+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa

    Mondeo MK3 2.0 TDCI 2003+

    Witam. Co sądzicie o tych dwóch egzemplarzach?
    Poszukuje własnie po lifcie 2003+ 2.0 TDCI 130km w manualu kombi najlepiej do kwoty 8500 chciałbym zdążyć z zakupem do wyjazdu na majówke
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6yHlmf.html
    lub

    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#xtor=SEC-8
    Dziękuję za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez CptPiggy ; 07-02-2017 o 13:33 Powód: błąd

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

    Imię
    Paweł
    Model
    MKIV
    Silnik
    2,0 TDCI 140->163 KM
    Od
    20 Jun 2016
    Mieszka w
    K-g ZKL
    po pierwsze załatw VIN-y do nich
    po drugie - oferta nr 3 - ostatnia - przynajmniej tutaj właściciel przyznaje że robił wtryski i pompę - co jest największą bolączką tego silnika - ja bym się tutaj zainteresował -
    około pół roku temu przeszedł regeneracje wtryskiwaczy paliwa , pompy paliwa oraz czyszczenie całego układu paliwowego w Lubartowie naprawa ta kosztowała ponad 3000zł

    ,poza tym - czy go ruda nie bierze

  4. #3

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Usefull Zobacz posta
    po pierwsze załatw VIN-y do nich
    po drugie - oferta nr 3 - ostatnia - przynajmniej tutaj właściciel przyznaje że robił wtryski i pompę - co jest największą bolączką tego silnika - ja bym się tutaj zainteresował -
    około pół roku temu przeszedł regeneracje wtryskiwaczy paliwa , pompy paliwa oraz czyszczenie całego układu paliwowego w Lubartowie naprawa ta kosztowała ponad 3000zł

    ,poza tym - czy go ruda nie bierze
    no ostatnia sztuka chyba najbardziej interesujaca jesli moze podeprzec to fakturami no i VIN podal tyle tylko ze procz tego co w internecie nie wiele z VIN-u odczytam bo nie mam wykupionego tego tam czegos zeby wszystko ladnie przeczytac
    WF0WXXGBBW4L5920

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez CptPiggy Zobacz posta
    WF0WXXGBBW4L5920
    brakuje jednego znaku

  6. #5
    Komisarz Awatar logos11
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    mondeo zombi MKIII 3.0 V6 2004 FL
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    1 Niepełny VIN
    2 Cytuję ogłoszenie: "około pół roku temu przeszedł regeneracje wtryskiwaczy paliwa , pompy paliwa oraz czyszczenie całego układu paliwowego w Lubartowie..... .....auto ostatnie pół roku było prawie wcale nie używane"
    To po co ładował tyle kasy? I nie jeździł?
    3 Czy w poliftach można było dostać takie fotele; czyli welur? W Mondeo do maja 2003 roku (produkcji) był dostępny welur (przedlifty), ale czy od czerwca 2003 roku jeszcze? Nie wiem?
    Po odpowiedzi na te pytania będzie dużo więcej wiadomo kupującemu....
    Pozdrawiam!
    Pierwsze MKI 1.8TD 90KM (1996) zombi, drugie MKIII 2.0TDCi 115KM (2004) zombi, trzecie MKIII 2.0HE+LPG 145km (2003 FL) Mondeo zombi.....Jest czwarte........... Mondeo (2005) MKIII 3.0 V6 zombi....

  7. #6

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    dziękuję.widzicie sami jestescie specami ja kompletnie tego nie widze tego co Wy widzicie rzeczy typu fotele nie takie no i jakies inne tam rzeczy. okazuje sie ze moge podniesc budzet do 10tys i juz widze duzo wiecej ladniejszych ciekawszych egzemplarzy 2004+. patrzylem na passaty bo wiem ze 1.9 tdi jest mniej awaryjne ale jezu jakie to drogie auta brzydkie w srodku slabo wyposazone i 400+ tys przebiegu .czemu passaty takie drogie?...
    a takie cacko?
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#xtor=SEC-8
    sa uczciwe komisy w ogole?
    Ostatnio edytowane przez CptPiggy ; 13-02-2017 o 17:16

  8. #7
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez CptPiggy Zobacz posta
    . patrzylem na passaty bo wiem ze 1.9 tdi jest mniej awaryjne ale jezu jakie to drogie auta brzydkie w srodku slabo wyposazone i 400+ tys przebiegu .czemu passaty takie drogie?...
    a takie cacko?

    sa uczciwe komisy w ogole?
    co rozumiesz pod pojęciem uczciwy komis ? komis jak sama nazwa wskazuje oferuje towar powierzony wiec nie ma interesu żeby cokolwiek manipulować

    drogi brzydki passat ??? no o urodzie nie będziemy dyskutować a wartość ustala rynek i o ile wartość pierwotna była zbliżona o tyle na rynku wtórnym ustala ją rynek i im tańsze auto w zakupie tym droższe w eksploatacji a 400tyś to pół życia dopiero dla VAGa

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar veg
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jan 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Komis ma interes żeby sprzedać jak najdrożej niejednokrotnie manipulując stanem faktycznym.

  10. #9

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    bo mam mega dylemat szczegolnie ze kobita powiedziala ze mi 2 tys dolozy bez oddawania:P ot taki prezent wiec moge poswiecic 12 tys na auto no i teraz jest problem. bo mondeo za taka kwote to spokojnie 2005+ dostane tylko boje sie tej pompy wysokiego cisnienia opilkujacej. a VW natomiast kupie 2002 more 2003 w tej kwocie z przebiegiem 300+ tyle ze ten silnik 1.9 tdi nie ma zadnej wpadki.pomozecie sie zdecydowac? Ogolnie mondeo podoba mi sie zdecydowanie bardziej wieksze, ladniejsze ,lepsze wyposazenie i mlodszy egemplarz natomiast VW kradna ale za to jest to typowy pupko woz ciezki do zajechania.
    Ostatnio edytowane przez CptPiggy ; 14-02-2017 o 10:27 Powód: zapomnialem cos dodac

  11. #10
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez CptPiggy Zobacz posta
    bo mam mega dylemat szczegolnie ze kobita powiedziala ze mi 2 tys dolozy bez oddawania:P ot taki prezent wiec moge poswiecic 12 tys na auto no i teraz jest problem. bo mondeo za taka kwote to spokojnie 2005+ dostane tylko boje sie tej pompy wysokiego cisnienia opilkujacej. a VW natomiast kupie 2002 more 2003 w tej kwocie z przebiegiem 300+ tyle ze ten silnik 1.9 tdi nie ma zadnej wpadki.pomozecie sie zdecydowac? Ogolnie mondeo podoba mi sie zdecydowanie bardziej wieksze, ladniejsze ,lepsze wyposazenie i mlodszy egemplarz natomiast VW kradna ale za to jest to typowy pupko woz ciezki do zajechania.
    rocznikiem nie będziesz jeździł - kia będzie jeszcze młodsza jak to najważniejszy argument
    przebieg passata ? kolega kupił z pierwszych rąk 500tyś+ wiesz że wszędzie pytają czy zmieniał licznik ? bo stan jest nie adekwatny do przebiegu (te co mają 300 to przy nim zmęczone się wydająi) ,jest też autem bardziej masowym i co byś nie potrzebował to niego to dostaniesz w każdej wiosce w stodole z demobilu ,forda nie znam z modelu mk3 wiec porównać mi ciężko ale wartość na rynku mówi sama za siebie o jakości

  12. #11
    Komisarz Awatar logos11
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    mondeo zombi MKIII 3.0 V6 2004 FL
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cóż, VW jak każda firma motoryzacyjna ma wpadki. Nie znam takiej która ich nie miała/nie ma.
    Ja nie będę mówił jaką marką/modelem masz jeździć.
    Kup tylko dany egzemplarz w bardzo dobrym stanie technicznym. Nie zawsze jest on udokumentowany. Np ja do mojego montuje/wymieniam graty ori lub z firmy co dawała na pierwszy montaż. Nie jest to udokumentowane gdyż robi to mój kolega mechanik za normalne pieniądze.
    Musisz zweryfikować stan techniczny tego co chcesz kupić.
    Poczytać; tak poczytać fora dotyczące modelu, jego słabych stron.
    Zweryfikować sprzedawcę; co w dobie internetu wymaga chęci i czasu.
    A w miarę realne ceny aut są tu: http://www.gaspedaal.nl/ i tu: https://www.autodealers.nl/zoeken.aspx
    Auta z całej Europy i nie tylko jadą do Niemiec; Tanie opłaty i robisz przegląd z wpisem do bazy. Później wystawiasz jako "auto z Niemiec". Standardowa procedura.
    Później mnóstwo takich na forum.....
    Za mój handlarz mówił 4 tys. Ja mu na to że wyceniony na 11 w ubezpieczalni; a sprzedam jak mu się pali za 14. A tego za 4 to trzeba doinwestować żeby w ogóle jeździć. Często 10 tys. nie starcza. Ale tanio kupiony.... "Z Niemiec"
    Powtarzałem się nie wiem który raz.....
    Pozdrawiam1
    Pierwsze MKI 1.8TD 90KM (1996) zombi, drugie MKIII 2.0TDCi 115KM (2004) zombi, trzecie MKIII 2.0HE+LPG 145km (2003 FL) Mondeo zombi.....Jest czwarte........... Mondeo (2005) MKIII 3.0 V6 zombi....

  13. #12

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    budzet urosl do 12.5 tys ( kobita prezent mi robi:P ) ...i teraz jest w czym wybierac.na pewnoe 2005 nawet 2006 wchodzi w gre rozumiem ze 2005+ sa juz mocno poprawione w stosunku do wczesniejszych modeli? patrze co mozna kupic do 12.5-13 tys i sa tez laguny II FL ( podobno mocno poprawione ) no mondek no i VW passacik ale ten ostatni to najstarszy bedzie z najwiekszym przebiegiem.ja juz sam nie wiem ktory z tych 3 modeli bedzie lepiej mi sluzyl

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez CptPiggy Zobacz posta
    rozumiem ze 2005+ sa juz mocno poprawione w stosunku do wczesniejszych modeli?
    w czym są poprawione?jesli Ci chodzi o układ paliwowy 2.0TDCI to w praktyce nic nie zmieniono

  15. #14

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez damian1903 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez CptPiggy Zobacz posta
    rozumiem ze 2005+ sa juz mocno poprawione w stosunku do wczesniejszych modeli?
    w czym są poprawione?jesli Ci chodzi o układ paliwowy 2.0TDCI to w praktyce nic nie zmieniono
    Czyli co nadal opilkuje i niszczy wtryskiwacz? Bo jak tak to lipa i rzeczywiscie sie nadal nie oplaca.

  16. #15

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    To jak jest z ta pompa wtryskowa po roku 2005 czy juz mniej leca czy nadal to samo i nic a nic a nie poprawili?bo mam mega dylemat czy passata czy mondeo.ogolnie mondeo wieksze jest,lepiej sie prowadzi duzo mlodszy rocznik natomiast passat i jego 1.9 tdi ma no coz malo wpadek produkcyjnych i wytrzymaly uklad wtryskowy tyljo niestety duzo starsze auta wieksze przebiegi i widac ze to auto sprzed 2000 roku jest.pomocy😊

  17. #16
    Kursant
    Model
    .................
    Silnik
    ......................
    Opis
    ............................................
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    ..............
    Jeżeli chodzi o passata to przedewszystkim porównując do mondeo zawieszenie przd będzie kosztowniejsze w serwisie. Przy oględzinach wyborze passata 1.9 tdi najczęściej będzie to 130KM zwróć szczególną uwagę na spalanie, ponieważ domyślam się że kupujesz auto z myślą o ekonomii, a tak jak w przypadku znajomego może zdarzyć się tak że auto cacy, ze znajomym co auta sprwadza oglądali i co więcej samochód był od innego znajomego, natomiast po miesiącu okazało się że fakt, auto super jeździ, wszystko gra, ale spalanie ma na postoju ok 1.4 L , natomiast przy normalnej jeździe po mieście jest to 12L ropy, w trasie przy średniej 90 km/h wynosi 8L więc wtryskiwacze są już do wymiany, na co znajomy nie ma fundzuszy i auto poszło pod młotek.
    Osobiście na Twoim miejscu wybrałbym najlepszą opcję w tej kwocie czyli opla vectre 1.9 cdti
    Ostatnio edytowane przez BLACKMK2 ; 28-02-2017 o 09:34

  18. #17
    Komisarz Awatar logos11
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    mondeo zombi MKIII 3.0 V6 2004 FL
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Co do vectry, to chyba powinna być na ostatnim miejscu; silnik 1,9cdti. Opinia od 2 znajomych z mojej pracy. Super było tylko jak kupowali. Później to albo cały układ wtryskowy i dwumas ze sprzęgłem u jednego. Albo b. duży problem z automatem i spalaniem u drugiego. Obaj już zmienili i nie mają opla.
    Zobacz ile kosztuje to czego szukasz, mondeo: http://www.gaspedaal.nl/Ford/Mondeo/...3&opt=49&nap=j
    tyle passat: http://www.gaspedaal.nl/Volkswagen/P...3&opt=49&nap=j
    Oczywiście trzeba to zweryfikować.
    A może sprawdź co jest u kolegi @czeslaw555 ?
    Tam czasem są naprawdę ciekawe sztuki. I "będzie pan zadowolony"!
    Pierwsze MKI 1.8TD 90KM (1996) zombi, drugie MKIII 2.0TDCi 115KM (2004) zombi, trzecie MKIII 2.0HE+LPG 145km (2003 FL) Mondeo zombi.....Jest czwarte........... Mondeo (2005) MKIII 3.0 V6 zombi....

  19. #18
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Nie czasem tylko zawsze . Problem jest inny, cena dla Polaka....
    Pozdrawiam

  20. #19
    Kursant
    Model
    .................
    Silnik
    ......................
    Opis
    ............................................
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    ..............
    Silnik 1.9 cdti 150km to bardzo udana jednostka . Akurat w moim przypadku sam mam 1.3 cdti w tym momencie i nie dołożyłem ani złotówki w osprzęt silnika przez rok, dwóch znajomych ma signum 1.9 cdti kupione za naprawdę fajne pieniądze i No żaden nie wkładał w te auta dużych kwot, spalanie po mieście 7 litrów trasa mniej wiadomo. Ja osobiście mondeo kupiłbym tylko benzyniaka , nie mam zaufania do fordowskich diesli i złe doświadczenia , urwany pasek rozrządu ze względu na zblokowana rolke ale to akurat była wina mechanika. Z tym ze np signum nie każdemu pasuje a i ciężko kupić bo nie jest to auto popularne.

Podobne wątki

  1. Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2003 !!!
    By benek27-78 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 21:41
  2. Mondeo 2.0 tdci 2003 r
    By nitros20 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 17:17
  3. [TDCi MKIII] Mondeo 2003 r. 2.0 TDCi 115 km ciagle gasnie
    By Rzemyk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 16:19
  4. Mondeo 2.0 TDCi 85kW 2003 r. - czy to wersja po lifcie?
    By matti_tg in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 21:36
  5. [TDDi MKIII] mondeo tdci 2003 rok 130 koni 220000tys sprezyna
    By worm12 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów