+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice

    Jatco na zimnym ślizga 3 i 4 bieg..

    Panowie gdy auto zimne przez jakieś 2-3km ślizga 3 i 4 bieg.. gdy puszczę pedal gazu obroty lecą do jałowych....jak tylko się troszkę zagrzeje to wszystko wraca do normy,przełacza płynnie,kickdown działa,redukuje,nie szarpie.Jak myslicie???wymiana oleju czy może coś gorszego...A może po prostu ten typ tak ma 😜
    P.S.pod kompem byl podpięty nie pokazało żadnych błędów.

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz Awatar plusek
    Imię
    Tomasz
    Model
    Ford C max
    Silnik
    diesel
    Od
    17 Nov 2010
    Mieszka w
    Międzylesie, Kotlina Kłodzka (DKL)
    To nie wymieniałeś oleju? Długo tak jeździsz? Wszędzie piszą, żeby wymieniać olej, mimo iż producent nie zaleca.
    Wymień olej, zobacz czy tam jakieś paskudzwa nie pływają...

  4. #3
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice
    Cytat Zamieszczone przez plusek Zobacz posta
    To nie wymieniałeś oleju? Długo tak jeździsz? Wszędzie piszą, żeby wymieniać olej, mimo iż producent nie zaleca.
    Wymień olej, zobacz czy tam jakieś paskudzwa nie pływają...
    No jeszcze ne wymieniłem bo sprzedający mi auto twierdził że był wymieniany....czekam na informacje gdzie i kiedy oraz na jaki bo w papierach z warsztatu nic nie znalazlem.sam sprzedający mógł tego nie zauważyć bo auto stało w cieplutkim garażu a u mnie stoi na zimnym dworze więc wiesz.....

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Zacznij kolego od zmiany oleju, licho wie kiedy był zmieniany, może po prostu właściwości stracił i słabo z ciśnieniem na zimno
    Jak z automatem jest problem to przeważnie litania błędów jest na komputerze... Więc nie ma co się na zapas martwić, jeśli na nagrzanym jest ok to powinno pomóc - na pewno nie zaszkodzi -> tylko jedź do specjalistycznego zakładu, bo Janusze garażowe mogą nie ogarnąć tematu, a remont pójdzie w $$$.
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  6. #5
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice
    Cytat Zamieszczone przez leshek Zobacz posta
    Zacznij kolego od zmiany oleju, licho wie kiedy był zmieniany, może po prostu właściwości stracił i słabo z ciśnieniem na zimno
    Jak z automatem jest problem to przeważnie litania błędów jest na komputerze... Więc nie ma co się na zapas martwić, jeśli na nagrzanym jest ok to powinno pomóc - na pewno nie zaszkodzi -> tylko jedź do specjalistycznego zakładu, bo Janusze garażowe mogą nie ogarnąć tematu, a remont pójdzie w $$$.
    No tak też myślę.Btw polecacie gdzieś w okolicach Katowic kogoś kto ogarnia dynamiczną wymianę za rozsądne pieniądze???bo właśnie dostałem odpowiedź od jednego speca z Gliwic że koszt to 1070pln i że to cena usługi i 14litrow oleju....aż 14l jest potrzebne do dynamicznej wymiany w Jatco???

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Sloniu ; 04-01-2017 o 13:25

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    1 kPLN za dynamiczną wymianę to normalna cena. U mnie też tyle to mniej więcej kosztuje. 14 litrów to sporo, nie wiem ile wchodzi do Twojej skrzyni, ale warsztat pewnie liczy kilka dodatkowych litrów na "przepłukanie". Zorientuj się, czy da się u Ciebie wymienić filtr - bo też warto.

  8. #7
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    1 kPLN za dynamiczną wymianę to normalna cena. U mnie też tyle to mniej więcej kosztuje. 14 litrów to sporo, nie wiem ile wchodzi do Twojej skrzyni, ale warsztat pewnie liczy kilka dodatkowych litrów na "przepłukanie". Zorientuj się, czy da się u Ciebie wymienić filtr - bo też warto.
    Z tego co się tu naczytałem filtr w Jatco wymienia się po zdemontowaniu skrzyni inaczej nie ma opcji.

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Aaaaa, no trudno.

    Tutaj masz trochę informacji o skrzyni: http://www.prnd.pl/automatyczna-skrz...atco,4,31.html

  10. #9
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice
    A więc po rozmowie z chyba trzema "automaciarzami" (nie wiem czy to prawda a że się nie znam to powiedzmy że wierzę)wszyscy panowie stwierdzili że większość automatów ma program że przy niskich temp skrzynia ma wyższy punkt przełożeń i może to wyglądać jak ślizganie aż do osiągnięcia temp roboczej oleju (żeby nie zabić skrzyni obciazeniami)poza tym gdyby slizgala się faktycznie to by ją komp wprowadził w tryb awaryjny a że u mnie tak nie jest to raczej jest ok.jak na razie pozostaje wymienic olej i jezdzic.

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Sloniu ; 15-01-2017 o 12:28

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Sloniu Zobacz posta
    A więc po rozmowie z chyba trzema "automaciarzami" (nie wiem czy to prawda a że się nie znam to powiedzmy że wierzę)wszyscy panowie stwierdzili że większość automatów ma program że przy niskich temp skrzynia ma wyższy punkt przełożeń i może to wyglądać jak ślizganie aż do osiągnięcia temp roboczej oleju (żeby nie zabić skrzyni obciazeniami)poza tym gdyby slizgala się faktycznie to by ją komp wprowadził w tryb awaryjny a że u mnie tak nie jest to raczej jest ok.jak na razie pozostaje wymienic olej i jezdzic.
    Kolego @Sloniu powiem szczerze, że pierwsze słyszę, co prawda automatem Jatco w mondeo nie jeździłem dłużej, były to tylko krótkie epizody... Ale Passat B5 FL ma tę samą skrzynię i na zimno miałem okazję jeździć nawet kilkakrotnie i nic takiego się tam nie działo, raczej u Ciebie olej już nie domaga i pewnie słabsze jest jego ciśnienie. Szczególnie wtedy kiedy po nocy, na zimno jest on bardzo gęsty - winny lekkich uślizgów może być też sam konwerter hydrokinetyczny, on też się zużywa, a pamiętaj że ok 2L oleju jest w nim na stałe zamknięte i nie ma jak go wymienić Zmień olej, będzie dobrze, tylko uważaj na fachowca bo w tej skrzyni można łatwo pozbawić się ręcznego odkręcając nie tę nakrętkę do spuszczania oleju
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  12. #11
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice
    Wstecznego się można pozbawić nie ręcznego 😜(czeski błąd)
    No a pytanie z serii czy lepiej zainwestować w wymianę dynamiczną czy w statyczną???to jednak 700pln różnicy 😜 a czy znaczącą różnica będzie w efektach to już nie wiadomo???czy przy dynamicznej w hydrokinetyku też się "wymieni" czy on tam jest faktycznie "na stałe"???

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Sloniu ; 16-01-2017 o 00:48

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Dynamiczna kolego. Nie wiadomo kiedy była ostatnio robiona, a rozmieszanie starego oleju nowym można robić tylko wtedy, kiedy przestrzegasz interwałów wymian
    Faktyczne czeski błąd chodziło mi oczywiście o utratę wstecznego, a nie ręcznego...
    Ostatnio edytowane przez leshek ; 16-01-2017 o 08:05
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  14. #13
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice
    Cytat Zamieszczone przez leshek Zobacz posta
    Dynamiczna kolego. Nie wiadomo kiedy była ostatnio robiona, a rozmieszanie starego oleju nowym można robić tylko wtedy, kiedy przestrzegasz interwałów wymian
    Faktyczne czeski błąd chodziło mi oczywiście o utratę wstecznego, a nie ręcznego...
    No i tu jest pies pogrzebany bo poprzednik twierdzi że olej wymieniał co 50tys,tylko że na fakturach z warsztatu wśród "tysiąca"wykonanych napraw nie ma wymiany oleju w skrzyni więc jest szansa że mówili mu że było robione a nikt tego nie dotykał ...

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    U mnie po nocy -17C skrzynia zmienia biegi przy około 2100 - 2300 obr. , z garażu 1700 - 1800 obr. Ślizganie to raczej obr. ponad 3000 i więcej przy normalnym przyspieszaniu .

  16. #15
    Zielony listek Awatar hydros
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznań
    U mnie na zimnym tez sie inaczej zachowuje skrzynia i faktycznie jest tak jak napisal Sloniu - wrazenie takie jak by sie sprzeglo slizgalo, jak sie troche rozgrzeje wszystko wraca do normalnej pracy. Latem byl wymieniany olej, wiec to nie jest wina oleju, no chyba ze wlany olej to jakies "cos".
    Swoja droga to jak bede mial chwile to podjade do warsztatu gdzie byl olej zmieniany i sie podpytam to takie zachowanie skrzyni.

    (sorki za brak polskich znakow)

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Tak się zastanawiam czy przy dynamicznej wymianie podgrzewają świeży olej ? Skrzynia rozgrzana do 70 C a świeży zimny 10 C może ciut więcej - jak to wpływa na tarczki ?

  18. #17
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice
    Cytat Zamieszczone przez hydros Zobacz posta
    U mnie na zimnym tez sie inaczej zachowuje skrzynia i faktycznie jest tak jak napisal Sloniu - wrazenie takie jak by sie sprzeglo slizgalo, jak sie troche rozgrzeje wszystko wraca do normalnej pracy. Latem byl wymieniany olej, wiec to nie jest wina oleju, no chyba ze wlany olej to jakies "cos".
    Swoja droga to jak bede mial chwile to podjade do warsztatu gdzie byl olej zmieniany i sie podpytam to takie zachowanie skrzyni.

    (sorki za brak polskich znakow)
    Czyli może coś w tym jest że jak olej zimny to skrzynia "broni się"przed nadmiernymi obciążeniami póki olej się nie zagrzeje i komp stwierdzi że już można przyspieszać normalnie...

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Raczej szybkość przepływu oleju zimny - ciepły.

  20. #19
    Kursant Awatar Sloniu
    Imię
    Paweł
    Model
    2,0 tdci
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 2.0 tdci mombi
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Kabina ciężarówki na terenie UE Lub Katowice
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Raczej szybkość przepływu oleju zimny - ciepły.
    Raczej tak...jutro wymiana dynamiczna...ciekawe czy się cos poprawi.....
    Byle nie pogorszyło

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka

  21. #20
    Zielony listek Awatar hydros
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Sloniu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Raczej szybkość przepływu oleju zimny - ciepły.
    Raczej tak...jutro wymiana dynamiczna...ciekawe czy się cos poprawi.....
    Byle nie pogorszyło

    zapodane z lenovofona za pomocą Tapatalka
    Hejka

    No i jak tam? Olej zmieniony?
    Jakas poprawa?

    Ja w tzw międzyczasie rozmawiałem z kolegą który pracuje w autoryzowanym serwisie "innej marki" no i u niego są podobne objawy na zimnym. Tez się zastanawiał i drążył temat. Jego szef mu powiedział ze w sumie jest to bardzo prawdopodobne aby oprogramowanie tak sterowało skrzynią.
    Może i wszystkie skrzynki Jatco tak robią tylko użytkownicy nie zwracają na to uwagi... jedzie to jedzie i tak ma być ;-)
    W sumie to jest to zmiana biegów przy troszkę wyższych obrotach... ale sprawne ucho i oko to wychwytuje

Podobne wątki

  1. [MkIII] Ślizga się 1 i 2 na D
    By picasso in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 23:00
  2. Mk1 V6 Sprzegło, ślizga się?
    By Dominik1921 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 00:26
  3. [MkIII] Buczenie/huczenie przy 50 km/h (3 bieg- 2200 obr) i 70 km/h(4 bieg -2000obr)
    By Titeq in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 22:29
  4. [MkIII] czy to sprzęgło się ślizga?
    By TomekVoo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 23:30
  5. sprzęgło ślizga?
    By frutek in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-11-2010, 18:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów