Zamknięty temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    pakiet ST200
    Od
    23 Jul 2006
    Mieszka w
    Koluszki

    Uchwyt na napoje. Opis ze zdjęciami.

    Dla mnie największy minus wnętrza mk2 to brak uchwytów na napoje i choćby najmniejszej półki na odłożenie telefonu. Jedyne znośne patenty jakie widziałem to montaż uchwytów z nubiry nad radiem (jeśli ktoś ma 1din).
    Ja mam VNR9000 i nie zamierzam go zmieniać, dlatego zrobiłem po swojemu.

    Dwa razy wylana ta sama kawa to przynajmniej o jeden raz za dużo :-)

    Użyłem uchwytu od vectry C montowanego w tylnej kanapie ponieważ spełnia warunki:
    - ma "kołnierz" który maskuje otwór
    - od spodu zamek zatrzaskujący w miejscu montażu
    - jest na dwa kubki
    - pasuje kolorystycznie
    - jest płaski na całej długości

    Minusem jest, że jest odrobinę za długi - tak o 1-2cm. Gdyby ktoś znalazł coś co da się zamontować zamiast niego, to proszę niech podzieli się informacją. Inny jaki znalazłem z kołnierzem był z BMW 7, ale był srebrny i kosztował tyle, że szkoda gadać :-)



    Na miejsce montażu wybrałem prawą stronę tunelu ponieważ ta część jest bez żadnych krzywizn, a pod radiem jest mnóstwo miejsca.

    Zacząłem od znalezienia poziomu i zaznaczenia ołówkiem. Z kartonu wyciąłem szablon kołnierza i tyłu uchwytu, żeby łatwo przymierzać na tunelu.
    Niestety uchwyt jest dość długi i niewiele jest miejsca na manewr prawo - lewo. Z lewej przeszkadza wybierak, z prawej kończy się plastik tunelu. Jeśli go rozetniemy to stracimy całą sztywność plastiku potrzebną do montażu "na wcisk".
    Najpierw nawierciłem kilka otworów, a potem ciąłem brzeszczotem do metalu wzdłuż linii.
    Pierwsze wycięcie otworu.




    Wysokość otworu da się ustalić bardzo precyzyjnie. Musi zrównać się powierzchnią plastiku za mieszkiem. Tak jak przyłożona jest poziomica.




    Wycinamy dwa plastikowe kawałki. Jeden widoczny na zdjęciu, drugi zasłania dźwignia zmiany biegów. Nie wiem do czego one są wykorzytywane. Ramka mieszka montowana jest wyżej więc nie ma co ich żałować :-)




    Z bliska skrajne położenia otworów po końcowym dopasowaniu pilnikiem.






    Biały plastik wybieraka spiłowałem w jednym miejscu o około 2mm tak, żeby nie dotykał obudowy uchwytu.




    Otwór musi być bardzo ciasno spasowany. Wszelkie poprawki wygodnie robi się pilnikiem.




    Po umieszczeniu w otworze trzeba docisnąć plastik tunelu od wnętrza tunelu, tak żeby krawędź zatrzasnęła się w "zamku" uchwytu (tym rowku zaraz przy kołnierzu). Dobrze jest nieco spiłować krawędź pod kątem, żeby łatwiej się zatrzasnęła.




    Po zatrzaśnięciu ładnie przylega na całej długości. Przez to, że zamek jest tylko od spodu uchwyt sam poziomuje się i dociska do tego czarnego plastiku za mieszkiem.








    Faza testów :-)



    Nawet nie spodziewałem się, że wyjdzie tak stabilnie. Żadnego kleju i wkrętów i około godzina pracy. Dostęp z miejsca kierowcy bardzo wygodny i nie przeszkadza pasażerowi.
    Koszt - 29 PLN.
    MKII 1.8 kombi '98 pakiet ST200
    MKII ST200 kombi '99

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [MkIII] Uchwyt na napoje
    By sedek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 08:00
  2. [MkIII] Uchwyt na napoje nie blokuje się
    By Zyto45 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 21:22
  3. [MkI] Uchwyt na napoje
    By Paco in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 01-07-2007, 23:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów