+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Możesz zdradzić gdzie jest magazyn tych mondziaków???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    14 Apr 2016
    Mieszka w
    Kwilcz
    Kaźmierz

    Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

  4. #23
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Hej

    Zajechałem do warsztatu w którym robiłem wymianę świec żarowych i podłączyli auto pod komputer i wykazało tylko jeden błąd P2263, ściągnęli zawleczkę ze sterownika turbiny i okazało się że dźwigienka chodzi bardzo luźno. Stwierdzili że możliwe turbina ma luzy na kierowniczkach albo są wypalone i trzeba było by ją dać do sprawdzenia żeby mieć pewność i ew regeneracji jak by się to potwierdziło albo sam sterownik uszkodzony. Sama dźwigienka na wolnych obrotach bez dodawania gazu przesuwa się minimalnie do przodu i do tyłu ale to niby normalne. Zaproponowali w następnym tygodniu podmiankę sterownika na 2 lub 3 dni bo mają mieć Mondeo Mk3 2.0 TDCI 05/06r. Za sprawdzenie błędu i wykasowanie go nic nie wzieli

    Czy EGR lub zaworek (mam jeden) który steruje ciśnieniem czy podciśnieniem który znajduję się nad kolektorem wydechowym też może powodować ten błąd i takie objawy.
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 08-02-2017 o 17:30

  5. #24
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Jak dajesz gazu do końca to się rusza mocniej ? Wąż twardnieje ?

  6. #25
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Jak dajesz gazu do końca to się rusza mocniej ? Wąż twardnieje ?
    Jak dodaje gazu to sztanga dochodzi do końca, wąż twardnieje... ogólnie jak mam auto od ponad roku to tylko 2x mi się to zdarzyło teraz w styczniu.

  7. #26
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    14 Apr 2016
    Mieszka w
    Kwilcz
    Witam, dziś odebrałem swojego mondziaka po wymianie dwumasy, czyszczeniu czujnika wału korbowego, wymieniłem świece żarowe. Sprężynka dalej mi się zapala powyżej 2500obr, dalej gaśnie w czasie przyspieszania, auto baaardzo ciężko odpala. Wpisałem na nowo kody wtryskiwaczy przez Forscan, nic się nie zmieniło. Jakieś porady Panowie?

    Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

  8. #27
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez sadziu90 Zobacz posta
    Witam, dziś odebrałem swojego mondziaka po wymianie dwumasy, czyszczeniu czujnika wału korbowego, wymieniłem świece żarowe. Sprężynka dalej mi się zapala powyżej 2500obr, dalej gaśnie w czasie przyspieszania, auto baaardzo ciężko odpala. Wpisałem na nowo kody wtryskiwaczy przez Forscan, nic się nie zmieniło. Jakieś porady Panowie?

    Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
    Tak zapewne masz do zrobienia układ paliwowy. Temat był mnóstwo razy poruszany na forum. Test przelewowy na początek. Poźniej regeneracja wtrysków i pompy oraz czyszczenie zbiornika, niwy filtr paliwa i będzie po problemie.
    Jak będziesz miał jakieś pytania wał śmiało, naprawiam te układy paliwowe na codzień.
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 11-02-2017 o 18:30

  9. #28
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Hej

    Byłem u mechanika i niestety tego Mondeo nie będą mieli... szef popatrzał i stwierdził ze sztanga aż tak nie powinna skakać na wolnych obrotach, zasugerował EGR żeby zaślepić bo to on może przepuszczać i ciśnienie świruje i dlatego sztanga sobie skacze żeby kierowniczkami wyrównać ciśnienie.
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 15-02-2017 o 16:27

  10. #29
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Witam

    Wczoraj zamówiłem na allegro zaślepkę EGR pełną bez otworów z takimi fajnymi uszczelkami. Dzisiaj przyszła i jestem już po montażu. Po odpaleniu pierwsze co rzuciło się w oko to to że auto lżej wkręca się na obroty. Auto lepiej się zbiera... po rozgrzaniu silnika zatrzymałem się i rura... na każdym biegu gaz w podłogę i zero sprężynki. Co do kopcenia czy dymienia trudno powiedzieć bo pewnie wydmuchuje stary syf z układu. Błędu tzn ikonki na razie brak ;-)

    Co do falowania obrotów na biegu jałowym przy około 2000 obr/min jak by mniej... ale nadal występuje....
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 15-02-2017 o 16:48

  11. #30
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Witam

    Po kilku dniach od zaślepienia EGR wyskoczył błąd... EGR mam zaślepiony całkowicie bez otworu jednak chce zrobić mały otworek żeby błąd nie wyskakiwał... jakiej średnicy otwór zrobić najlepiej???, błąd sam zgaśnie po jakimś czasie czy tylko kompem go skasuje???

  12. #31
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    Witam

    Po kilku dniach od zaślepienia EGR wyskoczył błąd... EGR mam zaślepiony całkowicie bez otworu jednak chce zrobić mały otworek żeby błąd nie wyskakiwał... jakiej średnicy otwór zrobić najlepiej???, błąd sam zgaśnie po jakimś czasie czy tylko kompem go skasuje???
    Witam

    Gdzieś kiedyś czytałem obszerny opis zaślepiania EGR sterowanego elektronicznie. O ile dobrze pamiętam 5 mm otwór powinien wystarczyć do tego by nie wywalało "Check Engine". Hmmm a może to było 3 otwory po 5 mm Nie pamiętam dokładnie. Proponuję zacząć od jednego. Będę zobowiązany za informację zwrotną jak poszło. Właśnie w kieszeni mam zaślepki do EGRa swojego i jestem przed całym procesem.
    Ostatnio edytowane przez Thorumbus ; 18-04-2017 o 08:21
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Brak mocy, sprężynka, ocena błędu
    By bunias in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 25-03-2024, 13:10
  2. [TDCi MKIII] Migająca sprężynka i brak mocy!
    By robert1948 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 18:39
  3. [TDCi MKIII] Sprężynka i brak mocy ;(
    By slowik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 20:15
  4. [TDCi MKIII] Brak mocy i mrugająca sprężynka
    By Piotrek69 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 20:24
  5. [TDCi MKIII] Sprężynka brak mocy kłopot
    By Biegacz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 21:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów