+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Vomito Zobacz posta
    I czy można wsadzić obojętnie jakie czy musi być odpowiednia do rocznika
    Na stronie każdego producenta jest zakładka - "dobierz"(czy jakoś tak) - i tego się trzymać.

    A jakiego producenta wybrać?

    To już indywidualny wybór - można posiłkować się opiniami na forach chociaż tak naprawdę też tu mozna sie pogubić.
    Jedni chwalą inni ganią...a prawda jest pośrodku.

    Świece musza być dobrane do danego silnika - producent to tylko jakość i trwałość.
    Ale tez na trwałość ma wpływ cały układ WN - cewka i kable.
    Cytat Zamieszczone przez Vomito Zobacz posta
    Może ktoś napisać czym sie różnią świece
    A czy my jesteśmy ekspertami?

    Wejdź na stronę producenta i poczytaj - świece różnią się budową,materiałami i przeznaczeniem.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar Vomito
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM Sedan
    Opis
    Seria 20, 2003-03-31
    Od
    21 Feb 2014
    Mieszka w
    Ostrów (Bździszewo)
    ...

    Producent motorcraft lub ford, interesuje mnie czym się różnią skoro ford zmienił jest w ostatnich trzech latach produkcji samochodu. Chyba to nie była decyzja na zasadzie, coś trzeba zmienić w samochodzie to zmieńmy świecę i cewkę zapłonową chociaż coś.

    Ok sam sobie odpowiem, jedna jest irydowa druga platynowa.
    Ostatnio edytowane przez Vomito ; 24-06-2017 o 21:29

  4. #23
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Vomito Zobacz posta
    Ok sam sobie odpowiem, jedna jest irydowa druga platynowa
    BRAWO TY
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Vernee Zobacz posta
    Zmniejszenie przerwy pomaga gdy układ wn nie domaga.
    Wtedy wymienia się świece na nowe.

    Cytat Zamieszczone przez Vernee Zobacz posta
    Nie ma to nic do ustawień gazu czy lepszego działaniu auta.
    Ma , tym sposobem gazownicy partacze sprawiają że auto nie szarpie itd. a to tylko maskowanie nieudolnego montażu instalacji. Jeżeli wszystko jest jak należy to świeca ma mieć fabryczna przerwę.
    Ostatnio edytowane przez polciuxxx ; 27-06-2017 o 15:21
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  6. #25
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    A tak z czystej ciekawości - które z ustawień powodują, że auto szarpie ? Korekty, dawkowanie ? Bo nieudolny montaż oczywiście rozumiem, ale jeśli wszystko jest zamontowane zgodnie ze sztuką (a przynajmniej poprawnie) a szarpie nadal ?

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Zeus Zobacz posta
    A tak z czystej ciekawości - które z ustawień powodują, że auto szarpie ? Korekty, dawkowanie ? Bo nieudolny montaż oczywiście rozumiem, ale jeśli wszystko jest zamontowane zgodnie ze sztuką (a przynajmniej poprawnie) a szarpie nadal ?
    Problemy z układem WN. Świece, przewody, cewka na pierwszy strzał... W Twoim 2.0 jest jakiś kruczek z montażem bo kolega z Kłodzka poprawiał instalacje we Wrocławiu (v-gaz) też 2.0 i teraz ma spokój.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  8. #27
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Nie pytałem konkretnie o mojego. Ale o to, które ustawienia GAZU powodują szarpanie. Jeśli wskazujesz problemy z układem WN, to żaden z jego elementów nie jest częścią, ani nie jest zależny od zamontowanej instalacji gazowej oraz od jej ustawień. Jedyna różnica jest taka, że do zapalenia mieszanki wymagana jest wyższa energia iskry, co powoduje większe obciążenie elementów układu WN i uwydatnia jakieś jego niedociągnięcia.
    Jeśli zaś chodzi o mojego, to nic nie wiem o "kruczku", paru gazowników widziało tę instalację i błędów nikt się nie dopatrzył. Ja owszem miałem zastrzeżenia ale o takie drobiazgi jak dziadowskie opaski tnące węże czy głupkowate gadki o konieczności wlewania Millersa lub oryginalności Valvo. Po ostatniej regulacji (nie u nich) jest ok, błędy nie lecą, jeździ poprawnie, zarówno na trasie jak i wkoło komina. Na razie sprawdzam metodą podmian, co w układzie WN jest nie tak, pewnie do soboty znajdę winowajcę.

  9. #28
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zeus Zobacz posta
    które z ustawień powodują, że auto szarpie ?
    Pierwsze co to jakiś problem z układem zapłonowym, (wypalone świeczki, kończące się przewody, kończąca cewka)
    drugie: uboga mieszanka (słaby reduktor, wtryskiwacz niedomaga, ubogo wystrojone)
    Jak jest uboga mieszanka to wzrasta temperatura spalania i załatwia świeczki.
    U nas przez ubogą mieszankę załatwiłem dwa komplety świeczek, jeden po 200 kilometrach drugi po bodajże 400 albo 800. wystrojenie było bogate ale był podsys lewego powietrza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #29
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Ok. Pomijając niedomagania reduktora i wtryskiwaczy (tzn. przyjmując, że działają poprawnie) tym ustawieniem powodującym problemy będzie skład mieszanki. Jeśli nieprawidłowy to powinien jak mniemam być sygnalizowany przez check. Czy niekoniecznie ?

  11. #30
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zeus Zobacz posta
    problemy będzie skład mieszanki. Jeśli nieprawidłowy to powinien jak mniemam być sygnalizowany przez check.
    Jak mocno rozregulowana kuchenka to tak, ale jak korekty paliwowe nie przekraczają +25 to check się nie zapali.
    Może być sytuacja, że pod obciążeniem za mało idzie gazu, ubogo się robi, świeczki się przegrzewają/przepalają, mieszanka jest niedopalana przez co są "gęstsze" spaliny i przez to lambda nie widzi że jest ubogo no i korekty wtedy nie przekraczają +25
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #31
    Mistrz pobocza Awatar komandir
    Imię
    Albert
    Model
    MKIII
    Silnik
    lpg
    Opis
    Ford Mondeo Mk3, Ford focus Mk1
    Od
    02 Aug 2005
    Mieszka w
    SANDOMIER\Belgia
    Wcześniej w MK3 zamontowałem świece Motocrafta zrobiłem na nich chyba 40tkm jednak przed wymianą tak z 10tkm wcześniej poszarpywał samochód np z przejscia z 1 na dwójkę z dołu, zmniejszyłem przerwę poprawiło się jednak przed samym końcem pojawiło się na nowo.Obecnie założyłem Boscha zakupione za komplet ok. 25 zł. Zrobiłem na nich już 17tkm i jest dobrze. Co do jakości oryginalnych świec na lpg mam wątpliwości jak za tą cene (30 zł za sztukę).
    SUZUKI GSX-R albo NIC!!!

  13. #32
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez komandir Zobacz posta
    o do jakości oryginalnych świec na lpg mam wątpliwości jak za tą cene (30 zł za sztukę).
    na oryginalnych motocraftach przejechałem na lpg ponad 100kkm po wymianie na nowe świece i przewody nie odczułem różnicy
    więc odnośnie jakość - wg. mnie b.dobra
    w tym czasie cewka wymieniona 2 razy - zawsze to ona była powodem szarpania (chyba częsta przypadłość w mk3)

  14. #33
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Czy ten żółty nalot na porcelankach przy dwóch świecach świadczy ze jakieś przebicia są czy moze to normalne. Fajki od środka czyste nie okopcone


    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_ Zobacz posta
    Czy ten żółty nalot na porcelankach przy dwóch świecach świadczy ze jakieś przebicia są czy moze to normalne.
    Raczej normalne, dosyć często nawet do połowy izolatora jest zażółcone.
    Swoją drogą nie mam pojęcia czemu to tak żółknie. Od temperatury? oparów oleju?

    Natomiast patrząc na porcelankę elektrody środkowej to na moim wyświetlaczu jest biała, i to by wskazywało że ciut ubogawą mieszankę masz. a ubogawa mieszanka przyśpiesza zgon świeczek, zawory się przegrzewają i wbrew pozorom ubogawa mieszanka może powodować wzrost spalania.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 01-07-2017 o 12:02
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #35
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Mam jeszcze jedno zdjęcie,

    Czyli trzeba sprawdzić sondę lambda?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz_ ; 01-07-2017 o 12:44

  17. #36
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_ Zobacz posta
    Czyli trzeba sprawdzić sondę lambda?
    Zobaczyć co ona pokazuje, i zerknąć na korekty paliwa.
    Bo uboga mieszanka to może być i ze słabej pompki paliwa i z jakiegoś drobnego podsysu lewego powietrza.

    Poszukaj w necie fotek z opisem jakie kolory powinny mieć izolatory/porcelanki elektrod, i porównaj z kolorem jaki Ty masz, bo jeśli chodzi o kolory to wyświetlacze różnie są skalibrowane i może u mnie po prostu pokazuje że biała.

    ---------- Post added at 12:54 ---------- Previous post was at 12:53 ----------

    A fura zagazowana?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #37
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Nie bez gazu. Z objawów mam lekkie szarpniecie przy około 2200 obrotów najczęściej wyczuwalne przy stałej prędkości około 58-62km/h na 4 biegu
    Kable, świece i cewki przerabianie już

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

    ---------- Post added at 13:05 ---------- Previous post was at 13:00 ----------

    Aha mój dolot powietrza nie jest kompletny. Brakuje mi tej rury od zderzaka i rezonatora. Tak już kupiłem. To chyba tez moze mieć znaczenie

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_ Zobacz posta
    Z objawów mam lekkie szarpniecie przy około 2200 obrotów najczęściej wyczuwalne przy stałej prędkości około 58-62km/h na 4 biegu
    Kable, świece i cewki przerabianie już
    Wygląda że masz ubogawą mieszankę, przez to jest wyższa temperatura spalania, świeczki szybko się mogą kończyć.

    Zrobiłbym pomiar ciśnienia na listwie paliwowej (może pompka się kończy albo filtr paliwa zakitowany)
    Dolałbym do zbiornika jakiegoś specyfiku czyszczącego układy wtryskowe (dobrze się sprawdza STP w czarnej flaszce, tylko czytaj co napisane bo i do klekotów też są)


    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_ Zobacz posta
    Brakuje mi tej rury od zderzaka i rezonatora. Tak już kupiłem. To chyba tez moze mieć znaczenie
    To nie wpływa, szczelne mają być podciśnienia.
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_ Zobacz posta
    bez gazu.
    To izolator/porcelanka tym bardziej nie powinna być biała, powinna być brązowawa, kawa z mlekiem, złocistożółtawa, zresztą w necie zerknij na kolorystykę bo ciężko słowami opisać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Oki zbadam to ciśnienie paliwa, filtr paliwa wymieniłem w tamtym roku

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  21. #40
    Kursant
    Model
    MKIII - 2001
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Jan 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Podczepię się do tematu, nie dawno wymieniłem swoje stare NGK (przejechane 20 000) na tańsze Denso T20TT. Na NGK miałem lekkie poszarpywania podczas podjazdu po górę, np na 4 biegu przy obrotach około 2000-2400. po wymianie na Denso, odpukać tych problemów już nie mam. Dodam ze różnica jaka widzę to tylko to ze w Denso są mniejsze odległości, miedzy elektrodami świecy.

    Stare NGK: wyglądają tak:
    Ostatnio edytowane przez KWax ; 01-07-2017 o 16:12

Podobne wątki

  1. [MkIII] Jakie wybrać ET?
    By chudy24 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 21:15
  2. [MkI] Żarówki H1 - jakie wybrać ?
    By Jaggmeister in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 00:56
  3. [TD MkI] Świece żarowe - jakie wybrać?
    By Zibi7071 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 22:03
  4. [ST200] Jakie kable WN wybrać?
    By caqerr in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 12:59
  5. [MkI] jakie łożyska wybrać
    By nicox in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-06-2007, 15:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów