+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74

Wątek: Automat w Mk4

  1. #41
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    to tak calkiem serio - mam wymienic olej w skrzyni ? Po wczorajszej dyskusji , jeden warsztat sie zgodzil , daje gwarance na pol roku, koszt 400 Pln bruto all in
    Tak całkiem serio, to nie powiem Ci co masz zrobić.

    Tato przymierzał się do wymiany ale zapadła decyzja o sprzedaży i temat został zarzucony - jak rozumiem, to dobrze, bo szukałbyś już nowej skrzyni

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    WiTam,
    to ja się dopytam jeszcze o taką skrzynię Powershift 6DCT450- MPS6.

    co powiecie o jej użytkowaniu, wytrzymałości, wadach, wymianach oleju, na co zwrócić uwagę przy kupnie, itp.

  4. #43
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Mały
    Co do powershifta:
    - ja mam 226kkm nalotu, moc podniesiona do 200KM i 400Nm przy 186kkm i nic się nie dzieje
    -olej w skrzyni wymieniałem przy 190kkm, wgrałem nowy soft i zrobiłem adaptację sprzęgieł.
    - olej i filtr wymienia się co ok 60kkm.
    Na forum FCP jest zażarta dyskusja czy robić adaptację czy nie, bo były przypadki, że komuś po tej operacji padła skrzynia, ale jest też dużo przypadków, że adaptacja dała skrzyni nowe życie. Ja robiłem u kolegi @mayak z Wawy i polecam.
    - jak silnik (skrzynia) jest zimny to na D potrafi szarpnąć między 1 a 2 i między 2 a 3, ale jak się zagrzeje to praktycznie nie czuć zmiany biegów ( jeśli na ciepłym też są szarpnięcia to adaptacja powinna pomóc )
    - po wgraniu nowego softu ( ostatni dostępny soft ) skrzynia tak jakby przeszła w tryb ecodriving i przerzuca biegi przy niższych obrotach niż wcześniej
    - biegi przerzuca bardzo szybko ( prawie nie ma różnicy z liderem czyli z DSG )
    - przy bardzo dynamicznym starcie w trybie S potrafi przeciągnąć trochę na 1 biegu, ale kolejne zmienia w idealnym momencie ( z 1 na 2 najlepiej zmienić sekwencyjnie a następne zmiany zrobi automatycznie)

    Myślę, że najwięcej mogą powiedzieć @tedi_k i @mayak, bo mają styczność z tą skrzynią jako użytkownicy i serwisanci oprogramowania.


    Jak ktoś chce się przejechać to zapraszam na spota do Arkadii.
    Ostatnio edytowane przez mszh725 ; 19-01-2017 o 16:03
    Było MK3, jest MK4

  5. #44
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Do półki nie jeździłem automatami byłem średnio przekonany.... Teraz jestem zdania 100% na tak jeśli masz taką możliwość.... Trzeba nauczyć się specyfiki skrzyni, by ją w niektórych przypadkach oszukać w zamiarach Trzeba też pamiętać by zachować odległość w korkach na wzniesieniach, bo się nie stoczysz ani centymetra, bez przełączenia na R, jak jakaś sierotka ruszać nie umie

    Jazda w trasie bajka, miasto niekiedy mnie drażni, bo zbyt szybko redukuje przy mocniejszym dociśnięciu, ale i tak w mieście jeździ się dużo przyjemniej... Miny niektórych przy starcie z świateł bezcenne... on szuka biegu, a ty już jesteś przed nim
    Tak jak u mnie, jest coś takiego, że jak mu wciśniesz opór, to skrzynia automatycznie wchodzi w tryb sport

    Co do wymian i awaryjności...

    Ja nie wymieniam w skrzyni... Znajomy kupił takie samo autko kilka dni po mnie, i pojechał na dynamiczną wymianę... Po 2tyś km od wymiany zaczęły dziać się dziwne rzeczy, przeciąganie biegów, szarpnięcia.... Serwisanci w jakimś tak zakłądzie od skrzyń powiedzieli mu, że jego aisian przez wymianę tej przypadłości się dorobił, a wymiana sterownika to koszt 3,5tyś zł

  6. #45
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Wymiana oleju uszkodziła sterownik, dobrze rozumiem?

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  7. #46
    Wyłączony
    Model
    S210 / Paseo / GSXF / W124
    Silnik
    OM602.982/5E-FE/750/OM601
    Od
    31 Jul 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Wymiana oleju uszkodziła sterownik
    Toż to jakaś magia albo czary

  8. #47
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    sterownik to nie elektronika poza skrzynią?
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  9. #48
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez iNDi Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Wymiana oleju uszkodziła sterownik
    Toż to jakaś magia albo czary
    Dlatego dopytuję.

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  10. #49
    Pieszy Awatar Mike27
    Model
    Mondeo Titanium S
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    26 Jan 2015
    Mieszka w
    Lublin/Gent
    Jeżeli mogę wtrącić trzy grosze to ja wymieniałem u siebie olej w skrzyni przy 120 tys. teraz mam 132 i nic się nie dzieje..
    Ink Blue TitS

  11. #50
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Mały
    @Mike27 my mamy polifty z Powershiftem ( wnioskuję po Twoim awatarze i ilości KM ). Temat głównie dotyczy zwykłego automatu a nie dwusprzęgłowego. U nas serwis przewiduje wymianę oleju co 60kkm.
    Z tym sterownikiem to coś dziwnego,może zalali go olejem podczas wymiany
    Było MK3, jest MK4

  12. #51
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Z tą wymianą oleju, to ja się poczyta troszkę, to wygląda na to, że olej olejowi nierówny, nawet jeśli teoretycznie spełnia te same normy - więc jak się wleje nie to co zalecane tylko coś "równoważnego", można sobie krzywdę zrobić...
    I to chyba bardziej ma znaczenie właśnie przy wymianie dynamicznej, gdzie po pierwsze nowego oleju idzie więcej (a właściwie cały ) i po drugie jest to zapewne olej taki, jaki dostarcza/zaleca producent "stacji do wymiany oleju" (Liqi Moly itp.) względnie taki, jaki się akurat serwisantowi kupiło (bo nie będzie mu się chciało/nie będzie mógł zmienić oleju w zbiorniku stacji na dokładnie taki jak zalecany). Czyli robi się trochę loteria - a tu wiadomo, jeden wygrywa, inny przegrywa...
    Ostatnio edytowane przez lyssy ; 19-01-2017 o 22:14
    Dobra, zmiana!

  13. #52
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    @wsciekly i mi się nie chce wierzyć, że olej załatwił elektronikę. Może przez mechanikę coś poszło nie tak.

    w naszych skrzyniach (AWF 21) nikt nie mówi o dynamicznej zmianie, tylko o statecznej . Dynamiczna to duża szansa , że rozwali skrzynię.

    Ja pewnie statyczną zrobię niedługo, ale nadal zbieram opinie , mam ochotę i się boję

    ---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    nawet jeśli teoretycznie spełnia te same normy - więc jak się wleje nie to co zalecane tylko coś "równoważnego", można sobie krzywdę zrobić...
    i to jest podobno też zagrożenie w statycznej , oleje potrafią się zważyć i jest klops. Olej forda orginalny jest chyba z diamentami ... 200 PLN za litra .
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 19-01-2017 o 22:23
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  14. #53
    Pieszy Awatar Mike27
    Model
    Mondeo Titanium S
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    26 Jan 2015
    Mieszka w
    Lublin/Gent
    Cytat Zamieszczone przez mszh725 Zobacz posta
    @Mike27 my mamy polifty z Powershiftem ( wnioskuję po Twoim awatarze i ilości KM ). Temat głównie dotyczy zwykłego automatu a nie dwusprzęgłowego. U nas serwis przewiduje wymianę oleju co 60kkm.
    Z tym sterownikiem to coś dziwnego,może zalali go olejem podczas wymiany
    Zgadza się, mam polifta z PS. Czyli raczej nic nie wniosę do tematu zwykłych automatów
    Ink Blue TitS

  15. #54
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Mały
    Kolega @bzikol chce się dowiedzieć czegoś o naszej skrzyni,więc podziel się wrażeniami.
    Było MK3, jest MK4

  16. #55
    Pieszy Awatar Mike27
    Model
    Mondeo Titanium S
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    26 Jan 2015
    Mieszka w
    Lublin/Gent
    Przed zakupem mojego mondeo miałem okazję zrobić po kilka tys kilometrów w ciągu trzech lat trzema samochodami: BMW 730d z 2011, BMW X5 3.0d z 2013 i S 350 z 2014.. wszytkie miały automaty i większą moc niż mój mondziak, i powiem tak- Powershift daję radę. CO do działania skrzyni nie mogę dodać w zasadzie nic więcej poza to co już napisał kolega @mszh725. Na zimniej skrzyni u mnie też czuć szarpnięcia przy zmianie na niższych biegach, po przejechaniu krótkiego odcinka gdy skrzynia "złapie" trochę temperatury przestaje być to wyczuwalne. No i trochę czasami denerwuje mnie to dążenie do ecodrivingu i wrzucanie przez skrzynię wyższych biegów i trzymanie 1.5tys obrotów, ale wciśnięcie gazu powoduje szybkie zbicie biegu, także w trybie S jest z tym lepiej. Start z pod świateł jest bardzo szybki, można skupić się na innych rzeczach niż wachlowanie nogą i ręką Mogę tą skrzynię z czystym sumieniem polecić. Oczywiście dobrze by było się przejechać przed zakupem i samemu się przekonać bo każdy lubi co innego.
    Ink Blue TitS

  17. #56
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    sterownik to nie elektronika poza skrzynią?
    W moim asisnie nie

    Jest to blok elektrohydrauliczny ;-) I wygląda to tak

    http://allegro.pl/sterownik-elektroh...660741169.html

    Poczytajcie sobie o przypadłościach w Volvo XC90 albo insygniach.... Mnóstwo opinie, iż po wymianie zaczęły dziać się klocki niezłe...

    Powód awarii po wymianie oleju ? Podczas dynamicznej skrzynia jest jak by płukana, i teraz wszystkie syfki, które się odczepiły a nie wypłukały zatykają kanaliki w tym bloku, lub podchodzą pod elektrozaworki, które mają później problem z prawidłową pracą....


    Co do olejów, analizowałem rynek i przykładowo do mojej skrzyni jest w aso citroena po ok 180zł za litr, a ten sam niby olej w oplu kosztuje 90zł litr.... Oznaczenia takie same, a jednak nie dokońca te same oleje... Citroena ma temp zapłonu 210* a oplowski 160*.... Dlaczego ma to wpływ... Tak jak u mnie, czy przy XC90, ta skrzynia pracuje na granicy konstrukcyjnej.... skrzynia została stworzona do 450NM i pracuje w warunkach na granicy bo u mnie jest 440NM... Jeśli zalejemy oplowskim olejem skrzynie, to olej w niej dużo szybciej się starzeje i traci swoje właściwości... Swoją drogą w moim układzie tego oleju do wymiany dynamicznej potrzeba 13-15 litrów, co nam daje 2700zł za olej... Za tyle w razie "W" kupuję skrzynie i wymieniam A tak jak znajomy, dał teraz za olej kupę kasy, teraz sterownik i znów nowy olej.... a cała nowa skrzynia 7600zł brutto

    ---------- Post added at 01:12 ---------- Previous post was at 01:04 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mike27 Zobacz posta
    No i trochę czasami denerwuje mnie to dążenie do ecodrivingu i wrzucanie przez skrzynię wyższych biegów i trzymanie 1.5tys obrotów
    Nie wiem, jak w mondeo się te skrzynie zachowują ale u mnie adaptacyjnie.... Jeśli jeździsz spokojnie, to zmiany są na poziomie 1,8-2,1.... Jak mu chwilkę zaczynasz deptać, to skrzynia już za chwilkę się zachowuje inaczej i trzyma poziom ok 2,5.... Przejedziesz kawałek spokojnie to wraca do poziomu 1,8... Znów na sporcie, mamy zabawę w granicach 3-5tyś Przy V6 fajnie się lata w takim zakresie

    ---------- Post added at 01:34 ---------- Previous post was at 01:12 ----------

    Tutaj taki mały schemacik jak ten sterownik w rozłożeniu wygląda

    http://d2q1ebiag300ih.cloudfront.net...g?v=1479911046

    ---------- Post added at 01:36 ---------- Previous post was at 01:34 ----------

    Dla mnie ma to sens co mówią goście z tego zakładu... Jak się syf pourywa z całej skrzyni i powłazi w te wszystkie zakamarki, to później rzeczywiście może być problem... Dodatkowo też rozszczelnienie w tym bloku powoduje wariowanie tych elektrozaworków
    Ostatnio edytowane przez wsciekly ; 20-01-2017 o 02:12

  18. #57
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Ciekawe z tym dopuszczalnym momentem w AISINie bo wszystkie źródła jakie do tej pory znalazłem mówiły o max. 440 Nm. Prawda, że w tej skrzyni wymiana dynamiczna jest karkołomna, przez problem z podłączeniem.

    To że olej olejowi nierówny, nawet jeśli spełniają one te same normy, to chyba nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem Swoją drogą, strasznie drogie te oleje - za 1 litr ori mazdowskiego oleju do skrzyni automatycznej płaciłem 43 PLN. W ASO.

  19. #58
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Mały
    W Powershifcie niedopuszczalna jest wymiana dynamiczna. Robi się tylko statyczną właśnie z tych powodów,które opisał @wsciekly.
    Co do wytrzymałości to Powershift był przewidziany niby do 450Nm a montuje się je w 2.0 tdci biturbo,które ma w serii 210KM i 460 Nm. Pewnie zmienili coś w konstrukcji,bo po chipie silnik powyżej ma 260KM i 550Nm i powershift żyje.
    Poczytałem też wczoraj o problemach ze skrzynią PS i jak się okazuje to najwięcej kłopotów jest przez nieterminowe wymienianie oleju. Spotykane jest nawet to,że za zachodnią granicą 3 letnie mondki z przebiegiem 200kkm nie wiedzą co to jest wymiana oleju.
    Ostatnio edytowane przez mszh725 ; 20-01-2017 o 09:02
    Było MK3, jest MK4

  20. #59
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Swoją drogą, strasznie drogie te oleje - za 1 litr ori mazdowskiego oleju do skrzyni automatycznej płaciłem 43 PLN. W ASO.
    Panie tak to można jeździć Nie wiem, dlaczego taka polityka, ale tyle powiedzieli w aso..

    Być może 440, choć kojarzę 450NM.... Troszkę się naczytałem o tej skrzyni, bo był do wzięcia C6 z uszkodzoną, ale odpuściłem bo miał też inne problemy

    Ja na automatach aż, tak się nie znam Mówię tylko co usłyszałem i na logikę ma to jakiś sens
    Narazie jestem zdania, że nie ruszam tego oleju... U znajomego skrzynia chodziła ładnie, a po tej dynamicznej wymianie dostała świra... Może przez przebiegi bez wymian wcześniejszych... on ma coś blisko 300tyś nalotu, u mnie jest 160, ale i tak się boję zaryzykować
    Na wiosnę robię wszystkie płyny, olej, i rozrząd... Może się do tego czasu jakoś przekonam



    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Prawda, że w tej skrzyni wymiana dynamiczna jest karkołomna, przez problem z podłączeniem.
    W citroenie jest jeszcze problem z zawieszeniem przy takiej wymianie.... Bo serwisówka nie przewiduje wymiany dynamicznej.... Jak chcesz podnieść na podnośnik hydrowóz to musisz go na maksa podnieść, i tu się rodzi problem, bo maksymalna pozycja ma elektroniczną blokadę do 10km/h.... Poźniej spada z poziomu serwisowego na wysoki... i jest problem... Można wyciągnąć wtyczkę pompy, ale wtedy przechodzi podobno w tryb awaryjny, bo pomimo wyłączonej pompy, zawory od tylnej osi się otwierają Także jest główkowania jak to zrobić by znów z zawiasem sobie nie porobić problemów

  21. #60
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Cytat Zamieszczone przez wsciekly Zobacz posta
    Bo serwisówka nie przewiduje wymiany dynamicznej....
    to robić co najwyżej statyczną
    ładne te C6 ale bajerów tam tyle, że pewnie warsztaty tak łątwo tego nie ruszają.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

Podobne wątki

  1. MK III automat
    By Bocianesco in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 13:36
  2. [MkIII] automat
    By waldek303 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 00:34
  3. 2.5 V6 Automat
    By Placek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-02-2007, 10:12
  4. [MkI] Automat...
    By raf1k in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-01-2007, 10:34
  5. [MkI] [automat] automat nie zmienia biegów
    By mondio in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2005, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów