+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    13 Mar 2017
    Mieszka w
    warszawa

    Kolejny raz podniesienie mocy mk3 1.8

    Witam wszystkich

    Jestem po lekturze kilku (dziesięciu) wątków o podniesieniu mocy w najsłabszym mondziaku mk3 1.8 110km benzyna (2004r po lifcie) i nie wiem za co się finalnie wziąść słowem wyjaśnienia nie oczekuję cudów ani nie chce wsadzać większego silnika czy kombinować z dużymi modami. Nie chce również zrobić z niego rsa czy czegokolwiek innego trafiła mi się do kupna bardzo zadbana wersja, orginalnie nalatane 190tys, pierwszy właściciel, sprawdzona historia, stan techniczny jak na ten wiek wzorcowy stąd taki silnik a nie 2.0. Niestety jest to taki mułłł (szczególne od dołu) że nie potrafię tym jeździć a przesiadka z v6 3.0 wcale tego nie ułatwia więc chciałbym go trochę ożywić. Wszystkie mody jestem w stanie samemu przeprowadzić więc odpadnie koszt za robociznę ale potrzebuję kilku informacji czego się czepić. Z tego co znalazłem to jest kilka pomysłów

    1. wałki od 2.0 + przepustnica (trzeba zmieniać rozrząd ?). jeszcze w jakimś temacie trafiłem że to muszą być wałki od 2.0 zetec z srebną aluminiową pokrywą ale nikt tego nie potwiedził
    2. zmiana dolotu powietrza na inny (obstawiam krótsz tylko jaki ?) plus zrobienie wydechu
    3. gdzieś znalazłem takie cudo jak: FSE power boost valve ale co to i z czym się to je to nie mam pojęcia
    4. kolektor ssący 4-2-1, poprawienie airboxa oraz założenie świnki (też nie bardzo wiem o co chodzi)
    5. wgranie softu od wersji 125km ? (mam znajomego który to robi)

    oczywiście bez zakuwania silnika, poturbowania, lekkiego koła czy wałków od coswortha

    Wiem że było to wałkowane xxx razy ale w żadnym temacie nie znalazłem całego zbioru informacji czy to coś daje albo co konkretnie do tego potrzeba tylko same zdawkowe info z czego większośc to wzajemne wykluczanie lub wnioski że co by się nie zrobiło to i tak bez sensu bo lepiej kupić 2.0

    Także tego... dzięki i czekam na dyskusje

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar alfee
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 189KM PowerShift
    Opis
    kombi
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Cyprianka
    IMO daruj sobie. Masz zbyt duże oczekiwania.
    Nigdy z tego silnika nie zrobisz petardy.
    Szukaj czegoś mocniejszego. Proponuję diesla. Dają się fajnie tuningować niewielkim kosztem i wtedy jest frajda z jazdy.
    Taka moja opinia.
    Kombi wyleczone przez heko ;-)

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez andrew1986 Zobacz posta
    wnioski że co by się nie zrobiło to i tak bez sensu bo lepiej kupić 2.0
    No bo taka jest prawda. Nie wgrasz "softu" od 1.8 125 KM bo te silniki mają pewne drobne różnice, np. inny komputer sterujący jest w 1.8 110 KM a inny w 1.8 125 KM i 2.0 145 KM. Dlatego swap z 1.8 125 na 2.0 145 KM jest prostszy niż z 1.8 110 KM.

    No i nie dziwię się, że nie znalazłeś całego zbioru informacji bo wcale ten temat aż tak wałkowany nie był, bo to zwyczajnie nieopłacalne. Rozumiem, że masz zadbany egzemplarz, ale jeśli naprawdę chcesz zwiększyć moc, to taniej i szybciej i przede wszystkim skuteczniej będzie wymienić silnik na 2.0 145 KM, nawet, jeśli musiałbyś w nim zrobić jakiś mały remont.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Jak lubisz dłubać w autach to kup całego mk3 anglika z 2.0 i poprzekładaj wszystko co potrzebujesz a resztę sprzedaj.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    13 Mar 2017
    Mieszka w
    warszawa
    Okazało się że mój iście zadbany mondziak ma jedną małą malutką wręcz wadę czyli wpieprza 2l oliwy na 3 tys km... myślę żeby wstawić 2.0 ale od mazdy 6, podobno to to samo

Podobne wątki

  1. [MkIII] podniesienie mocy z 110 do 125KM
    By m.mickiewicz85 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 23:35
  2. [MkIII] podniesienie mocy mk3 2.2tdci 155km
    By hajer2010 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 19:51
  3. [MkIII] Podniesienie mocy Mondeo tdci
    By oszawa in forum Tuning
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 16:15
  4. [MkIII] [MKIII]Podniesienie mocy w 2,5 V6
    By Domel in forum Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2007, 18:10
  5. Podniesienie mocy w 2.5 V6 ??
    By Krzysiek_WW in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-05-2006, 09:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów