+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU

    Question Spotkanie z dzikiem , i szereg problemów

    Witam wszystkich.
    Po długich poszukiwaniach odpowiedzi i pomocy nie tylko na tym forum , postanowiłem podzielić się mojimi ostatnimi przeżyciami z Mondeo i być może uzyskać pomoc lub chociaż dodanie otuchy w tych ciężkich czasach
    Przed 3 tygodniami jadąc w nocy po niemieckiej krajówce zderzyłem się z dzikiem , gdy się zatrzymałem zauważyłem uciekający płyn więc co najszybciej postanowiłem odjechać w bezpieczne miejsce , zawiadomić kogo trzeba. Że do celu miałem jakieś 2 km a mróz był -12 dojechałem do końca. Następnie auto zostało odholowane przez mojego mechanika ale dopero po 3 dniach stania na mrozach (pan zajmuje się już moim drugim autem,polecany) i zaczęło się szacowanie strat. Zderzak (oczywiście), chłodnica , okulary (ramy miedzy zderzakiem a chłodnicą) , lewy reflektor ułamane uchwyty , prawy halogen -obudowa. Po dosyc długim czasie sprowadzania części (jeden pan z ogłoszenia na mnie zapomniał i sprzedał zderzak ) poskładano wszystko i choć wygląd już nie ten auto odebrałem. Przejechałem 1,5 km i... zapaliła się kontrolka - check engine a spirala zaczęła mrugać , auto straciło moc głównie przy wyższych prędkościach , ale jedzie znośnie. Z powrotem do mecha. Po odczycie z komputera wynika że ... zapchany DPF, ugh. ale jak , gdzie , co ?!! Pan mechanik nie ma możliwości odpalić programu odpalającego dpf , trzeba jeździć więc ja na autobahn i ile jeszcze można było obrotów i prędkości wycisnąłem z mondka , i nic. Aby nie czerpać tylko z jednego źródła pojechałem jeszcze do innego warsztatu , tam akurat nie mieli czasu ale wzięli na kompa oczywiście błąd zapchany dpf , nie się skasować, ale sam właściciel zajrzał pod maskę , sięgnął ręką głęboko i powiedział że mam pogryzione wężyki od DPF. OMG myślę że zwierzęta mnie lubią , pewnie kuna jak auto czekało na lawete. Wróciłem do mojego mecha z dobrą nowiną , wężyki wymienił , błąd wykasował (zniknął za drugim razem) i szczęśliwy odjechałem, zrobiłem trasę 120km aby wykurzyć dpf ale nic. Na drugi dzień rano zapalam auto a kontrolki powróciły we wcześniejszy stan agoni...auto też. Ostatecznie zdecydowałem się na chemiczne czyszczenie dpf i DALEJ NIC
    Ostatnią opcją jest jeszcze jeden mechanik , miejscowy spec od Fordów , byłbym u niego już dawno ale miał wypadek i jest na rehabilitacji itd, ehhh. W sobotę znajdzie dla mnie chwilkę , on ma bardziej rozbudowany program komputerowy a jak to nie pomoże to ma syna w serwisie forda.
    Jak to możliwe że po wyczyszczeniu DPFu i wymazać błąd się nie da ?, jak to że dpf jest czysty a nic się nie zmienia?, czy dzik mógł narobić coś co spowodowało tą usterkę ? No następne pytanie jakie mi sie nasuwa to jak popełnić samobójstwo aby nie cierpieć

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez szalakal Zobacz posta
    Witam wszystkich.
    Po długich poszukiwaniach odpowiedzi i pomocy nie tylko na tym forum , postanowiłem podzielić się mojimi ostatnimi przeżyciami z Mondeo i być może uzyskać pomoc lub chociaż dodanie otuchy w tych ciężkich czasach
    Przed 3 tygodniami jadąc w nocy po niemieckiej krajówce zderzyłem się z dzikiem , gdy się zatrzymałem zauważyłem uciekający płyn więc co najszybciej postanowiłem odjechać w bezpieczne miejsce , zawiadomić kogo trzeba. Że do celu miałem jakieś 2 km a mróz był -12 dojechałem do końca. Następnie auto zostało odholowane przez mojego mechanika ale dopero po 3 dniach stania na mrozach (pan zajmuje się już moim drugim autem,polecany) i zaczęło się szacowanie strat. Zderzak (oczywiście), chłodnica , okulary (ramy miedzy zderzakiem a chłodnicą) , lewy reflektor ułamane uchwyty , prawy halogen -obudowa. Po dosyc długim czasie sprowadzania części (jeden pan z ogłoszenia na mnie zapomniał i sprzedał zderzak ) poskładano wszystko i choć wygląd już nie ten auto odebrałem. Przejechałem 1,5 km i... zapaliła się kontrolka - check engine a spirala zaczęła mrugać , auto straciło moc głównie przy wyższych prędkościach , ale jedzie znośnie. Z powrotem do mecha. Po odczycie z komputera wynika że ... zapchany DPF, ugh. ale jak , gdzie , co ?!! Pan mechanik nie ma możliwości odpalić programu odpalającego dpf , trzeba jeździć więc ja na autobahn i ile jeszcze można było obrotów i prędkości wycisnąłem z mondka , i nic. Aby nie czerpać tylko z jednego źródła pojechałem jeszcze do innego warsztatu , tam akurat nie mieli czasu ale wzięli na kompa oczywiście błąd zapchany dpf , nie się skasować, ale sam właściciel zajrzał pod maskę , sięgnął ręką głęboko i powiedział że mam pogryzione wężyki od DPF. OMG myślę że zwierzęta mnie lubią , pewnie kuna jak auto czekało na lawete. Wróciłem do mojego mecha z dobrą nowiną , wężyki wymienił , błąd wykasował (zniknął za drugim razem) i szczęśliwy odjechałem, zrobiłem trasę 120km aby wykurzyć dpf ale nic. Na drugi dzień rano zapalam auto a kontrolki powróciły we wcześniejszy stan agoni...auto też. Ostatecznie zdecydowałem się na chemiczne czyszczenie dpf i DALEJ NIC
    Ostatnią opcją jest jeszcze jeden mechanik , miejscowy spec od Fordów , byłbym u niego już dawno ale miał wypadek i jest na rehabilitacji itd, ehhh. W sobotę znajdzie dla mnie chwilkę , on ma bardziej rozbudowany program komputerowy a jak to nie pomoże to ma syna w serwisie forda.
    Jak to możliwe że po wyczyszczeniu DPFu i wymazać błąd się nie da ?, jak to że dpf jest czysty a nic się nie zmienia?, czy dzik mógł narobić coś co spowodowało tą usterkę ? No następne pytanie jakie mi sie nasuwa to jak popełnić samobójstwo aby nie cierpieć
    Po tym czyszczeniu chemia to ten dpf się już pewnie nadaje na śmietnik.

    Jaki konkretnie błąd wyświetla?

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    a czujnik dpf? skoro były pogryzione przewody to tam też może być ciekawie. jak rozumiem robisz długie trasy wiec zapchanie dpf chyba jest mało prawdopodobne.

  5. #4
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU
    Z tego co wyczytałem przez ramię w oknie programu komputerowego pisało - filtr DPF zapchany. Czemu chemia zła ? Dobra niemiecka specjalna (nie pamiętam nazwy ale droga , jakieś 200pln), ponoć nigdy nie zawiodła
    Czujnik ? Hmm , godne sprawdzenia , czemu mechaniora to nie napadło.
    Trasy jeżdżę , ale powiem szczerze że na początku jak mi się włączał wentylator na full przy 8-10stopniach a silnik miał basowy pomruk to jak najszybciej wyłączałem Dopiero po lekturze o dpf i małej lekcji z pacjentem (mondeo) zacząłem sie stosować do wskazówek, myślę że przerwałem jakieś 15 wypalowań ale to było do listopada zeszłego roku , od tamtej pory jestem wzorowy i nawet kiedyś spóźniłem się do pracy bo rozpoczął się proces wypalania na parkingu przed firmą :P
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 26-03-2018 o 11:34

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Wypalanie DPF na parkingu ?! Jechać - musi być temp. spalin , ciśnienie spalin itd. Ktoś kiedyś opisał polskie wypalanie DPF ale na zdemontowanym DPF . Chemia to dla naiwnych - temp.+ciśnienie spalin - to moja opinia . Trochę żartobliwie - komin w domku najlepiej czyści się gdy się zapali .

  7. #6
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU
    Nie wiem czy na parkingu czy na lotnisku przy tych temperaturach to może nie zrobi wielkiej różnicy. Przez cały okres wystąpienia usterki najeździłem już ok. 800km i to ostrej jazdy , ile jeszcze Twoim zdaniem brakuje km do rozpoczęcia procesu wypalania ?
    Komin w domu mam czysty już od wielu lat
    Czy wpadnięcie dzika pod auto mogło spowodować jakieś dodatkowe obrażenia na aucie i dlatego problem ?

  8. #7
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU
    jakieś fatum , pan specjalista znowu zaniemógł , może jutro ale to nadstandardowe i taka sama opłata , byłem autoryzowanym serwisie ale tam dopiero w poniedziałek ... za tydzień, w pupe jeża żeby podłączyć kompa taki problem.

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Aby zauważyć proces wypalania DPF to trzeba być czujnym ( większe niż zwykle zużycie chwilowe paliwa i pewnie inny dźwięk silnika ( zwiększona dawka paliwa ) - jak się zacznie to lepiej jechać niż stać .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 12-02-2017 o 21:03

  10. #9
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Aby zauważyć proces wypalania DPF to trzeba być czujnym ( większe niż zwykle zużycie chwilowe paliwa i pewnie inny dźwięk silnika ( zwiększona dawka paliwa ) - jak się zacznie to lepiej jechać niż stać .
    z tym nie mam problemu i bez możliwości sprawdzenia chwilowego spalania.
    Auto odebrałem od mechanika , zrobił wypalanie , pojeżdził postawił , wieczorem auto jego żona przywiozła z zapalonymi kontrolkami , i znowu od początku , zaczynam tracić nadzieję
    A pana "specjaliste" od fordów to już skreśliłem dziś rano , dwa komy podłączał i ponoć nie może nawiązać połączenia bo ; to taki model . Niech sobie robi starą felicję co u niego stoi na kanale , nie wiem z kąd w ogóle takie opinie o nim.
    Co może być nie tak skoro filtr dpf jest czysty , błąd się usunie i zaraz znowu wraca ??
    Ostatnio edytowane przez szalakal ; 13-02-2017 o 19:58

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez szalakal Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Aby zauważyć proces wypalania DPF to trzeba być czujnym ( większe niż zwykle zużycie chwilowe paliwa i pewnie inny dźwięk silnika ( zwiększona dawka paliwa ) - jak się zacznie to lepiej jechać niż stać .
    z tym nie mam problemu i bez możliwości sprawdzenia chwilowego spalania.
    Auto odebrałem od mechanika , zrobił wypalanie , pojeżdził postawił , wieczorem auto jego żona przywiozła z zapalonymi kontrolkami , i znowu od początku , zaczynam tracić nadzieję
    A pana "specjaliste" od fordów to już skreśliłem dziś rano , dwa komy podłączał i ponoć nie może nawiązać połączenia bo ; to taki model . Niech sobie robi starą felicję co u niego stoi na kanale , nie wiem z kąd w ogóle takie opinie o nim.
    Co może być nie tak skoro filtr dpf jest czysty , błąd się usunie i zaraz znowu wraca ??
    To świadczy o tym że albo jest zabity na amen jak prognozowalem, albo potrzebna jest diagnostyka okolic dpfu, czujnika różnicy ciśnień i tam pewnie trzeba upatrywać przyczyn.

  12. #11
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU
    no to jakaś konkretna diagnoza , niby tam wszystko w porządku ale po 2 dniach pracy komputertronika odesłano mnie do autoryzowanego serwisu...

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Pewnie nie umie sobie poradzić z diagnoza bo na to trzeba czasu, trochę jazdy i obserwowania co się dzieje z dpf em jeśli to on faktycznie generuje błąd a nie czujnik

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    DPF jest przykręcany" do układu wydechowego czy wspawany" ? Jak przykręcany na obejmy to ja bym go wymontował i obejrzał : czy zabity na amen - to raczej nie bo silnik jeszcze z nim pracuje .Czytałem czy oglądałem film jak zdemontowany DPF zalano paliwem ( nie wiem benzyna czy olej napędowy ) i podpalono . Masz pewność , że nie podmieniono DPF a ?

  15. #14
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU
    pytałem mechanika czy go w ogóle wyciągał i widział w środku to mówił że to trzeba by było ciąć coś tam także chyba wspawany , jak wspawany to małe prawdopodobieństwo zamiany , po za tym mechanior poczciwy , a komputertonik ponoć jeździł 3 godziny sprawdzał i śledził ... i nic . Wizyta w AS Ford w poniedziałek dopiero

  16. #15
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU
    filtr do wymiany , załamka , czyszczenie nic nie pomogło , kupie zamiennik JMJ

  17. #16
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU
    Auto dziś odebrałem , w końcu normalnie jeździ , uff , razem z wymianą na pln -ok 1800 , razem po "świniobicu" ponad 3tys.pln . Ale były z tym problemy , ponoć po zamontowaniu nowego filtra dpf (krzywili sie -jakis polski) i wymazywaniu błędu wszystkie kontrolki zgasły , brak komunikacji z autem, wgrali nowy soft . Ze starego odczytu ostatnie wypalowanie dpf przebiegło przy 250tys km co jest dziwne bo auto ma w tej chwili 204tys na liczniku czyli w niedzielę się wybiore na pogawędkę do pana co mi auto sprzedał. Jeden z mechaników twierdzi że auto mogło być wcześniej czipowane - w niemczech dość popularne i z tąd problemy. Jak by nie było dpf po problemie.
    Ale to nie koniec, pan w serwisie pyta mnie się czy nie odczuwam drgań bo jak dla niego to sprzęgło pada... a i za niedługo wtryski też już , on by już raczej to sprzedał bo ... itd... Nie wiem ale ja bym go raczej porobił , na kasie nie śpię i ostatnie naprawy wyczerpały moje zasoby. echh co dalej .. ?
    A po tym depeefie mam teraz olej raczej wymienić , co ?

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Gdzie on tam te 250k km wyczytal to ja jestem ciekaw

    W Niemczech chip popularny? Dobre sobie. Tam jak ktoś chipa robi to od razu leci na skp i dowód zmienia bo kary ogromne.

    Nie wiem czy opłacało Ci się inwestować w ten nowy dpf. Za 1800 zł to byś miał chipa i pdf wycięty z softu.

    Ale teraz to już trudno.

    A wtryski to tak na oko ktoś zdiagnozowal czy robili cokolwiek w tym kierunku?

  19. #18
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU
    Czipa nie chcę , na dpf już chcę zapomnieć. O wtryskach i dwumasie mi powiedział pan przy odbiorze , na podstawie czego nie wiem i uważam za mniej istotniejszy problem ale tą dwumasę zrobię w przyszłym miesiącu , mam nadzieję że wytrzyma , aż tak tragicznie nie klepie. 250kk wyczytał z ostatniego loga wypalania DPF.
    Co ciekawe ; wczoraj byłem na myjni i po wyjechaniu i ostrym skręcie w lewo na dywanik polała mi się woda z okolic schowka , czy może to być tym że nie zdjąłem anteny i ''podważyło'' ją- nalało wody ? A może to dalsza usterka po tym dziku ? Oprócz tego przy wycieraniu zauważyłem coś czego wcześniej nie było - odarty plast z tyłu na prawej stronie zderzaka , a nieopodal przy błotniku plamka bez lakieru , goła blacha obwodu 1cm ;/ I teraz bądź mądry i udowodnij że to w serwisie

  20. #19
    Wyłączony
    Model
    bwy/kombi 2006.10r.p.
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    filtr DPF, black panther/titanium
    Od
    20 Dec 2016
    Mieszka w
    EU
    Ja się z tym autem z mostu zrzucę , dziś rano znowu kontrolki rozbłysły (przejechałem ledwie120km) , szybki odczyt błędu - ZAPCHANY FILTR DPF !!! Nowy i już zapchany , Byłem w ASO z reklamacją ale oczywiście zawsze znajdą inne wytłumaczenie , ponoć wtryski u mnie to aż słychać że są na końcu żywota . Ale auto (jak nie ma kontrolek) rwie asfalt , pęknie ciągnie , nic nie dymi. No i jako że wtryski zapychają DPF ?? czy to nie jakaś bzdura ?

  21. #20
    Zielony listek
    Imię
    Grzegorz
    Model
    2003 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 TDCI 130 Kombi 2003
    Od
    14 Jan 2012
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Cóż kolego tylko współczuć-podobne historie miałem i zawsze jak mechanicy nie wiedzieli co jest grane padało hasło"wtryski"-dwa razy wymieniałem robiłem pompę i inne cuda auto nadal nie chodzi tak jak powinno. Ciężko jest zdiagnozować układ wtryskowy na słuch poza tym pewnie mają nadzieję, że sprawdzisz koszty naprawy i odpuścisz. Jedyne co mogę poradzić to nie odpuszczaj tematu z naprawą DPFa i zapłaconymi pieniędzmi-powiedz im prosto jeśli sądzą , że to wtryski to niech robią wszystko co uważają ale płacisz dopiero po przywróceniu auta do pełnej sprawności w innym wypadku będziesz się z nimi bujał i płacił za dodatkowe naprawy bez końca. Chyba, że masz kogoś znajomego kto pomógł by Ci rzucić jakimiś paragrafami i postraszyć ich sądem za źle wykonaną usługę-masz na to jakiś paragon albo fakturę? Jeśli nie dostałeś żadnego dowodu za zapłacone pieniądze to możesz postraszyć urzędem skarbowym. Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie problemu. Pozdrawiam Grigo

Podobne wątki

  1. [mk2] kilka problemów
    By pawellko in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-08-2008, 19:04
  2. [MkIII] Problemów kilka...
    By maniek_ in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-07-2007, 08:37
  3. [MkII] Kilka problemów
    By Salex in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-10-2006, 19:44
  4. Pare problemów
    By buby77 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2006, 19:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów