+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    A tak, też żem czytał o tym - ponoć często pomaga na szarpanie na niskich biegach
    Dobra, zmiana!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    ta skrzynia to AWF21. Volvo, Sabb używają też tą skrzynie i zalecają wymiane oleju co 50.000km Ford chyba co 60 tys. To warto pilnować i warto wiedzieć czy tak było robione.
    Jak nie szarpie to nie ma co robić update. Te skrzynie dojeżdżają bez remontu najczęściej do 200-250 tys.km. Warto wiedzieć czy coś robiono
    Pozdrawiam

  4. #23
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    A wiecie Panowie może na czym polega ten update i co wnosi ?

    ---------- Post added at 10:48 ---------- Previous post was at 09:04 ----------

    Kurde no !!!
    20800 plus pełna ścieżka diagnostyczna za 250 zł gratis i nie chcą już nawet złotówki opuścić

  5. #24
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    A ja dzisiaj przy zakupie Mondeo
    Stargowalem 1500 zł
    Pozdrawiam

  6. #25
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Dobra Panowie, chwila prawdy.
    Auto jest po ścieżce.
    - gdzieś od dołu olej - miska, osłona silnika, dolny wąż od turbiny mokre - koszt naprawy nieznany
    - oberwana tuleja wahacza wzdłużnego tylnego prawa strona - koszt oryginalnego wahacza, wymiany i geometrii 1k pln - mój mechanik twierdzi, że przerobił już wszystkie zamienniki i zawsze auto pływa i trzeba zakładać oryginał - nie da rady wymienić samej tulejki ?
    - luzy w przekładni kierowniczej na listwie - mechanik mówi maglownica do regeneracji - koszt naprawy 1k pln - nie da się wymienić samej listwy ?
    - tylne klocki do wymiany
    - nierówna praca silnika - wygląda na zapchany układ wydechowy - czyli DPF - albo się przepali albo do wycięcia/zastąpienia - koszt ???
    - przednie tarcze delikatnie biją przy hamowaniu z dużej prędkości - do wymiany - koszt ok. 500 PLN

    Zauważyłem, że tylna klapa jest trochę nierówno. Ktoś cofał i uderzył w jakiś słupek na wysokości wkręcanego zaczepu. Belka pod zderzakiem poszła do góry bo w tym miejscu czuć, że zderzak jest wyżej i obcierał o klapę przy zamykaniu. Nie czuć tego bo lakier na klapie i zderzaku już się obtarł. Z zewnątrz nic nie widać.

    Załączam 9 stron tego co wyszło na komputerze. Większość wg rafantka z Ford Serwis wynika z rozładowanego/odpinanego akumulatora i braku komunikacji z modułami. Rozpinali akumulator i rozbierali przód jak robili błotnik. No i DPF, EGR.










    Zapomniałem, że wyszło coś z siłownikiem tylnych drzwi. Zamykają się albo nie, na ryglowaniu się zamykają, otwierają się też losowo.
    Nie działa klakson.

    Moim zdaniem warto i tak kupić, biorąc pod uwagę:
    - cenę auta poziomie 20k gdzie na alledrogo od tej ceny startują auta w stanie niewiadomym w opcji golas
    - koszty napraw, o których wiem ok. 3k pln
    - stan wnętrza auta, które wygląda jak nowe (oprócz fotela kierowcy - skóra jest zabrudzona (nie ma pęknięć), alcantara jest zmechacona - można pomyśleć o jakiejś regeneracji)
    - jego bezwypadkowość na 99%, wszystkie szpary równe oprócz wspomnianego bagażnika, lakierowane drzwi i błotnik
    - automat, który wg speca jest sprawny
    - potwierdzoną przeszłość auta
    - wyposażenie auta Titanium:
    a) tapicerkę skóra-alcantara - zawsze taką chciałem
    b) Convers+, który chciałem bo fajnie wygląda - trzeba będzie zrobić upgrade
    c) felgi 17" w takim wzorze jak chciałem mieć
    d) reflektory xenonowe - mam w MK3 i chciałem w MK4 a jest to rzadka opcja nawet z Titanium
    e) radio co prawda nie Sony jak chciałem ale jest z opcją telefonu - do wymiany na Sony

    Niewiadome:
    a) akumulator albo się naładuje albo trzeba kupić nowy
    b) DPF albo się przepali albo trzeba będzie wyciąć/zastąpić - trzeba wyłączać w kompie ?
    c) EGR do przeczyszczenia albo zaślepienia - trzeba wyłączać w kompie ?
    d) alternator może być do regeneracji chyba, że błąd na komputerze jest przez rozładowany akumulator
    e) z dołu gdzieś leci bo w oleju jest miska, osłona silnika, dolny wąż od turbiny - tutaj jest największa potencjalna mina - jednak czuć, że turbo pompuje i nic nie gwiżdże
    f) rafantek z Ford Serwis powiedział, że wtryski są ok ale w górnej granicy normy - da się to sprawdzić przez komputer jak auto chodzi na biegu jałowym ? bo mam wątpliwości
    g) rafantek z Ford Serwis powiedział, że turbina jest ok - da się to sprawdzić przez komputer jak auto chodzi na biegu jałowym ? bo mam wątpliwości

    Cena do zapłacenia 20 500 PLN.
    Ostatnio edytowane przez Raschey ; 04-02-2017 o 18:26

  7. #26
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    byłeś w Fordzie więc u źródła wiedzy i tam powinieneś uzyskać odpowiedzi na swoje pytania
    Pozdrawiam

  8. #27
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Wygląda na to, że nie trzeba wcale wymieniać maglownicy.
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212971
    Z tego co czytam warto wyczyścić EGR i kolektor bo straszny syf się tam robi i muli auto.
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217022
    Co do DPF-a przelecę się autostradą i zobaczymy. Jak się nie wypali zdemontuję, zaleję polecanym środkiem i powinno być ok.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...2-zapchany-DPF
    Znalazłem też, że da się wymienić samą tuleję i nie trzeba całego wahacza kupować. No i geometrię trzeba potem zrobić.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...%82u%C5%BCnego
    Tych tulei nie trzeba wymieniać param ?

    Więc wychodzi, że da się temat ogarnąć w rozsądnych kosztach.
    W ogóle to zastanawiam się czy nie lepiej zaślepić EGR i wyciąć DPF-a.
    Trzeba jeszcze będzie umyć silnik i ogarnąć skąd ten olej.

    czeslaw555 odpowiedzi, które uzyskałem mnie nie zadowalają i jak widać są też inne sposoby rozwiązania problemu i nie musi to kosztować 3k pln.

    Warto zainwestować w taki interfejs ?
    https://viaken.pl/pl/polski-elm327-v...scan-2014.html
    Bo płacić 100 za odczyt błędów to trochę paranoja.

    Wytargowałem jeszcze, że w cenie zakupu naprawią część rzeczy, która jest do zrobienia.
    Ostatnio edytowane przez Raschey ; 07-02-2017 o 11:07

  9. #28
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    @Raschey czyli że kupiłeś?
    Dobra, zmiana!

  10. #29
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    A jakoś tak wyszło @lyssy. Tym bardziej, że gadałem z tym gościem co miał auto od nowości.
    Auto serwisowane na bieżąco, żadnego druta. Odkupił auto z firmy jak zmieniał pracę i dał żonie stąd nagle takie niskie przebiegi.
    Ostatni olej 5W30 zmieniany przy 217 900 razem z rozrządem 23.02.2016. Gość mówił, że nic nie wie żeby jakiś olej gdzieś kiedykolwiek leciał więc pewnie tak jest od wymiany rozrządu. Muszę mu uwierzyć na słowo póki sam się nie przekonam.
    Auto stoi na razie na serwisie Opla. Zamówili sygnał, bo nie działał i szukają siłownika do zamka w tylnych prawych drzwiach.
    Dzisiaj mi gość z Opla płakał, że w Fordzie kosztuje 1k PLN i szukają zamiennika. Jak nie znajdą to kupią oryginał.
    Powiedziałem, że w pełni to rozumiem. Poprosiłem też żeby zrozumiał mnie, że nie odbiorę samochodu, w którym nie zamykają się drzwi.
    Mają jeszcze naprawić regulację wysokości fotela kierowcy (ta plastikowa zębatka - w MK3 też mi się zepsuła). I mają umyć ten upaprany w oleju od spodu silnik.
    Dzisiaj jak byłem chciałem się jeszcze przyjrzeć autu. Może coś jeszcze bym znalazł. Gość powiedział w każdym razie, że nie wolno postronnym osobą wchodzić na serwis. W sumie to już mi nawet głupio znajdować następne rzeczy. Zaraz będzie, że wymieniają mi pół auta. Nawet za 21700 w takim stanie jak był, bym go wziął. Tym bardziej, że gość, który miał to auto od nowości potwierdził historię i auto jest w porządku.
    Jak zrobią do piątku to odbiorę. Jak nie to za tydzień, bo w sobotę lecę na narty. Nie spieszy mi się, za stary już na to jestem.
    A i jeszcze się wywiedziałem, że kod do radia jest schowany za popielniczką Także nie muszą już Panowie do Forda po kod dzwonić.
    Ps.
    Powiem Wam, że oni w tym Oplu mają naprawdę ciekawe auta co im ludzie zostawiają. Astra H z 2009 kupiona i serwisowana u nich, przebieg 27 000 !!! Pani przyszła i wzięła nową Astrę a tą zostawiła w rozliczeniu.
    Ostatnio edytowane przez Raschey ; 07-02-2017 o 23:29

  11. #30
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    No to Ci powiem, że to wygląda na niezłego rodzynka, tym bardziej, że cena też mocno przyzwoita Zatem szerokości i bezawaryjności
    Dobra, zmiana!

Podobne wątki

  1. Mondeo MK3 1.8 TDCI 130KM
    By kamilesp in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 18:21
  2. [MkIV] Mondeo MK4 2.0 TDCI 130KM automat
    By Dzanek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 01:15
  3. Mondeo MkIII 2.0 TDCi 130KM Durashift 5-tronic - wrazenia po 889km
    By Administrator in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów