+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin

    [MkIII] Dojazdówka mk3

    Czy do mk3 można zastosować koło dojazdowe 15" ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Nie,koo dojazdowe w MKIII ma 16" i mialy je pierwsze wersje htb z produkcji 2001,2002.Kombi mialo zawsze duzy pełnowymiarowy zapas.
    czy do dnia dzisiejszego jest dojazdówka w MKIII nie wiem.Na zyczenie klienta na zachodzie mozna bylo od razu w ASO nowe auto doposazyc o normalne kolo zamiast rowerówki.

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EB PS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Nie,koo dojazdowe w MKIII ma 16" i mialy je pierwsze wersje htb z produkcji 2001,2002.Kombi mialo zawsze duzy pełnowymiarowy zapas.
    Polimeryzowałbym. W kombi z 2003, po FL, mam dojazdówkę. Auto na rynek polski, tak musiało wyjechać z salonu - na pełnowymiarowy zapas nie ma wręcz miejsca.

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Dobra, powiem o co mi sie rozchodzi. Planuje przenieść układ hamulcowy (zaciski) + tarcze (z tym że będą od focusa RS 4x108 300mm) do swojego bolidu. Jako że mam koła zimowe na stalówkach 15" chcę się zorientować czy nie będą zawadzały felgi o zaciski. Stąd moje pytanie.

  6. #5
    Nie ma szansy,nie zmieszcza sie w przetłoczeniach

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Nie ma szansy,nie zmieszcza sie w przetłoczeniach
    Tzn. o które przetłoczenia Ci chodzi ? Na dystansach też nie podejdzie ?

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Nie ma szansy,nie zmieszcza sie w przetłoczeniach
    Tzn. o które przetłoczenia Ci chodzi ? Na dystansach też nie podejdzie ?
    na dystansach zalozysz,ale czy to bedzie stabilne?jednak odsuniecie musi byc spore a dojazdówka "rowerowo" cienka.
    Stabilniejsza byłaby pełna flansza na odsuniecie.trzeba by dotoczyc specjana,n max dopuszczalna srednice i grubosc wiekszą od jarzma zacisku.czy warto?

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Nie ma szansy,nie zmieszcza sie w przetłoczeniach
    Tzn. o które przetłoczenia Ci chodzi ? Na dystansach też nie podejdzie ?
    na dystansach zalozysz,ale czy to bedzie stabilne?jednak odsuniecie musi byc spore a dojazdówka "rowerowo" cienka.
    Stabilniejsza byłaby pełna flansza na odsuniecie.trzeba by dotoczyc specjana,n max dopuszczalna srednice i grubosc wiekszą od jarzma zacisku.czy warto?
    Nienienie.. Nie o to mi chodzi. Są dystanse np. H&R. Chodzi mi o to żeby w zimie nie ściagać zacisków i tarcz. Żeby założyć koła 15" zimowe - one mają bodajrze 5,5Jx15. Kwestia tego ile by trzeba to odsunąć. W nast. tygodniu pewnie jakieś mk3 sie trafi to pokombinuje i pomierze. Nie chce sciagać na zime zacisków i tarcz z przodu. Z tego co wiem żeby założyć zaciski od mk3 do mk2 trzeba odsunąć o 3 mm zacisk piasty, czyli o tyle sie zmieni (wysunie) zacisk. Pytanie czy felga stalowa tyle podejdzie. Bo tutaj chyba ET felgi będzie miało znaczenie - na 16" półksiężyce borbet RS nie ma szans żeby założyć takie zaciski, ale juz na 16" cosworth bez problemu.

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez Teo
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Nie,koo dojazdowe w MKIII ma 16" i mialy je pierwsze wersje htb z produkcji 2001,2002.Kombi mialo zawsze duzy pełnowymiarowy zapas.
    Polimeryzowałbym. W kombi z 2003, po FL, mam dojazdówkę. Auto na rynek polski, tak musiało wyjechać z salonu - na pełnowymiarowy zapas nie ma wręcz miejsca.


    no padne normalnie!!! polimeryzowałbym?? hehehe
    hidden watcher

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez karolcio
    Cytat Zamieszczone przez Teo
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Nie,koo dojazdowe w MKIII ma 16" i mialy je pierwsze wersje htb z produkcji 2001,2002.Kombi mialo zawsze duzy pełnowymiarowy zapas.
    Polimeryzowałbym. W kombi z 2003, po FL, mam dojazdówkę. Auto na rynek polski, tak musiało wyjechać z salonu - na pełnowymiarowy zapas nie ma wręcz miejsca.


    no padne normalnie!!! polimeryzowałbym?? hehehe

    ...hmmmm.... to co po "FL" podłogę obniżyli ?
    Moze miał dwona i tak wyklepali ze przestrzeń na koło się zmniejszyła.
    Reasumując, w Polskich wersjach koło zapasowe dojazdowe wcale mnie nie dziwi.
    Na badziewskich głośnikach oszczędzają, na panelu na silniku, to i na kole pasuje.
    U mnie mieści się pełnowymiarowa 16-stka idealnie

  12. #11
    tak sie wlasnie zastanawiam,bo w kombi pełnowymiarowe było w standarciew zawsze,niezależnie od kraju i pochodzenia.A jak chcialem dokupic dodatkowo 9 bo LPG mialem)"rowerówke" to ASO w 2002 roku drogo wołało

Podobne wątki

  1. [MkIII] Dojazdówka
    By kreml73 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 10:58
  2. [MkII] Dojazdówka do MK II V6, są takie?
    By elkos111 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 19:53
  3. [MkI] Dojazdówka 13'' czy 14'' ???
    By benekb in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-04-2008, 10:44
  4. [MkII] dojazdówka ?
    By berater in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-10-2007, 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów