? Głównie chodzi mi o silnik, zebym po wyjeździe z warsztatu nie wracał tam znowu po tygodniu bo coś klękło... Jak już mam to zrobić to chcę uniknąć niespodzianek. I jeszcze jak było ze spalaniem i samą pracą silnika, jego mocą i kulturą pracy?

    Wytaptane ze starej, rozlatującej się Xperii

    EDIT: Dobra, resztę załatwiamy na priv
    Ostatnio edytowane przez Voyti4 ; 04-01-2017 o 17:20
    1993 liftback GLX swapnięty na 2.0 + takie tam mody

  17. #16
    Kursant
    Model
    '93 GHIA
    Silnik
    ZETEC
    Od
    31 Dec 2016
    Mieszka w
    Pilawa
    Cytrynki nie cytrynki-nie chcę dużo przerabiać, bo też mi się nie widzi szukać drogich detali itp, ale może ktoś ma jakiś alternatywny kolor na mojego? Bo jak by chciał go zrobić, aby nie straszył to jednak wymaga lakierowania. Rozsądek tutaj mówiłby bardziej bordowy, bo już jedno autko widoczne na foto ma takie jaskrawe i trochę nawet to drażni, gdy zbyt bardzo przykuwa uwagę... No i ciemnym na ciemne malować zawsze mniej towaru zejdzie. Oryginalnie był w kolorze jak na lusterku odpadła farba, a z reszty odchodzi bezbarwny-maska to tylko przykład, bo jest tak na całym samochodzie (lakier nie wytrzymał próby czasu). Tak więc może ktoś coś zasugeruje, bo jeśli miałbym już się bawić to raczej chciałbym iść na całość przy zmianie silnika i napędu. Środek też wygląda jak wygląda i nie ukrywam, że przydało by się mu jakieś czyszczenie, czy nawet wymiana (wtedy już raczej skóra+drewno). Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170102_141656.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	501.2 KB
ID:	6035Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170102_141530.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	487.0 KB
ID:	6033Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170102_141628.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	505.5 KB
ID:	6034Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170102_141730.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	441.1 KB
ID:	6036Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170102_141737.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	524.2 KB
ID:	6037Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	093.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	578.6 KB
ID:	6038
    Ostatnio edytowane przez lincoln_88 ; 02-01-2017 o 15:43

Podobne wątki

  1. Przeróbka foteli MkII GHIA na kubełki od GT
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 01:36
  2. [Zetec]remont/wymiana głowicy black top
    By paulbo in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 08:07
  3. [Zetec][Zetec]Jaka chłodnica wody?? Mk1 Ghia 1,8 +lgp +klima
    By mikiton in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 11:27
  4. tempomat w mondeo 1.8 Zetec 16v Ghia??
    By ciernikMKI in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2005, 10:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów