+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy Awatar Underclass Hero
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    02 Jan 2017
    Mieszka w
    Jaworzno

    Wysokie spalanie

    Witam!

    W ostatnich miesiącach krocie zostawiane na stacji benzynowej, mówiąc kolokwialnie, rozwalają mnie i mój portfel na kawałki.
    Wedle moich obliczeń aktualnie spala ok. 13-15l na 100km, przy normalnej jeździe.
    Mondeo '93 1.6 benzyna, co może być przyczyną tak wysokiego spalania?

    Pomóżcie panowie, moja wiedza mechaniczna jest laicka, a portfel i moje nerwy cierpią.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Underclass Hero Zobacz posta
    co może być przyczyną tak wysokiego spalania?
    Niesprawna lambda.
    Niesprawny silnik, słaba kompresja, niewłaściwe luzy zaworowe, nietrzymający termostat.
    Niesprawny układ zapłonowy, świeczki przewody cewka.
    Niesprawny wydech, zakitowany np przez rozleciany katalizator.
    Lewe powietrze.
    Niesprawne wtryskiwacze.
    Brudny filtr powietrza.
    Rozmiar opon i ciśnienie.
    Niesprawna zawiecha, geometria zbieżność.
    Niesprawny układ hamulcowy.

  4. #3
    Kursant
    Model
    kombi 4x4 95'
    Silnik
    2.0 132 KM
    Opis
    4x4!
    Od
    28 Jun 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez Underclass Hero Zobacz posta
    Witam!

    W ostatnich miesiącach krocie zostawiane na stacji benzynowej, mówiąc kolokwialnie, rozwalają mnie i mój portfel na kawałki.
    Wedle moich obliczeń aktualnie spala ok. 13-15l na 100km, przy normalnej jeździe.
    Mondeo '93 1.6 benzyna, co może być przyczyną tak wysokiego spalania?

    Pomóżcie panowie, moja wiedza mechaniczna jest laicka, a portfel i moje nerwy cierpią.
    Po pierwsze - 1.6 pali jak smok, jest za słaby do tej budy, szczególnie jeżeli normalna jazda jest dynamiczna przez cięzkie kopyto, wiem co mówię, przerabiałem xD
    Po drugie - może zatankowałeś jakieś paliwo inne niż zwykle? Ja tak miałem, rada jest taka:
    zatankuj do pełna,
    zdejmij klemę z akumulatora, odczekaj 15 minut aż wszystkie ustawienia się zresetują, załóż spowrotem kleme.
    Odpal auto, jak będzie nierówno chodził, przegazuj delikatnie, jak się ustabilizuje wsiądź i jedź, zrób ze 200 km (można na raty ale u mnie najlepsze efekty dawała jednorazowa przejażdżka),
    Wróć na tę samą stację, zatankuj znowu do pełna, policz sobie ile spalił dokładnie.

    Jeszcze się odniosę do poprzednika:

    Niesprawna lambda.
    Od razu wymienić, w większości przypadków jak pojedziesz na diagnostykę komputerową to będą próbowali Cię walnąć na kasę bo "nie łączy się z komputerem, trzeba szukać"

    Niesprawny silnik, słaba kompresja, niewłaściwe luzy zaworowe, nietrzymający termostat.
    To może być dobry pretekst do swapa na 2.0

    Niesprawny układ zapłonowy, świeczki przewody cewka.
    Sprawdzamy domowym sposobem czy kable i cewka są sprawne:
    na pracującym silniku zdejmujesz kabel ze świecy i sprawdzasz czy iskra przeskakuje na obudowę (np na pokrywę zaworów). Jak przeskakuje to kabel i cewka są ok. Sprawdzasz po kolei wszystkie kable, jak nie przeskakuje zamieniasz kable ze soba i sprawdzasz jeszcze raz, jak dalej nie to jedziesz na szrot i kupujesz cewke za 20PLN, tylko patrz na wtyczki, są 2 czy 3 rodzaje. Jeżeli kable są stare to komplet nowych kosztuje koło 60 PLN, można wymienić samemu. Świece lepiej powierzyć mechanikowi, są dość głęboko i jeżeli nie były nigdy ruszane można sobie biedy narobić.

    Niesprawny wydech, zakitowany np przez rozleciany katalizator.
    Wymiana wydechu to koszt jakieś 250PLN + robocizna

    Niesprawne wtryskiwacze.
    Tu mi się ciężko odnieść, nie spotkałem się.

    Brudny filtr powietrza.
    Lewe powietrze.
    Otwórz obudowę filtra powietrza i sprawdź czy nie ma tam syfu, liści itepe. Wizualnie obejrzyj czy jakiś element dolotu nie jest obsunięty, luźny

    Rozmiar opon i ciśnienie.
    Jak masz założone 16" to rzeczywiście w mieście może mieć to znaczenie. Ale nie dramatyzował bym tylko koła napompował.

    Niesprawna zawiecha, geometria zbieżność.
    Obejrzyj przednią oś przy maksymalnym skręcie, jeżeli opony będą nierówno zużyte to jedź na zbieżność.

    Niesprawny układ hamulcowy.
    Są dwa podstawowe objawy: glośne szumy i wibracje na kierownicy. Pierwszy występuje przy jeździe z małymi prędkościami, po mieście np. Drugi przy prędkościach autostradowych, masz wtedy uczucie, że auto próbuje wyrwać Ci kierownicę z ręki.

    Kolega Netoper zapomniał jeszcze o dwóch rzeczach wspomnieć, które są bardzo istotne: łożyska piast i przepływomierz.
    Sprawdzamy łożyska:
    wóz na podnośnik i kręcimy każdym kołem po kolei. Ciężko chodzi? Do wymiany. Szumi? Zaraz trzeba będzie wymienić. Najlepiej wymieniać komplet na osi, żeby nie wracać do tematu.
    Przepływomierz:
    wymienić na drugi ze szrotu, potem ustawić komputer tak jak napisałem na początku.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szaman Zobacz posta
    Kolega Netoper zapomniał jeszcze o dwóch rzeczach wspomnieć, które są bardzo istotne: łożyska piast i przepływomierz.
    Bo z głowy wszystko na raz podać to ciężko,
    Ale fakt przepływka jest w podstawie do zbyt wysokiego spalania.
    Z MKI elm-em się nie połączy, jedynie komp serwisowy, ale tutaj są opisy jak można sprawdzić np przepływkę i lambdę i jeszcze parę innych rzeczy.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...%B3w-w-silniku

    Inna sprawa że tematów o zawyżonym spalaniu jest multum i nie ma znaczenia czy to 1.6 czy 2.5, zbyt duże spalanie ma wspólne przyczyny dla wszystkich benzyniaków.

  6. #5
    Kursant
    Model
    kombi 4x4 95'
    Silnik
    2.0 132 KM
    Opis
    4x4!
    Od
    28 Jun 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Przypomniało mi się jeszcze:
    Od obudowy filtra powietrza pod lewy błotnik idzie wąż parciany, zdarzyło mi się raz że miałem zbyt wysokie spalanie i to właśnie ten wąż spadł. W zasadzie nie powinien mieć wpływu a jednak.

Podobne wątki

  1. [Zetec] Wysokie spalanie
    By maciekson in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 20:46
  2. [TDCi MKIV] wysokie spalanie
    By kobi2731 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 14:53
  3. [MkI] Wysokie spalanie
    By money in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 18:19
  4. [MkIII] Wysokie spalanie LPG
    By Szrek_27 in forum LPG
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 13:08
  5. wysokie spalanie
    By vabank in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-11-2005, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów