+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez patrykszalanski Zobacz posta
    Ile płynu chłodniczego jest potrzeba? Kupując koncentrat mam praktycznie dopiero 2L a wchodzi chyba więcej?
    Jak Ty to liczysz??
    Koncentrat mieszasz z wodą w stosunku 1:1, mam nadzieję,że taką wiedzę masz.
    Reasumując potrzebujesz ok. 8 litrów, więc kupujesz 4 litry koncentratu (wg. mnie najlepiej oryginał, ale możesz kupić jaki Ci pasuje) i mieszasz z wodą najlepiej demineralizowaną i otrzymujesz miksturę o temp. zamarzania -35 stopni.
    Andrzej

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez patrykszalanski Zobacz posta
    Zamierzam kupić do Mondziaka taki zestaw startowy. Co o tym myślicie, lub czy macie jakieś inne propozycje?
    No ja mam - już lepiej http://ford.sklep.pl/
    Lub inne fordowskie.

    Oryginały i taniej niż w intercarsie.

    A w fordowskich tanio nie jest.....

    ---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 17:28 ----------

    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Tematów jaki olej jest mnóstwo na forum i myślę, że nikt nic nowego nie wymyśli. Poszukaj a na pewno wyrobisz sobie zdanie
    A-cha - prędzej dostanie zawrotu głowy
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 01-02-2017 o 18:36
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #23
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Witam,

    Widzę z informacji na profilu, że kolega posiada benzynę 1.8, 125km, czyli tak jak i ja.

    Jeśli jest to wersja przed liftowa, to filtr oleju nie będzie pasował (nie wiem jak jest w poliftach).

    Co do filtra oleju, który zaproponowałeś:

    Do Twoje Mondeo filterek jest nieco inny. Nie jest on standardowy, wkręcany, tak jak ten który przesłałeś (przynajmniej jeśli chodzi o zdjęcie), jest to sam wkład, który znajduje się w plastikowej, czarnej obudowie pod spodem silnika.

    Ogólnie z doświadczenia wiem, ze do Mondeo 1.8 Pb są dwie wersie filtra, albo taki:

    http://ford.sklep.pl/product-pol-155...d-1343102.html

    albo taki:

    http://ford.sklep.pl/product-pol-163...leju-Hart.html

    U mnie, osobiście, pierwszy, oryginalny ni cholerki nie chciał wejść na swoje miejsce (otwór na środku jest za mały), a wyszło to przy zmianie oleju, więc szybko w drugie autko, do motoryzacyjnego i zakupiłem, ten z drugiego linki - pasował idealnie. Nie ukrywam, byłem zdziwiony, że oryginał i nie pasuje.

    Nie chcę robić reklamy, piszę po prostu to, co wnioskuję na swoich doświadczeniach - polecam Ci sklep, z którego przesłałem linki do filtrów. Cały czas tam zamawiam i zawsze jest wszystko w porządku.
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 19-02-2017 o 10:32

  5. #24
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez patrykszalanski Zobacz posta
    I teraz pytanie gwóźdź. Jaki olej? Fordowski 5w30 Formula F czy Motorcraft A5 5w30 czy może droższego castrola?
    Czy może jeszcze jakiś inny producent Shell itp?
    Valvoline MAxlife 5w40

  6. #25
    Komisarz Awatar logos11
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    mondeo zombi MKIII 3.0 V6 2004 FL
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeszcze nie zapomnij wymienić oleju w skrzyni. Skrzynie forda od MK3 tolerują jedynie oryginał. Zamienniki z reguły trzeba wypłukać i zalać oryginał. I nie mówcie nic o specyfikacji; bo niejeden mechanik się na niej "przejechał".....
    Ja wlewam do swojego silnika 5W30 oryginał Forda lub Motocrafta. Zależy który taniej kupię. A i tak jest tańszy od Castrola i innych markowych.... I żadnych problemów.
    Ostatnio edytowane przez logos11 ; 08-03-2017 o 22:14
    Pierwsze MKI 1.8TD 90KM (1996) zombi, drugie MKIII 2.0TDCi 115KM (2004) zombi, trzecie MKIII 2.0HE+LPG 145km (2003 FL) Mondeo zombi.....Jest czwarte........... Mondeo (2005) MKIII 3.0 V6 zombi....

Podobne wątki

  1. [All] Co warto sprawdzić w kupionym używanym samochodzie?
    By sobi444 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 08:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów