+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Mrowienie przy pedale gazu?? Czy chodzi Tobie o wibracje podczas przyspieszania?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Takie dosłownie mrowienie na pedale gazu i kierownicy przy dodawaniu gazu. Mogą to być lipne zimówki?

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    jak by były zimowki wyzabkowane to byś prędzej słyszał szum tych opon i musiały by być strasznie wyzabkowane żeby było to czuć na pedale gazu. Przejdź ręką po oponie i obejrzyj ją czy nie. jest wyzabkowana czyli czy nie ma efektu schodkow na bieżniku i będziesz wiedział.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Opony swoją drogą są już wyje**ne xD
    Dwumasa na pewno jest ok, bo brak innych objawów. Może to faktycznie poduchy od silnika. Musze sprawdzić czy na luzie też pedał gazu będzie drgał.
    Ostatnio edytowane przez patrykszalanski ; 17-01-2017 o 10:59

  6. #25
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Pytanie z innej beczki. Czy to norma, że przy wciśnięciu sprzęgła nie wazne na jakim biegu obroty spadają do 750?
    Czasami jak stoję na jedynce i ruszam muszę bardziej przygazowac inaczej zamula i gaśnie.

    Co do wibracji na pedale gazu. Na luzie przy dodawaniu gazu ich nie ma, są tylko podczas jazdy gdy ten gaz dodam.

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Patrzyles opony czy są wyzabkowane?? A na jakich obrotach auto stoi na luzie?? To chyba normalne że spadają na 750?? nie wiem jak w Rzedówce ale w V6 takie obroty są ok.

    Jak musisz przygazowac zanim ruszysz to chyba będzie coś z zapłonem. A nie przerywa ci jak dodajesz gazu? W jakim stanie są świece, kable WN?? sprawdzales to? Wyjmij przepływke i zobacz czy nie jest brudna, a jak spalanie Ci wychodzi?? Może sonda niedomaga? Filtr powietrza w jakim stanie? Może przepływka się za bardzo zamyka i. muli?? mozna tak wymieniać bez końca. Najlepiej podpiąć się pod kompa i sprawdzić działanie sondy, MAF i innych podzespołów.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  8. #27
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    1) Pisałem Wam o tym, że czasem samochód potrafi zamulić. Najbardziej widoczne jest na pierwszym biegu, jak nie wcisnę lekko bardziej gazu czasem spadnie do 700 obrotów i przygasną światła. Ostatnio zauważyłem, że to samo dzieję się przy włączeniu podgrzewania szyb przednich, czy tylnych. Obroty spadają do 700 i światła także te od pulpitu przygasają.

    2) Jak to jest z tym olejem? Wielu mi mówi aby lać 10w40, że jak zaleję 5w30 to wypłucze mi silnik i dostana zawory itd..

  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez patrykszalanski Zobacz posta
    1) Pisałem Wam o tym, że czasem samochód potrafi zamulić. Najbardziej widoczne jest na pierwszym biegu, jak nie wcisnę lekko bardziej gazu czasem spadnie do 700 obrotów i przygasną światła. Ostatnio zauważyłem, że to samo dzieję się przy włączeniu podgrzewania szyb przednich, czy tylnych. Obroty spadają do 700 i światła także te od pulpitu przygasają.

    Kolego alternator do roboty....

    2) Jak to jest z tym olejem? Wielu mi mówi aby lać 10w40, że jak zaleję 5w30 to wypłucze mi silnik i dostana zawory itd..
    Temat oleju na forum poruszany wielokrotnie, poszukaj a znajdziesz
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  10. #29
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    No dobrze, a ktoś miał problem z tym zamulaniem i spadkiem obrotów przy włączeniu ogrzewania szyb?

  11. #30
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Praktycznie wszyscy, którzy mieli problem z alternatorem... Regulator napięcie pewnie nie domaga i tyle. Włączenie ogrzewania szyb bardzo znacznie zwiększa pobór prądu i stąd spadki obrotów i pomrugiwanie oświetlenia. Bywały też przypadki, że przez kiepski altek było mniej mocy. Sprawdź ładowanie po włączeniu klimy, ogrzewaniu szyb, i ustaw na max dmuchawę, włącz przeciwmgielne i długie, zobacz jakie jest wtedy ładowanie. Potem powtórz pomiar ładowania bez obciążenia. Będziesz miał pogląd sytuacji.
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Podłapałem i sprawdziłem napięcie, ale narazie w teście serwisowym. Normalnie ma około 14.6, przy włączeniu świateł i szyb spada do około 13.7 - 14. Przy włączeniu podgrzewania szyb napięcie utrzymuje się 14.4 - 14.6 ale obroty delikatnie spadają

    Znalazłem dodatkowy objaw, ale nie wiem czego może on dotyczyć, albo jestem przewrażliwiony. Kiedy dotknę delikatnie, takie muśnięcie pedała gazu obroty delikatnie spadają, a dopiero jak normalnie wcisnę to rosną. Ewentualnie po delikatnym dotknięciu spadają i po puszczeniu wracają do normy.

  13. #32
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez patrykszalanski Zobacz posta
    Podłapałem i sprawdziłem napięcie, ale narazie w teście serwisowym. Normalnie ma około 14.6, przy włączeniu świateł i szyb spada do około 13.7 - 14. Przy włączeniu podgrzewania szyb napięcie utrzymuje się 14.4 - 14.6 ale obroty delikatnie spadają

    Znalazłem dodatkowy objaw, ale nie wiem czego może on dotyczyć, albo jestem przewrażliwiony. Kiedy dotknę delikatnie, takie muśnięcie pedała gazu obroty delikatnie spadają, a dopiero jak normalnie wcisnę to rosną. Ewentualnie po delikatnym dotknięciu spadają i po puszczeniu wracają do normy.
    A weź tak na logikę - czy po dodaniu gazu powinny obroty spadać? Nie. To skoro tak się dzieje to znaczy że coś jest nie tak.

    Kwestia oleju - ile ma wóz nalotu to nie jest ważne bardzo ( a ile ma z ciekawości). Jak jak kupiłem citroena to nie wiedziałem jaki olej jest wlany - pierwsza wymiana i od razu wlałem 5w30 i już 3 lata śmigam i zero wycieków. Zrób płukankę silnika (ja nie robiłem, bo zapomniałem przy pierwszej wymianie) i powinno być git. Ewentualnie daj wóz do mechanika - niech wyczyści na cacy silnik, zrób ze 100 km i znów oddaj - jak czysty to lej 5w30, jak coś będzie nie halo, to napraw i wtedy dawaj git olej.

    ---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

    Cytat Zamieszczone przez patrykszalanski Zobacz posta
    Wielu mi mówi aby lać 10w40, że jak zaleję 5w30 to wypłucze mi silnik i dostana zawory itd..
    Ewentualnie kup najtańszy 5w30, zalej, zrób z 1000 km, wtedy zlej i jak będzie wsio git to kup porządny 5w30 i heja do przodu.

    ---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

    Cytat Zamieszczone przez patrykszalanski Zobacz posta
    Opony swoją drogą są już wyje**ne xD
    zużyte normalnie czy wyząbkowane? zbieżność i geometrie wozu zrób - ale to po wymianie opon na nowe.
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


Podobne wątki

  1. Pierwszy samochód. PIerwsze mondeo ?:)t
    By Wujaszekcarlos in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 20:05
  2. Pierwszy samochód mk3??
    By tomashb in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 08:16
  3. Mondeo mk3 na pierwszy samochód
    By Tomek Krakow in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 21:17
  4. Pierwszy samochód - Mondeo
    By Tom in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 16:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów