+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.

    Świece żarowe.

    Witam. Co to może być ? Mondeo MK2 1.8 td 1998 rok. Brak wskazań obrotomierza, kontrolka świec żarowych świeci i nie gaśnie-lecz świece nie dostają prądu( nie ma sygnału sterującego przekaźnikiem pod akumulatorem), silnik "twardo"...głośno pracuje...dodatkowo po przejechaniu kilkuset metrów zapala się "ABS"; to ostatnie być może nie ma związku z problemem podgrzewaczy i obrotomierza. Proszę o radę.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Feb 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Pierwsze co to podłącz go pod komputer.

    W brew pozorom, samochód ma trochę elektroniki.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    W MK2 jest tylko "sterownik" silnika. który praktycznie niczym nie steruje i żaden komputer nic nie pokaże (to nie TDI od VW )
    Jeśli chodzi o twardą pracę silnika, podnieść maskę, włączyć zapłon i sprawdzić czy korektor kąta wtrysku pracuje (powinno być słyszalne trykanie przez sekundę)
    Obrotomierz to do końca nie jestem pewien ale dostaje chyba sygnał od alternatora, trzeba sprawdzić połącznie lub w najgorszym wypadku zaczyna umierać lewa strona wskaźników.
    Co do świec, to było sprawdzane rozumiem napięcie po stacyjce do przekaźnika? Możliwe że gdzieś przewód się "przepalił".
    Do tego ABSu to najlepiej byłoby wjechać na kanał i sprawdzić, czy któraś z "obrączek" na przegubach się nie zerwała, ew. któryś czujnik nie działa. A ABS w ogóle działa?
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

  5. #4
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Dziękuję za porady. Niestety jeszcze nie doszedłem do przyczyny moich problemów. Dziwi mnie że świece żarowe, obrotomierz i regulacja kątem początku wtrysku przestały działać w tym samym czasie. Sprawdziłem myślę wszystkie "kostki"/połączenia, bezpieczniki, przekaźniki...nie mogę dojść do przyczyny tej usterki. Szukam więc dalej. Oczywiście dam znać o "postępach" mych poczynań.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Feb 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Ma i to wystarczy w zupełności. Podłącz go pod komputer bo bez tego na ślepo będziesz szukał.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MKII 1,8TD
    Od
    05 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja tak na marginesie jestem ciekaw ile danych można odczytać po podłączeniu kompa. Sam się nieraz zastanawiałem nad zakupieniem interfejsu OBD do mojego Mondka i odczytywania parametrów ale podobno w tym modelu jeszcze nie jest to tak rozbudowane,żeby taki zakup miał sens. Nie są to duże wydatki ale po co kasę wydawać.

    Tak jak kolega napisał wcześniej czy dochodzi napięcie do przekaźnika grzania świec? Ja obstawiam gdzieś przetarcie lub urwanie kabli. Nie wiem na jakiej zasadzie (mechanicznej czy elektrycznej) działa regulacja kątem wtrysku ale jeżeli elektrycznie to w sumie masz odpowiedź.
    Jeżeli chodzi o zapalającą się kontrolkę ABS'u to ja kiedyś miałem problem z regulatorem napięcia. Jak się blokował i puszczał napięcie 19V to wtedy właśnie zapalała się kontrolka ABS'u i jaśniej świeciły się żarówki.
    Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    w tym modelu to nic nie odczytasz. Jedynie jakieś błędy absu można z tego co pamiętam.

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Feb 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    To, źle kolego pamiętasz. Ja się osobiście podłączałem pod moduł ECU i biednie bo biednie, ale jakieś parametry oraz błędy sprawdzisz.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Niby jakie.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Feb 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Nie mam samochodu pod ręką, ale widać, że ewidentnie się łączy z ecu silnika. 20170220_134519.jpg

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Że się łączy to jeszcze o niczym nie świadczy. Niczego się w Mondeo mk2 nie odczyta co może pomóc w diagnozie problemów.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Feb 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Skoro jest ecu to są i jakieś kody błędów , więc jak najbardziej pomaga to w problemie. W blokach pomiarowych zapewne też podstawowe informacje są. Kwestia jak kto interpretuje.


  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Niestety kolega Rayman ma rację. Obd gada z mk II ale nie z klekotem. A mkI w ogóle nie widzi. Sprawdzone organoleptycznie na spocie.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  15. #14
    Kursant Awatar behemoth
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Focus mkII
    Silnik
    1.6 tdci 109 KM
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Koszalin
    W mk2 td niewiele można odczytać. Praktycznie tylko ABS i ewentualnie niektóre parametry pracy silnika.
    Przykład z mojego mk2 td:

    Jestem zdrowo pofordowany.

  16. #15
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    ....oddałem moje Mondeo do Servisu Forda z nadzieją że znajdą przyczyne mej usterki...niestety nie udało się im dotrzeć do źródła problemu.Za te pieniądze pewnie kupiłbym jakieś najprostsze urządzenie diagnostyczne. Może ktoś wie jakie urządzenie ew.najlepiej kupić ? To nie jest mój pierwszy Ford i nie ostatni. Moje Mondeo ma już przejechane grubo ponad pół miliona...bo prawie 670 tys.km. Jak do tej pory...a sobiście przejechałem tym autem ok 480 tyś.km.nie miałem najmniejszych problemòw i niespodzianek. Jeżdżę na oryginalnym Fordowskim oleju 5W/30...wymiana co ok.15 tyś.km. BEZ DOLEWKI ! Rozrząd wymieniam co 100 tyś....rolki i napinacze INA...paski Conti...Zastanawia mnie że na innym Forum pojawia się dokładnie ten sam problem co w moim aucie. Cieszy mnie że ta wirtualna dyskusja "rozjaśnia" ten mój problem i wierzę że razem naprawimy moje autko. Dziękuję za porady. Dzisiaj muszę sie z tym przespać ...a jutro będę szukał dalej....DZIĘKUJĘ

    ---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:08 ----------

    Przykład 1-szy:
    2007-04-20, 19:43 Ford Mondeo 1,8 td 1997r - nie działa obrotomierzwitam jestem posiadaczem forda mondeo 1,8 td 1997r. ostatnio pojawił sie problem ze nie działa obrotomierz, i kontrolka swiec zarowych swieci cały czas(siwiece nie grzeją) i jeszcze brak sterowania na zawór przy pompie wtryskowej (immobilizer juz ominąłem) i silnik odpaiłem ale nie steruje wyprzedzeniem wtrysku na tym zaworze i chodzi jak stary Mercedes co to moze byc KOMPUTER??Ostatnio zmieniony przez Valet dnia 2008-01-04, 18:10, w całości zmieniany 1 raz

    ---------- Post added at 18:19 ---------- Previous post was at 18:14 ----------

    Przykład 2-gi:
    2010-06-07, 20:00 Ford Mondeo 1,8 td 1997r - nie działa obrotomierzWitam posiadam forda mondeo 1.8 TD 1999r. Coś się podziało , że nie działa obrotomierz , świece nie grzeją ( podłączyłem je na krótko z akumulatoraa żeby wogóle odpalić ) i nie działa korektor kąta wyprzedzenia zapłonu - chodzi jak stary grużlik .Czy ktoś mógłby udzielić jakiś wskazówek

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Padnięty obrotomierz może wskazywać na usterkę alternatora. Diesel bierze sygnał właśnie z niego. Ze dwa lata temu jak wpakowałem się w mega kałużę i zalałem altka to na jakieś 15 minut wcięło mi obrotomierz, oświetlenie deski, poza tym auto chodziło. Ale to była woda.

    ---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

    Zapalajacy się abs może być również efektem uszkodzonego alternatora. Chyba na początek wyrwalbym altka na stół lub do elektryka na sprawdzenie.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  18. #17
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Jeszcze się dobrze nie zalogowałem w Klubie, a już dostałem OSTRZEŻENIE ! Zdesperowany szukam gdzie się da rozwiązania mego problemu. PRZEPRASZAM BARDZO. Mam nadzieje że uda Nam się naprawić moje auto. Poinformuje o tym co to było . Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    A może właśnie alternator zbyt słabo podaje prąd ?
    Mi siadał powoli. Najpierw straciłem ABS i świecił razem z ręcznym. Myślałem, że to czujnik. Potem utrata obrotomierza i siadło wszystko.
    Zmierz napięcie ładowania

  20. #19
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Z alternatorem to oczywiście BARDZO DOBRA RADA. DZIĘKUJĘ. Moje Mondeo ma już co prawda drugi alternator...pierwszy wymieniony
    był przy przebiegu ok.350 tyś....Należy się mu znowu regeneracja, a najlepiej wymiena na nowy. Dzisiaj wybudowałem chłodnicę powietrza zasysanego (Intercooler) by przygotować się mentalnie do wymiany alternatora...a przy okazji posprawdzać kable....Początkowo miałem nadzieję że przyczyną mego problemu jest przetarty...uszkodzony...skorodowany kabel...teraz powoli jestem w stanie uwierzyć w diagnozę/przypuszcenie Servisu Forda, że najprawdopodobniej przyczyną dolegliwości mojego Mondeo jest niesprawny Sterownik silnika...tzw."komputer".

    ---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

    ...sprawdziłem ładowanie: 14,25V w pełnym zakresie obrotów- nie zmienia się od wolnych obrotów i po dodaniu gazu.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Feb 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Niestety kolega Rayman ma rację. Obd gada z mk II ale nie z klekotem. A mkI w ogóle nie widzi. Sprawdzone organoleptycznie na spocie.
    Czym się łączyliście ?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Świece żarowe
    By 789987 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 21:05
  2. [MkIII] świece żarowe
    By katszu in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 23:02
  3. [TD MkII] świece żarowe
    By rekin_poznan in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2009, 22:34
  4. [TD MkII] świece żarowe
    By marcino80 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 12:11
  5. Świece żarowe
    By gregpa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów