+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    [MkI] wymienić olej czy nie

    witam proszę o opinie osób które miały problemy po wymianie oleju w układzie wspomagania lub skrzyni automatycznej.
    pytam ponieważ jestem jednym z przeciwników takowej wymiany (producent wg książki też tego nie zaleca) ale jestem skłonny go wymienić choć wszystko jest dobrze i chcę się upewnić czy jeśli wszystko jest ok to go ruszać czy coś się nie rozszczelni nigdy go nawet nie dolewałem.
    jest to autko z przebiegiem około 180 (+ 100) tys km i lat 13 więc żebym sobie nie polepszył
    poradźcie pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Skoro jest dobrze, to zostawilbym tak jak jest.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  4. #3
    a u siebie wymieniałeś
    czy lekko ciemny kolor oleju wspomagania ma znaczenie (ładnie pachnie)

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar mazurek01
    Imię
    Jacek
    Model
    S-max
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Turowola-Kolonia
    Wymień dla świętego spokoju Nic nie powinno się stać.

    [i][i][i] Już nigdy nie będzie tak samo...

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Od
    15 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    ja wymieniałem olej w wspomaganiu miałem czarny jak smoła jak wymieniłem to nic od tamtej pory sie nie dzieje :metal
    bartek.
    powerd by diesel
    niestety rozbity mk1 (na zawsze w sercu)
    teraz koncern vw&audi

  7. #6
    mazurek a ty wymieniłeś
    BB a kiedy to było i jle przejechałeś

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar mazurek01
    Imię
    Jacek
    Model
    S-max
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    Turowola-Kolonia
    Tak przy sprowadzaniu mondka jakieś dwa lata temu

    [i][i][i] Już nigdy nie będzie tak samo...

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    jaki masz kolorek oleju wspomagania i jaki w skrzynce automat. (wazny zapach!!!) ??

  10. #9
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wymień i się nie zastanawiaj - olej też się starzeje. Myślisz, że po 200 kkm i np. 10 latach użytkowania jest jak nowy?? Mocno bym się zdziwił

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    weź stary olej na palec i rozsmaruj po dłoni i weź nowy świeży olej na palec i rozsmaruj po dłoni- różnicę w jakości wyczujesz sam ... olej we wspomaganiu wymieniłem i jestem bardzo zadowolony bo zaczęło ono moim zdaniem lepiej działać .... w skrzyni też zamierzam :metal

    a jak lubisz ten automat to się nawet nie zastanawiaj tylko zmieniaj
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  12. #11
    VeruS
    Gość
    Znajomemu powiedzieli, żeby nie zmieniał oleju w skrzy biegów póki nic się nie dzieje. Oczywiście. Niech jeździ na starym oleju aż szlag trafi skrzynie biegów… Przynajmniej potem będzie woda na młyn odwetowców, że automaty to lipa…

    W szkole nauczono mnie, że płyny ustrojowe w samochodzie powinno się zmieniać raz na dwa lata przy minimalnych przebiegach. Przy większych przebiegach olej wymienia się tak jak zaleca producent a jeszcze lepiej doświadczenie. Producent uważa, że oleju w skrzyni biegów się nie wymienia… Dlaczego zakłada, że przez 8 lat zrobię 60 000 km… skoro zrobiłem w ostatnim roku 80 000.

    W silniku wymieniam olej co 10000 km. Może zbyt często
    W skrzyni nie wiem co ile powinno się wymieniać. Wymieniam co 50000 km. Wydaje mi się, że zbyt rzadko.
    W pozostałych układach
    Hamulce co 60000
    Serwo co 60000
    Klima – uzupełnianie co roku.

  13. #12
    widzę że wszyscy są za wymianą ale czy są użytkownicy którzy wymienili olej w wyżej wymienionych układach i coś się rozszczelniło zaczęło przeciekać lub źle pracować a co gorsze zepsuło się całkowicie

  14. #13

    Re: [MkI] wymienić olej czy nie

    Cytat Zamieszczone przez waldek79
    skrzyni automatycznej.
    pytam ponieważ jestem jednym z przeciwników takowej wymiany (producent wg książki też tego nie zaleca)
    BZDURA!!!! podaj mi skan lub strone gdzie producent jest przeciwny wymianie oleju w skrzyni ASB!!

    wejdz sobie na www.automat.pl lub http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=24830 i zasiegnij opini fachowcow a nie Panow Zdziskow z za winkla co automatyczna skrzynie widzieli na discouvery lub na tvn turbo!
    olej jak i inne plyny sie powinno wymieniac regularnie tylko "ciemnota" z polski OSZCZEDZA!!!
    zreszta nie ma co wiekszosci tego tlumaczyc bo i tak zbyt wiele nie zrozumie co to profilaktyka

    PS dodam jeszcze ze w polsce skrzynie ASB powinno serwisowac sie u ludzi co maja o tym pojecie a nie u chlopakow czy mezczyzn po ZSZ ukonczonej gdzies w Klewkach...

    spis dobrych i zlych zakladow na www.automat.pl

  15. #14
    VeruS
    Gość
    Tak. Zdarzyło mi się coś takiego kiedy nie przypilnowałem mechaników i do mojego senatorka zamiast oleju mineralnego wlali syntetyk. Silnik zostaw wewnętrznie rozszczelniony i rozsypał się dosłownie po 6000 km.
    W skrzyni biegów w pontiacu mojego znajomego mechanicy twierdzili, że oleju nie należy zmieniać… bo po co. W pewnym momencie olej nabrał zapachu palonego sprzęgła. Wtedy został już tylko remont skrzyni biegów. Po przekroczeniu tej graniczy wymiana oleju już na nic się zda

    Odpowiem pytaniem na pytanie.

    Dlaczego w skrzyniach automatycznych znajduje się filtr oleju porównywalny z filtrem montowanym w silnikach.
    Dlaczego w układach wspomagania kierownicy montowane są filtry (tylko mało kto o tym wie) i się je wymienia.
    Co znaczy 180+100000 km czy to znaczy, że masz 100180 km czy 280000 km.
    Jakie typy olejów masz w silniku, serwo, skrzyni biegów i układzie hamulcowym.
    Na tej podstawie mogę podpowiedzieć co możesz wlać i jakie płyny warto wymienić.

    Pozdrawiam,

  16. #15
    VeruS

    cos czuje ze kolega ci wiele nie powie

    a ja ci cyka "amerykanskie mondeo" na polskim serwisie??

  17. #16
    VeruS
    Gość

    Re: [MkI] wymienić olej czy nie

    Cytat Zamieszczone przez frompoland
    Cytat Zamieszczone przez waldek79
    skrzyni automatycznej.
    pytam ponieważ jestem jednym z przeciwników takowej wymiany (producent wg książki też tego nie zaleca)
    BZDURA!!!! podaj mi skan lub strone gdzie producent jest przeciwny wymianie oleju w skrzyni ASB!!

    wejdz sobie na www.automat.pl lub http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=24830 i zasiegnij opini fachowcow a nie Panow Zdziskow z za winkla co automatyczna skrzynie widzieli na discouvery lub na tvn turbo!
    olej jak i inne plyny sie powinno wymieniac regularnie tylko "ciemnota" z polski OSZCZEDZA!!!
    zreszta nie ma co wiekszosci tego tlumaczyc bo i tak zbyt wiele nie zrozumie co to profilaktyka

    PS dodam jeszcze ze w polsce skrzynie ASB powinno serwisowac sie u ludzi co maja o tym pojecie a nie u chlopakow czy mezczyzn po ZSZ ukonczonej gdzies w Klewkach...

    spis dobrych i zlych zakladow na www.automat.pl
    Easy man

  18. #17
    przepraszam ale troche mnie ponioslo... ludzie nie dbaja o swoje wozki a pozniej narzekaja... tak samo jak mowia ze w niemczech to auta utrzymane... nie zastanawiaja sie czemu??? (no podaja dwie kwestie-drogi i paliwo) a co z reszta??

  19. #18
    VeruS
    Gość
    Zapomniałeś jeszcze o ręce czy woli Boga :metal

    Pociesz się, że nie jeżdżą Twoim samochodem dodatkowo ktoś musi napędzać rynek części wtórnych oraz generalny rynek motoryzacyjny. Jak autko wytrzyma 119000 km jak toyota znajomej… to kończy płacić leasing i bierze kolejne autko… Jej brocha mogła wymienić chociaż raz olej w silniku . A w instrukcji i w serwisie nic jej nie powiedzieli, że jest taka konieczność … a mi nie chciała uwierzyć

    P.S. Jestem bardzo zadowolony chociaż już odczuwa się brzemię wieku i przebiegi 260000 km.

    Pozdrawiam

  20. #19
    no masz racje, szczescie ze nie jezdza moim autem

  21. #20
    prosze cytat z książki sam naprawiam ford mondeo

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9c1748e1a.html


    180 (+100) tys km oznacza że ma na liczniku 180 tys km ale równie dobrze może mieć najechane 280 tys km

Podobne wątki

  1. [MkII] st200 olej w skrzyni ? jaki i ile i jak go wymienić :)
    By GrekuPL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 16:45
  2. [MkIII] Jak wymienić olej w skrzyni?
    By Ar2rB in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 23:43
  3. [MkI] czy ktoś wie jak wymienić olej w automacie
    By lojes in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-10-2007, 15:55
  4. [MkIII] Czy wymienić olej
    By Kwinto in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2006, 14:14
  5. Jaki olej do 1,8TD, co wymienić?
    By NORDWEST68 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-04-2005, 12:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów