+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    Peugeot 3008 VTi
    Silnik
    1.6 VTi
    Od
    10 Dec 2006
    Mieszka w
    Piła

    [MkI] Nierówna praca silnika na biegu jałowym

    Mam 1.6 B MkI. Na postoju silnik pracuje nierówno. Słychac to głownie z rury wechowej. Jakby tracił oddech na ułamek sekundy. Oczywiście czuć to tez w środku. Jak np. trzyma sie rekę na lewarku zmiany biegów to sie trzesie oczywiście tez na część sekundy.Jednak często bardzo to sie powtarza. Co to może być? .

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Tomi
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X Aut.
    Od
    20 Jan 2005
    Mieszka w
    ELW - Koluszki
    świece, przewody - to pierwsza myśl, gdy silnik kuleje.
    MkI Hb 1.8 16V --> MkII Kombi Ghia --> MkIII V6 Stardust Silver Ghia --> MkIV TDCI Thunder Titanium X

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez Tomi
    świece, przewody - to pierwsza myśl, gdy silnik kuleje.
    Od tego bym zaczął.
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami tęsknię za swoim byłym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedyś kupię Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

  5. #4
    Mam to samo tylko w 1,8
    Przerobiłem już w moim mondziu cała lekturę forum
    Jedynie co zmniejszyło "kaszelek" to zaślepienie EGR i odłączenie odpowietrzania skrzyni korbowej. Lecz niestety objawy w znacznej części ustąpiły lecz nie do końca czasami objaw "czkawki z wydechu" potrafi się powtórzyć tylko w mniejszej skali.
    Jak by coś Kolega zdziałał to proszę o cynk wyprobuję na swoim
    Ja to już tak szczerze powoli tracę nadzieję, jeszcze tylko samego silnika się nie czepiałem, nie zdejmowałem głowicy itd

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Jeśli nie pracuje równo, to warto zrobić reset i przeprowadzić samoadaptację ECU, jeśli nic to nie da, to ja bym jeszcze do wspomnianych przez Kolegów świec i przewodów dorzucił (być może nawet w pierwszej kolejności) sprawdzenie stanu przepływomierza, filtra paliwa i powietrza oraz krokowca.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wwa - Gocław
    a przewody są dobrze na świece założone? Kiedyś niedocisnąłem jednej fajki i objawy były bardzo podobne - pracował na 3 garkach. A jeśli to nie pomaga, trzeba sprawdzać po kolei świece, przewody, cewkę.....

  8. #7
    Koledzy tak za tymi świecami
    Ja wymieniłem: świece, przewody, zawór bocznikowy, lambdę, zaślepiłem EGR, reszta podzespołów była testowana i sprawdzana, na kompie nic nie wyszło, ciśnienie na cilindrach równe, prawidłowe, ciśnienie paliwa oki...
    I do czego można by się tu przyczepić.
    Myślałem o katalizatorze aby go wybebeszyć, lecz mój mondzio nie cierpi na zanik mocy, więc tak jak by kat odpada?

    Do czego można się jeszcze przykleić? Mondzio dalej tak jak to kolega opiisywał cierpi na nie równa pracę na jałowym ?

  9. #8
    Luzy zaworowe sprawdzone?pocisnienia wszystkie szczelne?

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez sebastian_w
    Koledzy tak za tymi świecami
    Ja wymieniłem: świece, przewody, zawór bocznikowy, lambdę, zaślepiłem EGR, reszta podzespołów była testowana i sprawdzana, na kompie nic nie wyszło, ciśnienie na cilindrach równe, prawidłowe, ciśnienie paliwa oki...
    I do czego można by się tu przyczepić.
    Myślałem o katalizatorze aby go wybebeszyć, lecz mój mondzio nie cierpi na zanik mocy, więc tak jak by kat odpada?

    Do czego można się jeszcze przykleić? Mondzio dalej tak jak to kolega opiisywał cierpi na nie równa pracę na jałowym ?
    może przepustnica brudna i się nie domyka?
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  11. #10
    Jeśli chodzi o mnie to: luzy nie sprawdzałem iż chyba u mnie nie da się korygować, jedynie co to powymieniać. Jeśli chodzi o podciśnienia to wszystko szczelniutkie
    Lecz na początek to niech Kolega SWWS posprawdz te wszystkie rzeczy, a nóż coś pomoże
    w moim wypadku nie pomogło. Dodam iż u mnie ten objaw występował przed założeniem gazu jak i po , na LPG i PB

    Przepustnica czyszczona była i później wymieniona, bo jakiś głomb zaczął regulować jej położenie na jałowym jedynie co to może kolektor zasyfiony bo fakt jest, lecz czy to może mieć jakiś związek ?

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Marq
    Jeśli nie pracuje równo, to warto zrobić reset i przeprowadzić samoadaptację ECU, jeśli nic to nie da, to ja bym jeszcze do wspomnianych przez Kolegów świec i przewodów dorzucił (być może nawet w pierwszej kolejności) sprawdzenie stanu przepływomierza, filtra paliwa i powietrza oraz krokowca.
    Podłaczę sie do tego.U siebie wyczyściłem tylko przepływomierz (ale był brudny...fuj!)...to 15 min i Torx z dziurką potrzebny (kupic mozna bez problemu za 16zł komplet).Polecam artykuł (bardzo pomocny)
    http://www.mondeoklubpolska.org/modu...rder=0&thold=0
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    Peugeot 3008 VTi
    Silnik
    1.6 VTi
    Od
    10 Dec 2006
    Mieszka w
    Piła
    Witam wszystkich :metal
    Przede wszystkim dziekuję za pomoc. Tak jak napisałem nie tak dawno jesteście niesamowici :metal. Żadko mozna spotkac dziś tak fajnych, pomocnych ludzi
    Powiem szczerze że wszystko przeczytałem co napisaliście i na pewno to zrobię. Czekam tylko na to żeby przeszła wiosna i nadeszło lato:-).
    Wszystkim bardzo dziekuję za porady

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Nie czekaj do wiosny i się nie męcz...jeśli chodzi o przepływomierz to jak pisałem wyżej..15 minut i po kłopocie.Dostęp bezproblemowy.Sam to zrobiłem na dworze przed domem.Tyle że nie padało
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    A może coś z paseczkiem rozrządu?może stary,złej jakości,jakaś roleczka nie ten teges?
    Opony to podstawa

  16. #15
    Zielony listek
    Model
    Peugeot 3008 VTi
    Silnik
    1.6 VTi
    Od
    10 Dec 2006
    Mieszka w
    Piła
    Naprawde nie wiem w tej chwili co jest grane. Moze faktycznie pasek (ale ten co jest był wymieniany w ASO-więc chyba szajsu nie załozyli?:-). Sam nie wiem. Po dzisiejszej wichurze która wyrywała drzewka to juz w ogóle. Sprawdze przepływomierz :metal . To podstawa. Dzisiaj znowu usłyszałem jakieś swierszcze przy ruszaniu z miejsca po prawej stronie silnika. Nie wiem czy to pasek od alternatora czy co? MDO to super bryka . Ale jak sie psuje to wszystko

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    "znowu usłyszałem jakieś swierszcze przy ruszaniu z miejsca po prawej stronie silnika"

    Tak sobie przeglądam forum i dochodzę do wniosku że wielu uzytkowników autek ,,wymyśla" sobie usterki Cos stuka,świszczy,trzeszczy.....?Czy to powód do ,,paniki"?Może to i niemiłe dla ucha ale nie jest powodem do natychmiastowej reakcji i wyszukiwania przyczyny.Jeżeli te odgłosy się nasilają z czasem...wtedy tak...cos sie może urywać.
    U mnie np. sprzęgło.....wewnątrz tego tak bardzo nie słychac ale na zewnątrz hałasuje przy wyłączonym jakby miało sie za chwile rozsypać.Ale ciągnie jak trzeba...1 i wsteczny sie włączają (reszta gorzej ale nie jeżdżę ,,wyścigowo" i nie muszę zmieniać biegu w pół sekundy)Prawdopodobnie zwichrowana jest sprężyna docisku lub on sam,tarcza była podobno przez poprzedniczke zmieniona....ale to jeszcze nie powód do wywalania trzech stówek najmniej.
    Stukaja stabilizatory......gumki kupiłem,ale za zimno zeby cos robić a garaz nieogrzewany.Ostatnio cos zaczęło stukac w drzwiach (?).....Będzie ciepełko to sie tym zajmę,ale teraz?
    Wracając do tematu....jezeli silnik lekko przerywa,ale to nie przeszkadza w jeżdzie....po co gmerać?
    Czyściłem przepływomierz tylko dlatego bo jazda na PB wogóle nie była możliwa (jedynie odpalał i natychmiast trzeba było przejśc na LPG)Po rozgrzeniu mial jedynie jałowy,a na wyzszych obrotach nie miał mocy.
    Kieruje sie taka zasadą...jak cos hałasuje głosniej radio robie dopiero jak sie urywa....wtedy widać co...jakoś od blisko 30 lat nie stalem nigdy na trasie (no jakies ,,kapcie" sie zdażyły i raz zatankowałem wodę )
    Szerokiej drogi
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #17
    Zielony listek
    Model
    Peugeot 3008 VTi
    Silnik
    1.6 VTi
    Od
    10 Dec 2006
    Mieszka w
    Piła
    To akurat racja bo gdyby człowiek martwił sie każdym odgłosem w samochodzie który ma pierwsza młodość juz dawno za soba to nie dało by sie jeździć .

    Pozdrowienia :metal

  19. #18
    Zielony listek
    Model
    Peugeot 3008 VTi
    Silnik
    1.6 VTi
    Od
    10 Dec 2006
    Mieszka w
    Piła
    To akurat racja bo gdyby człowiek martwił sie każdym odgłosem w samochodzie który ma pierwsza młodość juz dawno za soba to nie dało by sie jeździć .

    Pozdrowienia :metal

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Nierówna praca na biegu jałowym
    By cinek07 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 22:26
  2. [Zetec] Nierówna praca silnika na biegu jałowym
    By Zachary in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 17:31
  3. [Zetec][MK II] Nierówna praca silnika na biegu jałowym
    By majcher3310 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 14:50
  4. [Zetec]nierówna praca na biegu jałowym
    By zaba84 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 22:49
  5. nierówna praca silnika na jałowym biegu
    By zibi-top in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2007, 12:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów