+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    03 Jul 2014
    Mieszka w
    Radzymin

    MK4 Kombi dedykowana skrzynia basowa - subwoofer

    Witam,
    Zastanawiam się nad dołożeniem głośnika basowego.
    Moją uwagę zwróciła dedykowana skrzynia do MK4 kombi, taka jak tu:

    http://allegro.pl/show_item.php?item=4331851193

    Czy ktoś z Was ma u siebie taką skrzynie, jak to się sprawuje?
    Jestem zielony w temacie car audio ale podejrzewam, że potrzeba jeszcze jakiegoś wzmaka, żeby to napędzić.
    Czy możecie polecić jakiś dobry i niedrogi wzmacniacz, który się sprawdzi w przypadku tego głośnika (Hertz ES 200)?
    Mam fabryczne radio 6000CD (czarne z czerwonym podświetleniem, z wersji poliftowej), czy da się do niego podłączyć wzmacniacz?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar cramp120
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jan 2012
    Mieszka w
    Limanowa
    Nie. Do fabrycznego radia nie da się podłączyc wzmacniacza (chyba, że znajdziesz elektronika, który ci wyprowadzi wyjścia chinch). Tak, jest potrzebny do tego wzmacniacz ale niestety nie doradzę, bo nie znam się aż tak dobrze na wzmacniaczach. Taka skrzyneczka co prawda nie rozniesie ci samochodu ale z tego co wiem, to nawet w miarę dobrze to gra ale to też zależy, co do niej włożysz

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar porkis
    Imię
    Adam
    Opis
    MK III 1,8 125KM PB karawan
    Od
    09 Aug 2009
    Mieszka w
    Stare Babice koło Brzydalewa
    Ta skrzynia ma 8 litów netto a ten głośnik dobrze pogrywa w około 15 litrach , więc będzie kibel.

  5. #4
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk IV
    Od
    09 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Można podłączyć wzmacniacz pod fabryczne radio, ale wygląda to trochę inaczej niż normalnie.
    Normalnie tzn. mam na myśli podłączenie wzmacniacza przez złącza RCA (tzw."czincz") jak w domowym sprzęcie audio, których to złącz fabryczne radio nie posiada. Jest na to rada - wyprowadzić RCA z fabrycznego radia jak już ktoś wspominał.
    Nienormalnie można podłączyć wzmacniacz przez kable głośnikowe - czyli sygnał z głośnika zasila wzmacniacz, ale żeby to zrobić wzmacniacz musi mieć wejścia tzw. HI INPUT (czy jakoś tak). Takie wejście jest przystosowane do większego (nie wiem czy prądu czy czegoś bo się do końca na tym nie znam), ale najważniejsze, że tak można i ja właśnie jestem na etapie takiej konfiguracji.
    Druga możliwość to podłączenie też poprzez kable głośnikowe za pomocą konwerterów (wejścia HI INPUT we wzmacniaczu to chyba właśnie takie konwertery wbudowane we wzmak) dostępnych np. na portalach aukcyjnych.
    Co do jakości będę mógł się wypowiedzieć po podłączeniu wszystkiego.

    pozdrowienia
    Paweł

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Alecki
    Model
    MKIV
    Silnik
    B5254T3 HEKO
    Opis
    kombi, czarna perła
    Od
    12 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa /Bemowo
    Sygnał głośnikowy ma w sobie zniekształcenia wprowadzone przez radiową końcóweczkę mocy. Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku to zasilanie piecyka sygnałem HI Input to kiepski pomysł.
    U siebie mam mały subwoofer zabudowany w "nocnkiku" we wnętrzu koła zapasowego. Spektakularnych przedmuchów nie robi, ale jest szybki i ładnie buduje dół.
    Mondeo MKIV kombi 2.5T
    www.alecki.pl

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    08 Aug 2014
    Mieszka w
    Grójec
    Witam da się podłączyć wzmacniacz do fabrycznego radia ja mam CD 6000 w swoim mondku i działa podłączany się do kabli od głośników na tył auta przez separator tylko zęby w nim była elektronika a nie pusta płytka 3767502501 nr aukcji aledrogo archiwum tak to cudo wygląda i sterowanie wzmacniacza rem podlanczamy do + który pojawia się po włączeniu radia i smiga u mnie działa od kwietnia pozdrawiam

  8. #7
    Pieszy
    Imię
    Jacek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 176KM
    Od
    30 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj, właśnie zamierzam nabyć taką skrzynię z głośnikiem hertz 200.5, powiedz czy w końcu zamontowałeś ją u siebie? jeśli tak to jakie wrażenia?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Za mocna skrzynia basowa?
    By szahrajj in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 10:38
  2. [MkIII] Skrzynia basowa + wzmacniacz do 500 pln.
    By sosikxxx in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 21:57
  3. [Audio] skrzynia basowa
    By faceman in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-07-2007, 11:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów