+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Temat sie rozwija. Nie mowilem.ze 110 jest zlym silnukiem, ogolnie wiekszosc mondeo ma 1.8, 2.0 jest malo. Sam widzisz ze jeszcze nawet nie sprzedajesz a masz zainteresowanie, wiec auto pojdzie od reki. Dobre auta sprzedaja sie szybko zwlaszcza benzynowce, a.ten z ogloszenia 4 miesiac

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    kombi
    Od
    28 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    E tam,jak widzę post podziałał na niektóre osoby jak przysłowiowa czerwona płachta na byka,nie ma o czym gadać.

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Jak by ktoś dalej nie wierzył że w D jest pełno Mondeo 1.8 i 2.0 w bardzo dobrej cenie i godnych uwagi no chyba że dla kogoś 80tk i 3000€ to dalej za dużo


    Takie ogłoszenia to nie jakiś wyjątek tylko co jakiś czas się pojawiają ( może nie aż z tak małym przebiegiem) a znaleźć 2.0 w bardzo dobrym stanie w cenie 2000-2500nie jest ciężko tylko trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać i być cierpliwym

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  5. #24
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Jak by ktoś dalej nie wierzył że w D jest pełno Mondeo 1.8 i 2.0 w bardzo dobrej cenie i godnych uwagi no chyba że dla kogoś 80tk i 3000€ to dalej za dużo
    Takie ogłoszenia to nie jakiś wyjątek tylko co jakiś czas się pojawiają ( może nie aż z tak małym przebiegiem) a znaleźć 2.0 w bardzo dobrym stanie w cenie 2000-2500nie jest ciężko tylko trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać i być cierpliwym

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Alez oczywiscie ze mozna tylko 3000 *4.3=13000 zl, doliczyc blachy niemieckie 500, oplaty polskie 1000 dojazd i powrot 1000 i mamy 15500. Sam juz mialem jechac po takiego za 3 ale trafil sie w Polsce za 16.
    Mi sie nie spieszylo, mam brata w Niemczech i na prawde przez pol roku nie znalezlismy nic specjalnego ponizej 3,

    Niech bedzie ze handlarz kupil za 2 ( za 3 nie kupi bo musialby sprzedac za 18) 2 * 4.3 =8.6, do tego laweta i czesc opalt i wychodzi z 10, a nie jest instytucja charytatywna zeby oddac po kosztach.
    Ostatnio edytowane przez grzesio1912 ; 12-03-2017 o 07:23

  6. #25
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    kombi
    Od
    28 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jednak nie ma tego zlego....przynajmniej wiem teraz jakie są realne ceny,

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Wit1956 Zobacz posta
    Jednak nie ma tego zlego....przynajmniej wiem teraz jakie są realne ceny,
    Pamietam jak kupowalem to za 11 byl u mnie w miescie 110 KM z 300k przebiegu i nie postal tygodnia mimo ze wyposazeniowa bieda byla i nie byl wypicowny. Wiec jezeli Twoj jest ladny i czysty w srodku to osiagniesz dobra cene.

  8. #27
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    kombi
    Od
    28 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Owszem jest czysty i zadbany,co najważniejsze wszystko jak to się mówi ,robione na bieżąco ,aczkolwiek za dużo do robienia przy nim nie było,prawdę mówiąc bardzo lubię to auto.

  9. #28
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    @Qornell możesz wrzucić linki do tych aut co wrzucasz do porównania ? Będzie łatwiej oceniać
    Pozdrawiam

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ależ proszę Ciebie bardzo Czesławie

    Gerade gefunden #ebaykleinanzeigen

    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...505399-216-990

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 10:05 ---------- Previous post was at 09:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez grzesio1912 Zobacz posta

    Alez oczywiscie ze mozna tylko 3000 *4.3=13000 zl, doliczyc blachy niemieckie 500, oplaty polskie 1000 dojazd i powrot 1000 i mamy 15500. Sam juz mialem jechac po takiego za 3 ale trafil sie w Polsce za 16.
    Mi sie nie spieszylo, mam brata w Niemczech i na prawde przez pol roku nie znalezlismy nic specjalnego ponizej 3,
    No tak wszystko się zgadza tylko jak. Sam sprowadzisz to wiesz bynajmniej co sprowadzasz i wiesz jak auto wyglądało przed przekroczeniem polskiej granicy i oczywiście możesz sobie kupić w PL sprowadzonego za 16 tylko wiesz co kupujesz?

    Poza tym nie wiem jak z bratem szukałeś i co dla Ciebie znaczy "nic specjalnego" poniżej 3, ale tego jest pełno w D i mogę Tobie z 5 godnych uwagi 1.8 i 2.0 na poczekaniu znaleźć no chyba że masz wymagania w stylu : brak śladów używania, bez ryski, 40tk przejechane z 2006 i na pełnej opcji z kompletem nowych ooon zimowych i letnich za 2000€ to takich tu niestety nie ma, D to nie raj na ziemi gdzie ludzie oddają auta za bezcen i nimi nie jeżdżą. I ja wolał bym kupić sobie sam dla siebie auto z D i nawet jak by mnie wyszło 1000zł więcej bo bynajmniej wiedział bym co biorę.

    Jak byście widzieli jak te rodzynki za 10.000 z allegro wyglądają przed przejechaniem polskiej granicy to byście się 10 razy przed zakupem zastanowili.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 12-03-2017 o 10:36

  11. #30
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    No tak wszystko się zgadza tylko jak. Sam sprowadzisz to wiesz bynajmniej co sprowadzasz i wiesz jak auto wyglądało przed przekroczeniem polskiej granicy i oczywiście możesz sobie kupić w PL sprowadzonego za 16 tylko wiesz co kupujesz?

    Poza tym nie wiem jak z bratem szukałeś i co dla Ciebie znaczy "nic specjalnego" poniżej 3, ale tego jest pełno w D i mogę Tobie z 5 godnych uwagi 1.8 i 2.0 na poczekaniu znaleźć no chyba że masz wymagania w stylu : brak śladów używania, bez ryski, 40tk przejechane z 2006 i na pełnej opcji z kompletem nowych ooon zimowych i letnich za 2000€ to takich tu niestety nie ma, D to nie raj na ziemi gdzie ludzie oddają auta za bezcen i nimi nie jeżdżą. I ja wolał bym kupić sobie sam dla siebie auto z D i nawet jak by mnie wyszło 1000zł więcej bo bynajmniej wiedział bym co biorę.

    Jak byście widzieli jak te rodzynki za 10.000 z allegro wyglądają przed przejechaniem polskiej granicy to byście się 10 razy przed zakupem zastanowili.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Nie napisałem, że kupiłem sprowadzonego za 16 - był od prywatnego użytkownika, 3 lata w kraju. I miał lekkie przetarcie, które nawet przy tak sporej cenie mnie nie zniechęciło. Poza tym nie było do czego się przyczepić... Wcześniej sprowadziłem sam mk2 i jeździłem nim 8 lat bez żadnych awarii. Więc chciałem sprowadzić, ale trafił się ten i jestem bardzo zadowolony.

    A teraz wróćmy do meritum - w ogłoszeniu było mondeo za 10 i się sprzedać nie może to jest coś podejrzane tak jak sam piszesz o rodzynkach z allegro. Sam znasz realia cen na zachodzie, więc jak tutaj był za 10 to ile ten rodzynek musiał kosztować przed Polską granica?

    Co do Twoich linków - na ebayu najtańszy jest za 1.6 euro bez ESP, ani radia. Reszta od 2.5e czyli w Polsce na kołach ok 13 do 5e czyli w Polsce 25 ...

    ---------- Post added at 11:16 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

    Podsumowując handlarz musi kupić za max 1.5e żeby sprzedać za 10-11 i to z niewielkim zyskiem. Większość kosztuje w granicach 2.5-3.5 czyli dla handlarza nieosiągalne bo wystawić by musiał >15, a Polacy za 15 to już by chcieli mk4 a nie mk3.

    Auto sprowadzone to jedynie samemu bo wiemy co mamy za pieniądze nie mniejsze niż u nas.

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez grzesio1912 Zobacz posta
    czyli w Polsce na kołach ok 13 do 5e czyli w Polsce 25 ...
    Trochę Ciebie poniosło i nie wiesz ile się zarabia na sprowadzonym MK3 BO na pewno nie 10.000 zł. Jak handlarz na tym 1.000 to się cieszy a nie 10.000.jak by tak było to. Dalej bym sprowadzal auta i jeździł Ferrari i mieszkał w pałacu a tak nie jest,niestety.

    Takie rodzynki z allegro kosztują około 1500€-2000€ w D i w pl wtedy 10-12t zł. Pamiętaj jeszcze ze handlarz może wziąć na raz więcej niż jedno auto jak ma większą laweta i wtedy koszt sprowadzenia jest mniejszy i odpadają 5cio dniowki.



    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 11:23 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez grzesio1912 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    No tak wszystko się zgadza tylko jak. Sam sprowadzisz to wiesz bynajmniej co sprowadzasz i wiesz jak auto wyglądało przed przekroczeniem polskiej granicy i oczywiście możesz sobie kupić w PL sprowadzonego za 16 tylko wiesz co kupujesz?

    Poza tym nie wiem jak z bratem szukałeś i co dla Ciebie znaczy "nic specjalnego" poniżej 3, ale tego jest pełno w D i mogę Tobie z 5 godnych uwagi 1.8 i 2.0 na poczekaniu znaleźć no chyba że masz wymagania w stylu : brak śladów używania, bez ryski, 40tk przejechane z 2006 i na pełnej opcji z kompletem nowych ooon zimowych i letnich za 2000€ to takich tu niestety nie ma, D to nie raj na ziemi gdzie ludzie oddają auta za bezcen i nimi nie jeżdżą. I ja wolał bym kupić sobie sam dla siebie auto z D i nawet jak by mnie wyszło 1000zł więcej bo bynajmniej wiedział bym co biorę.

    Jak byście widzieli jak te rodzynki za 10.000 z allegro wyglądają przed przejechaniem polskiej granicy to byście się 10 razy przed zakupem zastanowili.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Nie napisałem, że kupiłem sprowadzonego za 16 - był od prywatnego użytkownika, 3 lata w kraju. I miał lekkie przetarcie, które nawet przy tak sporej cenie mnie nie zniechęciło. Poza tym nie było do czego się przyczepić... Wcześniej sprowadziłem sam mk2 i jeździłem nim 8 lat bez żadnych awarii. Więc chciałem sprowadzić, ale trafił się ten i jestem bardzo zadowolony.

    A teraz wróćmy do meritum - w ogłoszeniu było mondeo za 10 i się sprzedać nie może to jest coś podejrzane tak jak sam piszesz o rodzynkach z allegro. Sam znasz realia cen na zachodzie, więc jak tutaj był za 10 to ile ten rodzynek musiał kosztować przed Polską granica?

    Co do Twoich linków - na ebayu najtańszy jest za 1.6 euro bez ESP, ani radia. Reszta od 2.5e czyli w Polsce na kołach ok 13 do 5e czyli w Polsce 25 ...

    ---------- Post added at 11:16 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

    Podsumowując handlarz musi kupić za max 1.5e żeby sprzedać za 10-11 i to z niewielkim zyskiem. Większość kosztuje w granicach 2.5-3.5 czyli dla handlarza nieosiągalne bo wystawić by musiał >15, a Polacy za 15 to już by chcieli mk4 a nie mk3.

    Auto sprowadzone to jedynie samemu bo wiemy co mamy za pieniądze nie mniejsze niż u nas.
    No tak dlatego kupują trupy jakieś, brudne, niezadbane, później je czyszcza na błysk, kręcą liczniki, kupują chiński książki servisowe i wypełniają je pieczatkami z ziemniaka dlatego kosztują w PL Tyle co w D.

    Twój też był sprowadzany i gwarancji jak on wyglądał nie masz.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

    Dieses Angebot habe ich bei mobile.de gefunden:

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...medium=android

    Ford Mondeo Lim. Ghia
    Erstzulassung: 07/2003
    Kilometerstand: 112.150km
    Kraftstoffart: Benzin
    Leistung: 92kW(125PS)

    Preis: 3.300€

    Dieses Angebot habe ich bei mobile.de gefunden:

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...medium=android

    Ford Mondeo 2.0 Ghia Klimatronik 95tkm
    Erstzulassung: 04/2003
    Kilometerstand: 95.000km
    Kraftstoffart: Benzin
    Leistung: 107kW(145PS)

    Preis: 2.950€

    Dieses Angebot habe ich bei mobile.de gefunden:

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...medium=android

    Ford Mondeo 2.0 Ghia Winterreifen Klima Aut. Gepflegt
    Erstzulassung: 01/2003
    Kilometerstand: 145.000km
    Kraftstoffart: Benzin
    Leistung: 107kW(145PS)

    Preis: 2.990€

    Dieses Angebot habe ich bei mobile.de gefunden:

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...medium=android

    Ford Mondeo 2.0
    Erstzulassung: 01/2006
    Kilometerstand: 150.000km
    Kraftstoffart: Benzin
    Leistung: 107kW(145PS)

    Preis: 2.450€

    Dieses Angebot habe ich bei mobile.de gefunden:

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...medium=android

    Ford Mondeo Lim. Viva
    Erstzulassung: 07/2005
    Kilometerstand: 109.000km
    Kraftstoffart: Benzin
    Leistung: 107kW(145PS)

    Preis: 3.500€

    Jak te nie są godne uwagi to ja już nie wiem jakie są. Pamiętaj że to jest zawsze cena wyjściowa auta i zawsze od 300 do 500 można z tego jeszcze urwać.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 11:41 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

    Zaraz sie zacznie, ale... Ten przed liftem, ten nie ma skóry, ten kolor do niczego, ten nie ma alufelg, ten nie ma tempomatu, ten niezadbany w środku itd. Itp.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  13. #32
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Mateusz
    Model
    Citroen C5 X7
    Silnik
    3.0 V6 PB 211KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna / Poznań
    ale bezsensowny temat... 3 miesiące dla auta to norma w ogłoszeniu... mk3 nie jest już super rarytasem to i się nie sprzedaje... ja swoje złotko sprzedawałem prawie 2 miesiące i sprzedałem za cenę wyższą od rynkowej sporo ale auto było tego warte
    co do handlarzy to takich aut nie opłaca się sprowadzać, bo zarobek jest znikomy, a żeby był jakikolwiek to trzeba windować cene, auta za 20-40 tys najbardziej się opłaca ciągnąć bo da się zarobić sensowne pieniądze i ma się pewność że się sprzeda, z autami za 5-15 jest problem bo jest to nieopłacalne i tyle
    Był Ford Mondeo mk2 1,8 98' B+G, Ford Mondeo mk3 2,0 01' D, BMW X5 E53 3.0 06' D, Peugeot 307 CC 04' 2.0 B, Ford Mondeo mk4 2.5 T5 07' B
    Jest Opel Astra G 1,4 01' B, Citroen C5 X7 3.0 V6 09' B
    509-334-170


  14. #33
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez grzesio1912 Zobacz posta
    czyli w Polsce na kołach ok 13 do 5e czyli w Polsce 25 ...
    Trochę Ciebie poniosło i nie wiesz ile się zarabia na sprowadzonym MK3 BO na pewno nie 10.000 zł. Jak handlarz na tym 1.000 to się cieszy a nie 10.000.jak by tak było to. Dalej bym sprowadzal auta i jeździł Ferrari i mieszkał w pałacu a tak nie jest,niestety.

    Takie rodzynki z allegro kosztują około 1500€-2000€ w D i w pl wtedy 10-12t zł. Pamiętaj jeszcze ze handlarz może wziąć na raz więcej niż jedno auto jak ma większą laweta i wtedy koszt sprowadzenia jest mniejszy i odpadają 5cio dniowki.



    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Gdzie mnie poniosło? Pisałem o mondeach w cenach od 2500 e do 5000e i wtedy wychodzi do 25000 zł.

    Przyjrzyjmy się handlarzowi z Lorą sprowadzającego najtańsze auto za 1600 euro.
    auta: 1600*4,3= 6900 zł
    Lora: strzelam 700 nie znam się
    tłumaczenie: 100 zł
    przegląd: 100 zł
    akcyza: 200 zł
    Mamy już niespełna 8000 zł

    A musi jeszcze posprzątać, odpicować, wymienić końcówkę drążka czy coś innego co by było słychać - bo kupił najtańsze auto, które nie jest w stanie idealnym. Koszty podchodzą już ponad 9000. Wystawia za 10900 i uda się to sprzeda lub nie uda się(tak jak w ogłoszeniu). Nie oszukujmy się Niemcy nie robią prezentów i za 1500 euro nie kupisz igły.

    Pójdźmy dalej ten sam handlarz ale auto za 2500euro czyli już bliżej realnych cen.
    auta: 2500*4,3= 11750 zł
    Lora: strzelam 700 nie znam się
    tłumaczenie: 100 zł
    przegląd: 100 zł
    akcyza: 350 zł
    Mamy już niespełna 13000 zł

    I tak musi posprzątać, odpicować i wymienić piastę łożyska tylnego - biorąc lorą nawet nim nie jeździł żeby sprawdzić. i Robi się 14000 zł dokłada 1000 zysku + 900 na negocjacje i wychodzi 15900 zł. I nikt nie zadzwoni bo za 16 000 nie kupi mk3 w dodatku przed drugim liftem/ wersją titanium. Polak za te pieniądze zacznie szukać mk4.

    A nie daj Boże żeby miał kupić za 3500 euro czyli tyle co kosztuje większość w Niemczech, bo cena by wyszła 20000...
    Albo jeżeli jest handlarzem drobnym i jeździ po auto na kołach to koszty rosną o tablice, paliwo itp, pewnie o 500 zł albo więcej...

    ---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Twój też był sprowadzany i gwarancji jak on wyglądał nie masz.
    Prze 4 lata się nie rozsypał, poprzedni właściciel nie pozbył się po roku czyli nie był trupem. Był sprawdzony + robiona koserwacja podwozia i przetarcie u znajomego lakiernika i mówił że auto jest w świetnym stanie.

    Podane przez Ciebie auta są dobre ale nie dla handlarza bo on by musiał wystawiać po 15000, a zacząłem temat o aucie za 10.


    Cytat Zamieszczone przez kruszyna Zobacz posta
    ja swoje złotko sprzedawałem prawie 2 miesiące i sprzedałem za cenę wyższą od rynkowej sporo ale auto było tego warte
    I tutaj właśnie dochodzimy do sedna Twoje auto sprzedawało się przez 2 miesiące bo pewnie wziąłeś za nie > 15. Takie auto ma prawo sprzedawać się dłużej, skoro cena większa od rynkowej potwierdzona stanem. A tu w ogłoszeniu nie może sprzedać się auto za 10 sprowadzone. Moim zdaniem jest coś nie tak.

  15. #34
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Mateusz
    Model
    Citroen C5 X7
    Silnik
    3.0 V6 PB 211KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna / Poznań
    ale rozumiem że kolega widzi że auto jest zarejestrowane w PL ? moje też było sprowadzane i co z tego ?
    Był Ford Mondeo mk2 1,8 98' B+G, Ford Mondeo mk3 2,0 01' D, BMW X5 E53 3.0 06' D, Peugeot 307 CC 04' 2.0 B, Ford Mondeo mk4 2.5 T5 07' B
    Jest Opel Astra G 1,4 01' B, Citroen C5 X7 3.0 V6 09' B
    509-334-170


  16. #35

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    09 Apr 2017
    Mieszka w
    JL
    Witam, na wstępie chciał bym się przywitać, to mój pierwszy post. Nie jestem jeszcze posiadaczem swojego mondeo ,ale skoro już został poruszony temat owego samochodu to mam garść informacji. Otóż ostatnio byłem i oglądałem forda o ,którym mowa w temacie.

    Na wstępie, post dodaję w celu informacyjnym oraz wyrażam swoje odczucia związane z tym samochodem, dzień wcześniej wykupiłem raport ,ponieważ było w nim 45 zdjęć pojazdu ,garść informacji o próbach sprzedaży oraz przebieg.
    Wg. raportu przebieg jest autentyczny, auto przyjechało z Niemiec, i tu rodzi się pytanie, podobno do Niemiec przyjechał z Danii, na przedniej szybie jest naklejka ,która informuje o dokonanej konserwacji?? (nie znam się na tym jak ktoś ma jakieś informację to prosił bym o sprostowanie). Na oględziny pojechałem ze znajomym, zaczęliśmy od sprawdzenia ogólnego stanu, następnie miernik lakieru, wizualnie komora silnika oraz podwozie i układ hamulcowy na koniec wnętrze i bagażnik.

    Ogólny stan: Liczne zarysowania, odpryski, odstająca listwa, nie spasowany przedni zderzak z lewym nadkolem, próg bagażnika posiada liczne zarysowania, zderzak tył posiadał pęknięcie lakieru z prawej strony (pajączek) oraz przerysowane nadkole prawe oraz miejsce nad halogenem prawym.

    Lakier: Auto miało mieć fabryczny lakier po za drzwiami prawymi kierowcy ,które były naprawiane. Drzwi były naprawiane ponieważ posiadały wgniecenie ,które zostało wyciągnięte ,a element ponownie pomalowany. Większość auta wahała się pomiędzy 110-120μm, większość ale nie całe.
    Drzwi prawe tył 200μm, maska od 250-320μm. Drzwi od kierowcy, czyli te które były naprawiane, od 200μm po za miejscem uszkodzenia i potem coraz więcej 300, 800, 2000 i parę miejsc po za skalą (miernik do 2000μm wzorcowany, z tolerancją -+10μm)

    Komora silnika: Brak pokrywy górnej silnika, brak paru plastików, ogólnie pełno liści, błota. Pocąca się pompa wspomagania lub, coś w jej obrębie.

    Podwozie wyglądało na zdrowe bez większych ognisk korozji.

    Układ hamulcowy: 4x tarcze oraz komplet klocków do wymiany, odniosłem wrażenie ,że ktoś dawno tam nie zaglądał.

    Wnętrze w miarę czyste ale w aucie unosił się dziwny nie przyjemny zapach, po za tym nie byłem pewien ale dywaniki i tapicerka sprawiała wrażenie wilgotnej.

    Bagażnik, czysty z brakującą pianką pod wykładziną i teraz najlepsze, koło dojazdowe na 4 śruby, wyglądało jak by było wrzucone na sztukę.


    Ogółem, przyjechałem sprawdziłem, pojechałem. Samochodu nawet nie odpalaliśmy ani nie robiliśmy jazdy próbnej ponieważ po tym co zobaczyłem straciłem zainteresowanie.

    Mam nadzieje post pomoże komuś w podjęciu decyzji, ogólnie ja przejechałem 170km i jestem biedniejszy o kasę na paliwo ale za to bogatszy o nowe doświadczenia.

    Pozdrawiam

  17. #36
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    21 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    Widziałem, że pojawiają się tu małe sprzeczki co do przebiegu. Polecam pooglądajcie sobie jak to wygląda z przebiegiem naprawdę.

    https://www.youtube.com/watch?v=29mbJhIBkvY


    W PL przyzwyczajeni jesteśmy że 200 000 - 300 000 już wygląda kiepsko bo tak naprawdę mają ponad pół miliona. Prawda jest taka, że są się w Niemczech kupić 400 000 co wyglądają i technicznie są jakby przejechały 50 000, bo jechały z właścicielem do pracy 200 km dziennie ale tylko po autostradzie.

    Przebieg przebiegowi nie równy, przejechany po mieście 200 000 może być złomem, a przepuszczany przez niemiecką autostradę może w ogóle nie mieć zużycia. Musimy się nauczyć, żeby nie zwracać na to uwagę, bo sami się prosimy o kręcenie.
    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 09-04-2017 o 20:52

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Zgadzam się z tym co łysy gada w tym filmiku w 90% i uważam że każdy kto decyduje się na zakup auta powinien ten filmik zobaczyć.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Podobne wątki

  1. UWAGA NA TO AUTO!!PILNE UWAGA!!!!!!!!!!!!
    By Artur Mondeo in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-12-2013, 01:05
  2. uwaga mk3 benzyna
    By marcind112 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 17:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów