+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Gość

    [MkI] Olej do wspomagania

    Panowie - kilka tematów niżej pisałem, że z pompy do wspomagania układu kierowniczego wydobywają się dziwne dzwięki. Większość osób pisała, że częsta przyczyna jest zły stan oleju smarującego układ...
    Poszedłem do samochodu, otworzyłem maskę i przeżyłem szok - zbiorniczek jest pusty !!!
    Koledzy jaki olej mam wlać ? i jak tę czynność przeprowadzić ?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM

    Re: [MkI] Olej do wspomagania

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ek
    Panowie - kilka tematów niżej pisałem, że z pompy do wspomagania układu kierowniczego wydobywają się dziwne dzwięki. Większość osób pisała, że częsta przyczyna jest zły stan oleju smarującego układ...
    Poszedłem do samochodu, otworzyłem maskę i przeżyłem szok - zbiorniczek jest pusty !!!
    Koledzy jaki olej mam wlać ? i jak tę czynność przeprowadzić ?
    no to juz wiesz dlaczego masz dziwne dźwięki ... wlej mobil atf 220- kup ze 2 butelki (jest po ok 23 złote) bo nie wiadomo ile ubyło ... i KONTROLUJ poziom płynu bo skoro dźwięki pojawiły się nagle to znaczy że możesz mieć gdzieś wyciek... najlepiej zanurkować pod auto i obejrzeć wszystko
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    przekładniowy forda
    nie jest droższy od innych

    zlej resztę starego jeśli jest

    i zalej nowy

    pod zderzakiem massz chłodnicę oleju wspomagania
    na króćce są nałożone węże od wspomagania
    zdejmij je i zlej resztke oleju do zbiornika

    zalewając świeżym olejem pamiętaj by pierwszym wlewem przepłukać układ
    zlej płukankę i zalej na gotowo
    częstą przyczyną wycieku oleju w MDo jest rurka podchodząca do pompy od spodu> na jej połączeniu z pompą
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  5. #4
    Gość
    zlej resztę starego jeśli jest Smile
    Obawiam się, że układ jest pusty... zaleję świeży olej i zobaczymy co się będzie działo. Mało brakło, a bym pompę zatarł.

    wlej mobil atf 220- kup ze 2 butelki (jest po ok 23 złote)
    słyszałem, że jest dobry...

    Panowie, a jak to się dzieje, że gdy silnik się nagrzeje to pompa zaczyna chodzić znacznie ciszej ?

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    olej robi się rzadszy bo ciepły
    ale jeśli pompa hałasuje na zimnym to raczej regeneracja Cie czeka
    ale nie ma co gdybać sprawdź najpierw co da zalanie olejem
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  7. #6
    Gość
    ile kasy szykować na regenerację ?

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    pompę wymieniaj bo kupisz za 150-200 zeta sprawną ... jeżeli cieknie maglownica to regeneracja kosztuje ok 500 zeta i masz jakąś gwarancję ... poszukaj na przewodach czy nie popękały ... popatrz także czy chłodniczka płynu (o ile ją wogóle masz) nie zgniła i czy to ona nie puszcza ... zalej płyn najpierw i może objawy ustąpią...

    a olej mobil atf220 jest o połowę tańszy od oryginalnego i w szczególności na płukanie układu nadaje się idealnie -choćby ze względu na cenę- ja go zalałem i jeżdzę- kiera chodzi duuużo lżej :metal ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  10. #9
    panowie czy myslicie ze taki olej tez moze byc ?

    http://moto.allegro.pl/item147535183...ron_ii_1l.html
    czy raczej taki
    http://moto.allegro.pl/item147535175...ron_ii_1l.html

    czy moze jeszcze jakis inny no oczywiscie oprocz oryginalnego bo drogi
    Pozdrawiam

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    fordowski nie jest znacząco droższy, ale jeśli bym miał wybierać to mobila
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez rc23
    fordowski nie jest znacząco droższy, ale jeśli bym miał wybierać to mobila
    mobil 22 zeta u mnie w sklepie a ford'a kosztuje 55 w większości miejsc gdzie można go dostać więc jest 2 krotnie droższy .... ale jakoś bardziej ufam tańszemu mobilowi ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  13. #12
    Gość
    kupiłem mobila za 23 zł... dolałem ok 1/2 litra pokręciłem trochę kierownicą i widziałem w zbiorniczku bąbelki tak jakby powietrze po czym zbiornik połknął trochę oleju, uzupełniłem do poziomu max i odpaliłem - przestało zgrzytać... obejrzałem dokładnie instalację i stwierdzam że mam wyciek na wężyku przy zbiorniczku, niewielki ale jest ... dziękuję wszystkim za porady i pomoc...

  14. #13
    Kursant
    Opis
    mondeo
    Od
    08 Dec 2006
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Ford stosuje czerwony płyn do układów wspomagania. Nie próbuj kupować oryginalnego bo kosztuje 56 zł w serwisie. Wystarczy zastosować zwykły czerwony za 15 zł / 1 litr . W fordach lubią iść maglownice a to duży wydatek, tak że lej i obseruwj gości

  15. #14
    Gość
    W fordach lubią iść maglownice a to duży wydatek, tak że lej i obseruwj gości Dres latam
    Zgadza się... raz na ten tysiąc kilometrów [jakis tydzień] otwieram machę, ubieram biały fartuch i patrze co mojemu mondaskowi dolega...
    A z tego co zobaczyłem poziom oleju w układzie wspomagania to bardzo istotny parametr eksploatacyjny Forda Mondeo - brak niespełna 1/2 litra i zgrzyt jak nie wiem co

  16. #15
    Witam.

    U mnie natomiast niemilosiernie zgrzyta przy skreceniu kol na maksa. Sprawdzalem i olej w zbiorniczku wspomagania jest (jak sie patrzy do srodka to tak pod szyjke - olej jest czarny). Ale jak sie skreci przy odkreconym zbiorniczku to zęby mozna polamac z tego zgrzytu .

    Czy dolanie oleju do maksa cos da czy wymienic go?
    Czytalem ze oleju wspomagania nie powinno sie wymienic, bo mozna "rozszczelnic pompe" i calosc sie posypie.

    Dzieki za rady.
    Pozdr.
    Najlepsze Francuskie Wina: www.winnyraj.pl

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar szwagier
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII
    Od
    30 Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez laylow
    Witam.

    U mnie natomiast niemilosiernie zgrzyta przy skreceniu kol na maksa. Sprawdzalem i olej w zbiorniczku wspomagania jest (jak sie patrzy do srodka to tak pod szyjke - olej jest czarny). Ale jak sie skreci przy odkreconym zbiorniczku to zęby mozna polamac z tego zgrzytu .

    Czy dolanie oleju do maksa cos da czy wymienic go?
    Czytalem ze oleju wspomagania nie powinno sie wymienic, bo mozna "rozszczelnic pompe" i calosc sie posypie.

    Dzieki za rady.
    Pozdr.

    Przy skręceniu na maksa odpowietrzasz układ wspomagania. U mnie (i jak sądzę u każdego) zgrzyt jest.
    NIGDY NIE DOLEWAJ PONAD MAX (sorki krzyk zamierzony). prawdopododobnie nadmiar płynu wywali Ci uszczenieniami, a co za tym idzie naprawa (prawdopodobnie maglownicy) skutecznie wyszczupli portfel.
    Ostatnia Twoja wątpliwość - Jeszcze nie słyszałem nikogo komu wymiana oleju rozwaliła wspomaganie. Co więcej. Większość z Nas wymienia płyny po kupnie używanego auta. Patrząc pod tym kątem nie można wymieniać płynu hamulcowego????(przecież to też żadki olej tak jak we wspomaganiu). Moim zdaniem BZDURA ale to tylko moje zdanie.

  18. #17
    Cytat Zamieszczone przez szwagier16

    Przy skręceniu na maksa odpowietrzasz układ wspomagania. U mnie (i jak sądzę u każdego) zgrzyt jest.
    NIGDY NIE DOLEWAJ PONAD MAX (sorki krzyk zamierzony). prawdopododobnie nadmiar płynu wywali Ci uszczenieniami, a co za tym idzie naprawa (prawdopodobnie maglownicy) skutecznie wyszczupli portfel.
    Ostatnia Twoja wątpliwość - Jeszcze nie słyszałem nikogo komu wymiana oleju rozwaliła wspomaganie. Co więcej. Większość z Nas wymienia płyny po kupnie używanego auta. Patrząc pod tym kątem nie można wymieniać płynu hamulcowego????(przecież to też żadki olej tak jak we wspomaganiu). Moim zdaniem BZDURA ale to tylko moje zdanie.
    Wielkie dzieki za rade.

    Czytalem tu na forum, ze w plynie wspomagania po jakims czasie pojawiaja sie opilki metalu z pompy i jak wymienimy plyn i zalejemy czysty to pompa bedzie miala za duze luzy i padnie.

    No ale skoro mowisz ze nie ma problemu to Ci wierze.

    Jeszcze raz dzieki za wyjasnienie sprawy i za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Najlepsze Francuskie Wina: www.winnyraj.pl

Podobne wątki

  1. [MkIII] Olej do wspomagania
    By duncar in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 23:08
  2. [MkII] Olej układu wspomagania...
    By Mzzyku in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 22:08
  3. [MkII] Olej wspomagania
    By dlugi64 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2007, 10:31
  4. [MkII] Olej do wspomagania
    By Kamil902 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-05-2007, 14:06
  5. [MkII] Olej układu wspomagania
    By Esperal in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 01:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów