+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    01 Dec 2016
    Mieszka w
    £ód¼

    Jakie ¿arówki do zegarów?

    Tak jak w temacie, szukam, ale nic konkretnego nie mogê znale¼æ. Chodzi mi o ¿arówki do zegarów licznika (o g³ówne 3) bo pozosta³e od kontrolek ¶wiec±. Jakie one maj± byæ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar forest_44
    Imiê
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    05 Nov 2016
    Mieszka w
    DWR
    Tak to wygl±da:
    srobki_zarowki.jpg
    Zdjêcie pochodzi z tego forum.

    W zegarach masz cztery takie: https://ford.sklep.pl/product-pol-14...r-1028433.html
    I sze¶æ takich: https://ford.sklep.pl/product-pol-14...d-3009344.html

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiñski
    a jeszcze dok³adniej pisz±c s± to ¿arówki W3W 14V (to te wiêksze) i W1,2W 14V (te mniejsze). Tylko nie bierz czasami 12V bo s± za jasne (za ostre ¶wiat³o) i za du¿o ciep³a wydaj±.
    Ostatnio edytowane przez Siwy dym ; 18-01-2017 o 18:02

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    w³o¿y³em wszystkie 12v i ¶wieca ok. Na pocz±tku mia³em wra¿enie ze trochê mocniej ale przyzwyczai³em siê. Mimo wszystko ¿a³uje ze nie mam opcji ¶ciemniania tak jak ¿a³owa³em na fabrycznych ¿arówkach ��

  6. #5
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez analyzator Zobacz posta
    Mimo wszystko ¿a³uje ze nie mam opcji ¶ciemniania
    Kup w³±cznik ¶wiate³ z pokrêt³em i bêdziesz mia³. Ja te¿ nie mia³em regulacji jasno¶ci zegarów, ¶rodkowego panelu i radia. Kupi³em w³±cznik (europejski) i ju¿ mam ¶ciemnianie.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 18-01-2017 o 22:30

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    A tak tak planujê polowanie. Jaka¶ dro¿yzna na allegro bo faktycznie europejski obecnie 90z³ No jednak trochê drogo. Ale sobie z³apie.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiñski
    ja EU kupi³em za 50z³ z przyciemnianiem o¶wietlenia oraz regulacj± ¶wiate³, na aledrogo szukaj "w³±cznik halogenów" szybciej znajdziesz w lepszej cenie.

  9. #8
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Siwy dym Zobacz posta
    Tylko nie bierz czasami 12V bo s± za jasne (za ostre ¶wiat³o) i za du¿o ciep³a wydaj±.
    jasno¶æ nie zale¿y od 12 czy 14V tylko od tego czy s± 5 (W5W) czy 3 watowe (W3W). 14V teoretycznie powinny d³u¿ej wytrzymaæ i tyle. ¿arówki H7 te¿ kupujesz 14V?
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 19-01-2017 o 13:31

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiñski
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    jasno¶æ nie zale¿y od 12 czy 14V
    to pod³±cz sobie do instalacji 24V ¿arówkê 230V i sprawdzisz czy nie zale¿y, a Waty to tylko moc jaka jest pobierana przez ¼ród³o ¶wiat³a. Wyja¶nij jeszcze dlaczego ¼ród³o ¶wiat³a jakim jest dioda LED o mocy 7W ¶wieci "ja¶niej" ni¿ ¿arówka o mocy 40W.
    Ostatnio edytowane przez Siwy dym ; 19-01-2017 o 18:06

  11. #10
    Zielony listek
    Imiê
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Kolego Siwy Dym bardzo proszê o zakup podrêcznika do elektrotechniki ( poziom zawodówka), przestudiowanie, a potem pisanie takich bzdur. Jendrekmak ma racjê.

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiñski
    Kolego algreen mo¿e jednak odwrotnie - w³ó¿ ¿arówki 24V do swojego auta i na pewno bêd± ¶wieciæ ja¶niej - we¼ ksi±¿eczkê i do boju. Najpierw przetestuj a pó¼niej siê wypowiadaj. (a tak na marginesie jeden z kolegów na tym forum szuka³ przyczyny "¿arzenia" ¿arówki w pod¶wietleniu tablicy rejestracyjnej - zgadnij dlaczego nie ¶wieci³a ja¶niej? - wed³ug twojej teorii zapewne w³o¿y³ o mniejszym napiêciu.

    Kolego - je¿eli nastêpnym razem spali siê Tobie ¿arówka w reflektorze - wymienia³ ¶mia³o na 24V 55W bêdziesz mia³ 2 razy wiêcej ¶wiat³a i 2 razy d³u¿sz± ¿ywotno¶æ ¿arówki.
    Ostatnio edytowane przez Siwy dym ; 22-01-2017 o 09:09

  13. #12
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Siwy dym Zobacz posta
    w³ó¿ ¿arówki 24V do swojego auta i na pewno bêd± ¶wieciæ ja¶niej
    Ty tak powa¿nie czy trollujesz? 24V ¿arówka bêdzie ¶wieciæ ja¶niej w instalacji 12V ni¿ 12V ¿arówka w instalacji 12V??? Niez³e herezje szerzysz...
    Cytat Zamieszczone przez Siwy dym Zobacz posta
    je¿eli nastêpnym razem spali siê Tobie ¿arówka w reflektorze - wymienia³ ¶mia³o na 24V 55W bêdziesz mia³ 2 razy wiêcej ¶wiat³a i 2 razy d³u¿sz± ¿ywotno¶æ ¿arówki.
    Raz jeszcze pytam, ty tak na powa¿nie, czy to jednak sarkazm??

    Dla ka¿dego powinno byæ oczywistym, ¿e ¿arówki 12-Voltowe 5 Watt-owe bêd± ¶wieciæ ja¶niej na instalacji 13-14V (takie napiêcie mamy na zegarach na pracuj±cym silniku) ni¿ ¿arówki 14-Voltowe 5 Watt-owe, które s± przystosowane do tych zegarów bardziej ni¿ ¿aróweczki 12V.

    Bardziej sk³ania³bym siê do porównania jasno¶ci ¿aróweczek 14V 5W z 12V 3W. Mog± ¶wieciæ podobnie na tym samym napiêciu (14V). 2V-oltow± nadwy¿kê napiêcia zniweluje o 2 Waty mniejsza moc ¿arówki.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 22-01-2017 o 11:32

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiñski
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Raz jeszcze pytam, ty tak na powa¿nie, czy to jednak sarkazm??
    Radkor nabijam siê bo ¶mieszy mnie kolega wysy³aj±cy mnie do szko³y :P twierdz±c ¿e ¿arówka 14v o mocy 3W pracuj±ca w sieci 12V bêdzie ¶wieciæ ja¶niej ni¿ ¿arówka 12V 3W. Dlatego kaza³em mu nastêpnym razem zamiast H7 12V55W za³o¿yæ 24V55W bêdzie mia³ s³up ¶wiat³a przed sob±

  15. #14
    Zielony listek
    Imiê
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Kolego Siwy Dym dodatkowo jeszcze lekcje czytania ze zrozumieniem - problem dotyczy³ tego co jest parametrem "jasno¶ci ¶wiecenia" Volt czy Watt. W tym momencie próbujesz ju¿ dopisywaæ teoriê do faktów ratuj±c siê z opresji . Porównania jakie stosujesz trudno nawet skomentowaæ. Znajd¼ sobie w podrêczniku wzór na moc w uk³adach elektrycznych pr±du sta³ego, poczytaj o parametrach odbiorników energii elektr. i bêdziesz mia³ pe³ny obraz tego problemu. PS spoko, wzór jest bajecznie prosty

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiñski
    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    Kolego Siwy Dym dodatkowo jeszcze lekcje czytania ze zrozumieniem - problem dotyczy³ tego co jest parametrem "jasno¶ci ¶wiecenia" Volt czy Watt
    jasno¶æ ¶wiecenia zale¿y od strumienia ¶wietlnego i przelicza siê go w lumenach na Wat (czyli moc) a moc zale¿na jest od U i I czyli napiêcia i natê¿enia. Aby wyliczyæ moc ¶wietln± ¿arówki musisz zacz±æ od napiêcia i natê¿enia. Przeczytaj uwa¿nie od postu #3 a nie wybiórczo, te które Tobie pasuj±, nie wysy³aj nikogo do szko³y je¿eli sam mia³e¶ pod zaje..cie wielk± górkê.

  17. #16
    Zielony listek
    Imiê
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Hahahaha tak pewnie zareagowa³a wiêkszo¶æ, która otar³a siê w szkole o elektrotechnikê Kolego - kandela to taka jednostka wielko¶ci fizycznej nazywana ¶wiat³o¶ci±, ergo okre¶la jak jasno dana ¿arówka albo ¶ci¶lej ¼ród³o ¶wiat³a ¶wieci, jednostk± w uk³adzie SI jest "cd". Dla ¿arówek tradycyjnych odniesieniem jest jej moc wyra¿ana w Watach, odniesieniem u³atwiaj±cym okre¶lenie "jaskrawo¶ci ¶wiecenia" przy za³o¿onym napiêciu dla konkretnej ¿arówki. Dlatego te¿ w parametrach podawane jest jednocze¶nie Volt i Watt. Volt okre¶la jednocze¶nie max napiêcie jakie mo¿na bezpiecznie do ¿arówki przy³o¿yæ.
    Ty wyguglowa³e¶ nie "jasno¶æ ¶wiecenia", jak to nieudolnie nazywasz, tylko faktycznie strumieñ ¶wietlny, ale co¶ nie doczyta³e¶ bo Lm/W, o czym te¿ piszesz to ju¿ jest bardzo przybli¿ona wydajno¶æ ¿arówki tradycyjnej bo np. ju¿ nie diody LED, a nie strumieñ ¶wietlny. Ale z tym co tutaj umownie nazywamy jaskrawo¶ci± ¶wiecenia te¿ bezpo¶rednio nie ma za wiele wspólnego, nie takie proste. Zgadza siê, moc jest zale¿na od U i I jak to nazwa³e¶ tyle tylko, ¿e wy¿ej w postach koledzy podawali P i U czyli 3 lub 5 Watt i 12 lub 14 Volt. Jak to teraz ugry¼æ jak koledzy nic nie napisali o I? A do tego jeszcze te sta³e W i V....

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiñski
    Czy Ty naprawdê nie potrafisz liczyæ ?? maj±æ P i U to I samo wyjdzie jak nie potrafisz to I=P/U wróæ do podstawówki, tam s± zadania z 1 niewiadom±.

  19. #18
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    Volt okre¶la jednocze¶nie max napiêcie jakie mo¿na bezpiecznie do ¿arówki przy³o¿yæ.
    niezale¿nie od ca³ej dyskusji akurat 12V podawane przy ¿arówkach do osobówek to jest umowna warto¶æ bo przecie¿ ka¿dy samochód z dobrym akumulatorem nawet przy wy³±czonym silniku przekracza t± warto¶æ o 0,4-0,6V a przy w³±czonym o 1,5-2,0V i producenci ¿arówek raczej o tym wiedz± skoro czê¶æ z nich projektuje i produkuje alternatory.
    Opis 12V na ¿arówkach jest tylko opisem handlowym a i tak s± tacy co wk³adaj± ¿arówki 24V do osobówek

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiñski
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Opis 12V na ¿arówkach jest tylko opisem handlowym
    Jendrekmak nie chcê siê sprzeczaæ i nie takie s± moje intencje ale chodzi o pokrycie zapotrzebowania ¿arówki w 100% napiêcia dlaczego, no to jest bardzo proste bo zak³adaj±c, ¿e ¿arówka musi posiadaæ moc 55W to przy 12V p³ynie pr±d o natê¿eniu oko³o 4,6A ale ta sama moc przy napiêciu 24V wymaga tylko 2,3A i tak s± dobierane w³ókna ¿arnika.
    Z tym, ¿e ludzie wk³adaj± ¿arówki 24V do sieci o napiêciu 12V to siê zgodzê. Wynika to z ich niewiedzy (to tylko 50% potrzebnego napiêcia), a pó¼niej s± zdziwieni, ¿e ¿arówka jest do d..y bo "s³abo ¶wieci".

  21. #20
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Siwy dym Zobacz posta
    Jendrekmak nie chcê siê sprzeczaæ
    ja te¿ nie ale chodzi mi o to, ¿e 12v jest tylko w katalogu handlowym jak chcesz co¶ kupiæ (¿arówkê, akumulator, etc) a i tak wszyscy zainteresowani wiedz±, ¿e napiêcie podczas pracy uk³adu wynosi 13,5-14,5V tak samo jak w instalacjach aut ciê¿arowych nie ma równo 24,0V tylko przy dobrych aku zaczyna siê od 25,0V a podczas pracy jest to ok. 27-28V

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Jakie ¿arówki do zegarów.
    By mariusz01041975 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 11:21
  2. [MkIII] ¯arówki do zegarów
    By Lucky_Star in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 17:26
  3. [MkI] ¯arówki pod¶wietlenia zegarów
    By adamss91 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 16:57
  4. [MkII] ¯arówki licznika zegarów
    By elninho86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-03-2010, 15:43
  5. [MkI] jakie ¿arówki do zegarów
    By szynapiotr in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów