+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCI
    Od
    14 May 2015
    Mieszka w
    Kraków

    Wymiana amortyzatorów przód

    Cześć,

    zamierzam wymienić amortyzatory z przodu i ma pytanko o siłę dokręcania śrub. Próbowałem znaleźć takie informacje w internecie, ale bez skutku.

    Cała wymiana będzie wyglądać tak jak na tym filmie czy macie jakieś inne patenty?
    https://www.youtube.com/watch?v=gtZx9dDHxxA&t=18s

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    26 Feb 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    śruba amortyzator/ zwrotnica 83 NM
    3 nakrętki mocowania amortyzatora 30 NM
    sworzeń wahacza 83 nm
    jarzmo hamulca 130 NM
    stabilizator 48 NM

    Nakrętka amortyzatora 58 NM
    Ostatnio edytowane przez oktawian ; 19-02-2017 o 12:50

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    przegub 100Nm
    Ostatnio edytowane przez damian1903 ; 19-02-2017 o 12:57

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCI
    Od
    14 May 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Dzięki za informację. Co sądzicie o tych amortyzatorach?
    http://allegro.pl/sachs-amortyzatory...772376868.html

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez emcore Zobacz posta
    Cała wymiana będzie wyglądać tak jak na tym filmie czy macie jakieś inne patenty?
    wszystko ok tylko nie pokazali momentu wyjmowania sworznia ze zwrotnicy (pokazali rozkręcanie sworznia i luzowanie, początek z dużą breszką a potem już wyjęty) a to jest najgorsze bo ciężko jest nisko opuścić wahacz żeby wyjąć sworzeń choć to tylko kilka centymetrów. sam widziałem jak mechanicy we dwóch się męczyli z lagą 2 metrową żeby sworzeń wyszedł

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Sanki będzie trzeba opuścić na dół, w tedy nie naszarpiesz się tak z wahaczem a i łatwiej będzie z przegubem.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    a to jest najgorsze bo ciężko jest nisko opuścić wahacz żeby wyjąć sworzeń choć to tylko kilka centymetrów.
    Serio mieliscie z tym jakis problem?? Tydzien temu zmienialem poduszki amorów i problemow nie bylo, reka przeciez sie wachacz naciska przy nakladaniu zwrotnicy i ladnie wchodzi na sworzeń. Fakt do wyjecia trzeba uzyc obojetnie jakiego klucza do sworzni i zeby odslony sworznia nie uszkodzic to podlozyc klucz 19 plaski, 3 pukniecia mlotkiem i ladnie schodzi. Robota zajmuje 30min jak ktos juz to robil i sruby byly juz ruszane lub nie beda sprawialy problemow a jezeli auto dlugo po PL jezdzi to z tym jest loteria.



    Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 19-02-2017 o 23:45

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCI
    Od
    14 May 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Po wymianie amortyzatorów trzeba robić zbieżność?
    Ostatnio edytowane przez emcore ; 20-02-2017 o 09:31

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Nie ma potrzeby

    ---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    sam widziałem jak mechanicy we dwóch się męczyli z lagą 2 metrową żeby sworzeń wyszedł
    .....ktoś go zaspawał?
    Ja podpieram zwrotnicę aby nie amortyzowała i "młotem" w wahacz.......tak z czuciem
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #10
    Kursant
    Opis
    MKIII-TDDI90-'05-Kombi & MKII-TD-'00-Kombi
    Od
    12 Dec 2006
    Mieszka w
    Kraków - Gorlice
    Taka przestroga do zestawu Sachs.
    Przed montażem sprawdź czy plastikowa zaślepka rury amortyzatora, wyposażona w ząbki, które są dolnym punktem oporu osłony harmonijkowej, nie lata zbyt luźno po rurze amortyzatora i czy jest wciśnięta na amortyzator maksymalnie. Na rurze amortyzatora jest jakiś lubrykant antykorozyjny. Zsunięta trochę zaślepka, w połączeniu z nową twardą harmonijką może sprawić, że przy pokonywaniu progu zwalniającego itp, ząbki się wyłamią i cały wkład pracy związany głównie z montażem idzie na marne..

    Potyczka mailowa z Sachs przewidywalna - element nie z zestawu (czyli sprężyna) spowodował nadmierny skok i wyłamał ząbki Choć podobno robili ponowne testy z powodu mojego przypadku, pomimo schyłkowego modelu jakim jest MK3.

    Nie jest moją intencją zniechęcanie do Sachs - sam wymyśliłem, że zrobię kapitalkę zawieszenia właśnie na Sachs, Lemforder, SKF, Ford..

    Po wydaniu wielokrotności kPLN niesmak jednak pozostał i nie widzę powodu aby się tą informacją nie podzielić. Acha - i tak się nie da jeździć zgodnie z "moją" normą - każdy próg zwalniający przy wyłamanych ząbkach powoduje chrobotanie harmonijek.
    Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez j_arko ; 21-02-2017 o 20:04
    jest: MkIII TDDI 90KM '05 Kombi
    jest: MkII TD '00 Kombi Ghia
    było:MkI TD '93 Kombi GLX - klaps w tył od gapy i na żyletki :/

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja amortyzatorów nie wymieniałem ale sprężyny, poduszki, itp. oraz właśnie harmonijki Sachsa.
    Przed wymiana ząbki ogranicznika były całe. Po wymianie harmonijki się połamały i chrobocze na progach.
    Zastanawiam się czy same harmonijki Sachsa nie są przypadkiem za długie czy za twarde...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    EDIT:
    Stara harmonijka gdy pękła mi sprężyna:


    Nowa harmonijka Sachsa:
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 23-02-2017 o 23:09

  13. #12
    Kursant
    Opis
    MKIII-TDDI90-'05-Kombi & MKII-TD-'00-Kombi
    Od
    12 Dec 2006
    Mieszka w
    Kraków - Gorlice
    Wszystko na to wskazuje, że harmonijka na początku się nie poddaje..

    fragment od Sachs:

    ...nie są nam znane reklamacje na ten amortyzator 312 937 związane z problemami pracy naszego zestawu serwisowego – osłon i odbojników 900 089 ( a jest to amortyzator, który był oryginalnie na OE i OES dzisiaj dostarczany, tak że nie tylko na rynek wtórny), także zestaw serwisowy osłon i odbojników jest przez nas dostarczany na OES i rynek wtórny od dawna i nie mamy tutaj na te zestawy reklamacji ( miejsce produkcji nie odgrywa tutaj żadnej roli )...


    troche ode mnie:

    Nie mam pod ręką w tej chwili oryginalnych amortyzatorów zresztą.. też firmy SACHS - Ale w niedalekiej przyszłości sprawdzę wykonanie zderzaka osłony na starym amortyzatorze (wykonanie ząbków, skłonność do przesuwania się po rurze amortyzatora) Wydaje mi się, że jednak w tej kwestii stary SACHS zachowuje się trochę inaczej..
    Warto tutaj wspomnieć że kluczowe są tak na prawdę pierwsze kilometry i teraz -choć ząbki już wyłamane- po przebiegu 1 tys km ta osłona jest bardziej elastyczna mimo, że nie zrówna się pewnie z elastycznością tej oryginalnej. Pewnie problem by nie wystąpił, gdybym zaniechał wymiany osłon z całego tego zestawu SACHS, ale chyba nie o to tutaj chodzi...


    i znowu fragment Sachs

    koledzy w Niemczech zamontowali cały zestaw serwisowy na amortyzatorze 312 937 i na stanowisku badawczym poddali symulacji ( według dokumentacji Forda ) prace calego zawieszenie ( stanowiska pulsacyjne z symulacjami mas dla przedmiotowego Forda Mondeo ), rura osłony została ustawiona jak w montażu na dolnej kapie osłonowej dla dobica na amortyzatorze, jeżeli chodzi o prace przy maksymalnych dopuszczalnych dla tego pojazdu skokach osłona zachowuje się prawidłowo, dalej stwierdziliśmy, że rzeczywiście dolne ząbki ulegają mocnemu ściśnięciu, ale dopiero jeżeli zawieszenie pracuje w ponadnormatywnym położeniu dla ścisniętego amortyzatora ( wtedy odbój na dobicie mocno sciśnięty oraz osłona też ścisnięta ). Wtedy dochodzi do skrzywienia osłony i tarcia o kapę osłonowa na amortyzatorze, co oczywiście może powodować hałasy. Typ tej kapy osłonowej stosujemy na amortyzatorze ( takie same odbiera ASO Forda ) od 2008 roku i nigdy nie zdarzyła nam sie tutaj taka reklamacja jak Pan opisuje ( też nie przez ASO sprawdzaliśmy w dokumentacji kontaktowej z Fordem). Według nas do tego typu pracy zawieszenia, gdzie dochodzi do ponadnormatywnego ściśnięcia osłony, jej przekrzywienia i wystąpienia hałasów ( może w konsekwencji dojść do wyłamania ząbków ) dochodzi jeżeli sprężyna nie zachowuje swojego współczynnika sztywności ( tez często w tanich zamiennikach na rynku spotykane ) lub gdy sprężyna przeznaczona jest dla innego typu zawieszenia ( np. zawieszenie tunningowe, krotsza sprężyna itp....). Długość nowej osłony wynosi w pomiarach 162 mm.



    odpowiedź wyczerpująca ale "co złego to nie my"
    jest: MkIII TDDI 90KM '05 Kombi
    jest: MkII TD '00 Kombi Ghia
    było:MkI TD '93 Kombi GLX - klaps w tył od gapy i na żyletki :/

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cóż, nie chcą się przyznać... Jak już pisałem amortyzatory mam cały czas oryginalne od nowości. Zmieniałem cały "zestaw montażowy", tzn. sprężyny Lesjofors, dobrane po numerze OEM, odboje i harmonijki Sachs (kpl.) i łożysko oraz górne mocowanie amortyzatora Lemforder - a więc wszystkie części OEM jak na pierwszy montaż. Efekt po wymianie jak u Ciebie, widoczny na dodanych zdjęciach do mojego poprzedniego posta. Zaczynam żałować, że założyłem nowe harmonijki, mimo że stare były w dobrym stanie. Chciałem po prostu mieć cały nowy komplet, ale wyszło jak widać...
    Moim zdaniem Sachs po prostu tnąc koszty użył gorszego plastiku, który jest po prostu twardszy i stąd problem.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 23-02-2017 o 23:17

Podobne wątki

  1. [MkIII] jakie łożyska amortyzatorów na przód
    By andrzej26 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 22:33
  2. [MkI] PORADA TECHNICZNA: wymiana amortyzatorów przód i tył w hatchback-u
    By zsberg in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 21:15
  3. [MkI] wymiana amortyzatorów przód MKI kombi
    By kitcar in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 12:21
  4. [MkII] Mocowanie amortyzatorów przód.
    By Rogaleskoo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 13:20
  5. [MkIII] montaż amortyzatorów przód
    By lukaswer1983 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 17:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów