+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie

    MK4 ale narazie brak sprecyzowanych oczekiwań i same dylematy - help :)

    Witam raz jeszcze już zapoznałem się pobieżnie z opiniami na temat silnika 2,0TDCI (mk4) ale nie miałem żadnej styczności z mk4, wiec najpierw zapytam o wasze opinie jak wygląda kwestia wyciszenia tego auta (chciałbym wiedzieć jak to się ma do A6C5 czy BMW E60) z tą jednostką ? chodzi mi o jazdę autostradową ? na ile znaczące są modyfikacje z marca 10r dla tej jednostki żeby usilnie poszukiwać poliftowego egzemplarza ? akurat mam w zasięgu do wzięcia pewne auto ale wersje 115 przedlift choć znowu niby to nie wada wg tego co tu znalazłem (wiadomo że demon to nie jest ale ponoć zmiana softu to pestka ? prawda to ? ) ,lub druga opcja ( mega wyzwanie ) znalezienie 2,5T ?
    proszę o śmiałe wypowiedzi i można nawet jechać jak gafę gdzieś strzeliłem
    Ostatnio edytowane przez krzysiekjx1 ; 06-02-2017 o 10:21

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    w aucie jest cicho,
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    na ile znaczące są modyfikacje z marca 10r dla tej jednostki żeby usilnie poszukiwać poliftowego egzemplarza
    nie znaczące aż tyle.


    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    akurat mam w zasięgu do wzięcia pewne auto ale wersje 115 przedlift choć znowu niby to nie wada wg tego co tu znalazłem (wiadomo że demon to nie jest ale ponoć zmiana softu to pestka ? prawda to ?
    prawda, jest to pestka
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    lub druga opcja ( mega wyzwanie ) znalezienie 2,5T ?
    to jak szukanie igły w stogu siana, dobre są drogie.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    jak tak na szybko spojrzałem na niemiecki rynek wtórny to w ogóle ceny trzymają się wysoko i dla diesla i dla benzyny

    teraz zastanawiające jest skąd u nas się biorą auta że są tak tanie ?

  5. #4
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    odpowiedź jest bardzo prosta, jak to teraz się mówi " z drugiego sortu"
    Pozdrawiam

  6. #5
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez czeslaw555 Zobacz posta
    odpowiedź jest bardzo prosta, jak to teraz się mówi " z drugiego sortu"
    kosmetycznie jeszcze do przełknięcia, bo nadal jedzie ale jak po reanimacji mechanicznej z pominięciem sztuki prawidłowej naprawy to już może być mniej przyjemnie

    ten byłby w sam raz https://www.mobile.de/pl/Samochod/Fo...237675581.html
    tylko trochę nie ten budżet

    tu zaś nie wytłumaczalny cud cenowy
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#xtor=SEC-8

    ale i przebieg dużo większy choć i tak zastanawiające jest po co ktoś montuje gaz w importowanym aucie,które idzie na sprzedaż ???
    Ostatnio edytowane przez krzysiekjx1 ; 06-02-2017 o 11:32

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta

    teraz zastanawiające jest skąd u nas się biorą auta że są tak tanie ?
    Odpowiedź jest bardzo prosta, bo mają cofane laczniki lub są składane z dwóch lub 3 aut, lub komuś akurat udało się trafić fajną sztukę w niskiej cenie co się zdarza coraz częściej ale rzadko. Może też być że auto miało uszkodzone 3 części karoserii, właściciel dostał za to dobre pieniądze i zamiast naprawiać to sprzedaje lekko uszkodzone kasuje 💶 i kupuje inne. W Polsce są wymieniane części na używane żeby nie było że coś robione i gotowe a Ty kupujesz jako bezwypadkowe, też musimy rozróżnić pojęcie "bezwypadkowy" bo w PL ludzie popadają w lekką skrajności i paranoje z tą bezwypadkowoscia. Moje auto przed paroma miesiącami miało prawie szkodę całkowita po lekkiej obcierce błotnika (około 10 cm) i lampy( 3 ryski na lampie) , czy to znaczy że auto jest wypadkowe i już nie jest warte uwagi ?? Moim zdaniem nie.



    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  8. #7
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    ostatnio sprawdzałem 8 Mk4 z PL salonu, na 8 szt sześć (6) było po korekcie, więc dalej tematu nie zgłębiałem, pozostałe 2 szt były OK i jedna z nich została sprawdzona i kupiona. Malowana jedynie była maska, reszta oryginał.
    Jednak wśród sprowadzonych to nie będzie jedyna wada, najczęściej jest jeszcze coś, ale to zależy też kto czego szuka.
    Czy np. godzi się na to aby być oszukany i kupuje, czy chce auto w dobrym stanie, po jakiś niewielkich naprawach lakierniczych, czy też nie. Czy jest mu obojętny wałek na VAT, czy zgadza się na zaniżoną kwotę na umowie/rachunku, czy chce kupić auto dobre i papierowo wolne od wad.
    Pozdrawiam

  9. #8
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez czeslaw555 Zobacz posta
    ostatnio sprawdzałem 8 Mk4 z PL salonu, na 8 szt sześć (6) było po korekcie.....

    ...... czy chce kupić auto dobre i papierowo wolne od wad.
    można samodzielnie zweryfikować taką korektę w jednoznaczny sposób ? czy to jakaś większa sztuka wymagająca głębszej ingerencji ???


    każdy chce dobre i wolne od wad ale w rozsądnej rynkowej cenie a nie +50%

  10. #9
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    każdy chce dobre i wolne od wad ale w rozsądnej rynkowej cenie a nie +50%
    a jak jest wykładnia owej rozsądnej cenie ? Jakie masz kryteria, czyli rocznik, wyposażenie, przebieg, silnik itp.
    Nie ma pojęcia , albo ja nie znam "rozsądna cena"


    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    można samodzielnie zweryfikować taką korektę w jednoznaczny sposób ?
    nie zawsze.
    Podstawa to znać przebieg z ASO, czym bliżej obecnej chwili tym bardziej możliwe że jest wiarygodny.
    Czym dalej, pozostaje matematyka, jednak w żadnym przypadku nie można mieć 100% pewności, jedynie prawdopodobieństwo...
    Pozdrawiam

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No tak zgodzę się z tobą ale nie ma co popadać w skrajności i paranoje bo sami sobie kupujący są winni bo wymagają auta 13 letniego z nowym lakierem a jak Ryska jest albo maska zmieniana /malowana to się krzywia i od razu chcieli by z 5000 taniej to nie ma co się dziwić że handlarze kombinują bo wolą wymienić, cofnąć licznik żeby nie słuchać tego marudzenia i niewiadomo jakich obniżek ceny, nie bronię tutaj nieuczciwych handlarzy i nie usprawiedliwiam takiego zachowania ale ludzie są sobie sami winni. Przecież jeżeli w aucie 10 czy 13 letnim był zmieniany , błotnik, szyba lub maska to znaczy że teraz to auto traci na wartości i mamy się krzywic i wymyślać?? O ile przy aucie nowym jest to zrozumiałe o tyle przy używanym już chyba niekoniecznie, przecież ktoś to auto naprawił i jest dalej w 100% sprawne to dlaczego kupujący chce je za bezcen? Tutaj na forum mamy przykład takiego chorego podejścia do Sprawy bo 95% zapytań o VIN dotyczą pięknych perełek z idealnym lakierem i z małym przebiegiem, nie widziałem żeby ktoś pytał o MONDEO z chociaż by malutkim uszkodzeniami, błotnika czy zderzaka, wyszukają same 8 czy 9 letnie "nówki", i kto w tej sytuacji jest winny? Przecież ludzie w PL oglądają auta 10.letnie z przebiegiem 130000 z BRD i wiedza podświadomie i zakładają ze licznik cofany a i tak takie auto biorą pod uwagę, czy to jest normalne?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  12. #11
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez czeslaw555 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    każdy chce dobre i wolne od wad ale w rozsądnej rynkowej cenie a nie +50%
    a jak jest wykładnia owej rozsądnej cenie ? Jakie masz kryteria, czyli rocznik, wyposażenie, przebieg, silnik itp.
    Nie ma pojęcia , albo ja nie znam "rozsądna cena"

    rozsądna dla mnie tzn to co podaje euro-tax + 10% można dołożyć jak stan ku temu skłania ( choć nie znam go dla MK4 )

    wymagań nie mam jakiś wygórowanych i raczej nie piszę się na auto poniżej 07r ,chciałbym żeby miało tempomati kiere w obszyciu ,fajnie jakby się trafiło z alcantrą , parktronikiem i to tyle albo aż

    ma być do żwawej jazdy i przy tym nie drenować kieszeni kosztami
    Ostatnio edytowane przez krzysiekjx1 ; 06-02-2017 o 12:02

  13. #12
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    świata i ludzi nie zmienisz jedynie niewielki odsetek ludzi dzięki forom potrafi zmienić podejście do zakup auta, czyli zacząć realnie oceniać sytuację i dokonywać słusznych, prawidłowych wyborów.
    Każdy ma też prawo do zakupu "igły" to jego sprawa choć zapewne oczekują akceptacji i potwierdzenia na forum że dokonali dobrego wyboru auta, nie dostaną... nad czym ubolewam, bo wolałbym częściej napisać " jedź, sprawdzaj, auto rokuje dobrze, albo jest dobre " itp

    ---------- Post added at 12:01 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    rozsądna dla mnie tzn to co podaje euro-tax + 10%
    to jest do kitu wyznacznik bo nie bierze pod uwagę wałków i stanu auta , tylko ceny, w tym sprowadzonych "rodzynków". Chcesz wyznacznik bardziej zbliżony do realiów ? To masz, opracowałem go na podstawie lat własnych doświadczeń. Sprawdza się o wiele lepiej niż euro-tax

    http://sprowadzanieaut-czeslaw555.bl...om/p/opis.html
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 06-02-2017 o 12:02
    Pozdrawiam

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta


    każdy chce dobre i wolne od wad ale w rozsądnej rynkowej cenie a nie +50%

    Nie zgodzę się, każdy chce dobre i wolne od wad z nowym lakierem w cenie - 50% a nie +50%

    A ty jakiego auta szukasz?? Czy jeżeli miał byś 2 takie same mondeo w tej samej cenie z takim samym przebiegiem, wyposażeniem itd. itp. różniły by się tylko tym że jeden by wyglądał pięknie bez potwierdzonej historii jak z salonu a drugi miał by jakieś małe uszkodzenia lakieru lub był baaardzo lekko rysniety lub miał leciutka wgniotke w drzwiach ale z potwierdzona historią to którego byś brał?? Założę sie ze perełke z na 100% cofniętym licznikiem Ale pewnie dla przekoru zaprzeczysz


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  15. #14
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    ymagań nie mam jakiś wygórowanych i raczej nie piszę się na auto poniżej 07r
    MK4 szły od 2007r


    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    chciałbym żeby miało tempomati kiere w obszyciu ,fajnie jakby się trafiło z alcantrą , parktronikiem i to tyle albo aż
    to jeszcze brakuje mi tutaj kwoty jaką przeznaczasz na zakup auta, wtedy możemy sobie powrzucać przykładowe auta które rokują ...
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 06-02-2017 o 12:06
    Pozdrawiam

  16. #15
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta


    każdy chce dobre i wolne od wad ale w rozsądnej rynkowej cenie a nie +50%

    Nie zgodzę się, każdy chce dobre i wolne od wad z nowym lakierem w cenie - 50% a nie +50%

    A ty jakiego auta szukasz?? Czy jeżeli miał byś 2 takie same mondeo w tej samej cenie z takim samym przebiegiem, wyposażeniem itd. itp. różniły by się tylko tym że jeden by wyglądał pięknie bez potwierdzonej historii jak z salonu a drugi miał by jakieś małe uszkodzenia lakieru lub był baaardzo lekko rysniety lub miał leciutka wgniotke w drzwiach ale z potwierdzona historią to którego byś brał?? Założę sie ze perełke z na 100% cofniętym licznikiem Ale pewnie dla przekoru zaprzeczysz


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    tam parę postów niżej (11:15) wyraziłem swój pogląd że niedoskonałą kosmetykę trawię
    gdybym miał możliwość nabycia zdrowego auta, przyjmę nawet takie po strzale w dupę czy przetarciu (przód ma być cały)
    wszystko jest kwestią różnicy ceny pomiędzy pełnowartościowym egzemplarzem a okazją
    wstępnie po tym co widzę na rynku przypuszczam że do 30 coś przyzwoitego w przedlifcie się kupi lub 40 w po ale może się mylę ( co do ceny jestem elastyczny i nie zagłębiałem się w temat jeszcze ba na tą chwile jestem na etapie edukacji )
    Ostatnio edytowane przez krzysiekjx1 ; 06-02-2017 o 12:17

  17. #16
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekjx1 Zobacz posta
    nie zagłębiałem się w temat jeszcze ba na tą chwile jestem na etapie edukacji
    więc zastosuj mój poradnik, link masz w poście powyżej. Edukacja zawsze może dać jakiś efekt
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkI] Dwa problemy, narazie :)
    By konju in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-08-2007, 21:53
  2. [MkII] Usuwanie rudej-dylematy
    By jaces in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 09:26
  3. [MkIII] Problem z klimą -nikt jak narazie nie wie co to jest
    By damian in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2006, 15:54
  4. Odpalanie 1.8 td - już nie problem-Narazie!!!
    By robdan in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-02-2006, 17:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów