+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk

    jakiej firmy żarówki

    tak wiem było, ale nie znalazłem konkretu i nie uzyskałem odpowiedzi, jakie żarówki polecacie, oczywiście H7, ja przymierzam się do philips white vision, ale przyznam że w tej cenie rynek jest bogaty i może są fajniejsze?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie jakie żarówki są polecane, to bardzo, ale bardzo slabo szukałeś. Wręcz mega słabo. Temat jest tak rozwałkowany, że trudno nie znaleźć odpowiedzi.

    Ale niech Ci będzie. W cenie Philipsów masz Osram Night Breaker Unlimited. Nie sądzę żebyś zauważył różnice między tymi żarówkami. Tungsram Megalight też sprawuje się bardzo dobrze, jest nieco tańszy.

    P.S. Warto byłoby połączyć ten temat z jednym z "miliona" na temat polecanych żarówek...

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Liftback po FL
    Od
    07 Aug 2015
    Mieszka w
    Warszawa - Jelonki
    @bartekk problem z forami jest taki (i nasze się pod tym względem nie wyróżnia) że ludzie odpowiadają na posta lecz nie udzielają odpowiedzi na pytanie. A im więcej odpowiedzi, tym mniej wiesz.

    Tak dla przykładu... Twoja odpowiedź. Nadal nie wiadomo czy kupić Philipsa czy Osrama

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Bo to jest pytanie bez dobrej, jednoznacznej odpowiedzi. Jedne i drugie są polecane, bo są tak samo dobre.

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  6. #5
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Vexator Zobacz posta
    @bartekk problem z forami jest taki (i nasze się pod tym względem nie wyróżnia) że ludzie odpowiadają na posta lecz nie udzielają odpowiedzi na pytanie. A im więcej odpowiedzi, tym mniej wiesz.

    Tak dla przykładu... Twoja odpowiedź. Nadal nie wiadomo czy kupić Philipsa czy Osrama

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    dokładnie jest jak piszesz, ja już pod jakimś postem starałem się dopytać o różnice w świeceniu, ale nie uzyskałem odpowiedzi, i ta odpowiedź teraz też nic nie zmienia, fajnie byłoby gdyby ktoś kto używa lub używał takich wynalazków się wypowiedział, jak czytam po necie oceny to wychodzi na to że w sumie stosowanie takich żarówek nic nie zmienia w życiu użytkownika prócz odchudzenia jego portfela, tylko dlatego pytam bo skoro ma mi to nic nie dać to po co wyrzucać kasę, obecnie mam zamontowane zwykłe bosch i nie bardzo jest na co narzekać dopóki nie pada deszcz bo niestety na mokrej nawierzchni światło znika...

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    To nieprawda, że żarówki premium nic nie dają. Różnicę w świeceniu między takim Philipsem czu Osramem a zwykłą marketową żarówką zauważy każdy. Ale za to praktycznie nikt nie zauważy różnicy między modelami o których wspomniałem. Są do.siebie zbyt podobne pod względem "osiągów".

    Możecie mi wierzyć albo nie, Wasza sprawa. "Przerobiłem" wiele modeli żarówek, robię codziennie rano ponad 100 km po ciemku, więc coś tam o żarówkach wiem. Podstawa to oczywiście czyste reflektory - również od środka. Starym, zakurzonym, zużytym odbłyśnikom nie pomoże najlepsza żarówka.

    Wspomnianie uciekanie światła w warunkach deszczowych jest typowe dla żarówek typu blue - Philips Blue Vision, Osram Cool Blue. Takie też przerobiłem i dlatego nikomu ich nie polecam, bo świecą fajnie przy dobrej pogodzie, a gdy zaczyna padać, czyli gdy najbardziej potrzebujemy dobrego oświetlenia, zaczyna się problem.

    Dlatego warto sprawdzić stan reflektorów, a potem zainwestować w żarówki premium, ale naprawdę nie oczekujcie, że Osram NightBreaker Unlimited bije na głowę Philipsa White Vision czu odwrotnie. Jeśli ktoś tak twierdzi, to musiał testować te żarówki na różnych autach/reflektorach.

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  8. #7
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    To nieprawda, że żarówki premium nic nie dają. Różnicę w świeceniu między takim Philipsem czu Osramem a zwykłą marketową żarówką zauważy każdy. Ale za to praktycznie nikt nie zauważy różnicy między modelami o których wspomniałem. Są do.siebie zbyt podobne pod względem "osiągów".

    Możecie mi wierzyć albo nie, Wasza sprawa. "Przerobiłem" wiele modeli żarówek, robię codziennie rano ponad 100 km po ciemku, więc coś tam o żarówkach wiem. Podstawa to oczywiście czyste reflektory - również od środka. Starym, zakurzonym, zużytym odbłyśnikom nie pomoże najlepsza żarówka.

    Wspomnianie uciekanie światła w warunkach deszczowych jest typowe dla żarówek typu blue - Philips Blue Vision, Osram Cool Blue. Takie też przerobiłem i dlatego nikomu ich nie polecam, bo świecą fajnie przy dobrej pogodzie, a gdy zaczyna padać, czyli gdy najbardziej potrzebujemy dobrego oświetlenia, zaczyna się problem.

    Dlatego warto sprawdzić stan reflektorów, a potem zainwestować w żarówki premium, ale naprawdę nie oczekujcie, że Osram NightBreaker Unlimited bije na głowę Philipsa White Vision czu odwrotnie. Jeśli ktoś tak twierdzi, to musiał testować te żarówki na różnych autach/reflektorach.

    Klikam z rakiety śnieżnej.
    i to jest konkret, nie używam "blue" bo one ogólnie dziwnie świecą, reflektory u mnie nie są "zajechane" i generalnie większą część roku praktycznie pokonuję na dziennych, co do żarówek premium to nie spodziewam się gigantycznej różnicy między nimi, ale ciekawi mnie które są lepsze pod względem jasności bo z opakowań doczytać można tylko slogany reklamowe typu +50%, +60% lub 120% czy 130% światła, przyznasz że jest tego sporo, ja chciałbym kupić żarówki które emitują najbardziej "białe" światło, wiem że zwykłe żarówki nie dają takiego ale chodzi mi o najbardziej zbliżone...

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Najbardziej białe światło dają żarówki typu blue. Ale już omówiliśmy jaki jest z nimi problem. Na przykladzie Osrama: NightBreaker daje minimalnie mniej białe światło niż Cool Blue, ale nie znaczy to, że od razu jest żółte.

    Ja osobiście nie znam nikogo niezadowolonego z NightBreakerów, a kilka osób jednak ich używa. Jeśli masz DRL, to jeszcze lepiej. Podstawową wadą żarówek premium jest ich trwałość, krótsza niż zwykłych żarówek. W żarówce nie ma wielkiej filozofii, poza precyzyjnym wykonanie bańki szklanek z wysokiej jakości szkła największy wpływ na ilość światła ma grubość żarzącego się drucika - w żarówkach premium jest cieńszy, dzięki czemu daje więcej światła, ale jest mniej trwały. Mając DRL nie wypalasz żarówek za dnia, więc posłużą Ci dłużej, niż komuś kto przejeżdża tyle samo km bez DRL.

    Oczywiście przy kwestii trwałości należałoby wziąć pod uwagę też częstotliwość włączania świateł.

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  10. #9
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    i padło na Osramy, kupiłem NBU Laser, ale szczerze...szału nie ma, liczyłem na więcej światła, a jak pisałem miałem jakieś zwykłe żarówki boscha (komplet za około 35 pln) i niewiele się różnią, no nic następnym razem padnie pewnie na philipsy, w sumie muszę napisać że w sklepie miałem trochę pecha bo było dwóch sprzedawców i na pytanie "które?" jeden wskazał philipsy a drugi osramy a że cena była identyczna kupiłem te które w/g obu Panów kierowcy biorą częściej

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Po każdej wymianie żarówek zaleca się podjechać na stacje kontroli pojazdów w celu wyregulowania świateł... ja gdy kupiłem auto miałem wsadzone jakieś super niebieskie żarówki..., widoczność w deszcz zerowa... kupiłem zwykłe Narvy i było elegancko przez rok za ciemnego ale gdy pojechałem na przegląd okazało się że światła ustawione mam za nisko i pan diagnosta dokładnie je wyregulował i teraz jestem zadowolony.... co do żarówek z wyższej półki to miałem w Astrze F Philips'y ale modelu nie pamiętam, dały rade pół roku i jedna się spaliła, potem w Astrze G Osram Night Breaker +90% i wytrzymały rok... dałem sobie spokój z tymi żarówkami... każda nowa zwykła firmowa świeci lepiej niż stara wypalona.

    PS: Z tyłu jeżeli chodzi o żarówki to zaleca się je wymontować i wyczyścić, kupiłem auto bez jednego stopu i jak się okazało żarówka była spalona... przy okazji wymontowałem wszystkie i je poczyściłem... były mocno okurzone...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 14-01-2017 o 11:45

  12. #11
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    Po każdej wymianie żarówek zaleca się podjechać na stacje kontroli pojazdów w celu wyregulowania świateł... ja gdy kupiłem auto miałem wsadzone jakieś super niebieskie żarówki..., widoczność w deszcz zerowa... kupiłem zwykłe Narvy i było elegancko przez rok za ciemnego ale gdy pojechałem na przegląd okazało się że światła ustawione mam za nisko i pan diagnosta dokładnie je wyregulował i teraz jestem zadowolony.... co do żarówek z wyższej półki to miałem w Astrze F Philips'y ale modelu nie pamiętam, dały rade pół roku i jedna się spaliła, potem w Astrze G Osram Night Breaker +90% i wytrzymały rok... dałem sobie spokój z tymi żarówkami... każda nowa zwykła firmowa świeci lepiej niż stara wypalona.
    no właśnie mam wrażenie że mimo ustawionych świateł na pozycji "0" święcą one dość nisko i zapewne będę musiał nawiedzić warsztat w celu ich regulacji.

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Przy wymianie żarówek można przestawić odbłyśnik i nawet o tym nie wiemy, druga sprawa to budowa bańki żarówki... porównaj taką chińską a firmową to zauważysz różnice ;-)

  14. #13
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    Przy wymianie żarówek można przestawić odbłyśnik i nawet o tym nie wiemy, druga sprawa to budowa bańki żarówki... porównaj taką chińską a firmową to zauważysz różnice ;-)
    no akurat firmowe na firmowe zmieniłem więc nie mam porównania...
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 15-01-2017 o 13:12

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Miałem tungsramy i mam osram night breaker chyba wersje plus. Onb działa mi już z 5 lat o dziwo ale robię małe przebiegi i w dzień jeżdzę jak pirat na pozycyjnych po zmianie z tungsrama byłem zadowolony z ilości i barwy światła z osramow. Trudno nie polecić. Z ciekawości sprawdziłem i w testach króluje phillips racing vision a producent obiecuje wytrzymałość lepsza niż w podstawowych modelach. To bym kupił bez wahania

    edit: okazało się, że jeden z osramów nie przeżył wyciągania po drucikach już widać, że końcówka tych żarówek. Miałem kupić te phillipsy ale.. wpadłem na taki wynalazek http://allegro.pl/show_item.php?item=6650948775

    Ring xenon ultima. Pewnie dojadą we wtorek to pojeżdżę i dam znać czy to coś warte.

    edit2: przelotem kupiłem jakieś tanie h7 1 sztukę żeby przelatać dwa dni. Carcommerce. Wyglądała najsolidniej do 5zł
    Świeci raczej odrobinę słabiej niż kilkuletnie osramy i niezbyt równo - gołym okiem widać plamę mocniejszego światła. Mimo, że ma czystą bańkę świeci bardziej biało niż stary osram więc osramy już chyba faktycznie na wykończeniu są. Same włókna osrama wyglądają jakby były z węgla zrobione To dobrze świadczy o night breakerach skoro wypalone robią robotę jak nowe.
    Ostatnio edytowane przez analyzator ; 15-01-2017 o 20:29

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Włożyłem do auta ring xenon ultima i pierwszy wieczór to miłe zaskoczenie. Dają zauwazalńie lepiej niż osram night breaker plus. Banki maja tylko odrobine błękitu,dosłownie 1mm, a światło jest dosyć białe podobnie jak z osram.

    Polecam tez wypłukaniu reflektorów co uczyniłem tydzień temu. Na starych osramach było widać różnice.

    Codo różnicy miedzy carcommerce a starym osramem to muszę poprawić. Świeciła dużo gorzej. W teście Aś daje 80% tego co wzorcowa a osram nb 110. W tym samym teście ring dawał 130. Wrażenie na drodze to różnica miedzy ring a osram jest conajmniej tak duża jak miedzy ta za 5 a onb. O ile się nie popala szybko to żarówki są de best.
    Ostatnio edytowane przez analyzator ; 18-01-2017 o 20:25

  17. #16
    Rekrut Awatar Bakusiowaty08
    Imię
    Bartek
    Model
    Był MK3 2.0 TDCI Jest MK3 Duratec HE
    Silnik
    1.8 125 KM + LPG
    Od
    30 Aug 2015
    Mieszka w
    Legnica
    Polecam Philipsy X-treme Vison 130% do tego fachowe ustawienie świateł i nocą nie trzeba używać świateł drogowych😀
    Wiem z własnego doświadczenia😀
    Naprawdę dają dużo, ładnego jasnego światła nie oslepiajac przy tym jadących z naprzeciwka.

  18. #17
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez analyzator Zobacz posta
    Włożyłem do auta ring xenon ultima i pierwszy wieczór to miłe zaskoczenie. Dają zauwazalńie lepiej niż osram night breaker plus. Banki maja tylko odrobine błękitu,dosłownie 1mm, a światło jest dosyć białe podobnie jak z osram.

    Polecam tez wypłukaniu reflektorów co uczyniłem tydzień temu. Na starych osramach było widać różnice.

    Codo różnicy miedzy carcommerce a starym osramem to muszę poprawić. Świeciła dużo gorzej. W teście Aś daje 80% tego co wzorcowa a osram nb 110. W tym samym teście ring dawał 130. Wrażenie na drodze to różnica miedzy ring a osram jest conajmniej tak duża jak miedzy ta za 5 a onb. O ile się nie popala szybko to żarówki są de best.
    a jak płukałeś i czym?

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Plukałem wodą z płynem do mycia naczyń. Woda zdemineralizowana z ipa. Na koniec denaturatem. Jak się zabierasz to kup 2x5 l zdemineralizowanej i używaj tylko takiej.

  20. #19
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez analyzator Zobacz posta
    Plukałem wodą z płynem do mycia naczyń. Woda zdemineralizowana z ipa. Na koniec denaturatem. Jak się zabierasz to kup 2x5 l zdemineralizowanej i używaj tylko takiej.
    dzięki, jak zrobi się cieplej to się przymierzę do tego, a jakoś specjalnie uważałeś na odbłyśniki??? bo pamiętam że w kiedyś w jakimś aucie jak zrobiłem płukankę wodą to zrobiły się ciemne i lekko matowe...

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Ryzyk fizyk nie dotykałem niczym fizycznie ale lałem do środka tak jak pisałem w zasadzie wszystko i nic im się nie zrobiło. Widzę małe ślady po wodzie bo miałem za mało demineralizowanej niestety ale nie przeszkadza to za bardzo w świeceniu bo światła są w życiowej formie przed myciem w środku umyłem z zewnątrz apc i pędzelkiem tak na szybko. Kilkunastoletni syf łatwo nie odpuszcza.

    Nawet ich do końca nie wysuszylem i zostało trochę dykty to sobie odparowała jak tylko żarówki trochę zagrzały wnętrze.

    Z zewnątrz szybka ręczna polerka i wosk żeby już było całkiem ładnie np i jest.
    Ostatnio edytowane przez analyzator ; 23-01-2017 o 19:55

Podobne wątki

  1. [TD MkI] jakiej firmy rozrzad
    By pawelMK1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 20:40
  2. [MkI] Jakiej firmy sprężyny
    By euro2007 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-06-2010, 20:37
  3. [MkIII] Jakie żarówki D2S wybrać? Jakiej firmy?
    By Piotrek-S in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 22:55
  4. [MkI] jakiej firmy sprzęgło?
    By pele in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 16:02
  5. [MkII] Sprzęgło - jakiej firmy??
    By kirys in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2007, 23:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów