+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Imię
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa

    Branie oleju i remont- po raz setny. Kilka pytań

    Witam,
    na wstępie zaznaczam, że przeglądałem forum ale jest tyle tematów, że ciężko wyłuszczyć to co potrzebne. Ale do rzeczy.
    Tak jak w temacie sprawa tyczy się brania oleju. Mój mondeo spala 300-800 ml oleju na 1000-1500 km i nie widzę zależności tych wartości od np stylu jazdy. Z racji tego jednak, że sytuacja ta mocno mnie denerwuje to muszę coś z tym zrobić (remont) bo przecież między wymianami nie będę dolewał więcej niż powinienem wymienić( a tak już to wygląda).
    I tutaj zmierzając do meritum mam kilka pytań.

    1.Jak odróżnić, że olej znika przez padnięte uszczelniacze na zaworach a jak , że przez pierścienie? Jest jakiś sposób?

    2.Jest jakiś wpływ luzów zaworowych na branie oleju? Pytam bo podejrzewam, że z tym też nie jest zbyt dobrze- zimą po odpaleniu słychać było dość mocne stukanie spod osłony klawiatury.

    3.Czy tłoki z pierścieniami można wyjąć dołem, bez ruszania głowicy? Ojciec podpowiada, że może najpierw zrobić uszczelniacze i głowicę a jak się okaże, że to nie to, to dopiero pierścionki. Ale jak nie da się ich wymienić bez rozbierania głowicy to takie kombinowanie nie ma sensu.

    4.Ile może kosztować taki remont na dzień dzisiejszy, najlepiej osobno części i tak średnio robocizna.? (widziałem dużo wycen ale z przed kilku lat). Interesuje mnie wariant najdroższy to jest planowanie głowicy i bloku, nowe pierścienie, nowe uszczelniacze zaworów, docieranie gniazd.

    5. No i przy okazji ile kosztuje teraz jedna szklanka do regulacji luzów zaworowych bo to bym ogarnął przy okazji.? Nadal trzeba ściągać z aso?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za zawracanie głowy kolejny raz tym samym, ale chciałbym ogarnąć ten temat w najbliższym czasie i nie mogę czekać pół roku aż przeczytam wszystko na forum

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    03 Jun 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    W moim przypadku remont skonczył sie w okolicach 4k.
    Oleju mi brało pol litra na 300km. Mechanik stwierdził, że to już zbyt duże ilości jak na uszczelniacze.
    Dwa miesiące wcześniej zrobiłem luzy zaworowe, brać olej brało tak samo dalej, silnik trochę lepiej pracował ale 500 czy 600 zł zapłaciłem bez sensu jak się okazało.
    W remont wliczałem kompletny remont głowicy, były krzywe zawory.
    Nowe pierścienie, nowy kompletny rozrząd, komplet rolek i pasek do alternatora, komplet uszczelek, świece, kable, cewka, oleje i filtry. Chyba niczego nie pominąłem.
    Z tego co pamiętam to obyło się u mnie bez honowania bloku.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    z tego co zrobiłeś , wpływ na olej miały tylko pierścienie....hmmm trochę mnie to nie przekonuje,przy jakim przebiegu to robiłeś?

  5. #4
    Kursant
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    2.0 145km + Lpg
    Od
    12 Sep 2016
    Mieszka w
    lublin
    Uszczelniacze, pierścienie do roboty, po rozebraniu zerknąć na gładzie.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    03 Jun 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    ok 290kkm miałem na liczniku. Jeszcze mechanik mi zalecił zmianę oleju po jakimś czasie po remoncie, żeby usunąć opiłki, które się zebrały od nowych pierścieni. Od tego momentu już mi oleju nie bierze, minimalna może ilość od wymiany do wymiany

  7. #6
    Kursant
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    2.0 145km + Lpg
    Od
    12 Sep 2016
    Mieszka w
    lublin
    I na jakim oleju teraz latasz ?

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    03 Jun 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    5w40 Valvoline niebieski

Podobne wątki

  1. [ST220] Branie Oleju
    By affek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 06:53
  2. [Zetec] Remont silnika - kompletny - kilka pytań
    By grzechue in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 21:42
  3. [MkIII] 1.8 LPG a branie oleju
    By macbag in forum LPG
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 07:31
  4. [TD MkII] wymiana oleju - kilka pytań
    By pupek86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 22:54
  5. Branie oleju w V6
    By Krzysiek_WW in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-08-2006, 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów