+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    20 Feb 2017
    Mieszka w
    Gdynia

    Question Problem po programowaniu immo

    Dobry wieczór.
    Ominę cały szereg tłumaczenia się dlaczego, proszę przyjąć, że był ku temu powód.
    Mianowicie zabrałem się za programowanie immo w nowym Sterowniku silnika.
    Stary nazwijmy PCM1 nowy PCM2.
    W PCM1 zaprogramowane są 3 kluczyki. Posiadam 2 w tym jeden oryginalny.
    Podpiąłem PCM2 i zabrałem się za programowanie PATS w forscan. Usunąłem kluczyki z PCM2 i rozpocząłem procedure wpisywania nowych. Jeden się zapisał, drugi już nie chce i chcieć pewnie nie będzie kody błędów 1600,1601,1602
    Niezbyt ucieszony odłączyłem PCM2 i z powrotem podpiąłem PCM1. Ku mojemu zdziwieniu samochód nie odpala wyraźnie wskazuje że jest zablokowany przez immo, kontrolka miga szybko. Forscan mówi że w pamięci nadal są 3 klucze, ale samochód nie odpala.
    Czy to prawda, że usunąłem moje klucze z licznika ( tak chyba doczytałem)
    Panowie poradźcie jak wyjść z tej sytuacji ?
    Zakupić klucz od mondka mk3 i doprogramować do PCM2 ?
    Ręce mi opadły na widok swojej własnej głupoty :/

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Opis
    Econetic oraz drugi 2.0 Tddi z 2001 roku
    Od
    23 Feb 2017
    Mieszka w
    Colchester
    Z tego co się orientuję to transponder immo w mondku może być przypisany tylko raz ale 100% pewności nie mam

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    20 Feb 2017
    Mieszka w
    Gdynia
    Dzień dobry,
    Dziękuję za odpowiedź.
    Już z tym problemem sobie poradziłem.
    Na forum jest lista numerów transponderów jakie występują w Fordach.
    Poszukałem na znanym portalu aukcyjnym stacyjki z kluczykami właśnie od mondeo w takim samym roczniku co mój.
    Całe szczęście w mojej okolicy było ich kilka. Zakupiłem stacyjkę i 2 kluczyki : jeden normalny drugi z zdalnym otwieraniem drzwi etc.
    Przeprowadzenie kasowania PATS i wprogramowania na nowo mojego klucza i jednego z zakupionych rozwiązało problem unieruchomionego samochodu teraz tylko posiadam dwa klucze dodatkowe bez odpowiedniego grotu, ale mam pewność, że na przyszłość poradzę sobie z immo
    Dodam tylko,że przy każdorazowej podmianie PCM należy na nowo zaprogramować immo - tak było u mnie
    Jednak i tak nadal mam problem z moim mondkiem i chyba następnym krokiem będzie zdjęcie głowicy :/

  5. #4
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez hawryszka Zobacz posta
    W PCM1 zaprogramowane są 3 kluczyki. Posiadam 2 w tym jeden oryginalny.
    Podpiąłem PCM2 i zabrałem się za programowanie PATS w forscan. Usunąłem kluczyki z PCM2 i rozpocząłem procedure wpisywania nowych. Jeden się zapisał, drugi już nie chce i chcieć pewnie nie będzie
    Wprawdzie rozwiązałeś już problem (gratulacje-znalazłeś najprostszy i najtańszy sposób na rozwiązanie problemu) ale wyjaśniam mimo to: posiadając dwa klucze w tym dorabiany nie masz pewności czy dorabiany nie jest przypadkiem "klonem" oryginalnego.W takim przypadku moduł PATS "widzi" oba klucze jako jeden i ten sam klucz a mając wyczyszczoną bazę trzeba zapisać w bazie co najmniej dwa różne klucze.Jeśli będzie tylko jeden to programowanie się nie uda i auto nie odpali.
    I tak chyba jest w Twoim wypadku.
    Rozwiązaniem byłoby nie czyszczenie bazy ale dopisanie w niej do zapisanych kluczy swojego kluczyka jako kolejnego (można zapisać 8 kluczy)

    ---------- Post added at 20:18 ---------- Previous post was at 20:06 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Texasso Zobacz posta
    Z tego co się orientuję to transponder immo w mondku może być przypisany tylko raz ale 100% pewności nie mam
    Źle myślisz.Transpondery immo w kluczach są wprawdzie jednokrotnego zapisu (i pewnie to miałeś na myśli) ale każdy zapisany transponder można dopisać do bazy kluczyków każdego mondeo pod warunkiem że transponder jest typu rozpoznawalnego przez moduł PATS samochodu.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 23-02-2017 o 20:10



  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    20 Feb 2017
    Mieszka w
    Gdynia
    Wprawdzie rozwiązałeś już problem (gratulacje-znalazłeś najprostszy i najtańszy sposób na rozwiązanie problemu) ale wyjaśniam mimo to: posiadając dwa klucze w tym dorabiany nie masz pewności czy dorabiany nie jest przypadkiem "klonem" oryginalnego.W takim przypadku moduł PATS "widzi" oba klucze jako jeden i ten sam klucz a mając wyczyszczoną bazę trzeba zapisać w bazie co najmniej dwa różne klucze.Jeśli będzie tylko jeden to programowanie się nie uda i auto nie odpali.
    Dokładnie tak jak napisałeś kolego. Miałem dwa kluczyki ale dopiero później okazało się, w trakcie próby wprogramowania immo, że jeden jest klonem drugiego, z tąd mój problem.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Jak programowaniu pilota auto nie odpala.
    By nikodem in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2016, 16:10
  2. [MkII] Problem z immo
    By ferbiss in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 13:51
  3. [MkI] Problem z immo
    By cromaclar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 15:52
  4. [MkII] Problem z immo
    By lukasz_alex in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2010, 04:43
  5. [MkII] Big problem z immo!
    By trimeresurus in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2007, 19:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów