+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Nie wiem, bo to nie moje urządzenia były, ale próbowaliśmy dawno temu, jakimś ELMem, co organizował mkI, mkII. Później na innym spocie były nowsze urządzenia, które już gadały z mkII, lagunami, oplami, odczytywane z laptopa, potem były takie z BT i na androidzie. Z żadnym z tych urządzeń mkI w klekocie nie chciało gadać.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Jestem na etapie poszukiwania "urządzenia" dzięki któremu będę w stanie połączyć się ze sterownikiem silnika i odczytam błędy. W Servisie powiedziano mi że ich urządzenie nie wykryło żadnych błędów. Przemierzyli wiele przewodów i niby jest wszystko OK. Problem jednak jest dalej - niestety.

  4. #23
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Witam. Szukając na forum informacji które miałyby pomóc rozwiązać mój problem z brakiem sterowania przekaźnika świec żarowych, nie działającym obrotomierzu oraz korektorem początku wtrysku paliwa, jestem w stanie uwierzyć że to wina sterownika tak jak powiedziano mi w Serwisie. Niestety nie znalazłem żadnego urządzenia diagnostycznego do mojego Mondeo. Moje auto nie ma owej "nowej" wtyczki diagnostycznej OBD2. Być może potrzebny jest adapter/przjściówka ? W internecie znalazłem kilka ofert sterowników wraz z kluczami. Jednak zanim coś zamówię zapytałem w Serwisie w którym sprawdzano mi auto czy ew.zczytają mi błędy po wymianie sterownika, oraz czy ew.zakodują mi "nowy" sterownik ? Czy oni faktycznie posiadają urządzenie diagnostyczne które łączy się z moim autem ? I tu moje ogromne zdziwienie. Wygląda na to że zapłaciłem setki złoty za nic.

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    kolego, czy Ty w ogóle czytasz posty które Ci piszemy?

    Mało kolegów łącznie ze mną pisało że diagnoza tego auta komputerem nic nie da?

    Za te setki złotych kupił byś już dawno kilka sterowników komutera na podmianę i wiedział byś cokolwiek, a tak to ani wiedzy ani pieniędzy.

    zaglądałeś w ogóle do wtyczki ecu? myślałeś o tym żeby podmienić komputer?

  6. #25
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    ...i jeszcze radzono mi bym pozbył się tego auta...bo takie Mondeo to już nie jest wiele warte...nie opłaca się inwestować...Oj...Oj nie na taką poradę czekałem. Zrobiłem tym autem ponad 400 tys.km w ciągu 8-miu lat. Nigdy mnie nie zawiodło. Oczywiście będę naprawiał moje Mondeo i mam zamiar jeszcze ze 100 tyś nim przejechać. Zamówiłem sobie książkę do naprawy Mondeo :-)

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Jimz88 Zobacz posta
    ...i jeszcze radzono mi bym pozbył się tego auta...bo takie Mondeo to już nie jest wiele warte...nie opłaca się inwestować...Oj...Oj nie na taką poradę czekałem. Zrobiłem tym autem ponad 400 tys.km w ciągu 8-miu lat. Nigdy mnie nie zawiodło. Oczywiście będę naprawiał moje Mondeo i mam zamiar jeszcze ze 100 tyś nim przejechać. Zamówiłem sobie książkę do naprawy Mondeo :-)
    nie wiem czy ja mam tylko takie wrażenie czy ty w ogóle nie czytasz postów. gdzie ja napisałem żebyś sprzedawał to auto? napisałem Ci co możesz zrobić żeby wyeliminować część możliwych usterek, a ty dalej swoje teorie wypisujesz.

    nie wiem co i za ile zamawiałeś, ale książka sam naprawiam jest ogólnodostępna w internecie...

  8. #27
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Dziękuję za radę. Jestem tzw."nie wiernym Tomaszem" Nie ch iało mi się wierzyć że nie da się zczytać błędów ze sterownika do którego jest wtyczka z ok 100 pinami ? Sprawdziłem chyba wszystkie połączenia/kostki...kable. Wyczyściłem...zakonserwowałem. Wybudowałem sterownik by odczytać jego numer i zamówić ten właściwy.

    To bardzo proste.

    Sterownik znajduje się pod schowkiem z prawej strony kabiny. Natomiast wtyczka do niego znajduje się pod zbiorniczkiem płynu do wspomagania układu kierowniczego. Wystarczy podnieść ten zbiorniczek, nie trzeba odłączać węży i po odkręceniu jednej śrubki na środku wtyczki odłączyć ją od sterownika silnika/komputera. Następnie należy od wnętrza kabi.y pod schowkiem z prawej strony odkręcić jedną nakrętkę na klucz "10" którą to przykręcona jest plastykowa podpórka zabezpieczająca sterownik...po czym bez wysiłku można wyciągnąć sterownik.

    ---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 20:05 ----------

    ...tak jak napisałem:
    bym sprzedał auto "doradzano" mi w owym Serwisie Forda...

    ---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 20:08 ----------

    ..."elektroniczna książka" to nie moje czasy...ja chcę jak dawniej...prawdziwą papierową książkę :-) nie ważne ile kosztuje, ale ta będzie nowa i pachnąca. Oczywiście będę Was dalej informował o mych poczynaniach i mam nadzieję że tym razem ktoś kto tak jak ja szuka pomocy w rozwiązaniu tego opisywanego na wielu forach specyficznego problemu znajdzie tu odpowiedź i radę.

    ---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:16 ----------

    Sterownik silnika w moim aucie "nazywa się":
    DUNE DPC-530 97BB-12A650-JC

  9. #28
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Widzę że jesteś prawdziwym pasjonatem owego modelu ale nie oszukujmy się to nie stary Mercedes w124 którym robiło się 1000000km, kiedyś trzeba odpuścić

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Jak nie. A Ty myślisz że ile mają przelotu te wszystkie mk2 td ?

  11. #30
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    No i jestem znowu :-). Otrzymałem książkę, alternator i sterownik silnika/komputer wraz z kluczykiem imobilajzerem i sterownikiem centralnego zamka. Autko znowu funkcjonuje normalnie. Kontrolka świec żarowych zapala się i gaśnie, świece żarowe funkcjonują, obrotimierz działa tak jak i elektrozawór przestawiający początek wtrysku-silnik pracuje cicho.

    Na początek wymieniłem tylko sterownik. Okazało się że to było przyczyną tych trzech specyficznych dolegliwości. O dziwo auto odpaliło pomimo iż kluczyka i imobilajzera nie wymieniłem.

    Co w sterowniku było uszkodzone tego nie wiem. Być może wyschnięte kondensatory ? Po przejechaniu 670.000 km.i 19-stu latach eksploatacji...miał prawo się zepsuć...ale to autko nigdy nie zostawiło mnie na drodze. W tym ostatnim przypadku też auto jeszcze jechało...tylko że było nie do końca sprawne.

    Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.

    BARDZO DZIĘKUJÈ ZA POMOC.

    Wyloguję się z Waszego forum by "nie zaśmiecsć" tej strony moimi wpisami.

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    pętla immo to chyba w mk2 i mk1 nie idzie przez komputer tylko zawór stop na pompie. przez to ecu dziala po podmianie.

    Dobrze ze problem udalo sie rozwiazac.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Świece żarowe
    By 789987 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 21:05
  2. [MkIII] świece żarowe
    By katszu in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 23:02
  3. [TD MkII] świece żarowe
    By rekin_poznan in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2009, 22:34
  4. [TD MkII] świece żarowe
    By marcino80 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 12:11
  5. Świece żarowe
    By gregpa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów